Victorian club golf results - Saturday

 

   ALEXANDRA: Stroke: A: T Biffin (17) 70. B/Medal: J Mosley (23) 64. Women: S Greatorex (22) 69.

   ALTONA LAKES: Stroke: A: J Bentley (9) 69. B: G Chase (19) 66. C: R Hibben (21) 66. Women: Medal: J Bestwick (11) 67.

   AMSTEL: Stableford: Ranfurlie: A: P Thurlow (10) 42. B: W Baptist (14) 38 cb. C: P Avery (30) 40.

   ANGLESEA: Stableford: A: C Duffield (8) 40. B: G Beurteaux (15) 43. C: W McIntyre (22) 41. Women: S Bowler (14) 35.

   AXEDALE: Stableford: Div 1: W Mildren (13) 40. Div 2: B Moore (17) 42. Div 3: P Stewart (23) 43. Women: Div 1: R Fleay (18) 36. Div 2: R Winther (25) 41.

   BACCHUS MARSH: Stroke: A: R Suter (6) 68. B: A Jaffery (16) 68. C: B Hammond (18) 67.

   BACCHUS MARSH WEST: Mxd: Stableford: 3B: N Dickson (31) W Knipe (17) C Barrett (26) 82.

   BAIRNSDALE: Stableford: A: M East (15) 38. B: B Dahlsen (18) 37.

   BARHAM: Stroke: A: C James (8) 71. B: R Ross (25) 72. Women: Stableford: K James (12) 31.

   BELVOIR PARK: Men: Par: A: J Kerr (5) 5 up. B: G Fitzpatrick (17) 7 up. C: S Fordham (24) 5 up. Women: J Chester (16) 5 up.

   BENALLA: Stroke: A: R Marshall (10) 67. B/Medal: D Senior (15) 66. C: R Jensen (24) 69. Women: Medal of Medallists: A/Medal: L Morgan (19) 68. B: B Lang (30) 69.

   BENDIGO: Stableford: A: R Connaughton (7) 39 cb. B: T Jacobs (13) 41. C: S Campbell (19) 40 cb.

   BERWICK MONTUNA: Men: Stroke: A: D Hammond (11) 66 cb. B: S Crawford (9) 65 cb. C: R Daines (24) 62. Women: M Waterfall (36) 73 cb. Men: C'ship: A: R Riggio (10) 208. B Scr: B Davidson 239. B: H Westmorland (19) 202. C Scr: M Hogan 263. C: K Teohaere (32) 191. Snr A Scr: R Young 222. Hcp: J Parsons (21) 206. Jnr: R Fortinez 276. Hcp: F Anderson (24) 219.

   BLACK BULL: Stableford: S McInnes (17) 41.

   BOX HILL: Mxd: Stableford: A: J Lee (12) 38 cb. B: N Foots (17) 41. C: C Wright (26) 44.

   BRIGHT: Stroke: A/Medal: G Hunt (14) 66. B: M Cherry (19) 69. C: R Heydon (29) 70. Women: M Orgill (27) 65.

   BRIGHTON: Mxd: Stableford: 2B Agg: J Wilks (24) P Wolfe (19) 84 cb.

   BROADFORD: Stroke: Medal A: M Leahy (8) 68. B: D Hackett (18) 66. C: I Lee (19) 68. Women: S Stoddart (24) 71.

   BUNINYONG: Stroke: A: S Gunn (10) 68. B: D Stuart (16) 66. C: D Deans (19) 68.

   CAMPERDOWN: Stroke: Ambrose: D Cheeseman (12) S Clissold (18) N Wilson (25) 57-5/6.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: A: M Van Der Kraan (2) 39. B: P Koski (12) 42. C: A Dearden (23) 44. Hole in one: P Brown

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Stableford: A Phillips (36) 41.

   CASTLEMAINE: Medley: Stableford: A: J Dimopoulos (14) 42. B: N Campbell (21) 43.

   CENTENARY PARK: Stroke Black: A: L Weaver (16) 68. B/Medal: P Hanns (18) 67.

   CERBERUS: Mxd: Stroke: 3B: T Wilson N Green B Kaplanez (2) 59.

   CHELTENHAM: Men: Stableford: A: P Shires (10) 40 cb. B: N Jackson (21) 43.

