Victorian club golf results - Saturday

 

   ALTONA LAKES: Mxd: Stableford: R Hibben (21) 42.

   AMSTEL: Par Ranfurlie: A: P Stambolidis (11) 7 up. B: P Tomkins (12) 6 up. C: P Kendall (31) 4 up cb.

   ANGLESEA: Stableford: A: G Beurteaux (14) 39. B: S Sushames (18) 41 cb. C: J Pearson (27) 40. Div 1: B Croaker (19) 35 cb.

   AXEDALE: Stableford: Div 1: G Laity (10) 39. Div 2: C Simpson (15) 40. Div 3: E Lowndes (21) 39. Div 4: B Fry (28) 40. Women: L Poker (37) 39.

   BACCHUS MARSH: Par A: B Wilkinson (8) 5 up. B: R Pentony (12) 6 up. C: M Tadd (25) 6 up. Women: Par: C Young (25) 1 down.

   BACCHUS MARSH WEST: Stableford A: P Storer (17) 43. B: F Lawler (22) 42.

   BAIRNSDALE: Stroke: Medal A: W Prior (11) 70. B: S Mann (21) 70.

   BARHAM: Stableford: A: W Henwood (15) 44. B: M Cook (20) 44. Women: J Weaver (24) 36.

   BELVOIR PARK: Women: Stroke: Medal of Medallists: Medal: J Roberts (7) 67. Men: A: A Glatz (4) 65. B: G Fitzpatrick (16) 63. C: G Coad (22) 68.

   BENDIGO: Stableford: A: B Smith (5) 41. B: A Smith (17) 40. C: M McDowall (25) 45.

   BERWICK MONTUNA: Stableford: A: G Radley (14) 44. B: M Van Dord (30) 42. Women: D Gipp (20) 40.

   BOX HILL: Mxd: Stableford: 4B: M Donagan (25) J McFarlane (25) 49.

   BRIGHTON: Stableford: Irish Team: R Brown (28) 90. M Anderson (25) 88.

   CAMPERDOWN: Stableford: A: C Keane (11) 43. B: M Sinnott (17) 44.

   CARDINIA BEACONHILLS: Par: 4B: K Candy (11) D Smith (22) 12 up. Hole in one: D Richmond

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Mxd: Stableford: 4B: R Anker (15.5) F Barr (15.8) 50.

   CASTERTON: Stableford: G Pitkin (14) 41.

   CASTLEMAINE: Medley: Par: A: L Harding (14) 3 up. B: P Stemp (34) 8 up.

   CENTENARY PARK: Mxd: Stroke: American Foursome: R Pelzer (17) P Pelzer (17) 64. Stableford: L Santon (19) 42.

   CERBERUS: Mxd: Stroke: P Brown (21) 65. A: T Wilson (1) 68. B: M Sells (18) 70. C: R Crosbie (32) 71.

   CHALAMBAR ARARAT: Stableford A: B Ward (14) 44. B: S Hunt (23) 42.

   CHURCHILL & MONASH: Stroke: A: C Doyle (10) 68. B/Medal: G Spowart (22) 67. C: P Jordan (25) 70.

   CHURCHILL WAVERLEY: Stableford Ambrose: Churchill Park: White: R Pearce D Pitchford J Nimot S McCann 55 cb. Men: Stableford: Waverley: A: C Quinn (7) 40. B: R Hogan (14) 41. C: G Ireland (19) 39.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Par: A: J Mallon (20) 2 down. B: A West (35) sq. Men: M Linney (5) 2 up cb. E McManus (15) 7 up. S Daglas (17) 4 up. D Fitzpatrick (25) 2 up.

   COBDEN: Stableford: A: T Mee (23) 41.

   COBRAM BAROOGA: Stableford: A: M Prorok (10) 38 cb. B: E Zolnierczyk (30) 40. Women: M Rhode (15) 37.

