Victorian club golf results - Saturday

 

   ALEXANDRA: Stroke: Medal: A: P Creighton (4) 66. B: D Hollis (21) 68. Women: E Goss (39) 72.

   ALTONA LAKES: Men: Stableford: A: S Esufali (13) 42. B: T Manariti (18) 38 cb. C: D Whiteside (20) 43 cb. Women: C Patrick (22) 43.

   AXEDALE: Men: Stableford: 4B: P Brooks D Stephens 50. Women: A Holmes (26) 37.

   BACCHUS MARSH WEST: Men: Par White: A: R Harris (17) 5 up. B: S Garner (23) 8 up. Women: Stableford: S Fordyce (33) 41.

   BAIRNSDALE: Men: Stableford: A: M East (14) 40. B: P Makings (19) 43. Women: J Gibbs (23) 38.

   BARHAM: Women: Stableford: D Waller (30) 33. Men: Par: A: D Wilkinson (11) 7 up. B: C Clkark (29) 4 up.

   BEMBRIDGE: Mxd: Stroke: 9-hole: A: D Sands (7) 27. B: G Chalmers (23) 26.

   BENALLA: Men: Stroke: A/Medal: C Symes (10) 68. B: R Ramsden (17) 69.

   BENDIGO: Men: Stableford White: A: R Doak (7) 41. B: T Salter (13) 41 cb. C: S Bice (21) 41.

   BERWICK MONTUNA: Men: Stroke: A: R Piening (11) 63 cb. B/Medal: J Peak (18) 61. C: K Hendy (27) 61. Women: Stableford: J Percival (23) 44.

   BOX HILL: Mxd: Stableford: A: M Whitfield (10) 40. B: T Laycock (14) 40. C: B Argall (22) 41.

   BRIGHTON: Men: Stroke: A: P Sammut (13) 60. B: B Coyle (18) 60. C: A Johnson (36) 59.

   BROADFORD: Men: Stableford: A: C Thorpe (11) 39. B: D Wallis (15) 42 cb. C: C Spencer (25) 42. Women: L Caines (24) 41.

   CAMPERDOWN: Men: Stroke: Hcp: D Absolom (12) 61.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: A: D Coates (9) 43. B: C Morse (13) 43. C: C Holland (18) 43.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Men: Stableford: M Cowley (20) 38.

   CASTERTON: Stableford: M Thomas (11) 40.

   CASTLEMAINE: Medley: Stableford: M Kehoe (29) 45.

   CERBERUS: Par: A: N Green (5) 7 up. B: J Wilson (15) 6 up. C: R Crosbie (30) 4 up cb.

   CHALAMBAR ARARAT: Stableford Black: A: S O,Connell (9) 43. B: L Grice (14) 42. C: J Berg (19) 40.

   CHELTENHAM: Men: Stableford: T Isaacs (19) 38 cb.

   CHURCHILL WAVERLEY: Par: Churchill Park: A: D Fraser (12) 7 up. B: S Eastaway (17) 9 up. Men: Stableford: Waverley: A: J Lim (5) 43. B: J Khoo (25) 48.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stroke: A: A Franklin (15) 75. B: P Egan (29) 73. Men: A: R Parker (4) 67. B: K Ridgeway (14) 68 cb. C: E John (19) 67. D: P Johnson (27) 68.

   COBDEN: Par: A: S Dawson (17) 5 up. B: A Stevens (27) 7 up.

   COBRAM BAROOGA: Men: Stroke: A/Medal: F Barton (8) 66. A Scr: R Percy 76. B: J McCluskey (26) 67. B Scr: N Mackay 91. Women: R Wallace (6) 79 cb.

   COHUNA: Men: Stroke: W Millar (15) 71.

   COLAC: Men: Stroke: A: R Tillack (3) 67 cb. B: R Walsh (19) 63. C: R Walker (27) 66. Women: M Halliwell (29) 71.

