Victorian club golf results - Saturday

 

ALEXANDRA: Men: Stableford: L Heard (1) 38.

   ALTONA LAKES: Men: Stableford: A: G Lamb (3) 42. B: F Gigliotti (18) 39. C: S De Sousa (20) 44. Women: V Oorschot (26) 38.

   AXEDALE: Men: Stableford: Div 1: G Harrop (10) 38 cb. Div 2: P Brookes (15) 39 cb. Div 3: M Purdon (20) 38. Women: 4B Agg: A Holmes (25) M Hamilton (25) 72.

   BACCHUS MARSH: Stroke: A: M Tarantino (12) 67. B: P Olthof (17) 68. Women: M Willaton (22) 76.

   BACCHUS MARSH WEST: Men: Stableford White: A: L Shea (13) 41. B: S Garner (23) 45. Women: N Dickson (30) 31.

   BAIRNSDALE: Men: Stableford: A: L Bedford (6) 40. B: M Davidson (22) 39. Women: G Jackson (23) 38.

   BARHAM: Men: Stableford: A: C James (8) 42. B: A Clarkson (25) 41. Women: A: K Bartels (14) 35.

   BELVOIR PARK: Men: Par: A: C White (9) 5 up. B: T Conley (17) 6 up. C: A Alston (28) 8 up.

   BENALLA: Men: Stableford: A: M Liddington (11) 41. B: B Dosser (21) 40.

   BENDIGO: Men: Stroke White: A: S Burton (11) 66 cb. B: P Mazur (14) 64. C: D Conder (24) 66.

   BERWICK MONTUNA: Women: Stableford: M Waterfall (35) 42. Men: A: B Clapton (12) 41. B: R Sollaway (15) 42. C: C Wicks (23) 46.

   BOX HILL: Mxd: Stableford: A: C Baker (9) 41. B: M Challen (15) 39. C: S Cripps (20) 41 cb.

   BRIGHT: Men: Stableford White: A: G Hunt (12) 44. B: M Benfeild (17) 41. C: B Kelty (22) 37. Women: Stableford: A: T Cook (14) 37. B: J Taberner (45) 32.

   BRIGHTON: Men: Stableford: A: B Munro (10) 41 cb. B: C Dixon (21) 43. Hole in one: C Davis at 6th.

   BROADFORD: Men: Stableford: A: C Hanson (8) 40. B: T Potts (13) 42. C: J Melville (24) 38.

   BUNINYONG: Men: Stableford: A: P Carman (8) 44. B: G Neil (16) 41. C: J Evans (20) 39. Women: C Bongiorno (32) 41.

   CAMPERDOWN: Stableford: K Baker (12) 42.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stroke: Matchplay: R Pund bt B Bate 3-1. Stableford: A: J Holden (9) 43. B: D Sando (14) 39. C: M French (17) 42.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Stableford: J McPherson (24) 43.

   CASTERTON: Par: G Hegarty (24) 4 up.

   CENTENARY PARK: Men: Stroke: Ambrose: G Oliver G Kenna P Kowalski D Thomson (9) 55.

   CERBERUS: Stroke: MM: A: B Kaplanez (9) 67. B: G Bell (17) 67. C: B Andersson (26) 62. Women: L Odgers (19) 71.

   CHALAMBAR ARARAT: Stroke: 4B: L Grice (13) B Hosking (22) 60.

   CHELTENHAM: Men: Stableford: A: J Martin (15) 37. B: P Hartlett (20) 42.

   CHURCHILL WAVERLEY: Stableford: A: D Fraser (11) 39 cb. B: S Chua (31) 42. Men: Waverley: A: C Kaye (11) 40. B: D Rodgers (16) 40.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stableford: A: J Mallon (23) 43. B: P Egan (29) 41. Men: A: J Colbert (9) 39. B: M Fawcett (15) 39. C: C Puttyfoot (20) 42. D: F Horne (23) 41.

