Victorian club golf results - Saturday

 

 

   ALTONA LAKES: Men: Stroke: Medal: A: K Elers (8) 66. B: L Hall (18) 63. C: A Zurko (26) 67. Women: I Mason (13) 69 cb.

   AXEDALE: Stableford: Div 1: G Lane (10) 41 cb. Div 2: W Pollock (15) 42. Div 3: G Rooke (23) 40. Div 4: R Miller (30) 44. Women: Stroke: Medal: Div 1: J Comer (25) 69. Div 2: L Poker (35) 65.

   BACCHUS MARSH: Par: A: C Kay (10) 2 up. B: G Rolls (14) 4 up. C: S Hannam (29) 7 up. Women: Stroke: Hcp: C Sutherland (18) 73.

   BACCHUS MARSH WEST: Men: Stableford White: A: B Shanahan (9) 40. B: G Read (20) 44. C: G Shelly (29) 35.

   BAIRNSDALE: Stroke: A/Medal: L Bedford (8) 66. B: S Legg (26) 68.

   BARHAM: Men: Stroke: A: B Power (9) 71. B: R Hobbs (18) 70. Women: Stableford: A: J Weaver (24) 36.

   BELVOIR PARK: Men: Stableford: A: L White (9) 38. B: N Reidy (17) 41. C: N Martin (31) 40. Women: A: S Bullows (22) 36. B: J Warrem (31) 37.

   BEMBRIDGE: Mxd: Stroke 9-hole: White: A: G Griffiths (7) 27. B: A Hall (11) 28 cb.

   BENALLA: Men: Stableford: A: A Squires (4) 40. B: A Hair (20) 39. C: B Convery (21) 42.

   BENDIGO: Men: Stroke: Medal A: M Taylor (12) 66. B: P Mazur (14) 68. C: J McMahon (34) 70 cb.

   BERWICK MONTUNA: Mxd: Stableford: A: L Belton (10) 42 cb. B: J McDonald (21) 47.

   BOX HILL: Mxd: Stableford: A: D Diaz (11) 45. B: P Black (20) 41. C: A Waite (26) 49.

   BRIGHT: Stroke: A: J O'Shea (16) 69. B/Medal: N Aloizos (22) 67. C: S Hodge (24) 71. Women: Stableford: A: T Cook (14) 34. B: C O'Shea (27) 37.

   BRIGHTON: Stroke: Foursome: J Collins (12) P Nowak (14) 65 cb. Stableford: 2B Agg: C Joell (19) G Thomas (12) 82.

   BROADFORD: Stroke: A: G Hanson (11) 65. B: L Dobson (18) 67. C: C Petersen (20) 68. Women: J Foley (16) 67.

   BUNINYONG: Stableford A: D Booth (4) 41. B: K Carpenter (16) 41. C: D Deans (20) 44.

   CAMPERDOWN: Stableford A: J Davis (9) 42. B: N Tonks (19) 40.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: Team Multi: B Vigilante (8) A Barcham (10) 98.

   CASTERTON: Stableford: N Wombwell (19) 40.

   CENTENARY PARK: Stroke: A/Medal: S Oliver (4) 63. B: P Ryan (18) 66.

   CERBERUS: Stableford: A: R Jennings (13) 41. B: L Slocombe (19) 42. C: G Coates (22) 43. Women: P Hogan-Keogh (34) 35.

   CHALAMBAR ARARAT: Men: Par: A: G Faneco (7) 4 up. B: N Clark (18) 3 up. C: T Philip (23) 6 up.

   CHELTENHAM: Stableford: 4B: J Harrod (9) J Harrod (22) 50.

   CHURCHILL WAVERLEY: Stableford: Churchill Park: A: D Retallick (14) 41. B: P Boyle (36) 42. Stroke: Medal: Waverley: A: D Malone (8) 67. B: J Tenngkoon (13) 66. C: N Palmar (23) 64.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stroke: A: C Smedley (20) 71. B: R Summers (29) 70. Men: A: G Styles (8) 66 cb. B: L Snart (15) 67. C: B Lane (18) 66. D: B Brennan (29) 66.

   COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: R Percy (4) 37. B: A Teagle (19) 40. C: J Ellis (24) 38. Women: Stableford: R Wallace (7) 36.