   COMMERCIAL ALBURY: Men: Par White: A: A Van der Veen (6) 5 up. B: W Tracy (18) 7 up.

   COMMONWEALTH: Mxd: Stableford: 4B: T Morganti (9) J Mackay (10) 47. PM: M O'Brien (14) A Hilton (15) 43.

   COROWA: Women: Stableford: M Playford (26) 34. Men: A: D Wegener (6) 39. B: G Ward (15) 39. C: M Maclean (20) 41.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Mxd: Stableford: A: B Richardson (7) 40. B: W Preseljak (19) 44. C: F Ieu (23) 40.

   CRANBOURNE: Men: Stableford: A: G Westwick (5) 42. B: A Sahib (16) 43. C: M Klotz (30) 44.

   CURLEWIS: Men: Stableford White: A: T Ludowyk (8) 43. B: C Henderson (10) 42. C: M Welsh (18) 41. D: J Christoe (22) 44. Women: B Thomas (14) 39.

   DENILIQUIN: Stableford: A: C Thomson (5) 40. B: R Pay (16) 41. C: I Campbell (28) 38.

   DEVILBEND: Men: Par White: A: G Crockett (13) 5 up. B: R Crawford (17) 6 up. C: C Bagnoux (20) 9 up cb.

   DORSET: Mxd: Stableford: A: R Ashdown (11) 40. B: D Mc Intyre (16) 42. C: J Gallagher (19) 41.

   DROUIN: Women: Stableford: V Campbell (32) 38. Men: A: P Thomson (8) 43. B: R Haley (19) 42. C: R Snare (36) 41 cb.

   EAST MALVERN: Medley: Par White: A: G Ritchens (8) 4 up. Trophy: B: G Davis (20) 8 up.

   EASTERN: Men: Stableford: South: A: C Smith (8) 43. B: S Miller (30) 38. North: A: J Mackay (9) 41. B: A D'arcy (29) 41. East: J Knox (13) 43.

   EASTERN SWARD: Men: Par: A: J Riordan (10) 7 up. B: I Mortimer (21) 5 up. C: J Morton (25) 5 up. D: A Houghton (28) 5 up.

   EASTWOOD: Men: Par White: A: R Osborn (10) 8 up. B: G Minto (15) 5 up. C: R Osmond (26) 6 up cb.

   EUROA: Men: Stroke: P Squires (20) 66. Women: A: K Lummas (20) 73. B: J Hoare (24) 71.

   FINLEY: Medley: Stableford: B Fahey (25) 36 cb.

   FLINDERS: Women: Stableford: Foursome: S Cutten K Horan (18) 38. Men: A Shaw E Wright (14) 43.

   FOREST HILLS: Men: Stroke: Medal Jan: A: S Pouv (11) 59. B: S Kitanovic (29) 66. Cup: S Kitanovic (29) 38.

   FOSTER: Men: Stableford: Trophy: A: R Prain (13) 39.

   GARDINERS RUN: Men: Stableford: A: R Granger (-3) 42 cb. B: R Hardy (11) 45 cb. C: D Maher (17) 45.

   GARFIELD: Men: Stroke: Medal Jan: A: R Perry (12) 64. A Scr: A McKillop 70. B: N Howe (20) 63 cb. B Scr: E Shipway 79. C: A Patten (22) 64. C Scr: A Patten 86. Women: A McLure (19) 69.

   GISBORNE: Men: Stableford: A: G Burgmann (9) 43. B: D Clough (12) 42. C: D Di Girolmao (27) 41 cb. Cup: D Clough (12) 82. Women: A: S Arnol (30) 38 cb. Hole in one: K Peterson at 16th.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stableford: A: P Chodziesner (16) 44. B: S Rajah (21) 41.

   GOONAWARRA: Stableford: A: G Donohue 43. B: C Esse 41. C: H Van Pelt 46. Div 1: L McPherson 40.