   COBDEN: Stableford: A: J Walker (19) 36. B: A Stevens (26) 41.

   COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: F Messner (18) 39 cb. B: T Wouters (21) 37. Women: B Willis (16) 36.

   COHUNA: Men: Stroke: N Bradley (16) 69.

   COLAC: Men: Stableford: A: J Owen (9) 41. B: J Chappell (17) 44. Women: J Rooney (29) 37.

   COMMERCIAL ALBURY: Stableford White: A: N Boehm (1) 42. B: V Castillo (17) 42. C: J Wilson (19) 40.

   COMMONWEALTH: Men: Par: A: R Salter (11) 4 up. B: B Willison (13) 5 up cb. C: T Palmer (26) 4 up.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Par: A: D Jordan (12) 3 up cb. B: I Gibson (16) 6 up. C: B Miller (25) 6 up.

   CRANBOURNE: Men: Par: A: A Janky (12) 3 up. B: H Mereine (18) 5 up. C: H Sevel (22) 5 up.

   CREEKSIDE: Stroke: Ambrose: S Eaton D Fisher T Davis 47.333.

   CURLEWIS: Par: A: C Henderson (10) 5 up cb. B: N Corcoran (11) 6 up cb. C: C Dyer (31) 9 up. Women: G Charman (11) 2 up.

   DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: J Pearce (15) 42. B: M Cameron (18) 40. C: D Drinnan (28) 39.

   DEVILBEND: Men: Stableford White: A: G O'callaghan (8) 42. B: B Bright (15) 42 cb. C: P Lees (29) 42 cb.

   DORSET: Mxd: Stableford: A: K Cox (12) 39. B: P Sier (18) 39. C: M Bain (27) 41.

   DROUIN: Women: Stableford: K Grieve (34) 39. Men: A: F Roknic (8) 39. B: B Batten (17) 44. C: R Snare (35) 44.

   EAST MALVERN: Mxd: Stableford: F Evans (34) 42.

   EASTERN: Men: Par South: White: S Speechley (18) 7 up cb. North: M Sudomirski (10) 7 up. East: A: G Chin (16) 9 up. B: K McLaughlin (30) 6 up.

   EASTERN SWARD: Par: A: R Kane (14) 5 up. B: M Talay (17) 4 up. C: S Lehane (22) 9 up. D: S Kirby (28) 5 up. President's Trophy: S Kirby (28) 9 up.

   EASTWOOD: Men: Stroke: A: M Dageforde (9) 71 cb. B: R Brushett (15) 68. C: P McCormick (22) 75.

   EILDON: Mxd: Stroke: A/Medal: P McNair (17) 82. B: S Parlby (22) 88.

   EUROA: Par: A: T Walters (15) 3 up. B: F O'Connor (19) 5 up. Women: J Collins (20) 2 up.

   FINLEY: Medley: Stableford: J Taylor (12) 36. Cock o' Walk: H Rumpole (12) 36.

   FLINDERS: Men: Stableford: A: R Matthews (12) 39 cb. B: D Osmond (16) 40. C: I Sheldrick (25) 41. Women: A: C Wilson (20) 33 cb. B: M Girdler (30) 36.

   FOSTER: Stroke: 2B: J Smith (36) J Freeman (6) 59.5.

   GARDINERS RUN: Men: Par White: A: R Walker (2) 6 up cb. B: R Johnston (16) 6 up cb. C: M Smith (17) 7 up.

   GARFIELD: Men: Stableford: A: C Gilbert (12) 39. B: I Lidstone (21) 44. C: K Sumsion (33) 45. Women: L Matthews (18) 33.

   GISBORNE: Stableford: A: G Edwards (9) 41. B: C Paine (17) 40. C: M Callegari (22) 39. Women: A: A Cordell (18) 38. B: L Wells (23) 37 cb. C: S Arnol (30) 36.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stroke: A: N Lee (18) 64. B: G Ridout (24) 65.

