Victorian club golf results - Saturday

 

   ALTONA LAKES: Stroke: Medal: A: M Page (11) 60. B: B Shaw (19) 64. C: C Hill (24) 64. Women: L Busbridge (26) 71.

   AXEDALE: Men: Stroke Medal Div 1: J White (13) 64. Div 2: C Lee (16) 62. Div 3: B Fleming (29) 63.

   BACCHUS MARSH: Men: Stroke Medal Feb: White: A: J Xuereb (7) 67. B: S Testro (11) 70. C: A MCBRIDE (29) 70. Women: Stroke: L Harty (28) 71.

   BACCHUS MARSH WEST: Stroke: Medal A: C Proctor (14) 67. B: R Longmuir (22) 66. C: J Orchard (31) 65.

   BAIRNSDALE: Men: Stableford: A: B Hoskin (8) 39 cb. B: J Cugley (17) 39 cb. Women: J Hickey (40) 36.

   BELVOIR PARK: Women: Par: T Perkins (42) 1 up cb. Men: Stroke: A: B Fawcett (10) 66 cb. B: R Rimmer (13) 65. C: L O'Riley (29) 65.

   BENALLA: Stroke: Medal A: T Hocking (7) 68. B: K Osser (16) 68. C: M Schedlich (20) 65.

   BENDIGO: Stroke A: P Greene (12) 68 cb. B: R Bullen (13) 70. C: I Long (19) 72.

   BERWICK MONTUNA: Stroke A: L Belton (9) 65. B: T Jewell (17) 65. C/Medal: K Barratt (22) 61. J Percival (20) 67.

   BOX HILL: Mxd: Stroke: Medal of Medallists: B Smith (22) 68. P Guzs 72. A: D Pretty (8) 66. B: C Burt (14) 66. C: N Kavanagh (18) 67 cb. D: B Smith (22) 68.

   BRIGHT: Men: Stroke: A: C Hall (8) 73. B: R Heydon (26) 67. Women: Stableford: A: K Brookes (24) 42. B: J Magdeburger (34) 35.

   BRIGHTON: Par: Medal: D Hartigan (26) 7 up. Trophy: T Brown (24) 6 up cb.

   BROADFORD: Stroke: A/Medal: G Collins (6) 65. B: B Huggan (14) 67. C: J Ranger (19) 65. Women: S Stoddart (22) 71.

   BUNINYONG: Men: Stroke: A: B Barrell (12) 69. B: C Holzberger (13) 71. C: T McCann (20) 69.

   CAMPERDOWN: Stroke: A: D Absolom (10) 69. B: M Sinnott (17) 65.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stroke: A: M Jackson (6) 65. B: T Harrison (12) 68. C: G Taylor (20) 67. A Scr: M Jackson 71.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Stroke: J McPherson (25) 71.

   CASTERTON: Stroke: S Munro (15) 67.

   CENTENARY PARK: Men: Stroke Black: A: J Hill (9) 70. B/Medal: M Hatton (25) 71 cb.

   CERBERUS: Stroke: 2B multi: L Slocombe G Ridout (7.75) 64.25.

   CHALAMBAR ARARAT: Stroke Black: A: B Leehane (4) 68. B: K Farrar (16) 67. C: T Philip (23) 68.

   CHURCHILL & MONASH: Men: Stableford: A: H Martin (16) 39. B: M Soppe (19) 39. C: I Hepplestone (27) 38.

   CHURCHILL WAVERLEY: Men: Stableford: Waverley: A: K Hassan (6) 42. B: A Krauer (16) 40. C: M McKenzie (24) 42.

   CLIFTON SPRINGS: Men: Stroke: A: J Colbert (9) 67 cb. B: P Ashby (13) 72 cb. C: C Puttyfoot (20) 70 cb. D: M Hasson (31) 66.

   COBDEN: Stroke: Medal: A: M Buckle (17) 68. B: J Loving (36) 67.

   COBRAM BAROOGA: Men: Par White: A: W Power (11) 5 up cb. B: P Aston (15) 6 up. C: K Keating (26) 5 up. Women: Par: L Baldwin (30) 2 up.