   GREEN ACRES: Men: Stableford: A: T Allan (4) 39. B: R Evans (17) 41. C: L Britton (24) 44.

   HEATHCOTE: Women: Stableford: C Stuart (17) 33. Men: P Coleman (11) 40.

   HEIDELBERG: Men: Stableford: A: S Cashen (4) 40. B: P Gonzales (16) 40 cb. C: K Milne (22) 41.

   HEPBURN SPRINGS: Men: Stableford: Trophy: Medal: I Rodgers (10) 41.

   HEYWOOD: Men: Stableford White: A: M Dalton (13) 40. B: A Cocks (36) 43. Women: D McLeod (16) 41.

   HIDDEN VALLEY: Stableford: A: D Byrnes (8) 39. B: W Johnson (18) 43. A Brunning (27) 39.

   HILLTOP TATURA: Men: Stroke: F Andrews (8) 66. Women: H Long (17) 72.

   HORSHAM: Men: Stroke: A: B McIntyre (7) 69 cb. B/Medal: H Kemp (12) 67. C: R Wilson (26) 67. Women: L Jakobi (10) 72.

   HUNTINGDALE: Men: Stableford: 4B: W Qoro (16) M Lang (10) 46.

   IVANHOE: Men: Par: A: M Dunn (14) 6 up. B: A Hill (33) 6 up. Women: A McIlroy (21) 4 up.

   JUBILEE WANGARATTA: Men: Stableford White: A: G Ryan (9) 41. B: A Williams (15) 46. C: G Hogan (19) 38. Women: K O'Shea (5) 36.

   KERANG: Men: Stableford: A Spitty (7) 41. Women: M Dillon (10) 33.

   KEW: Medley: Stroke: Ambrose: A Gillies (7) D Kennedy (23) 60.5.

   KEYSBOROUGH: Men: Stableford: A: D Jurcan (9) 41. B: G Tutton (18) 40 cb. C: P Crook (21) 43. Women: Stableford White: P Romberg (15) 36.

   KILMORE: Mxd: Stableford: 4B Agg: B Duncan (42) J Coustley (13) 96. Men: A: G Augustinus (15) 42. B: S Bryant (25) 46.

   KINGSTON HEATH: Men: Stableford: A: S Dick (5) 41. B: L Montfort (22) 38.

   KOORINGAL: Men: Stableford: A: H Grundy (5) 38 cb. B: G Hampson (10) 44. C: M Enright (17) 39. D: G Maki (21) 39. Women: J Feehan (24) 38.

   KORUMBURRA: Women: Stableford: L Knox (45) 31.

   KYABRAM PARKLAND: Men: Stroke: H Wayland (12) 46. Women: G Prendergast (24) 56.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stableford: A: D Collins (16) 41. B: A Hausler (20) 38. Women: J McHale (20) 39.

   LAKES ENTRANCE: Medley: Stableford: D Beattie (19) 35. Stroke: B/Medal: P Nicholas (19) 67. A: L O'Keefe (14) 71.

   LAKESIDE at Albert Park: Men: Stroke: Medal Jan: A: N Campbell (10) 65. B: I Tennent (14) 63 cb. C: A Burmeister (21) 64. Women: S Lee (31) 69.

   LANCEFIELD: Men: Stroke White: A: G Duddridge (9) 68 cb. A: G Duddridge (9) 68 cb. B: S Nabba (17) 68. C: R Shultz (21) 59.

   LANG LANG: Men: Par: A: C Williams 4 up. B: A Janssen 4 up. C: B Gee 6 up. Women: J Sullivan 2 up.

   LATROBE: Medley: Stableford Hcp: White: A: J McCabe (7) 42. B: P Crowe (16) 42. C: C Vouk (19) 43.

   LEONGATHA: Stableford: A: S Wylie (23) 34. B: M Griffighs (26) 35. A: G Marsham (11) 38. B: P Hart (12) 41. C: P De Plessis (17) 39. D: A Horvath (29) 42.

