Victorian club golf results - Saturday

 

   ALEXANDRA: Stableford: A: D Silverman (14) 41. B: L Wilson (22) 44. Women: B Lopez (26) 31.

   ALTONA LAKES: Stroke: Medal: A: N Dowson (9) 65. B: J Pohlner (14) 68. C: A Zurko (28) 67. Women: J Bestwick (12) 70.

   AMSTEL: Men: Par Ranfurlie: White: A: P Lloyd (7) 6 up. B: G Cox (15) 4 up. C: B Ellis (21) 3 up.

   ANGLESEA: Stroke: Black: A: D Goldsmith (13) 71. B: G Lewtas (16) 65. C: D Parry (22) 73. Div 1: V Brenner (17) 72. C'ship: M Couzens 234. B: G Lewtas 264. C: J Roberge 300. Div 1: R Lockyer 266.

   AXEDALE: Men: Stableford: Div 1: R Threlfall (14) 40. Div 2: S Carter (16) 40. Div 3: P Andrew (19) 41. Div 4: C Cowled (28) 40. Women: Div 1: R Iser (13) 36. Div 2: A Holmes (26) 37.

   BACCHUS MARSH: Par: A: R Bourke (8) 2 up. B: R Bewley (11) 5 up. C: A McBride (32) 4 up. Women: S Beska (45) 2 up.

   BAIRNSDALE: Stroke: A: G Black (4) 67. B: C Jefferis (19) 64. Women: T Nagle (14) 70.

   BALLAN: Stroke: A: M Di Fiore (14) 61. B: S O'Dea (16) 60. C: B Cran (22) 62.

   BARHAM: Women: Stableford: J Lyford (30) 37. Men: Stroke: A: G Napier (8) 68. B: D McGowan (16) 70.

   BARWON HEADS: Women: Stableford: Z Brookes (15) 36 cb.

   BELVOIR PARK: Men: Par: A: R Droney (10) 5 up. B: G Smart (15) 3 up. C: G Wild (25) 6 up. Women: J Roberts (8) 1 up.

   BERWICK MONTUNA: Stroke: A: R Young (8) 61. B: B Davidson (13) 62. C: P Clarke (21) 61. Women: C Ronalds (25) 66.

   BOX HILL: Mxd: Stroke: A: Z Mulholland (10) 68 cb. B: E Wong (15) 66 cb. C: T Laycock (17) 64. D: B Argall (22) 68.

   BRIGHT: Par: A: C Oswin (10) 6 up. B: G Walsh (25) 4 up.

   BRIGHTON: Men: Stroke: A: C Tesoriero (4) 60. B: J Warden (19) 57. C: T McGilton (33) 62.

   BROADFORD: Men: Stableford: A: K Milner (11) 40. B: T Potts (14) 42. C: J Doyle (20) 40. women: L Caines (28) 42.

   BUNINYONG: Men: Stroke: A: C Paige (11) 68. B: K Carpenter (17) 65. C: B Oakley (22) 65.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: A: D Moseley (15) 41. B: S Black (24) 42. Stroke: Foursome C'ship: C Perkins J Drummond 148. Foursome: M Martin (20) P Lockman (14) 136. Women: E Wong (28) J Schleeman (40) 74.

   CASTERTON: Stableford: K Etherton (8) 38.

   CASTLEMAINE: Medley: Stableford: A: I Gilmour (10) 40. B: S Saville (21) 39.

   CENTENARY PARK: Stableford: A: J Spencer Snr (17) 39 cb. B: T Roberts (18) 40 cb.

   CERBERUS: Men: Stroke: A: P McDonald (12) 67. B: G Bell (18) 65. C: R Andersson (26) 65. Women: K Kelly (27) 74.

   CHALAMBAR ARARAT: Men: Stableford: 4B: B Leehane (5) R Harricks (7) .

   CHURCHILL WAVERLEY: Stableford: Churchill Park: A: G Valentine (14) 44. B: G Turner (21) 39 cb. Stroke: Medal: Waverley: A: G Jungwirth (11) 68. B: M Stone (15) 71 cb. C: T Nagalingam (23) 72.

