Victorian club golf results - Saturday

 

   ALTONA LAKES: Men: Stroke: A: K Elers (7) 65 cb. B: L Hall (16) 63. C: R Hibben (22) 65. Women: D Griffin (21) 65.

   AXEDALE: Stableford: 4B: R Taylor (13) K Crawford (17) 48. Women: A Holmes (25) J Walklate (16) 47.

   BACCHUS MARSH: Stroke: Ambrose: J Longhurst D Young C Young G Wright 50.875.

   BACCHUS MARSH WEST: Men: Stroke: A: S Taylor (10) 70. B: R Longmuir (20) 67. C: R Matthews (26) 65.

   BAIRNSDALE: Stroke: A/Medal: K Boyd (14) 67. B: F Bromfield (18) 69.

   BARHAM: Men: Stroke: A: G Spenser (14) 69. B: R Mckenzie (26) 66. Women: Stableford: L Storm (23) 38.

   BARWON HEADS: Men: Stableford: 4B: P Lockie (12) D Sell (33) 47. Women: M Poole (9) K Hurley (21) 47.

   BELVOIR PARK: Men: Stableford: A: R Keating (11) 43. B: J Pollock (16) 44. C: R Slywka (36) 46. Women: K Kaye (20) 37.

   BEMBRIDGE: Mxd: Stroke: 9-hole: D Sands (6) 28.

   BENALLA: Women: Stableford: A: T Barry (19) 39. B: J Shennan (27) 35.

   BENDIGO: Men: Par White: A: M McEvoy (8) 6 up. B: T Seboa (15) 7 up. C: S Robertson (26) 6 up.

   BERWICK MONTUNA: Women: Stableford: S Harper (25) 36. Men: A: M Clydesdale (2) 41. B: K Tivendale (14) 43. C: A Wadeson (30) 43.

   BOX HILL: Women: Stroke: J Baumgartner (9) 71. Men: A: P Valentine (9) 70 cb. B: D Henderson (14) 66. C: G Little (19) 66. D: C Arnold (29) 67 cb. Medal Jan: D Pretty (7) 70.

   BRIGHT: Men: Stableford White: A: C Hall (8) 38. B: D Grimes (21) 39. C: G Walsh (24) 40. Women: Stableford: A: C Burgess (13) 41. B: H Thompson (40) 47.

   BRIGHTON: Men: Stableford: A: R Wong (13) 41. B: L Lee (20) 40. C: C McDonald (35) 40. Women: J Millar (21) 33.

   BROADFORD: Men: Stableford: A: A Mumford (5) 40. B: R Lejins (15) 41. C: B Milne (24) 43. Women: M Milne (24) 30 cb.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stroke: A: A Conn (5) 64. B: M French (15) 64. C: J Schleemann (34) 69. Jnr: 54-hole C'ship: J Simons (2) 224. Veteran: D Crowe (3) 229. Men: Hcp: A: M Jackson (5) 206. B: P Lockman (14) 207. C: M French (15) 205.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Stroke: Ambrose: J McFadyen (28) L Chadwick (24) 61.

   CASTERTON: Stableford: R McCallum (11) 41.

   CERBERUS: Stableford: A: T Wilson (0) 39. B: B Kent (16) 39 cb. C: K Walters (36) 39. Women: M Smith (30) 37.

   CHALAMBAR ARARAT: Men: Stableford: A: S Muller (7) 38. B: J Brennan (13) 39. C: P Goudie (21) 38.

   CHELTENHAM: Stroke: Medal: J Weber (6) 67.

   CHURCHILL & MONASH: Mxd: Stroke: Ambrose: J Barnes (16) D Ellwood (12) 60.

   CHURCHILL WAVERLEY: Stableford: Endeavour Hills: A: G O'Dows (13) 40 cb. B: D De Leeuw (23) 41. Par: Rowville: A: S McCann (12) 6 up cb. B: J Khoo (22) 9 up.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stableford: A: P McConaghy (29) 33. B: A West (34) 35. Men: A: S Nelis (8) 39. B: P Ashby (13) 38. C: B Lane (17) 40. B Brennan (29) 40.

   COBRAM BAROOGA: Stroke: R Toy (31) 67. A Scr: G Hunt 74. A: M Toohey (8) 70. B Scr: A Wallace 89. B: R Toy (31) 67. Women: R Wallace (6) 73.

   COHUNA: Men: Stroke: J Power (10) 68.

