Victorian club golf results - Saturday

 

   ALEXANDRA: Men: Stroke: A: M Holohan (14) 68 cb. B/Medal: L Wright (24) 64. Women: B Lopez (26) 71 cb.

   AMSTEL: Men: Stroke Ambrose: Ranfurlie: Black: R Magnano S Acheson G Hibberd N Waters (6.5) 56.5.

   ANGLESEA: Stableford: A: W Pipe (11) 40 cb. B: G Thoms (17) 42. C: B Harrell (22) 36 cb. Div 1: J Kaye (45) 37.

   AXEDALE: Men: Stroke: Div 1: S McGibbon (9) 67. Div 2: D Baillie (18) 62. Div 3: R Velthuis (33) 65. Women: Stableford: R Iser (13) 39.

   BACCHUS MARSH: Women: Stableford: J Cox (19) 38. Men: Stableford: White: A: G Philpot (11) 42. B: A Barrie (16) 41.

   BAIRNSDALE: Men: Stableford: A: G Gibson (12) 40. B: R Stevenson (29) 39.

   BALLAN: Men: Stroke C'ship: White: A: C Tudor (13) 63. B: H Miller (17) 56. C: J Muhlhan (26) 64. Stroke: A: P Di Fiore 306. B: M Di Fiore 312. C: D Mayne 347.

   BARHAM: Men: Stroke: Div 1: J Morris (16) 69. Div 2: R Stanton (21) 66. Women: Stableford: J Lyford (30) 39. Men: Stroke: C'ship: A: K Windridge (3) 234. B: R Thompson (14) 260.

   BELVOIR PARK: Women: Stableford: J Roberts (7) 36. J Chester (16) 35. Men: A: B Harding (11) 40. B: C Phillips (12) 43. C: P Duffy (20) 43.

   BENALLA: Men: Stableford: 4B: A Bowditch (15) O Bowditch (18) 53. Women: M Cowan 42. M Cowan (23) J Baker (31) 42.

   BENDIGO: Men: Stableford: A: P Lethlean (5) 39. B: C Trethowan (15) 39 cb. C: D CONDOR (25) 39 cb.

   BERWICK MONTUNA: Mxd: Stroke: A: D Clapton (7) 60. B: S Cordy (16) 64 cb. C: K Teohaere (31) 62 cb. V Higham (22) 65.

   BRIGHTON: Men: Stroke: A: M Slatter (14) 59. B: J Warden (18) 56. C: G Hergt (26) 56. C'ship: A Scr: C Tesoriero 204. A: D Combe 228. B: J Warden 233. C: D Fraser 273.

   BROADFORD: Men: Stableford: A: N Langmead (11) 41. B: F Buttigieg (17) 40. C: C Petersen (22) 39. Women: M Milne (27) 46.

   CAMPERDOWN: Men: Stableford: B Fitzgerald (12) 45.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: A: R Lowden (9) 38. B: R Dixon (14) 41. C: J Wier (24) 39. Stroke: C'ship: A Scr: M Van Der Kraan (1) 148. Hole in one: T Venten

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Men: Stroke: B Jenkins (23) 65.

   CASTERTON: Par: N Faroe (24) 4 up.

   CASTLEMAINE: Medley: Stableford: V Harding (31) 41.

   CENTENARY PARK: Men: Stableford Black: A: C Bardsley (13) 42. B: G Plant (27) 45. Hole in one: P Bradley at 1st.

   CERBERUS: Men: Stroke: A: T Coelli (9) 70. B: M Sells (19) 67. C: A Dewhurst (26) 69. Women: T Sigge (30) 71. Men: C'ship: A: T Wilson (1) 218. B: W Lewis (19) 257. C: G Torrens (24) 280.

   CHALAMBAR ARARAT: Men: Stableford: 3B: C Potter (10) D Crawford (7) J Dowling (10) 113.

   CHELTENHAM: Men: Stableford: A: L Holman (7) 41. B: G Brown (29) 41.