   CLIFTON SPRINGS: Stroke: L Bassett (1) 110. D Driscoll (8) 115. N Hutchinson (24) 131.

   COBDEN: Stableford: A: D Absalom (18) 41. A: D Absalom (18) 41. B: J Christoforou (36) 36.

   COBRAM BAROOGA: Men: Stroke: Star Medallist: M Haddrell (9) 71. Stroke A: M Haddrell (9) 71. A Scr: G Hunt 78. B/Medal: G Rivers (26) 67. B Scr: D Woods 88. Medal Oct: N Stephens (25) 75. Women: A: R Wallace (7) 73.

   COHUNA: Par: A Gay (18) 2 up.

   COLAC: Men: Stroke: A: T Hanson (7) 66. B: A Halliwell (16) 68. C: S Luczo (20) 69. Women: E Robinson (35) 77.

   COROWA: Men: Stroke: A: T Vonarx (4) 70. B: A Wood (17) 72. C: R Bradford (23) 71 cb.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Mxd: Stroke: A: W Bowd (13) 66. B: E Kloprogge (16) 72 cb. C: V McCall (23) 73 cb.

   CRANBOURNE: Men: Stableford: A: P Bywaters (7) 39 cb. B: B Lehrer (14) 43. C: A Blumberg (20) 43.

   CREEKSIDE: Men: Stableford Yellow: A: S Eaton 43. B: T Mathew 42. C: A Chew 46. Women: R Morrison 41.

   CURLEWIS: Men: Stableford White: A: B Den Besten (10) 42. B: B Howard (18) 42. C: I Chapman (19) 41. Women: W McDonald (37) 38.

   EAST MALVERN: Medley: Stableford: A: K Strong (12) 40. Stableford Trophy: White: B: I Storey (14) 42.

   EASTERN: Mxd: Par South: White: G Crabtree (17) 8 up. North: S Pacheco Bravo (24) 6 up. East: D Bailey (30) 5 up cb.

   EASTERN SWARD: Men: Stroke: A: R Kane (15) 68. B: T Anderson (17) 64. C: J Redden (25) 64. D: G Kendall (28) 69.

   EASTWOOD: Stroke: A: E Price (10) 70. B: M Squire (15) 64. C: A Grant (22) 71.

   EUROA: Men: Stroke: A: G Walker (10) 67. B: G Mulley (21) 68. Women: A: J Hoare (25) 69.

   FINLEY: Men: Stroke: A: J Taylor (15) 68. B: A Robertson (19) 69. Medal: A Scr: D Brockie 73. A: J Taylor (15) 68. Cock o' Walk: J Taylor (15) 68. Women: D Pyke (22) 73. Medal: A Scr: S Simpson 94. A: D Pyke (22) 73.

   FLINDERS: Stroke: A: I Gilbert (11) 65. B: A Watson (23) 69. C'ship: S Payne (4) 218. B: A Robinson (15) 255. Stableford: C: W Hamilton (25) 105. A: G Knorr (20) 36. B: P Leonard-Kanevsky (30) 37. Women: A: R Mathews (17) 36. B: P Davey (38) 28.

   FOREST HILLS: Stroke: A: R Lewis (16) 64. B: D Duncan (22) 65.

   FOSTER: Men: Stroke: C'ship: A: L McKenzie (10) 70. B: R Prain (13) 72. C: D Cripps (23) 75. A: C Buckland 79 cb.

   GARFIELD: Men: Stroke: A: M Van Der Horst (13) 67. B: M Atkins (18) 65. C: P Gough (21) 69. Medal of Medallists: M Atkins (18) 65. Women: H Misfud (37) 71.

   GISBORNE: Men: Stroke: A: M Belcher (11) 69. B: R Clough (15) 69 cb. C: B Morrison (18) 67. Scr: T Maddern (1) 72. Women: Stableford: A: K Brites (33) 40 cb.

   GLEN WAVERLEY: Stroke: A: P Quinn (17) 67 cb. B: P Roberts (28) 63. C'ship: W Zhao 302.

   GOONAWARRA: Men: Stroke Black: J Sheldrick (4) 69. J Bell (13) 68. G Barron (21) 71. Stableford White: V Macans (16) 40. Women: Stroke M Johnstone (26) 73. J Esse (29) 76.