   COLAC: Men: Par: A: T Hanson (4) 5 up cb. B: P Cowan (17) 5 up. C: R Walker (26) 6 up. Women: M Halliwell (28) sq.

   COMMERCIAL ALBURY: Stroke: Ambrose: D Moylan (23) M Davis (4) 57.75.

   COMMONWEALTH: Men: Stroke: Foursome C'ship: A Scr: P Zoppos (0) R Cahill (+1) 152. Par: A: M Leadbeater (6) 4 up. B: B Cuthbert (15) sq. C: P Morgan (23) 3 up. Women: J McPherson (30) 2 up.

   COROWA: Women: Stableford: A: D Eason (8) 39. B: J Aylward (13) 38. Men: A: G Clinch (10) 39. B: P Densten (14) 37. C: J Lackner (19) 41.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stableford: A: P Kowalski (4) 40. B: A McIlroy (22) 41 cb. C: G McCall (23) 41.

   CREEKSIDE: Men: Stroke: A: J Gordon 66. B: G Stokes 66 cb. C: G Rands 65 cb. Women: Stroke Yellow: G Rowe 69.

   CURLEWIS: Men: Stableford White: A: C Gannon (7) 42. B: E Koszela (14) 43. C: J Salmon (19) 46. D: G Fleet (22) 44.

   DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: N Nicholas (13) 43. B: S Lugsden (16) 41. C: C Thompson (23) 37.

   DEVILBEND: Men: Stableford White: A: R Muir (13) 43. B: G Menlove (18) 42 cb. C: D Vanderuit (29) 43. Stroke: Cup: M Lindridge bt D Hunt 2-1.

   DORSET: Mxd: Stroke Black: A: J Beattie (9) 64. B: J Colbatch (15) 66. C: E Holecek (22) 62.

   DROUIN: Women: Stableford: D Daniel (31) 35.

   EAST MALVERN: Medley: Stableford Trophy: White: A: J Harkins (9) 44. B: H Naidu (17) 42.

   EASTERN: Men: Par South: White: S Ross (17) 7 up. North: M O'Hoy (13) 5 up cb. East: D Dujela (8) 8 up.

   EASTERN SWARD: Par: 4B: A Brockbank (30) A Houghton (27) 11 up.

   EASTWOOD: Men: Stroke: Matchplay: B Hanley (36-HOLE) bt S Rawlings (11-9) . Stableford White: A: S Pettyfor (8) 38. B: S Prendergast (20) 43. C: I Kerr (32) 42.

   EILDON: Mxd: Stableford: 2B multi: C Long (19) P Mcnair (16) 78.

   EUROA: Men: Stroke: A: P Enright (13) 67. B: R Johnson (25) 70. Women: Par: A: D Rule (17) 1 up. B: J Hoare (23) 1 up. C: J Duff (39) 2 up.

   FINLEY: Medley: Stroke: A: G Shaw (16) 68. B: R Wilson (26) 67.

   FLINDERS: Men: Stableford: A: J Davie (16) 40. B: D Chartres (23) 44. Women: A: C Clancy (40) 36. Mxd: Stroke: Foursome: A: C Jenny Wansbrough (25) 62.

   GARDINERS RUN: Men: Stableford White: A: B Kennedy (8) 41. B: C Carter (13) 43. C: W Blackshaw (20) 41 cb.

   GARFIELD: Men: Stableford: A: M Andolfatto (13) 44. B: D Quigley (Kiwi Golf) (16) 43. C: J Garner (30) 39. Women: H Payne (28) 38 cb.

   GISBORNE: Stroke: A: A Gundy (11) 68. B: P Barlow (15) 67. C: L Glover (21) 70 cb. Scr: S Veloso 71. Women: Stableford: M Power (23) 41.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stableford: A: M Rogan (17) 39. B: R Paul (23) 38 cb.

   GRAMPIANS: Stableford White: D Morse (12) 38.

   GREEN ACRES: Men: Stroke: A: B Edwards (6) 67. B: G O'Shea (15) 69. C: P Murphy (20) 67. C'ship: J Allan (0) 301.

   HEATHCOTE: Women: Stableford: 4B: R Driver (25) S Green (36) 43. Men: S Ryan (14) J Dunn (11) 45.

   HEIDELBERG: Stableford: A: G Wilson (11) 43. B: J Buchanan (17) 40. C: J Bone (30) 43 cb.

   HEYWOOD: Women: Par: A: P Keiller (6) 3 up. B: I Jeffries (25) 6 up. D McLeod (15) 3 up.