   COHUNA: Men: Stroke: J Power (10) 67. Women: Stableford: G Hare (22) 33.

   COLAC: Men: Stroke: A: T Hanson (5) 69. B: J Miller (18) 70. C/Medal: J Reidy (26) 67. Women: L McCoombe (28) 71.

   COMMERCIAL ALBURY: Stroke: A: J Kelleher (10) 67. B: D Staples (14) 63. C: B Robertson (21) 64.

   COMMONWEALTH: Stroke: A/Medal: P Zoppos (1) 68. B: T Benfold (16) 70 cb. C: K Kendall (19) 72. Women: M Naughton (18) 68.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Mxd: Stroke: A: J Quill (10) 70. B/Medal: P Nau (18) 68. C: D Chetty (34) 61.

   CRANBOURNE: Men: Stroke Black: A: P Janky (11) 71 cb. B/Medal: W MacDonald (14) 68. C: B Goldberg (24) 72 cb.

   CREEKSIDE: Men: Stroke: A: P Schmidt 65. B: J Mathew 59. C: L Karytatileks 64. Women: Stroke Yellow: G Cope 70 cb.

   CURLEWIS: Men: Stableford White: A: B Ryan (6) 43. B: R McMillian (10) 43. C: K Sykstus (18) 40. D: C Stone (24) 41. Women: Stableford: L Wright (19) 36.

   DENILIQUIN: Medley: Stroke: A: N Nicholas (12) 70. B: K Maher (19) 70. I Campbell (28) 69.

   DEVILBEND: Men: Stroke: A: I Hodge (12) 67. B: A Proud (19) 64.

   DORSET: Mxd: Stroke Black: A: J Gagnon (4) 61. B/Medal: K Tan (14) 61. C: P Gray (25) 64.

   DROUIN: Men: Stroke: A: S Appleby (13) 69. B: J Bransgrove (17) 69 cb. C: R Fredrickson (26) 69. Women: J Dixon (19) 74.

   EAST MALVERN: Stroke: A: G Chilcott (15) 63. B/Medal: J Catton (21) 62. Women: Medal: K Vince (26) 68.

   EASTERN: Mxd: Stroke: South: A: B Carroll (16) 68. B: T Malone (20) 70. East: A: B Arbon (14) 70. B: R Bakey (17) 66. North: B McCormack (3) 68.

   EASTWOOD: Stroke A: B Nagel (10) 71 cb. B: S Town (15) 67. C: D Gibbons (23) 67. Medal Feb: S Town (15) D Gibbons (23) 67 to playoff. Jan: J Raymant (11) 73.

   EUROA: Men: Stableford: A: P McCarthy (7) 41. B: P Steers (26) 41. Women: A: A Smith (16) 39. B: C Grace (23) 37. C: M Ingram (32) 41.

   FINLEY: Medley: Stableford: A: I Armer (4) 38. B: I Daniel (27) 37 cb. Men: Cock o' Walk: P DePainter (4) 38.

   FLINDERS: Men: Stroke: Medal Jan: A: A Morley (9) 67. B: R Hanmer (19) 67. C: D Jarman (23) 64. Women: A: J Pilling (19) 75.

   FOREST HILLS: Men: Stroke: Ambrose: R Lewis (16) S Pouv (10) B Rodgers (18) J Buis (30) 103.

   FOSTER: Stroke: Medal: A Scr: C Buckland 74. A: P Schofield (16) 66. B: G Prue (23) 65.

   GARDINERS RUN: Medley: Stroke: A/Medal: D Makin (2) 65. B: A O'Dell (13) 67. C: M Hare (36) 68 cb. Men: C'ship: B Derix (2) 212.

   GARFIELD: Stroke A: S Kohut (9) 66. B: N Howe (19) 66. C/Medal: C Nevin (28) 60. A Scr: A Mc Killop  72. B Scr: N Howe 85. C Scr: C Nevin 88. Women: Medal: K Van Der Horst (44) 65.