   COHUNA: Men: Stableford: R Wilson (17) 40. Women: G Hare (23) 39.

   COLAC: Par: A: J O'Neill (9) 2 up cb. B: B Hoggard (19) 4 up. C: R Walker (28) 2 up cb. Women: E Robinson (36) sq.

   COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford White: A: J Kelleher (11) 41. B: T Roebuck (16) 43. C: H Maxwell (25) 44.

   COMMONWEALTH: Men: Stroke: Medal Jan: A: D Scaletti (7) 68. B: P Barnes (13) 69. C: R Holden (22) 73 cb. Women: L Vine (22) 66.

   COROWA: Men: Stroke: A/MedaL G Rowe (7) 69. B: J Taylor (13) 73. C: R Clarke (31) 72. Women: Medal: S Van Haren (25) 70.

   CRANBOURNE: Men: Stableford: A: J Cumming (11) 42. B: A Janky (13) 41. C: J Kaplan (22) 41.

   CREEKSIDE: Men: Stableford Yellow: A: S Eaton 42. B: C Chan 43. C: B Chan 41. Women: Stableford: I Sittireanchai 40.

   CURLEWIS: Men: Stableford: A: B Drake (6) 38. B: A Bartle (11) 38. C: S Gilbert (17) 44. D: C Wenlock (23) 37.

   DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: G Willoughby (4) 38. B: L Campbell (13) 41. C: P Barnes (21) 41. D: K Thompson (28) 37.

   DEVILBEND: Men: Stroke: Medal Jan: D Hunt (16) 61. A: S Dungan (10) 68. C: J Clarke (21) 67.

   DORSET: Mxd: Stroke: Medal: A: H Heldsinger (3) 65. B: S Singh (15) 63. C: C Eccles (20) 59. C/Medal: P Gray (25) 60.

   DROUIN: Men: Stableford: A: D Mouser (12) 41. B: R Harris (18) 42. C: J Bordonaro (30) 42. Women: K Grieve (36) 37.

   EAST MALVERN: Medley: Stableford White: A: I Turfrey (11) 39. Trophy: B: G Davis (19) 42.

   EASTERN: Men: Stableford: South: A: M Woods (11) 42. B: J Kettle (18) 42. North: A: B McCormack (3) 38. B: L Eng-Seng (26) 41. East: G Mackenzie (5) 42 cb.

   EASTERN SWARD: Stableford: A/Medal: R Kane (14) 42. B: J Leo (19) 38. C: E Smith (24) 42. D: A Houghton (29) 38.

   EASTWOOD: Men: Stroke: A: J Raymant (12) 68 cb. B: S Rickard (15) 68. C: D Orr (30) 68. Medal: J Rayment D Orr G Hunter J Lindores to playoff. Medal Dec: C Burch (9) 72.

   EILDON: Mxd: Stableford: Y Kuan (11) 42. M Williamson (25) 40.

   EUROA: Men: Stroke: A: P Enright (14) 67. B: K Harrison (20) 68. Women: A: M Edwards (20) 68. B: L Combrick (26) 74.

   FINLEY: Stroke: Medal: A: S Corcoran (16) 72. B: R Harris (21) 69. A Scr: P Pinnuck 80. Men: Cock o' Walk: R Harris (21) 60. Women: Medal: A Scr: H Wastle 81. A: H Wastle (14) 67.

   FLINDERS: Women: Stroke: Medal Jan: A: J Rex (19) 73. Stableford: A: J Wansbrough (32) 32. Men: A: P Truscott (23) 41. Stroke: Medal Jan: A: R Craven (13) 67. B: G Knorr (19) 68. C: R Smith (28) 69.

   FOREST HILLS: Stableford: A: C Ggiffiths (2) 39. B: G Kitanovic (30) 43.

   FOSTER: Stroke: A/Medal: N Cooper (12) 70. B: T Jones (24) 70. A Scr: T Vanin 77. Women: R Galloway (11) 69.

   GARDINERS RUN: Men: Stroke: A: B Derix (1) 70 cb. B: M Holdsworth (15) 66. C: R Leahy (24) 65.

   GARFIELD: Men: Stableford: A: G McKay (12) 38. B: P Marquis (20) 46. C: H Huyskens (21) 41. Women: A McLure (20) 37.