   CHURCHILL & MONASH: Men: Stroke: C'ship: A/Medal: P Smart (8) 67. B: M Soppe (22) 67. C: I Hepplestone (27) 72.

   CHURCHILL WAVERLEY: Men: Stableford Gentsome: Churchill Park: White: P Clyde 111. T Moses 111. R Wiggs 111. L Ferreira 111. Stableford: Waverley: A: J Lim (7) 42. B: G Otten (16) 42. C: C Dinnie (29) 44.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stableford: A: A Franklin (15) 33. B: M Edwards (45) 33. Men: A: G Styles (6) 39. B: K Fear (13) 39. C: L Cook (18) 44. D: P Nicholas (32) 43.

   COBDEN: Men: Stroke: A: A Couch (4) 70. B: M Darcy (13) 70. C: M Absalom (20) 71. D: J Reed (23) 68.

   COHUNA: Men: Stableford: R Callen (31) 68.

   COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford: A: A Grove (8) 46. B: G Percy (16) 43. C: W Paul (19) 40.

   COMMONWEALTH: Men: Stableford: A: J Dempsey (9) 37. B: P Barnes (13) 41. C: P Butselaar (19) 43.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Mxd: Stroke: A: D Lindrea (11) 69. B: I Jenkins (22) 69. C: R Langford (29) 65.

   CRANBOURNE: Men: Matchplay: C Booker G Westwick bt T Whittaker R Bumbak 4-3.

   CREEKSIDE: Men: Par Yellow: A: C Johnson 4 up cb. B: C Sheedy 7 up. C: B Chan 9 up. Women: Par: I Aitken-Gattari 1 up.

   CURLEWIS: Women: Stableford: G Morrison (18) 40. Men: Stableford White: A: R McMillan (10) 44. B: K Stuart (18) 45. C: M Ciach (23) 41.

   DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: S Hogan (13) 41. B: W Bull (21) 38. C: T Nolan (34) 40.

   DEVILBEND: Men: Stableford White: A: D Stephens (9) 40. B: J Rosenbrock (16) 44. C: E Saunders (34) 45.

   DROUIN: Men: Stableford: A: J McCormack (30) 42. Women: A: F Downward (29) 37.

   EAST MALVERN: Medley: Stableford White: A: S Williams (7) 39. Trophy: B: F Evans (37) 42.

   EASTERN: Par: South: P White (14) 7 up. North: M Costigan (21) 6 up. East: D Mason (7) 3 up.

   EASTWOOD: Stableford White: A: D Milosevic (12) 44. B: A Hawkey (17) 43 cb. C: K Wheeler (28) 42. Hole in one: S Town at 14th. Stroke: A: C Burch (12) 68. B: B Pfeifer (20) 69. C: A Grant (21) 70.

   EUROA: Men: Stableford: A: S Watson (16) 41. B: J Gilliland (21) 43. Women: B Asquith (29) 41.

   FINLEY: Men: Stroke: A: M Piggin (18) 67. B: A Hand (21) 66. Medal of Medallists: A Scr: D Brockie 69. A: M Piggin (18) 67. Cock o' Walk: A Hand (21) 66. Women: G Henderson (20) 66. Medal of Medalists: A Scr: S Pyle 88. A: G Henderson (20) 66.

   FLINDERS: Men: Par: A: B Wilson (9) 8 up. B: G Lyon (17) 5 up. C: J Ries (21) 5 up. Women: A: J Rex (19) 4 up.

   FOREST HILLS: Stableford: A: S Pouv (12) 41. B: S O'Connor (20) 45.

   FOSTER: Mxd: Stableford: 2B: N Tompson (11) T Price (14) 59.75.

   GARDINERS RUN: Men: Stableford White: A: B Rutley (6) 43. B: J Neal (20) 48. Stroke: S Densley (4) 68. Women: Stableford Gold: M Miles (25) 34.