   GISBORNE: Men: Stroke: A: G Edwards (8) 67. B: A Mazur (12) 68. C: D Gundy (18) 66 cb. Cup: D Gundy (18) 66 cb. Trophy: D Elder (15) 72 cb. Women: A: P Gilchrist (34) 74.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stroke: A/Medal: T Poaru (14) 63. B: P Wilson (21) 67. Women: E Mitchell (36) 73 cb.

   GRAMPIANS: Men: Stableford White: N Mibus (31) 41.

   HEATHCOTE: Women: Stableford: S Green (36) 34. Men: Stroke: Medal: Div 1/Medal: D Pianta (5) 70. Div 2: R Blachford (31) 71.

   HEIDELBERG: Stroke A: F Pope (9) 66. B: S Grose (17) 67. C/Medal: S Peasnell (19) 65. A Scr: W Lowrie (+3) 66.

   HEPBURN SPRINGS: Stroke: Medal: A: B Frith (8) 59. B: C Richardson (17) 65.

   HEYFIELD: Stroke: A/Medal: G Krutli (5) 71. B: I Darby (26) 72. A Scr: G Krutli 76.

   HIDDEN VALLEY: Stableford: A: D Byrnes (8) 39. B: U Naseer (14) 40. C: K Broomfield (36) 43.

   HILLTOP TATURA: Men: Stroke: A: G Reece (10) 69. B: S Young (23) 66. Women: Medal: B Nation (31) 71.

   HOWLONG: Women: Stroke: D Tyrell-Miller (15) 66. Men: Medal: A: J Carr (8) 68 cb. B: K Argent (17) 67. C: G Hellmann (25) 67.

   HUNTINGDALE: Men: Stableford: A: C Manderson (7) 39. B: J Small (16) 37. C: F Lin (18) 42. Women: F Gozzo (17) 37.

   IVANHOE: Stroke: Medal: A: A Cass (12) 63. B: T Mifsud (22) 59. Women: B Jenkin (29) 69 cb.

   JUBILEE WANGARATTA: Men: Stableford White: A: A Williams (11) 39. B: P Ford (16) 42. C: M Dinsdale (20) 39. Women: Stroke: C Myles (23) 72.

   KERANG: Men: Stroke: G Thorne (6) 64. Women: J Harry (14) 70.

   KEW: Medley: Stroke: A: P Gebert (8) 67. B: D Jarm (18) 68. C: S Avery (22) 65. Stableford White: A Ranson (28) 52.

   KEYSBOROUGH: Medal Dec: J Gerrard (16) 70. Jan: M Woods (16) 73. Stableford: Medal of Medallists: J Gerrard (16) 70. Stableford: D Cook (30) 34. Women: R Hall (27) 36. Men: Stroke: S Cope (0) 72.

   KINGSTON HEATH: Stroke: A/Medal: C McKenzie (11) 68. B: J Waterston (16) 70 cb. Medal of Medallists: R Taylor (7) 70.

   KOORINGAL: Men: Stroke: A: D Tyrrell (7) 68. B: R Plant (12) 69. C: B Dudziak (14) 64. D: G Scott (21) 68. Medal Feb: B Dudziak . Women: T Burke (26) 76.

   KYABRAM PARKLAND: Men: Stroke: A: J McFadyen (13) 51 cb. B: V Moss (15) 52. C: B Walkenden (18) 51. Women: M Elliott (17) 52 cb.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stroke: A: P Blackmore (15) 70. B: P Nelson (34) 69. Women: H Armstrong (21) 72.

   KYNETON: Stroke: A/Medal: J McClure (6) 67. B: C Cooney (18) 69. C: F Evans (24) 70.

   LAKES ENTRANCE: Men: Stableford White: B: T Martin (15) 42. A: I Thomson (12) 36. C: M Jackson (30) 40. Women: Par: B Wall (16) 2 down.

   LANCEFIELD: Medley: Stroke: A: C Lingard (3) 68. B: M Andrews (15) 68 cb. C: B Moscrop (23) 70.