   HILLTOP TATURA: Men: Stableford: A: D Carter (12) 38. B: C Barlow (17) 44. Women: J De Ieso (36) 38.

   HUNTINGDALE: Men: Stableford: A: C Hansen (6) 40. B: P Adam (11) 39. C: D Rotstein (22) 35. Women: K Crawford (10) 37. Men: Trophy: C Hansen (6) 40.

   IVANHOE: Men: Par: A: K Curran (12) 4 up. B: A Cox (18) 8 up. Women: E David (31) 3 up.

   KEW: Medley: Stableford: A: P Cramer (12) 39. B: J Way (17) 43. C: C Jackman (34) 40.

   KEYSBOROUGH: Men: Stableford: A: G Sizer (6) 39. B: D Griffiths (16) 41. C: S Dinger (22) 41. Women: Stableford White: D Stone (22) 38.

   KILMORE: Men: Stableford: A: D Callahan (8) 43. B: B Goodchild (21) 40 cb. Women: B Duncan (41) 39.

   KINGSTON HEATH: Men: Stableford: A: J King (8) 38 cb. B: D Brown (19) 38.

   KOORINGAL: Men: Par: A: B Findlay (7) 3 up cb. B: R Sewart (12) 4 up. C: J Enright (15) 4 up. D: R Leunig (20) 2 up cb. Women: D Howard (15) sq cb.

   KORUMBURRA: Women: Stableford: C Rickard (21) 33.

   KYABRAM PARKLAND: Men: Stroke: A: P Barrette (7) 52. B: D Matthews (15) 55. C: L Flint (19) 52. Women: A: H Ward (19) 57. B: L McLean (21) 56.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Par: A: P Mangan (15) 2 up. B: J Neale (25) 5 up. A Scr: J McHale (19) 3 up.

   KYNETON: Stroke: Ambrose: J McClure (10 3/4) J McClure J Hansen J Biscocho 511/4.

   LAKES ENTRANCE: Stroke: B/Medal: J Talan (20) 66. A: B Hammond (10) 68. C: K Kane (24) 70. Medley: Stableford: R McPhee (28) 37.

   LAKESIDE at Albert Park: Stroke: Medal: A: G McBurney (12) 67. B: B Salajan (15) 66. C: V Lee (20) 62. Women: C Muller (18) 76.

   LANCEFIELD: Men: Stroke White: A: T Lambert (4) 69. B: B Brennan (13) 67. C: K Murchison (30) 66 cb.

   LANG LANG: Medley: Par: A: G Austin (5) 5 up. B: G Morozoff (17) 6 up. C: P Cooke (26) 5 up. J Saint Fryer (43) sq.

   LATROBE: Stableford: A: M Smart (9) 42. B: P Fadda (18) 44. C: M Jowers (22) 42.

   LEONGATHA: Stableford: C Gray (28) 35. A: B Hutton (9) 37. B: R Brown (17) 39. C: J Belli (32) 39.

   LONSDALE: Men: Stroke: A: D Norton (6) 60. B: D O 'Connor (15) 64. C: J Morgan (25) 63. Medal: D Norton (6) 60. Women: Stableford: A: M Harrison (21) 36. B: S Edward-Smith (25) 39. Medal: S Edward-Smith (25) 39.

   MAFFRA: Stroke: A: S Allman (14) 67. B: B Donahoe (16) 67. C: D Bolton (20) 69.

   MALLACOOTA: Men: Par: K Morrison (15) 8 up.

   MANSFIELD: Women: Stableford: R Baker (14) 39. Men: Stableford White: Div 1: M Jones (8) 43. Div 2: P Marks (17) 38.

   MARYBOROUGH: Men: Stableford: A: L Kelly (10) 37. B: B Lacey (15) 39. C: R Walhouse (36) 38. Women: A: D Jennings (15) 40. B: C Baker (25) 35.

   MEDWAY: Women: Stableford: Trophy: A: L Baliton (11) 35. Men: A: J Bonacci (12) 40. B: A Simeonidis (13) 41. C: A Brown (21) 38 cb.

   MEENIYAN: Men: Par: M Van Boven (16) 2 up.

   MELBOURNE AIRPORT: Men: Stroke: A: R Hales (10) 66 cb. B: L De Masi (17) 67. C: M Fry (25) 67.

   MELTON VALLEY: Men: Stroke: A: C Dobbie (6) 68 cb. B: M Wilson (11) 69. C: J Anderson (20) 66. D: B Bowman (28) 61.