   GARFIELD: Men: Stroke: 54-hole C'ship: A Scr: A Mc Killop 219. A: G Mc Lure 211. B Scr: M Neylan 244. B: M Van Der Horst 207. C Scr: R Turner 267. C: R Turner 210. D Scr: J Gay 298. D: C Nevin 217. Veteran: T Garratt 240. Men: A: R Perry (14) 61. B: S Clark (17) 65. C: T Marsham (32) 67. Women: H Payne (30) 76 cb.

   GISBORNE: Men: Stroke: A: G Handke (9) 71 cb. B: C Haynes (15) 69 cb. C: G Ludlow (27) 63. Scr: T Maddern (0) 73. Women: A: J O'Connor (13) 71.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stableford: A: I Flett (14) 42. B: S Auvaa (21) 38.

   GREEN ACRES: Stableford: A: P Reid (11) 39. B: P Lanigan (16) 40. C: M Ridge (30) 50.

   HEATHCOTE: Women: Stableford: Div 1: T Wearne (7) 34. Div 2: S Green (39) 42. Men: Stroke: Medal: A/Medal: G Ellis (7) 65. B: B Ring (16) 66. C: G Cutting (20) 72.

   HEIDELBERG: Men: Stroke: Foursome: S Gilbee (20) I Nicolle (12) 60.

   HEYWOOD: Men: Par White: B Pryor (19) 5 up. Women: Par: A Dickinson (30) 3 up.

   HIDDEN VALLEY: Stroke: A: M Ladewig (0) 72. B: K Dawe (17) 72. C: B Gandolfo (22) 69.

   HILLTOP TATURA: Men: Stableford: J Dellar (15) 39.

   HORSHAM: Men: Stableford: A: M McKinnon (9) 41. B: L Errington (17) 40. C: F Masiero (25) 46. Women: B Hawkins (24) 39.

   HUNTINGDALE: Men: Stableford: A: D Buck (6) 38. B: S Loh (16) 38. C: C Wright (23) 39. Women: J Murrai (21) 39.

   IVANHOE: Men: Stroke: A: S Bogdanovski (11) 58. B: M Nicholls (24) 58. Women: J Geng (27) 67.

   KERANG: Men: Stableford: J Robertson (26) 41. Women: J Harry (14) 35.

   KEW: Men: Stableford: A: P Williams (11) 40. B: G Mason (19) 45. C: D Mitchell (20) 40. Women: K Perryman (17) 36.

   KEYSBOROUGH: Men: Stroke: Medal Nov: J Gerrard (18) J Webb (19) T Strapp (9) B Rhodes (7) 69 to playoff. Women: B Hampson (22) 74.

   KILMORE: Men: Stableford: 4B: S Bryant (25) J Handford (23) 47.

   KINGSTON HEATH: Men: Stableford: A: M Mazajczyk (2) 38. B: J Wilson (18) 39.

   KOORINGAL: Men: Stroke: A: E Quiaonza (8) 66. B: D Harrison (16) 68. C: J Trembath (19) 65. Women: G Weightman (12) 75.

   KORUMBURRA: Women: Stableford: M Harper (38) 40.

   KYABRAM PARKLAND: Men: Stableford: 4B: A: T McConchie (11) B Williams (15) 45. Women: A: V Hanke (26) M Tucker (17) 45.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Par: J Flett (35) 7 up. Women: M Topp (26) 5 up.

   LAKES ENTRANCE: Women: Par: J Dowie (33) 7 up. Men: Stableford White: C: G Wells (29) 46. A: B Hammond (13) 41. B: B Bennett (16) 41.

   LANCEFIELD: Men: Stableford White: A: G Cook (10) 42. B: G Brennan (18) 43. C: D Linehan (20) 37.

   LANG LANG: Men: Stableford: 2B multi: N Welsh (16) 89. R Volk (18) 89. L Marshall (31) 71 cb. P Anderson (28) 71 cb.