   LANG LANG: Medley: Stroke: A: A Chandler (5) 69. B: D Spierings (19) 67. C: R Wright (25) 66. P Sweeney (24) 74. B Lewis (24) 65.

   LATROBE: Medley: Stroke: Medal: A: K Pertama (2) 67. B: R Sedgewick (17) 66. C: A Rychlik (30) 66.

   LEONGATHA: Stroke: R De Bondt (18) 72. A: A Sparkes (11) 69. B: N Hughes (14) 68. C: F De Bondt (18) 65. D: S Wigney (24) 68.

   LONSDALE: Stableford: 4B: A: M Davis (12) B Grbac (10) 50. A Scr: T Fletcher R Dyer 48.

   MAFFRA: Stableford: A: P Lee (11) 45. B: J Henning (27) 38.

   MARYBOROUGH: Men: Stroke: A: B Chaplin (5) 67. B/Medal: A McIvor (14) 61. C: S Cresser (36) 64. Women: A: J Brennan (16) 73 cb.

   MEENIYAN: Men: Stroke: A: W Bullock (12) 77 cb. B/Medal: L Redpath (24) 69.

   MELTON VALLEY: Stroke A: R Pinder (10) 67. B: F Bekiri (11) 67. C: R Shields (21) 67. D/Medal: J Wright (23) 66. Div 5: M Craig (22) 71.

   METROPOLITAN: Stableford: 4B: B Claney (21) K Burke (31) 51.

   MILDURA: Men: Stroke: A: J Anstey (10) 67. B: S Drummond (16) 67. C: P Nash (20) 68.

   MIRBOO NORTH: Stroke: A/Medal: G Shandley (13) 66. B: K Clerks (24) 71.

   MOE: Men: Stroke: A/Medal: T Donnison (11) 66. B: R Williams (21) 72 cb. A Scr: L Wilson (4) 75. Women: Stableford: K Borg (23) 36.

   MOONAH LINKS: Men: Stableford Legends: White: A: M Jones (10) 43. B: G Cooper (22) 39. Women: S Wooster (-2) 37.

   MORNINGTON: Stroke: Medal of Medallists: S Horstra 71.

   MORWELL: Stroke: A: B Kamphuis (10) 67. B/Medal: R Rodden (14) 66. C: H Kamphuis (27) 69. A Scr: D Scurlock 70.

   MT MACEDON: Stableford White: A: H Phillips (14) 41. B: P Thomas (12) 40.

   MT MARTHA: Men: Stroke: A: B Graham (14) 67. B: P Brake (25) 63. C: R Schreiber (32) 64. Medal: G Smith (27) 61. Women: J King (26) 67.

   MYRTLEFORD: Stableford: 4B: C Piazza (7) T Batt (25) 47.

   NEANGAR PARK: Men: Stroke: A: S McHugh (6) 69 cb. B: C Pardo (13) 67 cb. C: T Booth (23) 66.

   NEWRY: Stableford: A: R Toma (17) 39. B: L Boyle (22) 40.

   NHILL: Stroke: A/Medal: T Stevens (11) 77. B: R McIntrye (26) 96. Women: E Ferguson (16) 84.

   NUMURKAH: Stroke: Medal: B Collins (22) 66. Women: Medal: N Dalton (12) 74.

   OAKLEIGH: Women: Stroke: M Paterson (36) 54.

   OLINDA: Stableford: J Smith (12) 41. Women: J Matthews (28) 31.

   ORBOST: Stroke: Medal: S Poole (7) 68.

   PATTERSON RIVER: Men: Stroke: A: M Cartwright (4) 68. B/Medal: B Pate (16) 68. C: M Chaffey (25) 71. Women: Medal: W Pickering (36) 73.

   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Par: President's Trophy: Kingswood: B McKenzie (23) L Woodgate (11) 10 up. Women: Hole in one: K McFarland at 4th. Stableford: J Coultas (23) 32. Men: Stableford White: A: J Mark (10) 37. B: J Davey (23) 35. Women: Stableford: Peninsula Composite: L Hartley (14) 39. Men: A: M Foote (+3) 38 cb. B: M Badwi (18) 35. C: T Prendergast (24) 34.