   COLAC: Men: Stableford: A: D Garner (9) 41. B: B Woodcock (14) 39. C: T Forbes (20) 42. Women: J Rooney (31) 37.

   COMMONWEALTH: Men: Stroke: Medal Dec: A: S Adlington (6) 69. B: R Warren (16) 71. C: J Wright (20) 70. Medal Nov: B Hohn (11) 80. Women: S Laird (6) 72 cb.

   COROWA: Women: Stableford: G Richards (19) 35 cb. Men: Stroke: Medal Dec: A: D Robb (4) 70. A Scr: D Robb (4) 74. B/Medal: N Tait (13) 68. B Scr: N Tait (13) 81. C: G Rolton (25) 69. C Scr: R Virant (22) 93.

   CRANBOURNE: Men: Stableford: A: S Kresojevic (9) 39 cb. B: R Elliott (17) 46. C: H Lewski (33) 41 cb.

   DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: C Thomson (6) 41. B: D Alexander (21) 39. C: M Phyland (25) 42.

   DEVILBEND: Men: Stableford White: A: D Bagnoux (12) 43. B: T Martin (17) 42. C: C Sexton (36) 44.

   EAST MALVERN: Medley: Stableford 4B: White: G Stewart (20) R Hyde (13) 51. Hole in one: J Lake D Lake at 3rd.

   EASTERN: Mxd: Stableford South: White: A: M Maginness (12) 42. B: R Gaudion (23) 42. North: A McIntosh (9) 44. East: A: M Brusamarello (13) 43. B: N Hyland (18) 45.

   EASTERN SWARD: Stableford: A: K Thomas (15) 36 cb. B: B Millar (19) 41. C: G Boyd (25) 40. D: A Houghton (30) 41.

   EASTWOOD: Men: Par: A: A Jordan (7) 4 up cb. B: T Anderson (16) 7 up. C: R Mitchell (23) 4 up. Stroke: Foursome: S Rawlings (5) C Blythman (4) 71.5. Foursome C'ship: B Wildes A Fry 153.

   EUROA: Stroke: A: J McDonald (8) 67. B: A Frost (33) 69 cb. Women: Stableford: A: M Hamilton (22) 36. B: R Lied (26) 33.

   FINLEY: Medley: Stableford: B Wilson (17) 40.

   FLINDERS: Women: Stableford: V Trotter (25) 35. Men: A: A Mannix (9) 42. B: H Docker (16) 45. C: A Watson (22) 41.

   FOREST HILLS: Par: A: P Frost (15) 4 up. B: B Duncan (27) 8 up.

   FOSTER: Men: Stableford: 4B: J Stone (24) 49. K Flett (10) 49. Women: A Heywood (32) 35.

   GARDINERS RUN: Men: Stableford White: A: M Schutz (6) 43 cb. B: P Brosnan (15) 45. C: W Blackshaw (20) 43.

   GARFIELD: Men: Stableford: A: D Needham (11) 40 cb. B: M Andolfatto (15) 42. C: R Falcone (25) 39. Women: D Pilkington (31) 37. Mxd: 4B Agg: C Hobson (11) G Hobson (14) 79.

   GLEN WAVERLEY: Stableford: B Meyer (15) 43.

   GREEN ACRES: Men: Stroke: Medal Dec: A: C MacSween (11) 67 cb. B/Medal: G Hopper (15) 64. C: L Feng (23) 67.

   GROWLING FROG: Stableford: A: R Walpole (9) 40 cb. B: D Durantini (11) 37. C: W Rigney (26) 45. Women: C Lewin (15) 32.

   HEIDELBERG: Men: Stableford: A: C Ballis (7) 42. B: G Smith (14) 41 cb. C: R Freer (18) 42.

   HEYFIELD: Par: N Lindsey (18) 7 up.

   HEYWOOD: Men: Stroke Medal of Medallists: White: J McLeod (5) 67. Women: Stroke: A Dickinson (30) 69.