   GISBORNE: Men: Stableford: A: T Scoble (4) 42. B: G Glassey (15) 41. C: D Jones (18) 42. Cup: T Scoble (4) 42 cb. Women: A: M Stoettrup (11) 39 cb.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stroke: A: M Rogan (18) 65 cb. B: S Rajah (21) 67.

   GOONAWARRA: Women: Stableford: R Toohey (41) 33. Men: M Stewart (5) 42. P Cleeve (17) 43. D Baldassarro (21) 40.

   GREEN ACRES: Stroke: A: N Richardson (9) 68. B/Medal: B Worley (14) 65. C: L Benbow (22) 66.

   GROWLING FROG: Men: Stableford: A: W Hanna (6) 40. B: D Chwyla (17) 41. C: R Sowter (23) 37. Women: P Davey (18) 32.

   HEATHCOTE: Women: Stableford: Div 1: D McGillivray (19) 36. Div 2: H Carlin (27) 34. Men: Stroke: Medal: Div 1/Medal: K Davies (6) 66. Div 2: M Green (23) 68.

   HEIDELBERG: Stroke: Medal: R Ackland (25) 64. Men: A: C Ballis (7) 67 cb. B: I Gorman (16) 67. C: R Ackland (25) 64.

   HEYFIELD: Men: Stableford White: G Mcinnes (11) 42.

   HIDDEN VALLEY: Stableford: A: D Freestone (9) 38. B: J Blackwell (18) 39. C: M Walton (20) 42.

   HILLTOP TATURA: Medley: Par: J Baker (22) 4 up.

   HUNTINGDALE: Men: Stroke: A: J Stephens (9) 70 to playoff. B: A Elsworth (13) 70 to playoff. C: G Papageorge (18) 73. Medal of Medallists: G Mathers (4) 73. Scr: D Maginness 70. Silver Spoon: D Maginness 70. Stableford: E Zhuang (13) 35 cb. Women: Stroke: K Henningsen (6) 73. Stableford: J Vagg (28) 36.

   IVANHOE: Men: Stableford: A: D Yeap (13) 41. B: M Mingas (17) 41. Women: E David (32) 39.

   JUBILEE WANGARATTA: Women: Stableford: M Jones (10) 36. Men: Stableford White: A: N Cooper (8) 37. B: M Baillie (16) 38. C: M White (20) 39.

   KERANG: Men: Stableford: R Fisher (19) 41. Women: J Youl (30) 39.

   KEW: Medley: Stableford: Medal: A: C Whitehead (10) 40 to playoff. B: B Deith (18) 40 to playoff. C: R Englehart (27) 39 cb.

   KEYSBOROUGH: Men: Stroke: Medal Nov: J Gerrard (18) 69. B Harris (0) 73. Women: D Smith (5) 77.

   KILMORE: Men: Stableford: A: J Reeves (9) 39. B: S Randone (24) 39 cb. Mxd: 4B: M Schadendorff (17) 47. B McKenzie (41) 47.

   KINGSTON HEATH: Men: Stroke: Medal Jan: A: S Sampson (11) 68 cb. B/Medal: K Dow (16) 67. A Scr: D Loypur (+5) 68.

   KOORINGAL: Men: Stableford: A/Medal: C Taylor (5) 40. B: R Kelly (11) 39. C: A King (14) 39. D: S Thompson (35) 40. Women: K Simpson (19) 37.

   KORUMBURRA: Women: Stableford: S Solly (33) 39. Men: 4B Agg: A: T O'Neill (5) P Hopkins (11) 72. B: R Hamill (24) A Twite (33) 69.

   KYABRAM PARKLAND: Men: Stableford: 4B: T McConchie (10) B Williams (13) 46. Women: M Trimby (16) G Prendergast (24) 46.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Men: Stableford: A: B Murray (16) 37 cb. B Scr: J Heywood (27) 40. Women: L McMaster- Smith (45) 40. A: B Murray (16) 37 cb. B: J Heywood (27) 40. A: L McMaster-Smith (45) 40.

   LAKES ENTRANCE: Women: Stableford: B Martino (29) 37. Men: Stableford White: B: J Talan (21) 39. A: N Backman (7) 38.

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stableford: Trophy: S Lee (32) 37. A: S Todes (5) 43. B: I Tennent (15) 41. C: A Burmeister (22) 38.