   GREEN ACRES: Stroke: Medal Nov: A: M Burt (11) 66. Medal: M Burt (11) 66. J Toohey (19) 69. C Leoncelli (23) 67.

   GROWLING FROG: Men: Par: A: S Stoker (9) 3 up cb. B: B Wood (17) 1 up cb. C: G Nelson (27) 3 up. Women: A Fonda-Russell (16) 2 down.

   HAMILTON: Women: Stableford: I MacDonald (25) 38.

   HEATHCOTE: Women: Stableford: T Wearne (7) 34. Men: Stroke: Medal: Div 1/Medal: A Stobaus (12) 67. Div 2: J Zurek (23) 70.

   HEYFIELD: Stableford: A: D Leggo (11) 42. B: A Clyma (26) 39.

   HIDDEN VALLEY: Stroke: A: M Holcombe (7) 71. B: S Herman (12) 72. C: R Gallasch (27) 74.

   HILLTOP TATURA: Men: Stroke: 4B: G Meneilly (20) L Villiani (33) 57.

   HORSHAM: Mxd: Stroke: Ambrose: H Vercoe (36) R Vercoe (8) J Mcrae (6) B Cookson (4) 55.25. Women: B Hawkins (24) R Paynter (29) M Taylor (11) J Wirth (9) 61.75.

   HUNTINGDALE: Men: Stroke: A: G King (6) 66. B: H Young (10) 69. C: D Ayre (18) 68. Trophy: N Soh (12) 142. Jnr: C'ship: S Jones 149. Hcp: H Young (10) 144. Men: Stableford: M Charlton (14) 38. Women: M Curry (14) 40.

   IVANHOE: Men: Stableford: A: W George (10) 41. B: F Mariani (41) 41 cb. Women: B Jenkin (28) 41.

   JUBILEE WANGARATTA: Women: Stroke: Medal Nov: A: M Jones (11) 72. B: M Adams (23) 72. Men: A: G Ryan (10) 71. B/Medal: A Williams (16) 69. C: M Hogan (20) 71.

   KEW: Men: Stableford: A: A Eduard (6) 38. B: T Rush (16) 42. C: T Dewan (22) 41 cb. Women: K Anastasiou (30) 33.

   KEYSBOROUGH: Men: Stableford: A: R Hampson (9) 43. B: Z Stanley (13) 39 cb. C: M Sivell (28) 43. Women: Stableford White: B Hampson (25) 35.

   KILMORE: Men: Par: A: T McGregor (13) 5 up. B: G Davey (15) 4 up. C: P Wildie (29) 6 up. Women: Stableford: S Wicking (12) 35.

   KINGSTON HEATH: Men: Stableford: A: M Mazajczyk (2) 37 cb. B: T Derham (20) 35 cb.

   KOORINGAL: Men: Stroke: A: W Bailey (6) 68. B: R Hodson (10) 68. C: C Cruickshank (14) 70. D: J Trembath (19) 68 cb. Hole in one: N Grant at 8th. Women: Stroke: T Grant (12) 74.

   KYABRAM PARKLAND: Women: Stroke: A: J Baker (10) 48. B: M Percy (15) 55. C: L Jones (18) 53. M Elliott (17) 53. B: B Duke (26) 54.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stableford: A: P Kuiper (17) 41. B: G Squires (24) 40. A: H Emery (14) 41.

   KYNETON: Men: Stableford: Div 1: D Bath (8) 37. Div 2: H Plowman (7) 37.

   LAKES ENTRANCE: Men: Stableford 4B: White: A: I Malejew (18) 46 cb. L Beattie (15) 46 cb. J Ward (14) 46. R Sperring (9) 46. Women: Stableford: Div 1: P Gunn (34) 37.

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stableford: 4B: C Nash (25) P Walshe (27) J Casanelia (31) M Brown (21) 47 cb.

   LANCEFIELD: Men: Stroke White: A: J Walsh (4) 73. B: K Mcbride (21) 72. C: C Daniel (28) 71.

   LANG LANG: Men: Stroke: B Lovitt 53.375. P O'Connor 53.375. K Wedlock 53.375. R Dalrymple 53.375.