   CHURCHILL WAVERLEY: Mxd: Stroke: Medal: Churchill Park: A: L Folino (11) 69. B: R Wiggs (17) 69. Stableford: Waverley: A: A Heap (10) 39 cb. B: J Fotiniotis (19) 42.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stroke: A: M Brooks (22) 77. B: H Beales (29) 70. Men A: L Fisher (8) 70. B: P Smith (15) 69 cb. C: A Page (18) 72 cb. D: P Morris (23) 68.

   COBDEN: Stroke: A: D Beard (6) 71. B: S Stott (16) 73. C: U Twynstra (21) 70. D: J Reed (22) 73.

   COBRAM BAROOGA: Women: Stroke: A/Medal: R Bill (19) 65. A Scr: M Corradin 74. B: J Ellis (23) 72. B Scr: B Gaudion 95. R Messner (22) 74 cb.

   COHUNA: Stableford: T Dehne (26) 44 cb. Women: B Wood (36) 33.

   COLAC: Mxd: Stroke: A: D Witham (12) 71. B: S Zappelli (17) 70. C: G Mackay (23) 67. D: R Malone (27) 75.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stroke A: J Quill (11) 69. B: A Markovic (18) 67. C/Medal: W Cristoria (23) 65.

   CRANBOURNE: Stroke: A: S Kresojevic (10) 65 cb. B: M Cook (18) 68. C: M Blieden (32) 69. T Ryan (5) 134.

   CREEKSIDE: Stroke: Shield: J Arboit 133. Women: J Scane 154 cb. Men: A: P Skalak 69. B: D Chew 64. C: A Chew 65. Women: Stroke Yellow: B Witzany 73.

   CURLEWIS: Women: Stableford: J Travers (18) 38. Men: Stableford White: A: R Henkel (10) 41. B: P Eddy (15) 39. C: M Stewart (18) 44.

   DENILIQUIN: Mxd: Stroke: A: S Calanan (15) 69. B: D Wade (16) 69. C: B Purtill (35) 67.

   DEVILBEND: Men: Stroke: Medal: A: M Anderson (12) 68. B: G Crockett (16) 65. C: I Lobb (22) 68. Medal of Medallists: J Damman (18) 66.

   DROUIN: Stableford: G Cline (8) 39 cb. Medley: 4B: R Dixon (21) 49. J Dixon (20) 49.

   EAST MALVERN: Medley: Stroke: A: G Ritchens (8) 66 cb. Trophy: B: C Maguire (15) 62.

   EASTWOOD: Stableford: A: A Jensen (12) 39 cb. B: B Pfeifer (20) 42. C: R Mitchell (24) 42. Stroke: Foursome: B Wildes A Fry (3) 73.

   EUROA: Stroke: A: A Cullen (16) 66. B: B Rule (25) 67. Women: A: A Smith (15) 74. B: C Grace (23) 72.

   FINLEY: Stroke: A: J Taylor (13) 69. B Scr: J Braybon (26) 70. Medal A Scr: P Pinnuck 79 cb. A: J Taylor (13) 69. Cock o' Walk: J Taylor (13) 69. Women: C Shaw (24) 71. Medal: H Daniel 93. Hcp: C Shaw (24) 71.

   FLINDERS: Stableford: A: A Davison (10) 38. B: M Ponton (15) 40. C: A Cameron (25) 37. Women: A: M Milledge (15) 34. B: M Girdler (32) 33.

   FOREST HILLS: Men: Stroke: Medal A: M Turner (9) 61. B: L Lee (30) 63.

   FOSTER: Women: Stroke: A/Medal: S Reid (14) 69. B: R Reusch (19) 70. A Scr: C Buckland 75. G Tyers (18) 68.

   GARDINERS RUN: Medley: Stableford: Gentsome: L Moore P Webb R Woods T Brogan 105.

   GARFIELD: Stableford: A: S Male (5) 39. B: D Stanton (18) 37. C: W Low (34) 41. Women: H Hockley (36) 31 cb.

   GISBORNE: Men: Stroke: Medal Dec: A: A McCabe (10) 64. B: C Mullins (15) 67. C: G Makohon (21) 63. G Makohon (21) 63. Women: A: R Butler (45) 73.

   GOONAWARRA: Men: Stableford: A: C Biding (10) 39. B: V Varano (13) 40. C: K Zajac (21) 38. Women: L Clancy (21) 31. B Marino (27) 39.