   HIDDEN VALLEY: Par: A: B Coustley (13) 3 up. B: G Foley (19) 6 up.

   HILLTOP TATURA: Men: Stroke: A: B Gross (15) 68. B Scr: J De ieso (29) 64. Women: Stableford: J De Ieso (39) 39.

   HORSHAM: Men: Stroke: Ambrose: M Nuske (17) K Smith (22) K Wooltorton (36) N Ferguson (9) 55.5. Women: W Rule (30) M Burdett (25) S Howden (24) J McCabe (37) 56.5.

   HOWLONG: Women: Stableford: G Reid (27) 39. Men: A: T O'Halloran (14) 40. B: N Stewart (16) 44. C: R Schmidt (25) 45.

   HUNTINGDALE: Medley: Stableford: Ambrose: B Reiter C Pascoe T Reiter J Reiter (1) 52 cb.

   IVANHOE: Men: Stroke: A: A Petricola (7) 63. B: H Boughen (22) 59. Women: E David (33) 70 cb.

   JUBILEE WANGARATTA: Women: Stroke: L Carmody (12) 70. Men: Medal A: R Rigoni (11) 67. B: M Nolan (16) 66. C: D McCullough (25) 71.

   KEW: Women: Stableford: K Perryman (16) 40. Men: A: M Walker (13) 41. B: D Prior (16) 44. C: G Keys (23) 47.

   KEYSBOROUGH: Mxd: Stroke: Ambrose: A: R Winter (4.5) A Manns C Beale A Watts 54.5. B: C Plunkett (10.5) D Cook B Morey T Panozza 56.5. A: B Lovitt (1.875) M Kein C Nicholls C Free 57.125. B: P Gardner (9.5) J Meath M Hattam J Cockwill 58.5.

   KILMORE: Stableford: A: S Kilpatrick (6) 39. B: L Pearce (32) 45. Women: Stroke: J Banon (27) 72.

   KINGSTON HEATH: Men: Stroke: Medal A/Medal: A Osborne (8) 66. B: C Mitchell (14) 68. A Scr: R Rosman 72.

   KOORINGAL: Men: Stroke: A: L Loton (5) 69. B: J Ryan (11) 68. C: T Barr (17) 67. D: K Brumby (19) 65. Cup: J Sinnott . Women: C Gurney (28) 72.

   KORUMBURRA: Men: Stableford: A: B Hessels (13) 45. B: P Harris (19) 40. Women: D Wrigley (28) 43.

   KYABRAM PARKLAND: Stroke: Pinehurst: W Ferguson (12) E McQuienn (13) 51.62 cb. Women: K Bell (12) H Sleeth (15) 52.87.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stableford: A: D Collins (17) 41. B: K Livingston (23) 40. Women: M Watt (25) 39.

   KYNETON: Stableford: A: J Hansen (10) 39. B: G Hackett (21) 39. Hole in one: W Styes

   LAKES ENTRANCE: Medley: Stroke: Ambrose: A: N McKenna (11) K McKenna (22) I McKenna (12) J McKenna (27) 55.

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stableford: Trophy: J Doran (16) 43. A: E Michel (11) 40. B: A Buttery (16) 46. C: B Riordan (20) 47.

   LANCEFIELD: Men: Stroke: A: G Cook (8) 65. B: K Ryan (18) 63 cb. C: B Moscrop (23) 65.

   LANG LANG: Mxd: Par: Bronze: A: J Leahy (11) 3 up cb. B: I Farrer (18) 5 up cb. P O'Toole (26) 4 up. S Perser (27) 1 down cb.

   LATROBE: Medley: Stroke: Medal A: P Higgins (11) 67. B: T Brazzle (18) 65. C: L O'Connell (29) 64.

   LEONGATHA: Stableford: C Gray (29) 33. Men: A: T Rickard (14) 38. B: D Child (21) 38. C: J Fraser (36) 41.