   LATROBE: Medley: Stableford: A: S Dobney (10) 41. B: M Muir (16) 42. C: S Fadda (34) 41.

   LEONGATHA: Women: Stableford: R Wilson (9) 38 cb. A: M Gin (11) 42. B: W Keen (16) 40. C: J Fraser (36) 41.

   LONSDALE: Par: A: R Potter (14) 6 up. B: N Ray (20) 2 up. C: W Johnston (24) 7 up. A: V Todd (30) 6 up.

   MAFFRA: Stableford: A: G Reynolds (15) 41. B: J Murnane (17) 40. C: P Monk (20) 42.

   MALLACOOTA: Women: Stableford: G Weeks (28) 38.

   MANSFIELD: Women: Stroke: Medal Nov: Div 1: L Poulson (23) 71. Men: Stroke White: Div 1: A Holt (20) 65.

   MARYBOROUGH: Men: Stableford: A: R Danby (11) 38. B: N McAntee (16) 38. C: G Proctor (24) 38. A: R Danby (11) 38. B Scr: N McAntee (16) 38. C: G Proctor (24) 38.

   MEDWAY: Men: Stableford: Trophy: A: J Mackenzie (7) 42. B: W Haddad (16) 41. C: J Di Benedetto (21) 42. Women: A: T Hairs (20) 38.

   MEENIYAN: Men: Stableford: R Hannay (28) 41.

   MELBOURNE AIRPORT: Men: Stroke: C'ship: A: J Duim (12) 66. B: J McKernan (16) 64. C: F Cozzolino (23) 68.

   MELTON VALLEY: Medley: Stroke: A: L Marchesi (13) 65. B: N McKenzie (16) 63. C: W Tanski (23) 63.

   METROPOLITAN: Stroke: A: L Michel (+4) 68. B: M Bannenberg (17) 69. C: B Ellis (23) 68. Scr: L Michel 64.

   MILDURA: Men: Stableford: A: A Blake (5) 41. B: F Stewart (17) 39. C: J Lay (24) 47. Women: F Sette (27) 40.

   MIRBOO NORTH: Stableford: N Rutledge (17) 42 cb.

   MOE: Men: Stroke: A: G Geisler (10) 68. B: G Kerr (22) 67 cb. C'ship: A Scr: A Bassman 298. A: D Halkett (8) 289. B Scr: N Skicko 346. B: N Skicko (13) 294. C Scr: G Kerr 369. C: G Kerr (23) 277.

   MOOROOPNA: Men: Stroke White: A: G Madill (10) 66 cb. B: P Cox (19) 65 cb. C: J MacDonald (24) 67. Women: Stroke: A Gallagher (30) 69.

   MORNINGTON: Men: Stroke: C'ship: S Hogan 306. B Scr: P Allison 248. C Scr: J Dady 274.

   MORWELL: Men: Stableford 4B: White: A: P White (8) R Tewierik (8) 49. B: G Helmuth (19) B McQuillen (19) 48.

   MT MACEDON: Stroke: Scr: D Doyle 77. A: A Walrus (12) 66. B: D Angarano (18) 66.

   MT MARTHA: Men: Stableford: 4B: S Beever (28) K Beenck (18) 54. Women: S Hyams (29) I Troy (20) 47.

   MYRTLEFORD: Men: Stableford: A: M Buckley (5) 34. B: A Sparks (30) 42.

   NEANGAR PARK: Men: Stableford: A: J Hafcamp (7) 42 cb. B: P Scown (14) 42. C: D Kenyon (19) 44. Women: A: H Dobson (25) 37.

   NHILL: Men: Par: A: S Grover (4) 5 up. B: S Myerscough (33) 5 up. Women: J Clark (9) sq.

   NORTHERN: Mxd: Stableford: A: B Hinds (6) 39. B: M Lowe (18) 43. C: W Clayton (23) 41 cb.

   NUMURKAH: Men: Stableford: B Collins (22) 43. Women: B Hutchins (16) 41.