   GROWLING FROG: Men: Par: A: G Latross (8) 2 up. B: T Skeoch (17) 7 up cb. C: M Zuccolo (16) 5 up. Women: A Fonda-Russell (16) 5 up.

   HAMILTON: Men: Stroke: A: S Coate (11) 71. B/Medal: T Elliott (16) 63. Women: L Satchell (8) 72.

   HEATHCOTE: Women: Stableford: A Long (33) 46. Men: Stroke: Medal of Medallists: T Shiels (21) 64. Div 1: A Stobaus (12) 67. Div 2: R Blachford (32) 64.

   HEIDELBERG: Men: Stableford: A: A Turner (12) 43 cb. B: I Gorman (17) 40. C: M Maloney (30) 42. Trophy: M Lowrie (7) 40.

   HEPBURN SPRINGS: Men: Stroke: A/Medal: I Rodgers (11) 60. B Scr: B Files (24) 62.

   HEYFIELD: Stroke: G Watts (18) 67. A Scr: J Sherrin 80.

   HEYWOOD: Mxd: Stableford: Gentsome: J Dehaas (24) R Dehaas (24) D Mayberry (14) 90.

   HIDDEN VALLEY: Stableford: 4B: R Dockett (9) 47. B West (14) 47.

   HILLTOP TATURA: Stroke: Medal Dec: P Caldow (17) 65.

   HORSHAM: Men: Stableford: A: R Kemp (11) 38 cb. B: G Gale (18) 38 cb. C: S McClure (20) 42 cb. Women: K Knight (10) 38.

   HOWLONG: Women: Stableford: G Reid (28) 40. Men: Stroke: A: R McNamara (10) 65. B: W Beddoes (20) 68. C: G Hellmann (26) 65.

   HUNTINGDALE: Men: Stroke: A/Medal: D Campbell (9) 68. B: M Day (13) 72 cb. C: D Rowley (21) 71. Scr: B Young 73. Medal Nov: N Soh (12) 73. Stableford: B Marchesi (12) 38. Hole in one: C Reiter at 3rd. Women: Stroke: R Farrell (6) 77. Stableford: M Belcher (16) 36.

   IVANHOE: Men: Stroke: A: W George (9) 58. B: J Hopkins (18) 61. Women: C Scholes (26) 72.

   JUBILEE WANGARATTA: Men: Stableford: A: P Challman (12) 41. B: B Nolan (17) 39. C: R Stone (22) 38. Women: F Duffy (21) 37.

   KERANG: Men: Stroke: T Hall (15) 63. Women: J Maarshall (32) 68.

   KEW: Men: Stroke: Medal Dec: A: P Wong (11) 68. B: D Iera (19) 67. C: T Cesarello (30) 66. Stableford: P Gaughwin (28) 40. Women: A Roberts (14) 33.

   KEYSBOROUGH: Men: Stroke: Foursome C'ship: A Scr: R Harvie (4) B Harris (0) 157. M Young (13) J Gerrard (17) 148. M Young (13) J Gerrard (17) 148.

   KILMORE: Men: Stableford White: A: J Reeves (9) 39. B: P Waldie (27) 41 cb. Women: Stableford: H Dennett (12) 31 cb.

   KOORINGAL: Men: Par: A: P Tyrrell Jnr (6) 4 up. B: B Sproule (12) 3 up. C: D Harrison (14) 6 up. D: K Brumby (20) 5 up. Women: G Weightman (12) 2 up.

   KYABRAM PARKLAND: Stroke: A: J Ellis (10) 51. B: M Jenkins (14) 55 cb. C: C Oman (19) 48. Women: A: M Tucker (17) 58. B: L McLean (22) 51.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stroke: A: P Kuiper (16) 67. B: J Burrows (22) 72. A: T Denham (31) 75.

   LAKES ENTRANCE: Men: Stroke: Medal Dec: C/Medal: G Dobbin (23) 70. A: I Thomson (13) 71. B: B Hoppe (20) 72. Medley: Stableford Yellow: N Martin (9) 36.

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stroke: Trophy: S Velk (15) 72. A: S Todes (5) 67 cb. B: G Airns (12) 68. C: T Turnbull (30) 65.

   LANCEFIELD: Men: Stableford White: A: G Cook (9) 43. B: S Draper (19) 37. C: B Moscrop (23) 37.