   LONSDALE: Stableford: A: R Safstrom (11) 42. B: T Fletcher (15) 43. C: R Pennant (24) 39. L Toleman (10) 37. B: H Morris (27) 37.

   MAFFRA: Stroke: A: M McMillan (9) 69. B: R Fraser (17) 64.

   MANSFIELD: Par: 4B: C Marsden (14) G Millott (23) 14 up. Women: S Bailey (16) L Anderson (25) 9 up.

   MARYBOROUGH: Stroke: Ambrose: A Scr: C O'Halloran M Wyllie 61. A: B Hawker (30) J Potter (13) 61.25. A: D Jennings (16) J Brennan (16) 73.

   MEDWAY: Men: Stroke: Trophy: A: C Tran (11) 64. B: M Giammarco (13) 66. C: T Ngo (22) 65 cb. Women: A: J Cooper (11) 74.

   MEENIYAN: Stroke: Ambrose: P Johnston (16) W Bullock (12) N Park (23) B Wright (20) 55.125.

   MELBOURNE AIRPORT: Stroke: Medal: A: R Hales (11) 65. B: R Maccanti (21) 65. C: J Manicaro (28) 66.

   MELTON VALLEY: Medley: Stroke: Ambrose: K Quinn (30) C Hobbelen (24) J Williams (17) D Murdoch (18) 56.875. Men: A Powley (12) B Bowman (28) R Shields (23) W Saunders (15) 51.25. Hole in one: L Marchesi at 6th.

   METROPOLITAN: Par: A: R Anderson (3) 2 up. B: R Pickford (17) 5 up. C: G Nattrass (22) 2 up. Women: L Parkinson (20) 1 up.

   MILDURA: Women: Stableford: M Crouch (17) 39. Men: A: R Shields (13) 44. B: G Parker (17) 38. C: P Wilton (31) 44.

   MIRBOO NORTH: Stableford: 3B: T Bradshaw (9) N Bracecamp (21) P Woodall (11) 49.

   MOONAH LINKS: Men: Stableford Legends: White: A: E Nedelko (5) 40. B: D Kelly (24) 38 cb. Women: Stableford: A Barry (26) 37.

   MOOROOPNA: Men: Stroke: A: W Maher (7) 49. B: L Tricarico (33) 42. Women: S Cornish (35) 45.

   MORNINGTON: Stableford: A: P Hedger (7) 43. B: R O'Connor (16) 45. C: M Grose (27) 41.

   MORWELL: Men: Stableford White: A: S Bruce (7) 38. B: D Aust (16) 40. C: B Soutar (27) 45. N Stafford hole in one. A: S Bruce (7) 38. B: D Aust (16) 40. C: B Soutar (27) 45. N Stafford hole in one.

   MT MACEDON: Stableford: A: P Doyle (8) 39. B: A Gray (14) 38. C: G Baker (26) 45.

   MURRAY DOWNS: Women: Stableford: A: J Tucker (30) 34. Men: Stableford Black: A: F Fletcher (9) 39. B: R James (17) 37. C: I Johansen (30) 38.

   MYRTLEFORD: Men: Stroke: A: I Wales (13) 82/69. B: G Browne (27) 101/74.

   NEANGAR PARK: Stroke: A: J Sharples (3) 63. B: S Gilchrist (14) 66. C: D Kenyon (17) 65. Women: A: K Bilkey (2) 71.

   NHILL: Men: Stroke: A: B Delaney (12) 79. B: R Konig (24) 86. Women: M Ashton (18) 91.

   NORTHERN: Men: Stableford: A: B Rein (6) 38 cb. B: J Swale (13) 42. C: J McIlroy (35) 42.

   NUMURKAH: Women: Stroke: Hcp: Medal: L Ashton (22) 74. Men: Stroke White: Medal: G Sprunt (19) 66.

   OLINDA at Cardinia Beaconhills: Mxd: Stableford: 4B: W Parsonage (11) B Williams (13) 47.