   OAKLEIGH: Women: Stroke C'ship: Black: A Newton (14) 60. Medal Nov: T Gardner (20) 58. Men: Stroke: T Nooroa (13) 53.

   OLINDA at Cardinia Beaconhills: Men: Par: A: L Hermann (16) 2 up. B: P Clowes (19) 4 up. Women: K Preston (36) 3 down.

   ORBOST: Medley: Stableford: C Storey (18) 46.

   PAKENHAM: Mxd: Stroke: A: A Bickley (7) 72. B: D Maas (21) 68. C: F Leontini (23) 64.

   PATTERSON RIVER: Men: Stableford: A: W Fernie (11) 43. B: A Warburton (17) 39. C: M Dally (24) 38. Women: H Johnson (28) 37.

   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Par: Peninsula South: A: B Rehfisch (5) 3 up cb. B: C White (20) 8 up. C: B Maxwell (29) 8 up. Women: S Badwi (38) 6 down cb.

   PORT FAIRY: Medley: Stableford: A: M Hoey (9) 40 cb. B: M Crosier (15) 39. C: T Eccles (23) 42. Women: M Blain (29) 41.

   PORTARLINGTON: Women: Stableford: H Barry (31) 40. Men: Stableford Black: A: J Martin (4) 40 cb. B: D Dobney (15) 42. C: J Pyke (19) 43 cb. D: M Webb (29) 42 cb.

   PORTLAND: Men: Stableford: A: M Smail (10) 42. B: M Hollis (15) 41. C: M Hallinan (21) 40 cb. Women: K Smail (25) 36 cb.

   PORTSEA: Men: Stableford: A: A Kiker (9) 41. B: R Stephen (14) 42. C: R Horton (21) 39. Women: L Campbell (19) 37. Men: Stableford Gold: D Higginbotham (34) 39.

   QUEENSCLIFF: Men: Stroke Black: A: B Lyall (12) 66. B: W Pettigrove (19) 65.

   RICH RIVER: Men: Stableford West: Black: A: W Bayles (12) 41. B: P Mckechnie (14) 42. C: S Cheong (25) 43.

   RINGWOOD: Men: Stroke: A: S Pell (4) 69. B: J Donald (18) 65. C: J Walzl (23) 66 cb. Women: J Collis (12) 70.

   RIVERSDALE: Men: Stableford White: A: D Cox (10) 42. B: N Blythe (15) 43. C: I Hughes (21) 42.

   RIVERSIDE ESSENDON: Women: Stroke: W Bird (33) 67.

   ROSANNA: Men: Stroke Black: A: C Gowling (6) 67. B: A Campbell (36) 62. Medal Nov: A Campbell (36) 62.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: Captains: A: M Beaton (4) 40. B: S Chisholm (17) 39 cb. C: K Glass (25) 37 cb. Women: S Ashton (26) 38. Mxd: Presidents: S Coustley M Radecki 76.

   ROSEBUD PARK: Men: Stableford: S Cooper (25) 40. Stroke: Foursome: M Ryan G Pryor (18.5) 60.5. Scr: L Brook P Brook 72. Foursome C'ship: L Brook P Brook 147. Women: Stableford: M Walton (29) 44.

   ROSSDALE: Mxd: Stroke: Ambrose: D Brown V Wotherspoon G Charnley K Dunn 55.375.

   ROYAL MELBOURNE: Men: Stableford West: White: A: P Womersley (8) 41. B: S Young (17) 42. C: B Forwood (18) 41. Mxd: Par East: R Allely (19) 3 up.

   SAFETY BEACH: Women: Stableford: T Lincoln (34) 31.

   SALE: Women: Stableford: J Cashman (16) 36. Men: 4B: A: G King (21) D Watson (11) 49.

   SANCTUARY LAKES: Men: Stroke C'ship: Black: B: C Molloy (8) 82. Stroke: C: G Carraro (20) 90. Veteran: Stroke White: G East (8) 82.