   LANG LANG: Men: Stableford: A: B Harkness 38. B: B Stainsby 39. C: D Oswald 42. Women: C Briant 38.

   LATROBE: Medley: Stableford: Gentsome: D Streeter (2) S O'Connell (6) J Perrin (19) L O'Connell (29) 110.

   LEONGATHA: Women: Stableford: A: W Parker (15) 35. B: K Elliott (45) 40. Men: A: M Gin (11) 39. B: G Morrison (19) 37. C: G Friend (24) 40.

   LONSDALE: Par: A: K Davis (13) 4 up. B: M Rainey (16) 10 up. C: D Bird (27) 5 up. B Latham (24) 1 up. B: B Prussner (27) 3 up.

   MAFFRA: Men: Stableford: A: C Merlo (14) 38. B: A Gravener (20) 39 cb.

   MANSFIELD: Men: Stroke: Ambrose: A Parrott (15) R Sargent (6) M Harrison (4) 56.83. Women: M Sargeant (24) R Baker (17) M Knapp (17) 65.33.

   MARYBOROUGH: Men: Stableford: 2B Agg: B Puvanendran (6) M Puvanendran (32) 74. Women: Stroke: Brooch: D Jennings (17) 71.

   MEDWAY: Women: Stroke: Trophy: A: J Dempsey (12) 74. Men: A: J Taylor (9) 66 cb. B: B Sanders (16) 64 cb. C: B Blackmore (23) 66.

   MEENIYAN: Stableford: P Robinson (17) 36 cb.

   MELBOURNE AIRPORT: Stableford: 2B Agg: M Carroll (13) J Mc Kernan (15) 72.

   MELTON VALLEY: Men: Stroke: A: P Mikeska (10) 63. B: G Mikeska (15) 67. C/Medal: E Farrugia (20) 61. D: R Shields (26) 64. Medal of Medallists: E Farrugia . Women: E Condon (20) 71.

   METROPOLITAN: Women: Stroke: T Wilkinson (23) 70 cb.

   MILDURA: Women: Par: E Raeck (14) 3 up. Men: A: A Keogh (6) 3 up. B: N Hedwards (14) 5 up. C: F Bergamin (23) 2 up.

   MIRBOO NORTH: Stableford: T Baharis (17) 38 cb. A: C Hunter (12) 36. B: N Bracecamp (22) 38. Challenge: . Garfield 32.4. . Mirboo Nth 29.9.

   MOE: Men: Stableford: 4B: J Harber (27) M Donaldson (16) 48.

   MOONAH LINKS: Men: Stroke Medal Dec: Legends: Black: A: T Weatherill (7) 72. B: S Cotton (19) 71. Women: Stroke: A Barry (27) 68.

   MOOROOPNA: Men: Stroke Medal Dec: White: A: F McIntyre (8) 69. B: J Patt (14) 69. C: B O'Mahony (28) 63. Women: Stroke: C Barca (26) 75.

   MORNINGTON: Men: Stroke Ambrose: White: M Howell (4.75) 54.25. S Hogan (4.75) 54.25. J Warne (4.75) 54.25. C Fitch (4.75) 54.25.

   MORTLAKE: Men: Stroke White: J Moore (16) 69.

   MORWELL: Men: Stroke: A: S Anderson (4) 71. B: K Howard (18) 70. C: B Foster (20) 72. A Scr: P Brown (-4) 71. K Howard (18) 70.

   MT MACEDON: Stableford: 2B Agg: N Fairley (23) C Savvakis (36) 72.

   MT MARTHA: Mxd: Stroke: Ambrose: J King D King J Jeanes B Jeanes (12.25) 54.75. Men: G Aspinall B O'Halloran C Marshall B Steggall (11.75) 54.25.

   MURRAY DOWNS: Women: Stableford: 4B: C Wiseman (24) S McLellan (18) 44. Men: H Rosewarne (31) C Grant (17) 46.

   NEANGAR PARK: Men: Stableford: A: L Prior (7) 40 cb. B: B Miles (12) 40 cb. C: W Maloney (20) 43.

   NEWRY: Stableford: A: C Seymour (15) 38. B: J Cameron (24) 36.

   NHILL: Men: Stableford: A: B Etherton (14) 38. B: R Bunge (23) 42. Women: M Jones (29) 36.

   NORTHERN: Stableford: A: J Lavender (1) 42. B: A McMahon (15) 44. C: B Bailey (28) 47.