   PAKENHAM: Mxd: Stableford White: A: D Mair (1) 40. B: G Clymo (21) 44. C: D Maggio (28) 40.

   PATTERSON RIVER: Stableford: A: S Gerrand (12) 41. B: S Panozzo (18) 40. C: B Teer (22) 39. Women: C West (14) 40.

   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford Gentsome: Kingswood: White: A: B Verran (13) R Benham (19) P Cox (30) G Hitchcock (35) 106. Women: Stableford: Peninsula South: V McDonald (24) 36. Men: Stableford White: A: D Dowdle (13) 41. B: S Teale (18) 40. C: K Hirodo (31) 46.

   PHILLIP ISLAND: Women: Stableford: L Meadowcroft (17) 40. Men: A: I Batty (2) 41. B: B Lang (18) 41. C: J McCaffrey (33) 46.

   PORTARLINGTON: Women: Stableford: S Hazell (22) 40 cb. Men: Stableford Black: A: J Kent (4) 41. B: S Barry (17) 40. C: K Paterson (21) 41. D: T Drew (30) 42.

   PORTLAND: Men: Stableford: Gentsome: M Bailey (21) 107. S Roberts (11) 107. N Friedricks (11) 107. A Welfare (13) 107. Women: G Baulch (25) 99. A White (19) 99. K Holmes (16) 99. M Garner (22) 99. Mxd: L Cumming (26) 107. B Cumming (4) 107. T Heaphy (21) 107. D Heaphy (17) 107.

   PORTSEA: Stableford: A: P Jewell (7) 36 cb. B: D Harper (16) 43. C: J Meaden (29) 40. Stableford Gold: D Higginbotham (35) 36. Women: Stableford: L Rollnik (22) 37.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stableford: 4B: A Fyffe (15) J Ware (23) 45.

   RACV CAPE SCHANCK: Stableford: A: J Walkington (8) 40. B: T Dohnt (21) 39.

   RACV HEALESVILLE: Mxd: Stableford: B Thomas (31) 41 cb.

   RICH RIVER: Men: Stableford East: Black: A: S Mancer (12) 40. B: J Devitt (18) 41. C/Cup: G Gordon (36) 43.

   RINGWOOD: Stableford: A: S Homans (13) 41. B: R Robinson (20) 42 cb. C: S Miller (24) 41. Women: P Perry (28) 39.

   RIVERSDALE: Par: A: J McCleery (7) 4 up. B: N Watchorn (14) 7 up. C: I Hughes (20) 8 up.

   ROMSEY: Men: Stroke: M Nicholls Snr (25) 63.

   ROSANNA: Mxd: Par: A: A Etheridge (6) 4 up cb. B: V Donnini (16) 6 up. C: B Maslin (22) 3 up cb.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: North: A: B Dunn (7) 40. B: J Ellis (19) 38. C: J Hudd (22) 42. South: M Mether (15) 42. Women: A: G Kelly (18) 38. B: L Wellard (26) 38.

   ROSEBUD PARK: Mxd: Stableford 4B: White: C Durant (18) C McDougall (39) 46. Men: C Mansour (25) 45.

   ROSSDALE: Women: Stableford: 4B: J Davis C Fraser 42. Men: J Clarke W Dekker 49 cb.

   ROYAL MELBOURNE: Men: Par: 4B: West: I Carew-Reid (14) T Langford (20) 12 up. Par East: White: J Neil (12) 4 up. S Neil (10) 1 up.

   SALE: Medley: Stableford: 4B: A: D Sclater (6) T Green (26) 51.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Par: A: R Koers (6) 4 up. B: A Snopczynski (16) 5 up. C: K Wilson (23) 5 up. Men: Hole in one: C Ramantanis at 6th.

   SANDHURST: Men: Stableford: Champions: A: P Coyne (8) 40. B: V Nha I (17) 39. North: A: H Soekirno (8) 41. B: W Gainard (23) 39. Women: Champions: J Cronk (17) 41. North: C Pearce (13) 35.