   LATROBE: Medley: Stableford: A: B Hester (9) 40. B: J Calcinotto (17) 42. C: K Innes (20) 40. Hole in one: White: M Cropley at 13th.

   LEONGATHA: Women: Stableford: A Gibson (26) 33. Men: Stroke Cup: Black: A: S Allen 150. B: T Vassiliadis 151. 36-hole: A: A Sparkes (12) 144. B: G Welsford (11) 151. Stableford Hcp: A: T Rickard (13) 34 cb. B: R Findlay (18) 38. C: J Fraser (36) 39.

   LONSDALE: Stableford: A: M Evans (10) 39. B: R Darcy (22) 45. C: A Philp (27) 49. J Leonard (19) 37. B: R Kelcey (32) 39.

   MAFFRA: Stableford: A: G McQuillen (7) 38. B: W Marsden (17) 40. C: A Gravener (21) 42.

   MALLACOOTA: Men: Stableford: K Morrison (16) 40.

   MANSFIELD: Men: Par: R Fankhauser (15) 9 up.

   MARYBOROUGH: Men: Stroke: C'ship: A: G Sluce 217. B: S Argall 260. C: D Richards 279. Div 1: G Newell 243. A: G Newell (9) 216. B: R Chandler (15) 214. C: R Walhouse (36) 222 cb. Div 1: R Chandler (15) 214. Women: A: S Treble (16) 72. B: M Patten (24) 80. Men: A: G Newell (9) 68. B: R Chandler (15) 69. C: R Walhouse (36) 74.

   MEDWAY: Men: Stableford: 27-hole: T Johnston (22) 72. L Hoppe (22) 72. Women: G Keating (19) 57. D Stewart (14) 57.

   MEENIYAN: Men: Stableford: M Van Boven (19) 36. Stroke: Medal of Medallists: M Van Boven (19) 71.

   MELBOURNE AIRPORT: Men: Stroke: A: T Binns (11) 67. B: S Dudley (19) 65. C: A Gerrard (29) 68.

   METROPOLITAN: Men: Stroke Medal Nov: Black: A: P Creighton-Selvay (1) 68. B: F Davis (13) 69. C: R Pickford (18) 76.

   MILDURA: Men: Stableford: A: R Young (10) 41. B: C Jukes (17) 42. C: K Byrne (27) 43. Women: F Richards (16) 43.

   MIRBOO NORTH: Stableford: C'ship: A: S Mc Innes (3) 71. B/Medal: J Blunsden (23) 67. A Scr: S Mc Innes 224. S Mc Innes 144. B Scr: M Payne 264. B: J Kus 146. C Scr: S Beitz 285. C: S Beitz 144.

   MOE: Men: Stroke: A: D Halkett (9) 67. B: N Skicko (13) 65. C: G Kerr (23) 65.

   MOOROOPNA: Men: Par 4B: White: S Evans (10) G Madill (10) 7 up. Women: Par: P Johnson (15) 1 up.

   MORACK: Snr Stableford Foursome: Yellow: R Collins (15) L Elsey (31) L Sorger (33) N Jacobs (36) 40.

   MORNINGTON: Men: Hole in one: L De Araugo at 5th. Stroke: A: G Stait (10) 69 cb. B: P Newton (17) 68 cb. C: L De Araugo (20) 66.

   MORWELL: Men: Stableford: A: S Anderson (10) 47. B: R Rodden (17) 46.

   MT MARTHA: Men: Stableford: G Bond (20) 45. Trophy: B Raine (25) 64. Women: W Doyle (38) 39. Trophy: I Troy (22) 52.

   MURRAY DOWNS: Women: Stableford: A: M Moore (15) 33. B: J Tucker (33) 37. Men: Stroke Black: A: S McMillan (2) 70. B: M Jones (16) 72. C: T Wilson (27) 71.

   MYRTLEFORD: Mxd: Stableford: A: M Buckley (6) 40. B: C Henwood (18) 38. A: T Cook (15) 34.

   NEANGAR PARK: Men: Stroke: A: B Gunn (8) 67. B: J Faliszewski (11) 69. C: A Akerstrom (25) 67. Women: A: J Brown (5) 73. B: H Dobson (25) 75. C: B Campbell (7) 76.