   OAKLEIGH: Women: Stroke Star Medallist: Black: A Newton (14) 54. Hole in one: L Vincent at 12th.

   OLINDA at Cardinia Beaconhills: Mxd: Stroke White: A: J Smith (13) 72. B: J Matthews (30) 73 cb.

   ORBOST: Medley: Stroke: K McDonald (15) 68.

   PAKENHAM: Mxd: Stroke: Medal Dec: A: B Clydesdale (10) 68. B: D Maas (21) 63. C: P Dempster (22) 67.

   PATTERSON RIVER: Stroke: A: G Weston (8) 70. B: L Adamson (13) 70. C: N Casey (23) 70. Medal: G Weston (8) 70. Women: F Morris (14) 65. Medal of Medallists: F Morris (14) 65. Mxd: Hole in one: B Cox at 7th. C Abbott at 16th.

   PENINSULA KINGSWOOD: Women: Stableford: Peninsula South: A Wilson (32) 33. Men: Hole in one: White: C Doyle at 17th. D Meyer at 17th. Stableford A: M Foote (+3) 40. B: S Teale (18) 39. C: K Hirodo (31) 37. Kingswood: A: B Losordo (2) 41 cb. B: I Fleming (21) 41. C: I Lee (31) 41 cb.

   PHILLIP ISLAND: Women: Stableford: R Reid (39) 42. Men: A: J Richardson (11) 43. B: M Fitzmaurice (14) 40. C: G Owen (26) 37.

   PORT FAIRY: Stableford: A: G King (12) 37 cb. B: B Solomon (18) 36. C: M Conlan (20) 36. Women: L Cameron (16) 38 cb.

   PORTARLINGTON: Stroke Ambrose: Black: J Dunstan (4) 61 cb. J Shortis (4) 61 cb. B Cashen (3) 61 cb. D Zaffino Jnr (3) 61 cb.

   PORTLAND: Stroke: A: C Foster (2) 70. B: S Petire (17) 70 cb. C: J Moore (24) 68. Women: G Bryden (12) 71 cb.

   PORTSEA: Stroke: Medal Dec: A: P Jewell (9) 70 cb. B: B McMenamin (14) 69. C: R Hardman (23) 69. Women: Medal: L Bailey (21) 67. Men: Stableford Gold: T Fatouros (32) 41.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stroke: Medal Dec: A: M Gott (15) 68. B: P Martin - Capt Cup (20) 64. C: J Briscoe (25) 68.

   RACV HEALESVILLE: Stroke: Medal Dec: G Cosham (15) 65 cb.

   RICH RIVER: Women: Stroke: West: B Sands (18) 71. Men: Stroke Medal: Black: A Scr: K Ardley 74. A: K Richardson (8) 72. B Scr: M Mahady 83. B/Medal: J Tomlinson (13) 66. C Scr: F Harrison 90. C: R Mathews (23) 66.

   RINGWOOD: Medley: Stroke: 4B: J Van Kerkhoven (24) T Jones (33) 57.

   RIVERSDALE: Men: Stableford White: A: A McCleery (11) 40. B: A Ellis (13) 44. C: A Shears (27) 44.

   ROMSEY: Men: Stableford: 2B: H Drummond (21) 40 cb.

   ROSANNA: Mxd: Stableford: A: A Boyd (3) 39 cb. B: R Keys (15) 42. C: C Stewart (24) 43.

   ROSEBUD COUNTRY: Stroke: Medal: North: A: S Merton (4) 69. B/Medal: R Geisler (16) 66. C: M F Anderson (22) 67. Stableford: South: M Williamson (18) 42. Women: Stroke: Medal Dec: A: K Elphinstone (11) 75. B: H Crea (45) 70.

   ROSEBUD PARK: Men: Stroke: Medal Dec: S Cooper (23) 60. Scr: P Brook (C/B) 74. Women: Medal Dec: J Di Fiede (MAGUIRE Medal) (45) 69. Scr: P Toan 99.

   ROSSDALE: Foursome: S Alves D Humble 65. C'ship: C Brown C Winkler.

   ROYAL MELBOURNE: Stroke: East: R Jones (17) 69. West: J Harrison (10) 68.

   SAFETY BEACH: Women: Stableford: S Pratt (42) 32.