   GOONAWARRA: Men: Stableford: A: J Dempsey (5) 41. B: C Robinson (14) 39. C: S Bobko (25) 43. Women: K Eiser (30) 33.

   GREEN ACRES: Stableford: A: R Coxon (10) 37 cb. B: R Evans (16) 38. C: M Connell (21) 35 cb.

   GROWLING FROG: Men: Par: A: S Stoker (6) 4 up. B: A Littlejohn (15) 6 up. C: J Collicot (20) 3 up. Women: A Fonda-Russell (14) sq.

   HAMILTON: Men: Par: B McGrath (22) 6 up.

   HEATHCOTE: Men: Stableford: J Gardiner (17) 41.

   HEIDELBERG: Men: Par: A: D Pearson (5) 5 up cb. B: K Quinn (13) 7 up. C: R Ackland (24) 3 up cb.

   HILLTOP TATURA: Men: Stableford: A: M Wursthorn (15) 39. B: J Dickinson (21) 43. Women: J Gregg (7) 31.

   HORSHAM: Men: Stableford: 4B: P Burns (9) F Plozza (18) 47. Women: L Sleep (23) L Gladigau (35) 39.

   HUNTINGDALE: Men: Stableford: A: R Stevens (1) 37. B: A Coad (11) 37 cb. C: J Stewart (25) 39. Women: K Crawford (10) 32.

   IVANHOE: Men: Stableford: A: I Stephens (11) 41. B: A Hill (32) 45. Women: B Nicholls (39) 39.

   KERANG: Men: Stableford: A Spitty (6) 37. Women: J Harry (14) 34.

   KEW: Medley: Stableford: A: P Balharrie (10) 39. B: D Gunzburg (14) 43. C: I Chard (28) 43.

   KEYSBOROUGH: Stableford: A: A Moraitis (8) 48. B: M Coffey (16) 43. C: V Kovacevic (23) 49. Trophy: A Moraitis (8) 82. Women: J Hooper (11) 34.

   KILMORE: Men: Par White: A: A McGregor (13) 5 up. B: G Harding (18) 4 up.

   KINGSTON HEATH: Men: Stableford: A: P Mason (7) 44. B: A Chadwick (18) 37.

   KOORINGAL: Men: Stableford: A: L Loton (5) 39 cb. B: S Deluca (13) 39 cb. C: B Butler (19) 37 cb. Women: Stableford Yellow: N Zhao (18) 35.

   KORUMBURRA: Men: Stableford: A: I Cash (13) 43. B: M Belvedere (17) 39.

   KYABRAM PARKLAND: Men: Stableford White: A: H Wayland (10) 40. B: A Phillips (22) 37. Women: B McLay (20) 32.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Men: Par: A: A Hausler (19) 1 up. Women: A: J Neale (19) 5 down.

   KYNETON: Stableford: 4B: C O'Sullivan (17) N Alldis (12) 46.

   LAKES ENTRANCE: Men: Stableford White: C: J Talan (21) 44. A: B Bennett (14) 40. B: P Nicholas (18) 38. Women: Par: R Percival (11) 2 up.

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Par: Trophy: C Muller (18) 2 up. A: S Chamberlain (11) 4 up. B: R Simpson (13) 3 up. C: F Millane (26) 5 up.

   LANCEFIELD: Men: Stableford 2B multi: White: C Lingard (3) 82 cb. T Lambert (4) 82 cb.

   LANG LANG: Men: Stableford: T Feeney 47. G Johnson 47. Women: J Sullivan 41.

   LATROBE: Medley: Stableford: A: K Georgiou (11) 40. B: G Stock (13) 40. C: P Fadda (19) 43.

   LEONGATHA: Stableford: A: W Parker (14) 35. B: A Gibson (26) 34. A: B Sword (10) 39. B: P Walsh (13) 38. C: G Sharrock (22) 37. D: P Douglass (27) 42.