   PHILLIP ISLAND: Women: Stroke: L Hammon (19) 67. Men: A: P Cochrane (9) 71. B: S Hamilton (13) 68. C: J Brown (23) 68.

   PORTARLINGTON: Men: Stroke: A: C Isbel (12) 67. B: S Barry (16) 70. C: M Daisley (22) 68. D: M Gatehouse (25) 71. Women: J Milne (23) 72.

   PORTSEA: Stroke: A: J Richards (8) 72. B/Medal: D Kilpatrick (13) 69. C: C Bassett (27) 70. Women: Medal Feb: H Martin (31) 75 cb.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stroke: A: S Findlay (Cup) (16) 67. B/Medal: G Wood C/B (19) 70. C/Medal: V Smith (25) 72.

   RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: A/Medal: G McCall (17) 40. B: T Ferris (31) 39.

   RACV HEALESVILLE: Stroke: Medal: M Jackson (31) 64. Medal of Medallists: G Newberry (10) 68.

   RANFURLIE: Stroke: A: A Scott (7) 72 cb. B: P Hennessy (12) 70 cb. C: J Russell (28) 67.

   RICH RIVER: Women: Stroke: East: B Smith (19) 69. Men: Stroke Medal Feb: Black: A: K Drennan (10) 69. A Scr: G Cadd (7) 77. B/Medal: D Sparks (19) 67. B Scr: R Kissell (16) 85. C: J Carnie (21) 69. C Scr: T Jeoffreys (20) 91.

   RINGWOOD: Men: Stroke: C: E Shin (21) 61. D: W Barnes (28) 60. Women: J Collis (12) 69 cb. Men: A: E Dimitriou (10) 69 cb. B: A Peake (16) 63.

   RIVERSDALE: Men: Stableford White: A: A Amarsi (11) 40. B: S Taylor (19) 41. C: M Hunter (20) 42.

   RIVERSIDE ESSENDON: Women: Stableford Green: J Hay (22) 39.

   ROSEBUD COUNTRY: Mxd: Stroke: American Foursome: South: D Meyer (15) S Meyer (19) 70.25. Men: Stableford: North: A: G Campbell (12) 40. B: B Payne (13) 40. C: K Hills (24) 37.

   ROSEBUD PARK: Stroke: Medal: M Ryan (12) 63. Scr: M Ryan 75. Women: Stableford: Medal: G Bawden (28) 41.

   ROSSDALE: Women: Stroke: J Azzopardi (19) 70.

   ROYAL MELBOURNE: Men: Stroke: 36-hole: East: A Southern (+3) 146. P Scott (13) 144. Par West: White: D Little (8) 6 up. Women: Par: P Norton (17) 1 up.

   SAFETY BEACH: Women: Stroke: C Cross (33) 75. Men: A/Medal: I Bright (11) 62. B: D Ballingall (17) 66. C: J Heib (21) 64. D: M Sims (28) 63.

   SALE: Women: Par: A: D Grimble (25) 3 down. Men: A: P Neligan (9) 4 up. B: B Renou (13) 3 up cb. C: J Ball (24) 4 up.

   SANDHURST: Men: Stroke North: Black: A: S Quirk (9) 71. B: G Gribbin (15) 75. C: G Robb (28) 66. Stableford: Champions: D Goold (18) 36. Women: Stroke: North: Medal: M O'Shea (15) 74. Jnr: H Mourant (8) 75.

   SHEPPARTON: Stroke: Medal: A: H Young (5) 68 cb. B: J Nihill (19) 66. C: T Jones (21) 69 cb. Women: Trophy: J Tomkins (30) 69.

   SOUTH PINES: Stroke: B Gorham (12) 66. Div 1: K Lloyd (11) 67. Div 2: M Love (21) 71.

   SOUTHERN: Stroke: A/Medal: G Pereira (5) 68. B: G Carlson (17) 71 cb. C: J Beaufort (32) 68.