   NEWRY: Men: Stableford: M Robinson (11) 37 cb.

   NHILL: Stableford: A: D Flood (1) 40. B: S Sanders (17) 39. M Waugh (28) 38.

   NORTHERN: Stroke: A: M Clements (2) 68 cb. B: J Barnes (13) 66. C: P McCrdden (21) 67.

   NUMURKAH: Men: Stableford: M Ebborn (14) 69. H Schmedje (16) 72.

   OAKLEIGH: Women: Stableford: 4B: A Newton/Stott (14/30) 51. Men: M BARGLOWSKI (21) 40.

   OLINDA at Cardinia Beaconhills: Mxd: Stableford White: B: P Jones (26) 41. A: M Wiltshire (11) 38 cb.

   PAKENHAM: Mxd: Stroke: A: G Steel (9) 71. B: S Smith (14) 67. C: J Curtin (26) 68.

   PATTERSON RIVER: Men: Stableford: A: S Connolly (9) 43. B: P Diaz (19) 40. C: C Ansley (22) 39. Women: B Kellett (19) 34.

   PENINSULA KINGSWOOD: Hole in one: Peninsula South: White: S Buckeridge at 9th. Women: Stableford: V Martin (24) 33. Men: Stableford White: A: H Comeadow (13) 46. B: D Witherington (20) 41. C: B Young (24) 35. Par: Kingswood: A: B Losordo (2) 2 up. B: N Spencer (18) 4 up. C: N Yandle (28) 1 up. Women: B Yandle (14) 2 down cb.

   PHILLIP ISLAND: Men: Stroke: A: C Southern (7) 68. B: P Coleman (14) 70. C: R Savage (24) 72. Women: J Diss (19) 74.

   PORTARLINGTON: Men: Stableford Black: A: D Hopgood (11) 42. B: M Kelly (14) 41. C: R Korb (20) 42. D: I Flanders (23) 42. Women: Stableford: S Hazell (20) 38.

   PORTLAND: Men: Stableford: A: G Clayton (13) 38. B: J Thomas (18) 38. C: S Simpson (20) 41. Women: P Taylor (22) 29.

   PORTSEA: Men: Stroke: Veteran Men: A Bullas (4) 156. Snr Veteran Women: K Hastie (9) 176. Men: Cup: G Griffiths (29) 138. Women: R Richards (16) 153. Jnr: C'ship: K Marx (4) 167. Trophy: L Tatterson (10) 148. Men: A: A Colliver (7) 70. B: G Griffiths (29) 65. Women: K Marx (5) 74 cb.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stableford: A: H Reel (16) 36 cb. B: D Heaney (19) 37 cb. C: B Outen (27) 39.

   RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: A: G Smith (16) 40. B: J Goddard (23) 45.

   RACV HEALESVILLE: Mxd: Stableford: J O'Brien (32) 43.

   RICH RIVER: Men: Stableford Cup: East: Black: A: R Carr (12) 39. B: B Knight (18) 40. C: G Jeffery (24) 42.

   RINGWOOD: Mxd: Stroke: Foursome: R Smith (26) C Charles (15) 61.5.

   RIVERSDALE: Men: Par 4B: White: A: D Stein SNR (16) 9 up. N Duff (7) 9 up.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Par: North: A: G Lee (11) 6 up. B: H Berns (16) 4 up. C: A Scott (23) 4 up. Women: South: J Eckersley (25) 1 up. Men: G Eckersley (19) 2 up.

   ROSEBUD PARK: Men: Stroke: Foursome: R Beaton R Waterfall (29) 69. Scr: L Brook P Brook 75. Stableford: C Wyatt (26) 35. Women: Par: S Barlow (18) 1 up.

   ROSSDALE: Women: Stroke: Medal Oct: J Azzopardi 73. Men: L Holding (15) 68. Medal Nov: R Williams (11) 64. A: R Williams (11) 64. B: J Richardson (21) 69 cb. C: J Mercy (23) 69.

   ROYAL MELBOURNE: Men: Par: Composite: J Sheehan (16) 3 up.