   LONSDALE: Stableford: A: G Darcy (6) 42. B: P Stolz (16) 40. C: W Johnston (23) 41. J Boulton (22) 41. B: P McDonlad (37) 44.

   MAFFRA: Men: Stableford: A: D Shingles (12) 39. B: C Greenwood (17) 39.

   MALLACOOTA: Men: Stableford White: B Kinsella (29) 34.

   MANSFIELD: Women: Stableford: G Wells (11) 36. Men: Stableford White: Div 1: B Millott (4) 42. Div 2: F Stevenson (18) 42.

   MARYBOROUGH: Men: Stableford: A: K Fankhauser (2) 38. B: R Clegg (16) 34 cb.

   MEDWAY: Women: Stableford: Trophy: A: G Sottile (12) 38. Men: A: D Trajovski (11) 42. B: C Grey (17) 46. C: T Hughes (21) 43.

   MELBOURNE AIRPORT: Stableford: A: L Sopi (10) 39. B: S Dudley (18) 42. C: R Palmer (25) 40.

   METROPOLITAN: Stroke: A: L Michel (+5) 72. B/Medal: M O'Leary (15) 65. C: P Slocum (18) 72. Women: A Bannenberg (11) 74.

   MIRBOO NORTH: Stableford: 2B multi: D Kidd (20) J Kidd (14) 81.

   MOE: Men: Par: A: K Jennings (13) 4 up cb. B: T Booth (21) 6 up. Women: J Woznica (23) 3 up.

   MOONAH LINKS: Stableford: Open: L Hawkins (8) 37. M Prideaux (16) 41. A Hartley (18) 36.

   MOOROOPNA: Men: Stableford White: A: A Richards (8) 39 cb. B: M O'Sullivan (13) 41. C: R Weber (21) 43.

   MORNINGTON: Stableford: A: C Miller (11) 41. B: C Silva (13) 41. C: D Gent (30) 44.

   MORTLAKE: Stableford: J Moore (16) 39.

   MORWELL: Stableford: 2B multi: N Stafford (12) R Little (19) 77.

   MT MACEDON: Stroke: Medal: A: M Doyle (8) 63. B: T Atkins (11) 67. C: B Close (20) 70.

   MT MARTHA: Mxd: Stroke: Foursome C'ship: Div 1: J Jeanes B Jeanes (24) 137.5. Div 1 Scr: M Axton G Truscott 179. Men: Stableford: R Schreiber (30) 45. Women: J Kingshott (20) 34. Mxd: Stroke: Foursome: W Doyle N Roe (33.5) 69.5.

   MYRTLEFORD: Par: A: D Matthews (11) 1 up. B: D Clark (14) 2 up.

   NEANGAR PARK: Men: Stableford: A: B Guan (6) 41. B: I Kirkby (15) 42. C: K Lane (19) 42. Women: Stableford Yellow: A: J Brown (4) 39.

   NORTHERN: Stableford: A: D Walters (4) 40 cb. B: G Belegrinos (10) 45. C: T Aiello (25) 42.

   NUMURKAH: Men: Stableford White: I Walsh (20) 41. Women: Stableford: K Harper (24) 36.

   OLINDA at Cardinia Beaconhills: Stroke: A/Medal: B Williams (13) 64. B: G O'Brien (25) 70.

   ORBOST: Medley: Stableford: S Robinson (9) 40.

   PAKENHAM: Mxd: Stableford White: A: P Barling (12) 41. B: D Leek (18) 41. C: K Mc Crae (22) 43.

   PATTERSON RIVER: Women: Par: C West (12) 1 down. Men: A: P Dewhurst (9) 5 up. B: M Moncrieff (17) 6 up. C: B Marcon (21) 8 up. Cup: P McKeogh (17) 12 up.