   LANCEFIELD: Men: Stableford White: A: T Lambert (4) 39. B: G Winwood (13) 41 cb. C: R Shultz (22) 41.

   LANG LANG: Medley: Stableford: A: D Cameron (6) 39. B: K Delziel (15) 42. C: C Dunn (34) 45. K Davey (14) 32.

   LATROBE: Par: A: S Preece (6) 5 up. B: G Stock (14) 9 up. C: D Cousins (21) 5 up.

   LEONGATHA: Stroke: D Stubbs (16) 74. A: B Hutton (10) 70. B: A Sparkes (12) 69. C: P Stivic (19) 68. D: P Hartigan (21) 68.

   LONSDALE: Stableford: A: J Manley (10) 45. B: L White (18) 42. C: L Adam (27) 43. B Chapell (19) 37. B: R Kelcey (30) 36.

   MAFFRA: Men: Stableford: A: R Murray (8) 41. B: B Day (18) 38. C: D Bartlett (21) 40.

   MALLACOOTA: Men: Stableford White: B McKnight (20) 36.

   MANSFIELD: Men: Stableford White: Div 1: C Marsden (14) 40. Div 2: F Stevenson (22) 46. Women: Stableford: Div 1: D Sedgman (16) 35.

   MARYBOROUGH: Stroke: A: J Lacey (1) 70. B/Medal: J Potter (14) 68. C: C Jennings (23) 73. Women: Stableford: R Brooker (18) 34.

   MEDWAY: Women: Stroke: Trophy: A Jamieson (24) 75. Men: A: P McMahon (4) 65. B: A Catania (16) 67. C: P Stevens (22) 67.

   MEENIYAN: Men: Stableford: A: B McGeary (10) 36 cb. B: M Darmanin (20) 39.

   MELBOURNE AIRPORT: Men: Par: A: J Loney (15) 3 up. B: D Richardson (18) 4 up. C: G Versace (23) 4 up.

   MELTON VALLEY: Mxd: Stableford: A: S O'Brien (10) 39 cb. B: M Lucas (11) 40. C: D Bartholomeusz (16) 46. D: R Savage (23) 41.

   METROPOLITAN: Women: Stableford: N Postma (23) 32. Men: A: S Lomas (7) 39. B: J McKendrick (11) 38. C: B Paterson (20) 39.

   MILDURA: Men: Stableford: A: A Keogh (6) 39. B: P Nash (20) 35. C: D Merry (22) 39. Women: M Jukes (15) 33.

   MIRBOO NORTH: Medley: Stableford: A: W Gervasi (15) 41. B: K Clerks (23) 40.

   MOE: Men: Stableford: 4B: W Toet (28) B Forte (11) 51. Women: L Bates (16) 30.

   MOONAH LINKS: Stroke: Open: A: A Lucas (2) 73 cb. B/Medal: C Rees (30) 65. Women: Open: Medal: A Hartley (19) 80. Mxd: Stableford: A Barbara (31) 36. Legends: G Hainsworth (30) 43.

   MOOROOPNA: Stroke Medal: A: D McDonald (6) 68. B: D Burls (15) 68. C: R Weber (22) 71. Women: Stroke: S O'Connor (21) 66.

   MORNINGTON: Stroke Ambrose: White: C Marriott (9) 57. G Stait (9) 57. B Harris (9) 57. M Eddy (9) 57.

   MORWELL: Men: Stableford White: A: T Ford (5) 37. B: T Oliver (16) 40. C: T Humphreys (24) 40.

   MT MACEDON: Stableford: A: J Ungle (8) 38 cb. B: D Hudson (14) 42. C: M Salter (23) 44.

   MT MARTHA: Men: Stableford: C Marshall (18) 39. Women: A Scott (29) 38.

   MURRAY DOWNS: Men: Stableford: A: R Hastings (8) 39. B: I Read (13) 43. C: P Martin (16) 41. D: S Guastalegname (29) 38. Women: A: S Crouch (5) 37. B: N Wilson (25) 36.

   MYRTLEFORD: Men: Stroke: A: C Piazza (7) 78/71 cb. B: A Jagoe (18) 88/70.

   NHILL: Men: Stableford: A: M Purchase (8) 36. B: R Bound (15) 38. Women: M Ashton (19) 38.