   LONSDALE: Stableford: A: T Freeman (10) 41. B: B Stewart (18) 40. C: T Cat Day (30) 42. M May (23) 39. B: L Iser (29) 40.

   MAFFRA: Men: Stroke Black: A/Medal: J Murnane (15) 65. B: G Murray (22) 70 cb.

   MANSFIELD: Women: Stroke: Medal: M Cumming (20) 74. Men: Stroke White: Div 1: K Blunt (8) 65.

   MARYBOROUGH: Men: Stroke: A: M Lowday (9) 65. B: M Rosini (20) 71.

   MEDWAY: Men: Stableford: A: A Ellis (10) 41. B: G Disney (17) 45. C: G Fattur (19) 42. Women: A: A Jamieson (23) 40.

   MEENIYAN: Men: Stableford White: W Reilly (27) 35 cb.

   MELBOURNE AIRPORT: Men: Stroke: A: J Duim (10) 65. B: R De Masi (18) 65. C: S Cummings (25) 61. Medal Dec: R Maccanti (19) 72. Medal Jan: S Cummings (25) 61.

   MELTON VALLEY: Mxd: Stableford: A: S Killeen (8) 39. B: C Syme (12) 43. C: D Taylor (17) 39 cb. D: A Baker (31) 48.

   METROPOLITAN: Mxd: Stableford: 4B: Div 1: J Hogan (8) P Dawson (14) 44. Div 2: D Zgalin (12) M Jones (28) 46.

   MILDURA: Medley: Par: 4B: R Toms (7) J Williams (16) 11 up.

   MIRBOO NORTH: Par: A: P Woodall (12) 5 up. B: S Evans (22) 6 up.

   MOE: Men: Stableford: A: A Pickard (5) 40. B: M Donaldson (13) 40 cb. C: M Booth (21) 41.

   MOOROOPNA: Men: Stroke White: A: B McDonald (10) 69. B: P Cox (19) 68 cb. C: C Bellos (21) 67. Women: S Jean (17) 75 cb.

   MORNINGTON: Stableford: A: C Miller (12) 43. B: M Goudge (17) 42. C: C Marriott (29) 43.

   MORTLAKE: Men: Stroke: L Shrubb (32) 66.

   MORWELL: Men: Stroke: Ambrose: L Towns (8.250) 56.750. A Henderson (8.250) 56.750. J Smith (7.250) 58.750. R TeWierik (7.250) 58.750.

   MT MACEDON: Men: Stableford: 4B: M Salter S Hohmann 46.

   MT MARTHA: Men: Par: P McFie (11) 7 up. Mxd: Stroke: Foursome: D King J King 63.5.

   MYRTLEFORD: Men: Stableford: M McDonald (16) 41.

   NEANGAR PARK: Women: Stableford: A: K Bilkey (1) 37.

   NHILL: Men: Stableford: A: S Grover (3) 42. B: R McIntrye (27) 38. Women: M Ashton (18) 38.

   NORTHERN: Men: Stableford: A: P Koppany (8) 41. B: T Stakemire (12) 41. C: B Taylor (19) 42.

   NUMURKAH: Men: Stableford White: D Gilmour (22) 44. Women: J Ludington (24) 35 cb.

   OLINDA at Cardinia Beaconhills: Mxd: Stroke: Ambrose: B Williams (13) J Ellerbock (22) 72.

   ORBOST: Medley: Stableford: M Marshall (20) 41.

   PAKENHAM: Mxd: Stableford White: A: A Prakash (12) 41. B: N Bonne (14) 43. C: R Cheyne (29) 43.

   PATTERSON RIVER: Men: Par: A: H Portelli (12) 5 up. B: D Seedsman (19) 8 up. C: H Kellett (21) 6 up. Women: N Asami (12) 2 up.