   SPRING PARK: Mxd: Stroke: Medal: W Todd (36) 56.

   SPRING VALLEY: Par: 4B: N Gordon (24) L West (23) 7 up. Mxd: H Marks (23) P Brockfield (27) 8 up.

   STAWELL: Men: Stableford 4B Agg: Black: Div 1: J Savage (8) B Wynd (11) 72. Div 2: T Molan (14) C Eckel (23) 78. Women: Stableford: C McKendrick (16) L Martin (16) 71. Men: Stableford C'ship: Black: W Nalder (22) J Freebairn (23) 139.

   STRATHALLAN: Men: Stroke: L Lowerson (23) 63 cb. A: R Harris (14) 69. B: K Webb (19) 65. C: M Orr (22) 64.

   SUNSHINE: Stroke A: T Spandonis (7) 70 cb. B/Medal: J Findlay (18) 68. C: B Grima (21) 69 cb. Women: M Heard (32) 75.

   TARRAWINGEE: Stroke: Medal: L McCoy (14) 72 cb. Women: J Christesen (25) 72.

   THE DUNES: Men: Stroke: Medal: The Dunes: A: A Talarek (2) 69. B: C Cummins (16) 71. C: M Morgan (30) 65. Women: Brooch: K Hall (18) 69. Mxd: Stableford: The Cups: A: R Chapman (7) 21. B: B Hawley (30) 20.

   THE HERITAGE: Stroke St John: Gold: A: B Bergin (2) 71 cb. B: D Petrevski (15) 71. C: T Sofo (20) 79. Men: Medal: B Bergin (2) V Schwab (6) D Petrevski (15) 71 to playoff. Stableford: Henley: A: M McGrath (9) 43. B: N Wood (16) 35. C: G Lay (31) 38. Women: E Shek (18) 36.

   THE NATIONAL: Medley: Stroke: Long Island: M Wayland (8) 70.

   THE SANDS TORQUAY: Stroke: Medal A: M Smith (7) 72. B: P Eltringham (13) 69. C: S Baum (21) 62. Women: K Lombardi (24) 77.

   TIRHATUAN: Men: Par 4B: Yellow: R Milland (21) T Boersma (22) 10 up. President's Trophy: W Liberona (20) D Johnson (21) 12 up. Women: Stableford: T Johnson (25) 33 cb.

   TOCUMWAL: Men: Stableford: A: P Nunn (13) 39. B: D Garner (19) 44. C: C Garnaut (24) 41. Stableford Gold: A: L Gilbee (34) 35. Women: Stableford: A: M Fergeus (21) 42. B: N Whiteford (31) 38.

   TORQUAY: Men: Stroke: A: W Bumpstead (9) 67. B: A Crowley (15) 69 cb. C: K Young (18) 68. D: B Williams (24) 67. Women: A Joyce (22) 72. Men: Visitor: J Matokovic (19) 71. Stableford: Resort: T Lyons (28) 38. Women: Stroke: Visitor: D Wickenden (18 Keysborough GC) 74.

   TRAFALGAR: Men: Stroke: Medal Feb: A: J Robinson (25) 68. B: W Griggs (8) 68.

   TRARALGON: Men: Stroke: Medal Feb: J Fenech (21) 65. Scr: T Couling (0) 73. R Ware (3) 73. A Heafield (6) 73. A: A Heafield (6) 67. B: G Duncan (13) 66. C: S Kay (16) 66. D: J Fenech (21) 65. Women: J Northe (11) 73 cb. Men: Medal Jan: D Bullen (3) D Fletcher (19) 75 to playoff.

   TRENTHAM: Stroke: Medal Feb: A: K Webster (12) 68. B/Medal: S Robinson (15) 63. C: G Smith (22) 64 cb.

   VICTORIA: Men: Stroke: A Scr: K Ciupek (+1) 74. A: M McBriar (6) 72. B: A Hall (12) 74 cb. Medal Feb: C: J Joyce (19) 69. Trophy: G Marshall (12) 147. Stableford White: C Murphy (28) 42. Women: Stroke: M Lane (15) 76.