   PENINSULA KINGSWOOD: Women: Stableford: Kingswood: K Barcelon (15) 33. Men: Peninsula Composite: A: N Pillai (15) 37. B: R Anderson (18) 37 cb. C: T Ellinghaus (25) 37. Kingswood: A: P Hutchinson (9) 37. B: M Grennway (16) 40. C: A Donaldson (32) 36 cb.

   PHILLIP ISLAND: Women: Stableford: P Holloway (20) 42. Men: A: A George (9) 40. B: T Shannon (13) 41. C: E James (28) 46.

   PORTARLINGTON: Women: Stableford: L Blomley (18) 37 cb. Men: Stableford Black: A: B Reid (12) 44. B: S Myers (13) 43. C: R Hazell (18) 40. D: I MORRIS (28) 40.

   PORTLAND: Men: Stableford: A: E Ruis (6) 40. B: H Baetz (16) 41. C: I Brewster (35) 41. Women: K Holmes (16) 38.

   PORTSEA: Stableford: A: G Cooper (7) 38 cb. B: D Kilpatrick (13) 41 cb. C: P Ristow (28) 40. Women: K Holden (38) 36 cb. Stroke: 4B KO f: D Spencer A Head 5. Women: C Bartlett J Simpson 5.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stableford: A: N Cunningham (12) 39 cb. B: A Ewins (19) 41. C: K Tarapata (28) 37 cb.

   RACV CAPE SCHANCK: Stableford: A: G Williams (14) 43. B: C Elsworth (33) 44.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: W Gordon (18) 43.

   RANFURLIE: Men: Stableford White: A: W Carter (8) 41. B: S Acheson (12) 40. C: J Sherer (22) 41.

   RICH RIVER: Women: Stableford: West: C Lynch (39) 36. Men: Stableford Black: A: S Mancer (11) 41. B: S Bird (19) 39. C: D Jones (26) 42.

   RINGWOOD: Men: Stableford: A: S Pell (6) 44. B: G Beer (20) 42. C: D Johnston (24) 43. Women: J Hesketh (25) 38.

   RIVERSDALE: Men: Stableford White: A: J McCleery (11) 41. B: D Hocking (17) 42. C: T Byrnes (23) 49.

   ROSANNA: Stroke: Medal: P Symons (22) 68. Mxd: M Maguire (0) 69 cb.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: East: A: F Marchesani (7) 40. B: D Auchettl (16) 42. C: J Amalfi (21) 39. West: A Pappas (27) 40. Women: A: V Elders (10) 37. B: L Thomas (24) 39.

   ROSEBUD PARK: Men: Stableford: D Declario (9) 43. Captain's Trophy: B Anderson (2018) (32) 79. Women: J Di Fiede (42) 39. Trophy: D Doyle (2018 V/President) (35) 64.

   ROSSDALE: Stableford: A: W Hynes (14) 43. B: G Lee (19) 46. C: D Humble (22) 39 cb. Women: J Azzopardi (21) 41.

   ROYAL MELBOURNE: Men: Stableford East: White: A: A Evans (7) 39. B: P McCarthy (11) 38. C: D Holst (26) 37.

   SAFETY BEACH: Women: Par: B Bright (22) 3 up. A: A Coustley (13) 4 up. B: D Ballingall (19) 8 up. C: D Phalp (23) 5 up.

   SALE: Women: Stableford: A: S Kirkpatrick (30) 32 cb. Men: A: L Sclater (1) 40 cb. J Henderson (12) 40. B: R Schuback (16) 43. G Lear (16) 42.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Stableford: A: T Hillier (8) 40. B: A Puopolo (14) 39. C: L Fekete (23) 38.

   SANDHURST: Men: Par: North: A: S Alford (3) 4 up. B: S Ooi (16) 10 up. C: G Robb (29) 7 up. Stableford: Champions: K Winsor (26) 37. Women: M Levy (11) 37.