   SANDRINGHAM: Women: Stableford: C Harding (39) 42. Men: A: P Mahon (13) 38. B: K Charpentier (15) 39 cb. C: L Stewart (31) 52.

   SETTLERS RUN: Men: Stableford Gold: A: P Plier (10) 39. B: K Erdeg (17) 39. C: A Burdette (20) 40. Women: Green: J Anderson (23) 36.

   SEYMOUR: Women: Par: S Cresswell (19) 1 up. Men: A: M Odonnell (11) 8 up. B: L Mullins (23) 8 up.

   SHEPPARTON: Mxd: Stroke: Ambrose: A: R Wallace (7) 49.25. J Taylor (14) . J Munro (15) . N Casanova (34) .

   SORRENTO: Women: Stableford: J Duncan (22) 40. Men: A: G King (15) 40 cb. B: R Elliot (23) 41.

   SOUTH PINES: Men: Stableford White: Div 1: S Jewell (7) 44. Div 2: J Delaney (28) 42 cb.

   SOUTHERN: Stableford: A: M Foote (3) 42. B: M Law (18) 40. C: K Manzie (26) 38.

   SPRING PARK: Mxd: Stroke: E Donovan (22) 59. Men: Medal of Medallists: B Caulfield (19) 63.

   SPRING VALLEY: Stableford: 4B: P Smith (21) . J Kennedy (7) 46. W Taylor (19) . D Stagg (18) 48.

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford White: P Quinn (14) 40.

   STRATHALLAN: Stableford: F Cipriani (18) 42. A: D Clark (10) 39. B: M Lawton (19) 41. C: D Fernando (26) 39. Men: Hole in one: D Clark at 11th.

   SUNSHINE: Men: Stroke: Medal Dec: A: T Nomichith (8) 69 cb. B/Medal: S Decker (15) 65. C: M Kolaric (23) 71. Women: A Hing (13) 73.

   TARRAWINGEE: Women: Stableford: C O'Sullivan (26) 42. Men: Consolation: P Nolan (26) 35 cb.

   THE DUNES: Men: Stableford: The Dunes: A: G Doyle (6) 42. B: A Dvash (15) 38. C: M McMillan (21) 35. Mxd: Visitor: W Pretsell (9) 36.

   THE HERITAGE: Men: Stroke St John: Gold: A: M Ubavin (10) 72 cb. B: M Broadhouse (13) 73 cb. C: K Rose (22) 80. Medal Dec: M Ubavin (10) W Botha (8) H Hooper (2) T D'Agostino (11) 72 to playoff. Medal of Medallists: M Cain (12) 73. Stableford: Henley: A: R Sandy (7) 39. B: A Guglielmi (17) 38. C: J Treyvaud (31) 35. Women: M Ghirardello (17) 38.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford: Moonah: D Asuncion (14) 42. Ocean: R McAllister (25) 43. Old: C Duguid (7) 39.

   THE SANDS TORQUAY: Men: Par: A: I Kevric (9) 2 up. B: M Rahmani (14) 5 up. C: N Trevena (30) 4 up. Women: Stableford: L Hyett (25) 35.

   THIRTEENTH BEACH: Men: Stroke Creek: Black: A: J Furnari (8) 68 cb. B: D Woolhouse (13) 69. C: A Coulter (15) 68. Women: Stroke: K Bell (5) 71.

   TIRHATUAN: Stableford: 2B Agg: T Barnicoat (21) J Young (17) 75. Women: T Wellington (19) M Webber (25) 71. Men: Matchplay: . George-Chesson bt . McAlinden-Jaffe 1up.

   TOCUMWAL: Men: Stableford: A: T Kelly (11) 40. B: B Morgan (16) 41. C: K Grimshaw (29) 35. Stableford Gold: A: A Penny (30) 30. Women: Stableford: A: K Sutton (20) 40. B: N Whiteford (34) 42.