   NORTHERN: Stroke: A: G Baker (6) 69 cb. B: B Thompson (12) 67. C: M Ednie (21) 66. Medley: M Ednie (21) 66.

   NUMURKAH: Men: Par: G Sprunt (18) 4 up. Women: M Ryan (26) 2 up.

   OLINDA: Stroke: B/Medal: G O'Brien (25) 70. A: M Muller (13) 71.

   ORBOST: Stroke: Medal: R Armstrong (88) 69.

   PAKENHAM: Mxd: Stroke: Medal: A: B Clydesdale (9) 67. B: M Hatton (16) 65. C: S Blackburn (27) 65.

   PATTERSON RIVER: Stroke: A: H Durr (11) 70. B/Medal: G O'Mara (19) 69. C: V Nicholls (20) 71. Mxd: Hole in one: S Panozzo at 2nd. Women: Medal: W Weston (25) 69.

   PENINSULA KINGSWOOD: Women: Par: Peninsula South: M Milledge (15) 1 up. Men: Stroke Medal: Black: A: I Peebles (3) 68. Women: Par: Kingswood: A: C Aston (16) 3 up. Men: Stroke: Medal: A: P Sandilands (8) 70. B: M James (20) 71. Par: A: G Hope (17) 2 up. Stroke: Medal: Peninsula South: A: J Bruce (8) 68 cb. B: J Egan (21) 67 cb. C: K Hirodo (31) 71 cb.

   PHILLIP ISLAND: Women: Stroke: D Andrews (18) 73. Men: Medal Jan: A: S Fullarton (9) 68. B: M Stewart (15) 70. C: S McNamara (23) 66.

   PORT FAIRY: Men: Par: A: C Ratcliffe (10) 3 up. B: J Smith (15) 1 up cb. C: T Eccles (19) +5 up. Women: E Ritchie (16) 2 up.

   PORTARLINGTON: Men: Stableford Black: A: D Bourke (11) 43. B: P Kavanagh (17) 42 cb. C: C Bean (20) 39 cb. D: P Kennedy (23) 38. Women: Stableford: J Fitzgerald (17) 38 cb.

   PORTLAND: Men: Stableford: A: R Slatter (8) 38. B: J Gabriel (27) 44. Women: L Anderson (20) 36 cb.

   PORTSEA: Men: Stableford: 4B: A Trescowthick (14) 49. J King (8) . Women: B Stacey (35) J Kerin (36) 45.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stroke: Medal: A: K DuPlessis - Capt Cup (15) 67. B: A Montes (18) 69. C: K Tarapata (29) 67.

   RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: A: D Findlay (18) 41. B: N Thomas (23) 43.

   RACV HEALESVILLE: Stableford Black: B Gordon (19) 41.

   RANFURLIE: Men: Stableford White: A: T Bray (8) 38. B: F Borg (12) 37 cb. C: G Bush (20) 39.

   RICH RIVER: Women: Par: West: K Burke (27) 3 up. Men: Par Black: A: B Patten (+1) 4 up. B: D Toll (16) 2 up. C: B Kneebone (27) 3 up.

   RINGWOOD: Men: Stroke: A: G Wallis (10) 63. B: C Charles (15) 64 cb. C: A Kaszubski (27) 65. Medal Jan: G Wallis (10) 63. Women: F Homans (43) 60.

   ROSANNA: Men: Par: A: B MARSHALL (12) 5 up. B: M Casey (7) 5 up. C: N Thompson (28) 4 up.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: North: A: G Wilson (-2) 35 cb. B: J Jovic (20) 38 cb. C: B Strachan (27) 41. South: M Paul (14) 43. Women: A: K Elphinstone (11) 34. B: S Ashton (23) 39.

   ROSEBUD PARK: Stroke: Medal: R Winton (23) 67. Scr: L Brook 75. Men: Medal of Medallists: C Mansour . Women: Medal: C McDougall (39) 74. Scr: S Barlow 94. Women: Medal of Medallists: C McDougall .

   ROSSDALE: Stroke: Medal Dec: E Williams . Women: Medal Jan: Medal: J Azzopardi (21) 74. Men: I Warner . A: J Clarke (14) 65. B: J Bradbury Jnr (20) 68. C: I Warner (31) 64.

   ROYAL MELBOURNE: Men: Par East: White: A: S Daish (9) 3 up. B: R Hunwick (14) 1 up. C: B Moir (22) 7 up. Hole in one: P Coronel at 6th.