   PENINSULA KINGSWOOD: Women: Stableford: Kingswood: A: K Barcelon (16) 34. Men: Stableford White: A: A Williamson (14) 42. B: B McKenzie (23) 39 cb. C: N Yandle (26) 37 cb. Stableford: Peninsula Composite: A: J Sullivan (15) 40. B: N Pillai (16) 35. C: P Carmichael (25) 31. Women: J Glaspole (23) 31.

   PHILLIP ISLAND: Women: Stableford: V Roff-Smith (18) 37. Men: A: L Zoanetti (12) 39. B: D Vernon (15) 41. C: J Shaw (24) 41.

   PORTARLINGTON: Men: Stableford Black: A: J Rowe (12) 41. B: L Lorenc (16) 40. C: J Raveane (18) 39 cb. D: M Webb (28) 42. Women: Stableford: J Milne (25) 39.

   PORTLAND: Men: Stroke: A: K Banks (5) 67. B/Medal: R Manitta (16) 61. C: K Stock (29) 62. Women: L Cumming (24) 64.

   PORTSEA: Men: Stableford: A: A Kiker (9) 42. B: R Evans (17) 42. C: R Moresi (31) 39 cb. Women: G Sharp-Paul (22) 38. Men: Stableford Gold: D Matthews (33) 34 cb.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stroke: 4B: E Boraine (25) K Du Plessis (14) 58.

   RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: A: S Newman (17) 44. B: D Bubb (20) 47.

   RANFURLIE: Men: Par White: A: G Brown (9) 4 up cb. B: T Verhagen (15) 7 up. C: P Steer (21) 4 up cb.

   RICH RIVER: Women: Stroke: West: K Mahady (14) 75. Men: Stroke Medal Jan: Black: A: K Ardley (1) 67. A Scr: C Healey (6) 74. B/Medal: G Scott (30) 62. B Scr: A Briggs (16) 84.

   RINGWOOD: Mxd: Stroke: Foursome: A Peake (16) A Timms (33) 63.5. Men: R Robinson (19) T O'Regan (14) 63.5.

   RIVERSDALE: Men: Stableford: Medal Jan: A/Medal: D Cartwright (4) 64. B: I Brown (15) 65. C: S Varkey (22) 66. Stableford Green: A: T Heenan (24) 41 cb.

   ROMSEY: Mxd: Stableford: Ambrose: L Gaunt (5) H Drummond (20) B McLennan (12) P Drummond (43) 109.

   ROSANNA: Men: Stroke Black: A: M Raptopoulos (4) 65. B: S Roche (22) 67. C: R Penning (13) 70.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stroke: South: A: T Hatfield (13) 68. B/Medal: A Duncan (13) 67. C: C Wemyss (31) 67 cb. Stableford: North: J Gardner (11) 39. Women: A: G Kelly (17) 37 cb. B: S Giles (22) 39.

   ROSEBUD PARK: Men: Stableford: Captain's Trophy: R Toan (cb) (rd1) (20) 40. Women: C Tiedgen (28) 32. Men: C Mooney (22) 41.

   ROSSDALE: Men: Stroke: A: G Philbey (11) 68 cb. B: T Berger (21) 68 cb. C: A Henderson (23) 66 cb. Medal of Medallists: T Newman (8) 71. Women: Medal: M Robinson (7) 72.

   ROYAL MELBOURNE: Men: Par: Composite: P Jarnes (12) 4 up.

   SAFETY BEACH: Women: Stableford: T Lincoln (32) 36. A: J Rogers (14) 42. B: J Roach (16) 40. C: R Urlus (24) 40.

   SALE: Women: Stableford: B Cahill (27) 37. Men: A: J Wake (12) 39 cb. M Hurst (9) 39. B: R Horner (13) 40. P Hulland (16) 37. C: P McMaster (21) 38. R Downie (18) 36.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Stroke Medal: Black: A: I Muftarov (0) 68. B: D Galligan (10) 71. C: M Tizzani (28) 72.

   SANDRINGHAM: Women: Stableford: C Nicholson (27) 39. Men: A: T Cahill (12) 40 cb. B: J Graves (20) 45. C: P Ramsden (32) 42.