   SAFETY BEACH: Women: Par: C Warfield (28) 5 down.

   SALE: Men: Stroke: A: D Gaskill (11) 63. A Patten (5) 65 cb. B: J Wake (14) 66. C Rintoul (17) 67. C: S Doak (28) 66 cb. R Sarolea (23) 66. Women: A: J Oneill (17) 68.

   SANDRINGHAM: Women: Par: C Dixon (27) 2 up. Men: A: F Spungin (12) 3 up cb. B: H Sta Maria (17) 4 up. C: M Coleman (24) 4 up.

   SEYMOUR: Women: Par: D Stammers (21) 2 up. Men: P Niebling (12) 6 up.

   SORRENTO: Women: Stableford: C Simmons (24) 39. Men: A: R Furnell (11) 43. B: G Varlamos (24) 39.

   SOUTHERN: Stableford: A: S Bradshaw (9) 40. B: G Hobbs (14) 41. C: J Baird (25) 42 cb.

   SPRING PARK: Mxd: Stableford: P Sanger (35) 43.

   SPRING VALLEY: Mxd: Stroke: A: T Hargreaves (7) 67. B: J Kelly (27) 70. A: M Templeton (6) 69. B: A Frees (16) 6. Medal Nov: A Frees (16) 63.

   STAWELL: Men: Stableford 4B: White: Div 1: I Stewart (9) P Matthews (16) 47. Div 2: M Hart (18) G Driscoll (23) 46. Women: Stableford: K Skinner (18) L Maher (33) 49.

   STRATHALLAN: Men: Stroke: M Caiazzo (16) 63. A: D Clark (11) 71 cb. B: T McIntyre (17) 65. C: R Horkings (25) 64. Medal of Medallists: W Tolley (20) 66.

   SUNSHINE: Men: Stableford: A: G Ward (11) 42. B: P Phuengchetsada (16) 42. C: B Tran (28) 41 cb.

   TARRAWINGEE: Stroke: Pinehurst: A McMillan (28) L Steer (24) 60.

   THE DUNES: Mxd: Stableford: 9-hole: The Cups: A: C Christmas (19) 20. B: P Eardley (28) 19. Women: Par: The Dunes: K Hall (18) 5 up. Men: A: L McDonalnd (10) 2 down. B: G Wilson (16) 4 up.

   THE HERITAGE: Men: Stroke: C'ship: St John: A: J Quay (8) 67. B: R Sankey (16) 72. C: J Alkin (23) 70. Stableford: Henley: A: A Dinardo (4) 39. B: C Simari (14) 44. C: B Lees (26) 37. Women: M Ayres (15) 30.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: G Bragge (12) 42.

   THE SANDS TORQUAY: Women: Stableford: M Hales (10) 34 cb. Men: A: C Hoffmann (4) 38. B: N Mullen (16) 38. C: N Kerr (24) 40.

   THIRTEENTH BEACH: Men: Stableford: Creek: A: S Davies (6) 40 cb. B: R Leahy (12) 39. C: A O'Callaghan (19) 42 cb. Women: A: C Parkin (18) 37. B: J Nealy (30) 40.

   TIRHATUAN: Men: Par Yellow: A: T Atkinson (9) sq. B: S Mielnik (17) 2 up. C: N Burridge (33) 3 up. Women: Par: E Feeney (34) 5 up.

   TOCUMWAL: Women: Stableford: A: S Williams (15) 38. B: T Frost (21) 40. Men: Stableford Gold: A Penny (31) 37. Stableford: A: P Olsen (8) 36. B: B Cavanagh (20) 38. C: R Samways (24) 36.

   TORQUAY: Women: Par: M Joyner (20) 1 up cb. Men: Resort: G Sharp (24) 3 up. Visitor: S Winzar (Gen Y 18) 3 up. A: C Benson (7) 3 up. B: S Litaize (17) 6 up cb. PM: A: G Mifsud (10) 2 up cb. B: B Hewitt (17) 6 up.

   TRAFALGAR: Stroke: A: N Clarke (10) 68. B: P Collier (18) 67.