   SAFETY BEACH: Women: Stableford: L Fredricson (24) 31. A: M Jackson (5) 45. B: A Thompson (15) 39 cb. C: P Broderick (22) 40 cb.

   SALE: Men: Stroke: A: D Gall (14) 68. G Ballinger (9) 69 cb. A Scr: R Downie (19) 68. P Hulland (17) 69.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Par: A: R Koers (4) 2 up. B: A Kruger (13) 5 up. C: R McMain (18) 1 up.

   SANDHURST: Men: Stroke: Medal Jan: Champions: A: J Tisdale (8) 69. B: P Keating (14) 68. Women: North: J Mynard (11) 74. Jnr: Champions: K Soliven (0) 73. Men: Stableford: North: A: D Sinclair (10) 37. B: R Green (26) 38.

   SEYMOUR: Men: Stableford White: A: P Sawyer (7) 71. Stroke B: R Oldman (17) 85. C: R Edwards (29) 99. Women: Stroke: A: G Woods (16) 87. B: P Ferris (20) 91.

   SHEPPARTON: Men: Par White: A: D Faram (8) 8 up. B: K Boote (17) 9 up. C: S Boyer (19) 6 up. Women: Par: A: N Pollock (19) 5 up.

   SOUTH PINES: Men: Par White: T Marslen (18) 4 up.

   SOUTHERN: Stroke: A: M Foote (2) 71. B: J Taranec (13) 72 cb. C: J Gourlie (18) 69.

   SPRING PARK: Mxd: Stableford: E Donovan (20) 37.

   SPRING VALLEY at Riversdale: Mxd: Stableford White: L Stanbridge (16) 44. J Muir (20) 42. N Kanthan (5) 41 cb. M Simpson (16) 41 cb. M O'Sullivan (19) 41.

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford: C Lynch (31) 44.

   STRATHALLAN: Men: Stableford: M Southurst (18) 44. A: R Harris (15) 38. B: D Martin (19) 40. C: G Stafford (22) 39.

   SUNSHINE: Men: Stableford: A: J Wills (12) 40. B: F Hocking (15) 42 cb. C: J Brass (23) 40. Women: E Batten (22) 31 cb.

   TARRAWINGEE: Stroke: Canadian Foursome: A Garraffo (17) B Simmons (30) 58.5.

   THE DUNES: Mxd: Stableford: 9-hole: The Cups: Div 1: A Stephens (9) 22. Div 2: J Jones (37) 20. Women: The Dunes: Div 1: M Elson (7) 35. Div 2: L Harrison (28) 45. Men: Div 1: G Puddick (1) 41. Div 2: B Dempster (14) 40. Div 3: G Critchley (29) 48. Mxd: B Spencer (8) 41.

   THE HERITAGE: Men: Stroke Medal: Henley: Gold: A: P Ashfield (11) 70 cb. B: B Keoh (16) 74. C: A Kearney (22) 69. Stableford: St John: A: J Ghirardello (10) 41. B: R MacDonald (14) 42. C: T Lewin (21) 47. Women: K Marx (3) 38. Men: Stroke Medal Dec: Gold: M Ubavin (10) 71.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: J Petrou (17) 41. Old: C Holland (9) 39. Ocean: M McLennan (11) 42.

   THE SANDS TORQUAY: Men: Stroke: Medal: A: L McFadden (8) 69. B: A Makkreel (16) 68 cb. C: D Chester (22) 68. Women: K Lombardi (25) 70.

   THIRTEENTH BEACH: Men: Stableford Creek: Black: A: D Russell (7) 37. B: N Reed (13) 38 cb. C: G Monteith (29) 39. Women: Stableford: A: J Pavletich (10) 37. B: J Downey (27) 37.

   TIRHATUAN: Men: Stableford Yellow: A: L Jaffe (14) 39. B: D Storey (20) 39. C: M Collard (25) 41. Women: Stableford: D Storey (29) 40.

   TOCUMWAL: Men: Stableford: A: L Bailey (12.4) 36. B: I McFarlane (17.4) 34. C: J Taverna (23.3) 40. Stableford Gold: A Penny (27.6) 33. Women: Stableford: A: S Pappas (12.6) 36. B: C Ryan (22.3) 35.