   METROPOLITAN: Men: Stroke: Medal: A/Medal: C Falconer (3) 69. B: T Walstab (16) 70. C: K Smith (24) 71.

   MILDURA: Men: Stableford: A: S Toma (3) 41. B: P Palazzo (19) 38. C: R Williams (27) 43. Women: E Raeck (12) 37.

   MIRBOO NORTH: Par: C Le Page (29) 5 up.

   MOE: Medley: Stableford: Team Agg: T McAlpine (18) J Pisa (36) R Williams (20) 112.

   MOONAH LINKS: Men: Par Legends: White: B: J Manson (15) 6 up cb. A: M Jones (8) 6 up. Women: Par: S Semmens (5) 4 up.

   MOOROOPNA: Men: Stableford 4B: White: B O'Mahony & D Woodhams (26 & 29) 51. Women: Stableford: Z Courtney (36) 37.

   MORACK: Snr Stroke: A/Medal: W Narsey (22) 62. B: M Seto (29) 64. C: C Tuck (36) 66. C'ship: R Collins 251.

   MORNINGTON: Stableford: A: M Duff (9) 41. B: J Goldman (16) 42. C: M Slack (36) 44.

   MORTLAKE: Stroke: I Jubb (23) 64.

   MORWELL: Stroke: Ambrose: K Howard C Mackerall T Ford S Reynolds 55.125.

   MT MACEDON: Stableford: 4B: M Willis (4) S Smyth (13) 49.

   MT MARTHA: Men: Par: I Chadderton (22) 6 up. Women: S Hyams (29) sq.

   MURRAY DOWNS: Stableford: A: D Grant (7) 38. B: G Roberts (12) 38. C: R Rundell-Gordon (21) 37. D: D Roberts (25) 36. J Krahnert (29) 34.

   NEANGAR PARK: Men: Stroke: A: B Guan (5) 67. B: D McCann (12) 68 cb. C: J Adams (21) 67 cb.

   NEWRY: Men: Par: K Kuizenga (19) 7 up.

   NHILL: Men: Stableford: 4B: L Clark (8) R Jones (20) 45. Women: J McFarlane (31) 32.

   NORTHERN: Men: Stroke: Matchplay: A: J Lavender 1up. B: S Browne 5-4. C: P Stepien 20th.

   OAKLEIGH: Par: M Barglowski (20) 5 up. Women: Stableford: W Hastie (25) 38.

   OLINDA at Cardinia Beaconhills: Men: Par: P Clowes (17) 7 up.

   ORBOST: Stableford: L Cochrane (17) 47. Women: M Munn (32) 39.

   PAKENHAM: Mxd: Stableford White: A: A Prakash (12) 39. B: M Klaver (17) 42. C: M Popof (30) 41.

   PATTERSON RIVER: Stableford: A: L Bexley (7) 41. B: B Andrews (17) 40. C: S Bull (36) 46. Women: C West (11) 38.

   PENINSULA KINGSWOOD: Women: Par: Peninsula Composite: V Martin (24) 4 down. Men: Stroke Black: A: S Ridout (1) 66 cb. B: J Hasell (17) 69. C: D Turcarelli (24) 70. Medal of Medallists: T Vassiliadis (3) 67. Stroke: Kingswood: A: K Mabey (9) 69. Stroke Medal Jan: Peninsula Composite: Black: N Pillai . Stroke: A: K Mabey (9) 69. B Scr: A Hickford (20) 68. Par: J Davey (24) 4 up. Kingswood: P Soon-Shiong (16) 3 down. Par Gold: S Wotherspoon (31) 2 down.

   PHILLIP ISLAND: Women: Stableford: V Ross-Smith (17) 37. Men: A: M Curtain (6) 39. B: S Ambler (18) 39. C: J McCaffrey (31) 40.

   PORTARLINGTON: Men: Stableford Black: A: M Corridan (2) 41 cb. B: J Williams (17) 44. C: R John (20) 41 cb. D: J Wilson (28) 39. Women: Stableford: J Johnson (22) 40.

   PORTLAND: Men: Stroke: A: E Ruis (6) 70 cb. B: A Welfare (12) 66. C: J Spencer (25) 70. Women: J Burke (28) 71.

   PORTSEA: Men: Stableford: A: I Hickey (9) 41. B: C Barton (14) 41. C: A Tsindos (28) 48. Women: L Mallett (29) 37 cb. Men: Stableford Gold: D Matthews (27) 37.

   QUEENSCLIFF: Stableford: A: P Kleindienst (14) 39. B: J Ross (27) 39.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stableford: A: L Koliba (6) 41. B: P Martin (19) 45. C: L Bebend (36) 40.

   RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: A: G Smith (16) 44. B: R Hogg (31) 45.

   RACV HEALESVILLE: Mxd: Stroke Black: D Phillips (13) 62.

   RANFURLIE: Men: Stableford White: A: J Agetzis (8) 41. B: N Waters (16) 40. C: P Steer (18) 40.

   RICH RIVER: Women: Stableford: East: K Mahady (14) 41. Men: Stableford Black: A: A Jacobs (12) 41. B: S Manley (14) 41. C: M Matthews (27) 43.

   RINGWOOD: Men: Stroke: A: N Walton (8) 62. B: M Hamilton (14) 63. C: M O'Flynn (19) 65. D: J Van Kerkhoven (25) 65. Women: D Bradley (14) 67.

   RIVERSDALE: Stroke: A: J Sharpe (6) 71. B: P Doan (14) 69. C: D Cheney (30) 70 cb.

   ROSANNA: Mxd: Par: A: C Bassett (11) 6 up. B: B Ramsay (15) 5 up cb. C: D Colyee (20) 4 up.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: South: A: K Barth (9) 43. B: A Banks (20) 41 cb. C: K White (27) 41. Hole in one: K Barth at 4th. Stableford: North: B Finlay (18) 40. Women: Stroke: A: A Harwood (16) 73. B: M Brown (23) 71. Hole in one: G Smallwood at 11th.

   ROSEBUD PARK: Men: Stableford: A Dean (35) 44. Mxd: Stroke: Team: M Walton/Spiby (26) 65. Scr: M Walton/Spiby 91. Trophy: M Walton/Spiby 185.

   ROSSDALE: Men: Stroke: C'ship: A: C Winkler . B: T Newman . C: A Murphy . D: T Murphy . Women: Stableford: J Azzopardi (19) 39. Men: A: T Stillman (7) 43 cb. B: N McAllen (21) 38. C: A Hopkins (26) 41.

   ROYAL MELBOURNE: Women: Stableford: East: L Smibert (26) 42. Men: Stroke: Scr: West: H Goakes 74. East: S Sargood 75. Medal: P Scott (12) 69. West: J Serpell (19) A Heffernan (12) 69 to playoff.

   SAFETY BEACH: Women: Par: L Greer (33) sq.

   SALE: Women: Stableford: A: M Schaper (21) 40. Men: A: J Henderson (11) 40. D Shaw (6) 37. B: C Sharp (16) 40 cb. R Schuback (14) 40. C: J MacLachlan (26) 36 cb. P McMaster (21) 36 cb.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Par: A: B McGeown (6) 4 up cb. B: D Galligan (9) 2 up cb. C: S Vailmuthu (21) 6 up.

   SANDHURST: Men: Stableford North: Black: E Santos (7) 42. Stableford: A: L Wallworth (11) 41. B: D Barton (21) 42. Par: Champions: J Aylen (10) 2 up. Women: Stableford: North: J Templeton (28) 32. Par: Champions: L Cochrane (13) 1 up.

   SANDRINGHAM: Women: Stableford: D Efthim (31) 39. Men: A: N Hague (9) 43. B: P Daly (17) 44. C: A Russell (23) 41.

   SEYMOUR: Stroke: A: M Fountain (10) 67. B: C Lubeck (17) 66. Women: Stableford: S Wright (13) 36.

   SHEPPARTON: Men: Stableford White: A: P Junor (7) 40. B: C Tobias (13) 41. C: B Mehmet (20) 41. Women: Stableford: A: K Morris (5) 40.

   SORRENTO: Stableford: R Delves (18) 39 cb. Hole in one: R Corke at 17th.

   SOUTH PINES: Stableford: 4B: D Magee (25) K Haussegger (28) 48.

   SOUTHERN: Stableford: A: P Tuohy (11) 40. B: M Halllam (14) 41. C: F Romei (21) 40.

   SPRING PARK: Mxd: Stroke: Ambrose: B Thomas (12) F Chung (18) B Rai (25) S Brand (22) 50.

   SPRING VALLEY: Stableford: C Hansen (9) 41. S McGee (23) 42. G March (14) 39. B Stone (22) 45.

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford White: S Gomme (24) 42.

   STRATHALLAN: Men: Stableford: S Mooney (10) 45. A: T McIntyre (15) 37 cb. B: F Cipriani (18) 37. C: A Cowland (27) 43.