   SETTLERS RUN: Men: Stableford Gold: A: D Grimwood (11) 41. B: K Hunter (12) 43. C: R Gascoigne (20) 39. Women: Green: L Watkins (29) 41.

   SHEPPARTON: Par: A: D McIntyre (11) 6 up. B: M Shiels (18) 4 up. C: G Pennefather (20) 2 up. Women: R Farrell (6) 2 up.

   SOUTHERN: Stableford: A: T Clement (5) 40 cb. D Sharkey (17) 42 cb. T Kitt (24) 39.

   SPRING PARK: Mxd: Stableford: K Stevens (12) 41.

   SPRING VALLEY: Stroke: A: N Stavrakis (10) 67. B: S Smythe (16) 69. Women: C Pezet (12) 68. Medal: N Stavrakis (10) J Klok (20) P Onions (18) 67 to playoff.

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford White: C McBride (17) 44.

   STAWELL: Men: Stableford: 4B: Div 1: J Applegren (2) C Applegren (19) 45. Div 2: P McLeod (14) K Reid (25) 45. Women: T Dignan (18) L Johnston (19) 49.

   STRATHALLAN: Men: Stableford: R Knight (22) 41 cb. A: G Blackwood (14) 40. B: G Stafford (21) 39 cb. C: I Keenan (22) 41.

   SUNSHINE: Men: Stableford: A: T Nomichith (7) 40. B: C Saltmarsh (19) 39 cb. C: A Morton (24) 39. Women: L Baliton (12) 41.

   TARRAWINGEE: Mxd: Stroke: Ambrose: D Vescio (11) G Stone (28) S Smith (29) 612/3.

   THE DUNES: Mxd: Stableford: The Cups: A: A Stephens (9) 21 cb. B: P Keogh (27) 18 cb. Women: The Dunes: T Higginbottom (21) 40. Men: Stableford White: A: M Kenny (24) 41 cb. Black: A: M Hunter (6) 39. B: F Faro (20) 38. Mxd: Stableford: Visitor: C Resoort (19) 40.

   THE HERITAGE: Men: Stableford St John: White: A: B Ericson (8) 41. B: D McNeil (14) 40. C: A Patrick (23) 39 cb. Henley: J Goldblatt (10) 39. Women: Stableford: E Shek (18) 28.

   THE NATIONAL: Medley: Stroke Long Island: Black: W Raynes (3) 66.

   THE SANDS TORQUAY: Medley: Par: A: B Gilligan (9) 3 up. B: J Treloar (14) 4 up. C: R Bridgart (25) 5 up. Women: M Bridgart (22) 6 up.

   THIRTEENTH BEACH: Men: Stableford: Creek: A: P Bradbury (6) 42. B: L Noske (12) 42 cb. C: I Prendergast (15) 47. Women: A: K Biddle (4) 36. B: L Temple (24) 38 cb.

   TIRHATUAN: Men: Par: 4B: A Hayes (14) G McAliece (16) 8 up. Women: T Wellington (19) G Johnson (32) 10 up.

   TORQUAY: Men: Stableford: A: D McPhail (6) 43. B: B Morrison (13) 42 cb. C: M Franklin (18) 42. D: P Mizzi (29) 44. Resort: G Sharp (27) 39. Visitor: D Gist (Heidelberg GC 9) 40. Women: J Nelson (42) 47.

   TRAFALGAR: Men: Stableford: A: B Aplin (10) 42 cb. B: D Blackshaw (20) 41.

   TRARALGON: Stableford: A: J Kurrle (13) 40 cb.

   TRENTHAM: Stroke American Foursome: White: K Anders (21) D Fry (27) 59.

   VICTORIA: Men: Par: A: B Peacock (0) 4 up cb. B: P Sutton (15) 4 up. Women: L Saddington (10) sq.

   WANGARATTA: Men: Stableford: A: T Clark (13) 36. B: R Hutton (21) 38.