   TORQUAY: Men: Stroke: A: G Fletcher (11) 67. B: J Mulder (14) 65. C: R Fish (17) 67. D: D Brewin (25) 67. Stableford: Resort: B Gough (29) 42. Stroke: Visitor: N McGinty (22 Whittlesea) 68 cb. Women: K Simson (15) 71.

   TRAFALGAR: Men: Stroke: Ambrose: A Tangusso P Grima R Phoenix B Griffin (7.5) 52.5.

   TRARALGON: Men: Stableford: A: B Farley (12) 40. B: T Slavin (16) 41. C: G Kellett (22) 42. D: B Ritchie (24) 42. Women: R Stewart (29) 38.

   TRENTHAM: Stroke: Medal: A: R Wilson (6) 68 cb. B: G Ford (16) 62. C: H Moore (24) 58.

   VICTORIA: Stroke: A: A Pryor (7) 71 cb. B: T Chamberlain (11) 70. C: D Tilley (17) 73. Scr: J Sandic 75. Women: B Cuthbertson (13) 75.

   WANGARATTA: Men: Stableford: A: L Kelly (16) 42. B: J Antic (19) 38.

   WARRNAMBOOL: Men: Stableford: A: A Gillin (2) 38. B: B Coffey (15) 40. C: L Lawson (27) 41. Women: C Glennon (15) 35.

   WATERFORD VALLEY: Men: Stableford: A: B Waters (4) 45. B: J Griffiths (16) 46. C: M Richardson (22) 39.

   WERRIBEE PARK: Stroke: Medal A: T Sauni (7) 69. B: A Coles (15) 71. C: R Tout (17) 70. D: K Selkrig (23) 70. Women: Medal: I Brogden (20) 85.

   WHITTLESEA: Mxd: Stableford: A: D Taylor (10) 40. B: M Howard (11) 42. C: L Shingles (20) 41.

   WODONGA: Stableford: A: R Freeman (8) 39. B: D Lacey (11) 42. C: R Mann (17) 46. Women: J Surman (15) 37.

   WONTHAGGI: Men: Stroke: Medal: A: K Bayley (11) 69. B/Medal: R Johnson (17) 68. C: J Geyer (21) 70. Medal of Medallists: A Hooton-Shandley (20) 71. Women: Stableford: C Bolding (23) 36. Men: Hole in one: J Wintle at 17th.

   WOODEND: Men: Stableford White: P Williams (6) 42.

   WOODLANDS: Men: Stroke: A: G Wehner (9) 66. B: G Tansey (13) 69. C: R Cotter (19) 65. Hole in one: B Hampton at 11th. Stroke: Scr: D Stafrace (2) 69. Women: V Davey (18) 70.

   YARRA PARK: Men: Stableford White: C Banitskas (30) 39. Women: Stableford: A Pepyat (33) 38.

   YARRA VALLEY: Mxd: Stableford: D Stephen (19) 42.

   YARRA VIEW: Stableford: A: T Iulianetti (13) 39. B: D Egan (28) 39.

   YARRA YARRA: Stroke: Medal: G Clarke (18) 69. A: D Krall (7) 70. B: M Morrison (1) 71. C: G Clarke (18) 69. D: D McLean (23) 74. A Scr: I Susic 73. Snr Stableford Yellow: D Bowen (23) 37. Women: Stroke N Bickerton (9) 74.

   YARRAM: Men: Par: A: D Bell (12) 8 up. B: D Blacker (18) 2 down. C: J Scharp (24) 4 up. Women: Stableford: J Nickell (22) 31.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Murray: P Andreasen (33) 39. Men: Stroke Lake: White: A: S Campion (5) 67. Stableford B: N Gray (12) 41. C: W Cooper (25) 40. 

Golf Month
23 October 2018
She’s been close before, but Kim Burke finally broke through for a memorable claim to fame today at the Australian Women’s Senior Championship in ... Read more
23 October 2018
Twelve of the world’s leading all abilities golfers from seven different countries will compete in the ISPS HANDA Disabled Golf Cup during the ISPS ... Read more
23 October 2018
FAIRWAY at Southern: Men: Stableford White: A: G Kotaridis (11) 35. B: P Banfield (16) 39. C: R Casey (24) 39. Vis: B Grech (The National 22) 36. Read more
MyGolf
Golf Victoria