   TORQUAY: Men: Stableford Black: A: D Harrington (8) 39 cb. B: G Dennis (13) 38. C: D Condon (17) 40. Stableford: A: J Brunt (13) 42. B: W Szymczak (19) 41. C: I Sumner (20) 40. Visitor: N Hyde (Box Hill GC 22) 44. Resort: B Brown (30) 47. Women: J Chick (24) 37.

   TRAFALGAR: Stableford: 4B: C Labour (17) 47. G Coulter (26) 0. A Outhred (34) 47. A McNair (36) 0.

   TRARALGON: Women: Stableford: R Stewart (31) 38. Men: A: L Pollard (14) 42. B: B Platt (18) 44. C: M Collison (21) 43. A Scr: T Couling (0) 76.

   TRENTHAM: Stableford: A: D Thiele (8) 41 cb. B: A Chen (17) 40. C: S Pyne (28) 37 cb.

   VICTORIA: Stableford: A: D Buckthorpe (4) 43. B: R Wakeham (12) 37. C: J Harney (26) 40. Men: Stableford White: F Forbes (27) 33. Women: Stableford: K Vandertop (11) 35 cb.

   WERRIBEE PARK: Women: Stableford: C Farriciello (45) 35. Men: Stableford White: A: B Sheean (10) 42. B: I Hunt (13) 39. C: P Mennie (16) 42. D: B Mc Kenna (21) 42.

   WHITTLESEA: Stableford: A: D Smith (Pro) (0) 43. B: K Nolan (11) 40. C: E Ching (21) 42.

   WODONGA: Stableford: A: P Thornber (10) 41. B: R Strang (17) 41. C: J Ryan (18) 41.

   WONTHAGGI: Par: A: R Sheean (8) 6 up. B: J Harvey (18) 5 up. C: D Garry (29) 5 up.

   WOODLANDS: Men: Stableford: A: B Black (8) 43. B: D NUgent (11) 38 cb. C: P Arnold (18) 42. Women: H O'Sullivan (28) 38.

   WOORAYL: Stableford: A: R Gourlay (12) 43. B: R Goodwin (19) 41. C: R Warren (33) 38. Women: S Thomas (17) 39 cb.

   YARRA PARK: Stableford: C Banitskas (32) 43. Women: L Harvey (25) 40.

   YARRA VALLEY: Stableford: A Iezzi (34) 44.

   YARRA VIEW: Stableford: Ambrose: I Stubbings B Keenan G Brittain D Grist 55.875.

   YARRA YARRA: Stroke: Ambrose: A Easton (11) T Goodwin (14) M Eime (14) P Cartsidimas (14) 54.375.

   YARRAM: Stableford: A: N Black (7) 38. B: E Greenaway (15) 40. C: J Papworth (26) 40. D: J Sander (34) 33. Women: Par: A McLeod (41) 1 down.

   YARRAWONGA MULWALA: Stableford: Lake: A: P Clarnette (6) 45. B: G Cunningham (28) 45. Men: Stableford Murray: White: A: G Cooper (10) 42. B: B Kedley (24) 41. Women: Stableford: P Andreasen (33) 40.

   YEA: Men: Stroke: Medal: C Maffei (23) 66. Medal of Medallists: M Lowe (17) 67.

   YERING MEADOWS: Men: Stableford: Valley: N O'Sullivan (30) 43. I Duncan (35) 43 cb. Women: C Dunkinson (31) 36 cb. Nursery: J Kelly (29) 43 cb. 

Golf Month
17 October 2018
Patterson River Golf Club is more than playing its role in helping Golf Australia's #Vision2025 become a reality. Read more
16 October 2018
On Episode 65, we talk Leish, Lucas and the LPGA before welcoming Jan Stephenson and Harrison Endycott to the show. Mark Hayesy is joined by Jo ... Read more
19 October 2018
ALTONA LAKES: Snr Stableford: 9-hole: J Lee (11) 18. Read more
MyGolf
Golf Victoria