   WARRACKNABEAL: Men: Par: Hcp: A: D Gunn (13) 3 up. B: A McLean (21) 1 down. Women: Stableford: W Hewitt (17) 34.

   WARRAGUL: Women: Stableford: C Thomas (28) 38. Men: Stroke White: N Davis (18) 62. A: M Walker (9) 67. B: J Barnes (14) 66. C: N Davis (18) 62. D: N Meharry (23) 68.

   WARRNAMBOOL: Men: Stableford: A: K Parsons (11) 41. B: C Ryan (16) 46. C: M McCarthy (19) 42. Women: S Kelson (27) 40.

   WATERFORD VALLEY: Men: Par: S Newman (14) 7 up. J MacDonald (15) 3 up.

   WERRIBEE PARK: Men: Stableford White: A: D Kennedy (6) 39. B: A Pengelly (11) 40. C: J Grieves (16) 38. D: R Fava (26) 39. Women: Stableford: A: I Brogden (20) 33.

   WHITTLESEA: Par White: A: J Beattie (10) 4 up. B: S West (16) 4 up cb. C: P King (19) 8 up.

   WODONGA: Men: Stableford: A: N Horsfall (6) 40. B: S Joyce (10) 40 cb. C: K Zappelli (26) 42 cb. Women: R Pitargue (20) 33 cb.

   WONTHAGGI: Men: Par: A: G Hewlett (7) 3 up. B: R Walker (18) 5 up. C: G Moresco (21) 6 up. Women: Stableford: P Hagg (29) 39.

   WOODEND: Men: Stableford White: B Palmer (29) 42 cb.

   WOODLANDS: Stroke: A: A Taylor (6) 67. B: L Downey (14) 67. C: T Rijs (17) 68. J Curtis (16) 68. Scr: A Taylor 73.

   WOORAYL: Men: Stroke: Medal: A: B Hogan (11) 71. B: J Redmond (18) 70. C: I McLennan (25) 66. Women: Stableford: J Fennell (34) 38.

   YARRA PARK: Men: Stableford White: P Banitskas (23) 43. Women: Stableford: T Jones (29) 31.

   YARRA VALLEY: Stableford White: K Shin (14) 40 cb.

   YARRA VIEW: Stableford: A: T Iulianetti (12) 41. B: J Mortimer (22) 40.

   YARRA YARRA: Men: Stableford: Hcp: A: D Krall (6) 42. B: B Bowman (13) 43. C: B Upjohn (16) 39. D: G Lakes (27) 37. Stableford Yellow: G Murray (23) 34. Women: Stableford: T Chau (13) 33.

   YARRAM: Men: Stableford: A: B Wells (Traralgon) (12) 40. B: N Pretty (16) 38. C: C Coulthard (20) 36. D: K Linden (RACV Cape Schanck (33) 42. A Scr: J Swift 37. Women: S Denovan (13) 34.

   YARRAWONGA MULWALA: Stroke: Medal: Lake: A: S Campion (5) 69. B: D McCormick (23) 66. Murray: A/Medal: N Page (8) 69. B: R Woodgate (19) 74. Women: Stableford: Lake: K Peters (25) 34.

   YERING MEADOWS: Men: Par: Valley: M Monument (12) 5 up. Women: J Thompson (25) sq. Men: Nursery: G Abraham (22) 5 up. 

26 May 2018
Jessica Pickwick (Kilmore) and Antony Majstorovic (Victoria) lead their respective fields in the Westcoast Open Amateur event with one round to play. Read more
25 May 2018
Gardiners Run Golf Course was home to the 2018 School Sport Victoria Junior State Final today as students looked to finish the closing event with an ... Read more
26 May 2018
THIRTEENTH BEACH: Stableford: Creek: A: M Edmanson (4) 37. B: G Chapple (21) 41. Read more
MyGolf
Golf Victoria