   SALE: Women: Stableford: A: M White (22) 28. Men: A: D Watson (11) 37 cb. D Sclater (6) 37. B: C Rintoul (16) 39. D Gall (15) 36 cb. C: M Krusic (27) 43. P McMaster (22) 37.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Stroke: Medal Dec: A: J Ahmad (2) 69. B: R Laski (11) 73. C: C Gibbins (20) 74.

   SANDHURST: Men: Stroke Champions: Black: A: M Will (7) 71. B/Medal: D Johnson (12) 69. C: P Churches (26) 72. Stableford North: A: C Dupen (6) 36. B: R Blanche (27) 39. Women: Stroke: Medal: P Walker (23) 74. Jnr: Stroke Medal of Medallists: Champions: Black: K Soliven (2) 71. Medal: K Soliven (2) 71.

   SETTLERS RUN: Men: Stroke Black: A: S Balog (4) 70. B: D Gascoingne (14) 72. C: G Fossett (27) 63. Women: White: S Howard (36) 72.

   SEYMOUR: Women: Stroke: A: S MaCall (17) 70. B: I Davey (19) 70. Men: Medal of Medallists: C: R Edwards (31) 67. B: S Ditullio (14) 68. A: D Pearce (7) 69.

   SHEPPARTON: Men: Par White: A: G Hall (9) 5 up cb. B: S Bayly (16) 6 up cb. C: A Fitzsimmons (27) 7 up. Women: Par: A: K McIntyre (43) 7 up.

   SORRENTO: Women: Stableford: J Cheetham (14) 35. Men: A: D Roberts (14) 39. B: D Geer (20) 40.

   SOUTH PINES: Men: Stroke: Medal of Medallists: M Stagg (19) 70. Medal Dec: R Moreland (6) 68. Div 1: K Tormey (10) 70 cb. Div 2: B Tanner (24) 70 cb.

   SOUTHERN: Men: Stroke: C'ship: A: J Besley bt K Naismith 3-2. B: Z Rattray bt J Mullan 3-2. C res: C: L Robinson bt J Mackenzie 5-4. C'ship: D: R Wator bt G Blair 19th. Medley: Div 1: R Pearson (14) 69 cb. Div 2/Medal: D Blinco (21) 68. Div 3: J Hammond (26) 73.

   SPRING PARK: Mxd: Stroke: Ambrose: B Thomas (13) W Todd (36) P Frisken (25) M Triantafillidis (26) 54.

   SPRING VALLEY: Stroke: A: L Kunc (8) 70 cb. B: C Rosinski (19) 70 cb. L Vun (15) 66. S Johnson (23) 67.

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford: B Ramm (23) 37 cb. Men: Stroke: C'ship: T Hickmott 153. Hcp: K Haywward (9) 144. Women: C'ship: J McDevitt 153.

   STRATHALLAN: Stroke: American Foursome: A Houghton (25) M Southurst (18) 58.5.

   SUNSHINE: Medley: Stroke: Ambrose: P Papadopulos (3) N Jones (5) H Delibasic (8) M Young (4) 56.5.

   TARRAWINGEE: Stroke: Medal: L Steer (24) 64.

   THE DUNES: Mxd: Stableford: The Cups: A: G Burns (15) 22. B: B Hawley (31) 21. Women: Team: The Dunes: J Simon (21) 35. S Nunan (34) 32. M Elson (7) 35. L Cliffe (22) 26. Hole in one: M Wilson at 6th. Men: Stableford: A: M Hunter (7) 40. B: M Cummins (14) 41. C: R Stone (27) 36.

   THE HERITAGE: Men: Stableford: Henley: A: J Brutovic (8) 7. B: R Andrew (13) 4. C: D Price (19) 7. Women: W Portelli 1.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford Long Island: Black: G Pountney (11) 38 cb.

   THIRTEENTH BEACH: Men: Stableford: Beach: A: D Pobjoy (8) 40. B: P Whelan (12) 38 cb. C: M Anderson (20) 37. Women: K Upham (23) 35.

   TIRHATUAN: Stroke: A/Medal: G O'Neill (14) 65. B: R Barrie (17) 68 cb. C: N Burridge (31) 67. Cup: G O'Neill (14) 65. Women: Stableford: M Tempest (29) 29.

   TOCUMWAL: Women: Stableford: A: M Field (5) 40. B: M Murdoch (28) 38. Men: A: A Clement (11) 38. B: B Morgan (16) 43. C: J Smith (27) 43.