   SANDHURST: Men: Par: North: A: G Moore (10) 4 up. B: J Tessier (21) 5 up. Women: N Eller (7) 1 down. Mxd: Stableford: Champions: A: S Mooney (10) 37. B: M Di Iorio (12) 37. Men: Stroke: C'ship: A: P Griffiths 303. B: B Hawkes 4-3. C: D Stevens 6-4. D: P Goodman 3-2. Women: B: M Cole 4-3. C: D Ellery 1up. Jnr: C'ship: A Brunsdon 162.

   SEYMOUR: Men: Stableford: A: G Pell (6) 42. B: W Austin (17) 41. Women: Par: P Britton (16) 4 up.

   SHEPPARTON: Stableford 4B: White: B Mortison (12) 50. R Nicholls (12) 50. Stableford: A Baensch (33) 45. N Pollock (20) 45.

   SORRENTO: Men: Stableford: A: R Delves (17) 43. B: R Corke (19) 41. Women: P Morell (35) 41.

   SOUTH PINES: Men: Stableford: Div 1: T Vandenhoff (11) 40 cb. Div 2: T Marslen (18) 42.

   SOUTHERN: Par: A: W Dibbs (10) 5 up cb. B: G McKissack (17) 4 up cb. C: J Murfett (20) 6 up.

   SPRING PARK: Mxd: Stableford: K Stevens (13) 44.

   SPRING VALLEY at Woodlands: Mxd: Stableford: A: L Moore (14) 39. B: L West (26) 37. PM: A: B Sorensen (7) 36. B: O Meile (20) 38.

   STRATHALLAN: Men: Stableford: P Roberts (22) 41. A: D Clark (11) 38. B: T Eastman (17) 39. C: D Rushbrook (25) 37 cb.

   SUNSHINE: Men: Stableford: A: T Nomichith (8) 42. B: P Phuengchetsada (14) 43. C: B Tran (26) 43. Women: A Hing (13) 32.

   TARRAWINGEE: Mxd: Stroke: Ambrose: F Phillips (33) G Simmons (23) 60.

   THE DUNES: Mxd: Stableford: The Cups: A: T Weir (13) 23. B: C Salvado (27) 22. Women: Stroke: Canadian Foursome: The Dunes: L Whyte (25) M Smith (20) 75.125. Men: Stableford: A: M Hunter (9) 43. B: A Burns (14) 38.

   THE HERITAGE: Men: Stableford: Cup: St John: A: M Simkin (7) 42.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford Long Island: Black: W Peterson (21) 40.

   THE SANDS TORQUAY: Men: Stableford: 4B: C Baldock (18) D Everett (13) 47 cb. Women: M Hales (10) L Hyett (24) 42.

   THIRTEENTH BEACH: Men: Stableford: Beach: A: G O'Brien (15) 40. B: D Hood (16) 40. Women: Z Brookes (15) 36.

   TIRHATUAN: Mxd: Stableford: Team: E Feeney (31) T Johnson (26) 77. Men: L Jaffe bt P McAlinden 6-5.

   TOCUMWAL: Mxd: Par: Foursome: A: R Clark (12) S Clark (12) 67 up. B: D Perrett (11.25) K Morey (11.25) 67.75 up. C: P Wilmot (11.25) P Nunn (11.25) 68.75 up.

   TORQUAY: Women: Stableford: D Hayes (Cape Schank 31) 35. Men: Resort: R Ball (23) 43. A: G Gill (14) 39. B: B Leith (20) 41. Stableford Black: A: M McKinnon (9) 39. B: J Mahoney (16) 39. Stableford: Visitor: F Adams (Medway 13) 37.

   TRAFALGAR: Men: Stroke: A: N Clarke (9) 65. B: D Blackshaw (21) 69.

   TRARALGON: Men: Stroke: N Arnett (10) 67 cb. P Bezzina (13) 67 cb. B Cook (18) 65. G Donoghue (35) 64.