   TRARALGON: Men: Stroke: A: M Hurley (7) 69. B: G Knee (15) 63. C: K O'brrien (19) 66. D: D Fletcher (26) 65.

   TRENTHAM: Stableford: A: A Hopkins (12) 38. B: R Palmer (18) 40. C: J Conway (21) 41.

   VICTORIA: Men: Stableford: A: K Ciupek (+2) 41. B: J Oxlade (16) 35 cb. C: D Clayton (19) 36. Stableford White: P Williamson (29) 37 cb. Women: Par: R Gleadhill (12) 4 up. Trophy: R Gleadhill (12) sq.

   WANGARATTA: Men: Stableford: A: L Maiden (14) 37. B: H Constable (27) 39.

   WARRAGUL: Women: Stableford: A: D Corstorphin (14) 36. B: P Scott (26) 37. Men: Stableford White: B Unstead (12) 41. J Enbom (16) 41. S Morrison (21) 45. C O'Dea (33) 44.

   WARRNAMBOOL: Men: Stableford: A: D Ballinger (7) 40. B: P Holscher (18) 47. C: J Casamento (23) 42. Women: S Rea (22) 35.

   WATERFORD VALLEY: Men: Par: A: D Winter (5) 6 up. B: B Farrelly (14) 6 up. C: T Michel (G) (19) 6 up.

   WERRIBEE PARK: Men: Stroke: A: G Dummett (8) 69. B: I Hunt (14) 69. C: L Morsello (16) 70. D: S Hamilton (28) 70. Women: A: J `Macleod (13) 77.

   WHITTLESEA: Stroke: A: J Slusarek (9) 74. B: M McGinty (14) 66. C: W Blake (24) 69. Div 1: G Heskett (16) 73.

   WODONGA: Men: Stroke: A: J Hayes (1) 68. B: J Russell (16) 67. C: R Sleeman (19) 68. Women: A Harris (10) 71.

   WONTHAGGI: Men: Stroke: A: J Wintle (8) 68. B: P Studham (17) 68. C: W Studham (24) 67.

   WOODLANDS: Men: Stableford: A: A Newell (5) 39 cb. B: J Gladwell (14) 40. C: G Paterson (16) 42. Women: V Davey (17) 34 cb. Men: Trophy: N Jenkins (5) bt G James (6) 3-2.

   WOORAYL: Men: Stableford: A: R Gourlay (14) 35 cb. B: P Challis (15) 40. C: J Hassett (23) 40.

   YARRA VIEW: Men: Par: A: D Fruci (18) 3 up cb. B: G Eley (22) 6 up.

   YARRA YARRA: Men: Stroke: C'ship: T De Yong 145. Snr M Jackson 150. Jnr: S Feldman 150. Men: A: C Pattison (2) 70. B/Medal: J Carroll (14) 66. C: R Jansen (19) 67. A Scr: T De Yong 70.

   YARRAM: Women: Par: H Porter (26) 1 up. Men: Stableford: A: C Sutherland (8) 38. B: E Greenaway (17) 42. C: K Beenk (Mt Martha) (24) 45. A Scr: J Swift 76.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Murray: A: R Towe (16) 44. B: P Chong (45) 37. Men: Stableford White: A: J Tresize (14) 41. B: T O'Sullivan (24) 43 cb. Lake: A: D Pulallus (11) 45. B: B Clarke (31) 43.

   YERING MEADOWS: Men: Par Valley: White: B Bromham (24) 3 up. Women: Par: Nursery: V Meade (24) 6 up. Men: Stroke Matchplay: Black: G Roza bt I Peter-Budge 2 up.

Golf Month
17 October 2018
Patterson River Golf Club is more than playing its role in helping Golf Australia's #Vision2025 become a reality. Read more
16 October 2018
On Episode 65, we talk Leish, Lucas and the LPGA before welcoming Jan Stephenson and Harrison Endycott to the show. Mark Hayesy is joined by Jo ... Read more
17 October 2018
HUNTINGDALE: Women: Stroke: Medal of Medallists: F Gozzo (19) 76. Trophy: L Crowe bt M Clarke 3-2. M Batrouney bt B Yang 6-5. Stableford: M Mann (42) ... Read more
MyGolf
Golf Victoria