   SHEPPARTON: Men: Stableford Trophy: White: A: M Crespan (11) 40. B: C Marx (12) 47. C: G Pennefather (21) 46. Women: Stableford: K McIntyre (39) 41.

   SOUTH PINES: Men: Stableford: 4B: P Mackey (20) B Jackson (23) 50.

   SOUTHERN: Men: Par White: Div 1: G Pereira (6) 5 up. Div 1: G Pereira (6) 5 up. Div 2: B Graco (14) 6 up. Div 3: I Moran (19) 4 up cb.

   SPRING PARK: Mxd: Stableford: B Rai (26) 40.

   SPRING VALLEY: Mxd: Par: 4B: M Shotton (21) J Marsh (11) 10 up. T Sullivan (18) M Delaney (21) 12 up.

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford White: J Sheehan (32) 42.

   STRATHALLAN: Men: Par: A Crawford (27) 7 up. A: T Eastman (16) 3 up. B: G Roche (20) 3 up cb. C: T Butters (27) 4 up cb.

   SUNSHINE: Men: Stableford: A: D Szymanski (12) 40. B: K Butty (13) 45. C: B Quarrier (32) 48. Women: E Batten (22) 36.

   TARRAWINGEE: Mxd: Stroke: Ambrose: F Phillips (32) L McCoy (14) G Stone (28) S Smith (31) 561/4.

   THE DUNES: Mxd: Stableford: The Cups: A: A Stephens (10) 21. B: J Odermatt (32) 25. Men: The Dunes: A: M Hunter (6) 37. B: B Dempster (14) 38. Women: Par: C Pearce (29) 6 up. Mxd: Stableford: B Johnstone (26) 50.

   THE HERITAGE: Men: Stableford: Henley: L Richards (22) 41. Women: E Shek (18) 33. Men: St John: A: R Menezes (10) 39. B: S Ispanovic (12) 36. C: B McCammon (24) 39.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford Long Island: Black: G Bragge (14) 41. Stableford: Moonah: G McConnell (12) 41. Ocean: M Thiele (16) 41. Old: J Honey (6) 43.

   THE SANDS TORQUAY: Men: Stableford: A: J Demetrious (8) 43. B: T Nelson (16) 43. C: B Trethowan (31) 39. Women: C Brackin (21) 34 cb.

   THIRTEENTH BEACH: Men: Stableford: Creek: A: B Fallon (7) 42. B: M Paramonov (10) 43. C: M Bjork-Billings (29) 43. Women: L Temple (25) 38.

   TIRHATUAN: Mxd: Stroke: Ambrose: M Burridge (17) S Burridge (23) N Burridge (30) T Boersma (22) 54.5.

   TOCUMWAL: Stableford: A: J Williams (13) 37. B: D Webb (25) 43. Women: V Kelly (36) 38.

   TORQUAY: Men: Stableford Black: A: R Muffet (7) 35 cb. B: N Jeffery (14) 38. C: T Lee (17) 37 cb. Stableford: A: E Black (13) 35 cb. B: K Young (18) 42 cb. C: P Ronne (21) 43. Women: C Brunt (10) 36. Men: Resort: B Brown (30) 42. Visitor: A D'Arcy (RACV Cape Schanck GC) (10) 37 cb.

   TRAFALGAR: Stableford: 4B: A: W Griggs (8) G Sanders (16) 46. B: B Crump (32) A Cunningham (26) 52.

   TRARALGON: Men: Stableford: A: P Bezzina (12) 42. B: R Logan (14) 41. C: J Swenson (17) 42. D: B Switzer (34) 46. Women: M Wylie (17) 39.

   TRENTHAM: Stableford: A: K Webster (12) 43. B: D McLean (17) 42. C: S Pyne (28) 44.