   TRENTHAM: Stableford: 2B: R Bradley (24) J Bradley (34) 50.

   VICTORIA: Par: Team: Presidents 12 bt Captains 8. Men: 4B: M Hall (Captains 17) S Hunter (12) 12 up cb. M Curran (Presidents 11) J Smyth (23) 11 up.

   WANGARATTA: Men: Stroke: A: D Burns (10) 66. B: L Goonan (23) 70.

   WARBURTON: Stroke: B Lord (7) 66. R Logan (30) 64.

   WARRAGUL: Men: Stableford: A: G Jarvis (8) 40. B: P McGrogan (16) 43. C: D Murtagh (20) 40 cb. D: R Pointer (24) 42. Women: A: I Thomas (11) 36. B: L Johnson (29) 42.

   WARRNAMBOOL: Men: Par: A: D Brumley (7) 7 up. B: W Ezzy (17) 6 up. C: P Pearson (23) 6 up. Women: T Sullivan (15) 2 up.

   WATERFORD VALLEY: Men: Stableford: A: S Todes (G) (7) 40. B: D Jones (15) 36. C: R Alexander (17) 39.

   WATTLE PARK: Men: Stableford: R Grant (17) 33.

   WERRIBEE PARK: Women: Stroke: A: L Fish (26) 75. Men: A: A Murray (11) 68. B: L Malgeri (13) 69. C: E Marangu (17) 62. D: B Manning (22) 66.

   WHITTLESEA: Stroke Ambrose: White: D Cresp D Grundy G Dunstan G O'Connor (5.5) 53.5.

   WODONGA: Men: Stableford: R Craig (10) 44. I Butler (12) 42. T Lancaster (19) 42. Women: C Clancy (30) 38.

   WONTHAGGI: Men: Stableford: A: R Sheean (10) 42. B: G Crawford (14) 42. C: T Burton (29) 42.

   WOODLANDS: Men: Stableford White: A: F Wilkner (8) 40. B: D Robertson (11) 41. C: J Francis (17) 37. Women: Stableford: L Houten (16) 35 cb.

   WOORAYL: Men: Stroke: Medal Nov: A/Medal: P Challis (14) 62. B: C Hall (16) 67. C: R Sullivan (22) 68. Women: Stableford: A Campbell (28) 40 cb.

   YARRA PARK: Men: Stableford: P Banitiskas (24) 42. Veteran Medley: L Harvey (26) 35.

   YARRA VIEW: Men: Stroke: Ambrose: T Vigenser M Morris A Taylor B Hockey 56.625.

   YARRA YARRA: Men: Stableford: A: S Murray (6) 38. B: R Walker (11) 41. C: P Dean (17) 36. D: D Hampton (21) 37. Stableford Yellow: G Mcleod (23) 34.

   YARRAM: Men: Stableford: A: N Underwood (15) 41. B: A Baggaley (19) 41 cb. C: D Lothian (29) 39.

   YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford 4B: Lake: White: D Ampfea (16) N Russell (16) 49. Murray: C Whitelock (29) R Orr (22) 47.

   YEA: Men: Stroke: Medal Nov: I Brayley (25) 66.

   YERING MEADOWS: Men: Stableford Nursery: White: J Rawson (22) 38. Women: Stableford: Valley: K Roberts (21) 37. Men: Nursery: A Scott (22) 40. Valley: W Knopp (12) 39.

21 January 2018
The rise and rise of Lucas Herbert continued at great speed again today when he qualified for the Open Championship at the Singapore Open. Read more
20 January 2018
David Micheluzzi has been the dominant force at Lake Karrinyup this week – and he’s hoping it will last one more day at the Australian Amateur ... Read more
19 January 2018
CHURCHILL WAVERLEY: Mxd: Par: Churchill Park: S Chea (12) 5 up. 9-hole: P Etheredge (21) 3 up cb. I Wheeler (27) 3 up. Stableford: Waverley: C Morgan ... Read more
MyGolf
Golf Victoria