   WANGARATTA: Men: Stroke A/Medal: B Murray (16) 66. B: G Ray (33) 66.

   WARRACKNABEAL: Men: Stroke: Medal: A Tosic (24) 66. Women: Stableford: M Barber (26) 37.

   WARRNAMBOOL: Men: Stroke: Medal Jan: A: B Peters (9) 66. B: J Turland (13) 63. C: N Whiting (25) 67. Women: S Kelson (26) 71.

   WATERFORD VALLEY: Men: Stroke: A/Medal: T Brokenshire (8) 65. B: J Holmstrom (13) 69 cb. C: W Rockwood (21) 66.

   WERRIBEE PARK: Women: Stroke: F Crookes (21) 79. Men: A: P Johnson (10) 71. B/Medal: W Young (16) 69. C: J Wallace (19) 69. D: R McKinnes (25) 71.

   WHITTLESEA: Stroke: A: J Slusarek (7) 69. B: A Finlayson (14) 69. C: P Smith (24) 71.

   WODONGA: Men: Stroke MM: Black: A: R Hillary (3) 68. B: E James (15) 68 cb. C: C Ginnivan (28) 64. Women: Stroke: A: M Duncan (16) 70. B: L Jarvis (31) 69.

   WONTHAGGI: Men: Stroke: Medal: A: I Baker (3) 68. B: D Jolley (17) 70. C: A Bowmar (26) 67. Women: Stableford: M Ryan (22) 33.

   WOODEND: Men: Stroke: Medal Feb: W Karena (17) 62.

   WOODLANDS: Women: Stroke: A Drummond (23) 71. C: M Sadlier (18) 67. Men: A: M Abraham (6) 66. B: K Foley (9) 70. Medal of Medallists: M Lewis (19) 72.

   WOORAYL: Men: Stableford: Irish Team: B Hogan (11) T Hogan (13) K Miles (20) G Johnson (17) 125 cb. Women: E Berryman (16) 35 cb.

   YALLOURN: Men: Stroke: Ambrose: J Cutts (13) T Allen (36) 62.75.

   YARRA PARK: Men: Stroke: S Darwin (22) 68. Women: P Orriss (15) 68.

   YARRA VALLEY: Stroke: Medal: S Robertson (17) 67.

   YARRA VIEW: Stroke White: A/Medal: B Gibbs (19) 66. B: B Hockey (22) 67.

   YARRA YARRA: Men: Stroke: A: C Maurel (2) 70. B: C Ferguson (14) 72. C: C Sandford (19) 71. D: K Saville (23) 70. Stableford Yellow: L Verney (23) 37. Women: Stroke: Y Fell (27) 73 cb.

   YARRAM: Stroke: A/Medal: D Bell (12) 68. B: N Pretty (16) 69. C: A Baggaley (19) 72. D: G Ward (26) 75. A Scr: J Swift 76. Women: S Denovan (13) 73.

   YARRAWONGA MULWALA: Stroke: Murray: A/Medal: R Hall (14) 68. B: R Mitchell (24) 71 cb. Lake: A/Medal: B Baines (15) 68. B: R Ramsdale (23) 73. Women: Stableford: Murray: A: W Ridley (26) 34 cb. B: J O'Brien (28) 36.

   YERING MEADOWS: Men: Par: Nursery: G Woodforde (26) 7 up. Valley: R Bleumink (6) 8 up. Par Nursery: White: B Bromham (24) 5 up. Women: Stableford: Valley: K Gelley (25) 39. 

Golf Month
22 October 2018
Picking up where she left off in the United States, red-hot Sue Wooster is the early leader of the Australian Women’s Senior Amateur Championship. Read more
22 October 2018
Coleraine Golf Club duo Helen McIntosh and Maree Fitzgerald have won the Royal Women’s Hospital State Final. Read more
22 October 2018
APOLLO BAY: Men: Stroke: A: J Nankervis (18) 63. B: B Hansen (27) 68. Read more
MyGolf
Golf Victoria