   VICTORIA: Stableford: A: A Williams (8) 39. B: C Falkingham (13) 38 cb. C: J Rochert (19) 39. Stableford White: C Murphy (28) 42. Women: J Loveday (12) 37.

   WANGARATTA: Men: Stableford: A: C Demink (6) 40 cb. B: D Stone (17) 38.

   WARRACKNABEAL: Stroke: Foursome: A Oulton (20) R Bett (12) 60. Women: Stableford: Hcp: B Bell (24) 39.

   WARRAGUL: Women: Stableford: A: J De Jong (17) 41. B: N Morrisey (28) 40. Men: Stableford White: M West (8) 41. D Armstrong (16) 43. A Runnalls (22) 42. W Farnham (24) 44.

   WARRNAMBOOL: Men: Stableford: A: L Peters (11) 40. B: S Kenny (14) 42. C: D Morgan (19) 40. Women: B Holscher (22) 42.

   WATERFORD VALLEY: Men: Stableford: 2B Agg: D Dursun (11) T Jones (16) 73.

   WATTLE PARK: Men: Stroke: P Haikal (17) 64.

   WERRIBEE PARK: Men: Par White: A: B Frick (7) 5 up. B: P Roe (14) 5 up. C: J Daddy (18) 7 up. D: M Lonsdale (24) 6 up. Women: Par: A: L Fish (25) 3 up.

   WHITTLESEA: Stroke: A: J Butterworth (10) 70. B: D Grassick (16) 63. C: P King (19) 66.

   WODONGA: Women: Stableford: J Langford (3) 39. Men: A: M Lafferty (6) 38 cb. B: P Turk (16) 45. C: G Connolly (22) 43.

   WONTHAGGI: Men: Stableford: Irish Team: R Sheean (8) K Jamieson (9) 95.

   WOODEND: Men: Stroke White: A McInnes (18) 62.

   WOODLANDS: Men: Stroke: A: L Arnaud (10) 67. B: G Boland (14) 68 cb. C: S Charleston (29) 68. Women: M Itschert (17) 75 cb. Men: Hcp: G Wehner (8) 134. Scr: D Stafrace (2) 142.

   WOORAYL: Men: Stableford: A: P Rayson (9) 40. B: J Redmond (19) 39 cb. C: J Newton (24) 43. Women: J Pope (32) 36 cb.

   YALLOURN: Men: Stableford: A: D Harris (10) 41. B: G Cain (19) 42.

   YARRA PARK: Men: Stableford White: D Harvey (28) 43. Women: Stableford: M Sinnott (18) 38.

   YARRA VALLEY: Mxd: Stableford: S Jiang (31) 46.

   YARRA VIEW: Stableford: A: P Sincock (15) 41. B: C Evans (30) 39.

   YARRA YARRA: Men: Stableford: A: N Talbot (6) 38. B: E Mitchell (11) 40. C: N O'donnell (16) 40. D: A Seymour (21) 42. Women: J North (14) 38. Men: Stableford Yellow: G Murray (23) 34.

   YARRAM: Men: Stableford: 2B multi: J Movric (13) P Peterson (36) 82. Women: Par: T Parker (45) sq.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Murray: J Kirchen (13) 38. Men: Stableford White: A: A Fenn (8) 40 cb. B: E Latta (32) 41. Lake: A: K Stevenson (10) 41. B: R Isaacs (25) 43.

   YERING MEADOWS: Men: Stableford Valley: White: J Brien (28) 34. Stableford Blue: R Somers (18) 41. Women: Nursery: D Rossiter (19) 36. Men: M Smith (17) 40 cb. 

19 August 2018
The Golf Victoria Junior Tournament was contested today at Sandhurst Golf Club Read more
17 August 2018
Andrew Davis and Alma Fonda-Russell have taken the honours in the inaugural Huntingdale Senior Amateur. Read more
17 August 2018
ALTONA LAKES: Snr Stableford: 9-hole: R Abraham (12) 23. Read more
MyGolf
Golf Victoria