   TORQUAY: Men: Stableford: A: D Pearce (9) 40 cb. B: J Mulder (13) 39 cb. C: L Napper (17) 43. D: H Randall (26) 43. Visitor: S Turner (Bendigo GC 27) 39. Resort: D McGregor (28) 41 cb. Women: R Beacom (15) 36 cb. Visitor: V Gray (Royal Melb GC 29) 34.

   TRAFALGAR: Men: Stroke: Medal: A: R Borg (8) 67. B: R Davey (20) 66. A Scr: L Bryant (6) 75 cb.

   TRARALGON: Women: Stroke: Medal: M Meadows (20) 74 cb.

   TRENTHAM: Stroke Ambrose: White: B Jackson (4.25) 58.75. B Henderson (4.25) 58.75.

   VICTORIA: Men: Par: 4B: D Donnellan (25) F Davis (11 Northern) 8 up. A Joyce (25) G Dempsey (13 Southern) 11 up.

   WANGARATTA: Men: Stroke: A: T Cooper (6) 70. B: G Ray (35) 71 cb.

   WARBURTON: Stableford White: A: R Gilmore (15) 42. B: T Mulhall (29) 38.

   WARRNAMBOOL: Men: Stableford: A: W Isles (12) 40. B: L McDowell (15) 39. C: J Casamento (21) 44. Women: A Sinclair (7) 37.

   WATERFORD VALLEY: Men: Stableford: A: D Winter (5) 43. B: K Henricus (15) 38. C: M Rochardson (21) 38.

   WERRIBEE PARK: Women: Par: J Macleod (12) 1 down. Men: Par White: A: J Schiena (10) 4 up. B: J Tilley (13) 4 up. C: B Chalmers (16) 5 up. D: S Todaro (28) 5 up.

   WHITTLESEA: Stableford Medal Dec: White: Medal: D Edwards (23) 39. Medal: L Shingles (20) 37.

   WODONGA: Men: Stroke: Medal Dec: A: D Little (7) 68. B/Medal: W Larkin (13) 66. C: D Joyce (23) 65. Women: Stableford: J Langford (5) 39.

   WONTHAGGI: Men: Stroke: A: J Wintle (8) 70. B: P Brusamarello (15) 68. C: J Davies (31) 68.

   WOODLANDS: Men: Stableford: A: K Tuckett (5) 40 cb. B: K Rode (14) 45. C: A Cater (17) 43. Women: J Curtis (19) 36.

   WOORAYL: Men: Stableford: 2B Agg: G Forrester (22) A McEachern (17) 74. Women: M Tuckett (25) 39 cb.

   YARRA PARK: Men: Stableford White: P Banitiskas (24) 37. Women: Stableford: S Ryder (17) 34. Men: Stableford White: P Banitiskas (24) 37. Women: Stableford: S Ryder (17) 34.

   YARRA VALLEY: Men: Stroke: R Schiavello (28) 63.

   YARRA VIEW: Stableford: A: D Fruci (17) 44. B: B Keenan (23) 40.

   YARRA YARRA: Men: Stableford: 4B: D Finlayson (28) N Talbot (6) 49.

   YARRAM: Men: Par: A: A Hobson (15) 4 up. B: D Summerfield (17) 6 up. C: B Gronow (28) 3 up. Women: Stableford: S Denovan (14) 32.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: J Bond (40) 39. Men: Stableford Murray: White: A: C Le Chavallier (8) 40. B: P Colvin (16) 46. Lake: A: R Hogg (6) 42. B: R Woodgate (20) 44.

   YERING MEADOWS: Men: Stableford Nursery: White: B Dunlop (5) 41. Stableford: Team: N Griffiths (20) M Monument (11) P Bailey (30) T Nickells (21) 103. Valley: C Brooks (11) B Nicholas (23) B Mitchell (12) L Scicluna (24) 101.

Golf Month
17 October 2018
Patterson River Golf Club is more than playing its role in helping Golf Australia's #Vision2025 become a reality. Read more
16 October 2018
On Episode 65, we talk Leish, Lucas and the LPGA before welcoming Jan Stephenson and Harrison Endycott to the show. Mark Hayesy is joined by Jo ... Read more
19 October 2018
ALTONA LAKES: Snr Stableford: 9-hole: J Lee (11) 18. Read more
MyGolf
Golf Victoria