   SUNSHINE: Men: Stroke: Foursome C'ship: A: T Pulis 74. O Loloa 74.

   TARRAWINGEE: Men: Stroke: G Stone (29) 66.

   THE DUNES: Men: Stroke: C'ship: The Dunes: B: S Hewat (13) 71. C: R Murphy (18) 68. A: D Matthews (9) 69. Women: Stableford: P White (27) 40 cb. Mxd: The Cups: A: J Burns (22) 22. B: L Weir (39) 22. B: L Weir (39) 22.

   THE HERITAGE: Men: Stableford: St John: A: B Holmes (6) 37. B: J Kay (16) 43. C: K Prior (21) 39.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford Long Island: Black: W Peterson (16) 40.

   THE SANDS TORQUAY: Men: Stableford: A: A Stephens (9) 38. B: T Beggs (15) 39. Women: L Turner (19) 40.

   THIRTEENTH BEACH: Women: Par: Beach: B: A Page (35) sq. A: C Bright (16) 2 up. Men: Par Black: A: B Fallon (6) 1 up cb. B: W Spalding (11) 3 up. C: D Tepper` (13) 6 up.

   TIRHATUAN: Stroke: A: M Thornton (8) 66. B: P Guy (18) 67 cb. C: T Boersma (23) 69. Women: Medal: T Wellington (19) 73.

   TOCUMWAL: Men: Stableford: A: J Kerr (10) 37. B: P Cheesewright (17) 39. C: T Peacock (27) 43. Stableford Gold: L Gilbee (34) 33. Women: Stableford: A: S Clark (16) 38. B: D Dungan (34) 33.

   TORQUAY: Men: Par: A: T Jones (11) 5 up. B: K Leeman (15) 3 up. C: R Thomas (18) 5 up. D: T Nicholls (23) 4 up. Resort: B Gough (29) 3 up. Women: A Staig (28) 2 up. Men: Visitor: R Clark (RACV Cape Schanck 19) 6 up.

   TRAFALGAR: Men: Stableford: 2B multi: W Griggs (7) G Sanders (16) 90.

   TRARALGON: Par: A: L Chard (11) 5 up. B: D Veldman (16) 4 up. C: M Sutton (20) 4 up. D: K McIntyre (31) 5 up. Women: Y Ferrel (32) 4 up.

   TRENTHAM: Stableford: A: M Walker (9) 38. B: D Williams (14) 43. C: A Docherty (28) 43.

   VICTORIA: Men: Stableford: 4B: K Weddell (22) W Hunter (23) 49. Stableford White: R Lomax (34) F Heatley (34) 45.

   WANGARATTA: Men: Stableford: A: T Holden (15) 41. B: B Comensoli (28) 40.

   WARRACKNABEAL: Men: Stableford: 4B: R Smith (18) 48. S Stewart (21) 48. Women: Hcp: V Walder (26) 33 cb.

   WARRAGUL: Women: Par: A: D Baker (20) 1 up. B: C Thomas (27) 3 up. Men: Stableford: A: I Mortimer (12) 41. B: M Vick (16) 43. C: M O'Neill (21) 43. D: B Bailey (28) 45.

   WARRNAMBOOL: Mxd: Stroke: Medal Feb: A: K Batt (12) 68. B: A Clark (15) 68. C: G Shanley (19) 68. J Day (23) 71.

   WATERFORD VALLEY: Mxd: Stroke: A: G Howard (9) 66. B: I Young (14) 72. C: G Ranasinghe (19) 64.

   WERRIBEE PARK: Women: Stableford: A: F Crookes (22) 34. Men: A: P Johnson (9) 37. B: A Bennett (13) 43. C: B Doyle (19) 40. D: S Evans (20) 41.

   WHITTLESEA: Par: A: B Parks (10) 4 up. B: S West (15) 5 up. C: P Hughes (23) 7 up.

   WODONGA: Women: Stableford: M Barnes (19) 37 cb. Men: A: B Robertson (3) 40. B: I Talan (16) 39 cb. C: C Ginnivan (28) 43.

   WONTHAGGI: Men: Stroke: A: I Baker (3) 69. B: D England (18) 65. C: W Studham (23) 66. Women: Stableford: L Bentick (29) 35 cb.

   WOODLANDS: Women: Stableford: T Singham (5) 35. Men: A: J Fisher (10) 42. B: K Bennetts (12) 39 cb. C: F Weir (18) 42.

   WOORAYL: Men: Stableford: A: B Hogan (10) 40. B: C Hall (15) 36. C: R Beilby (24) 38. Women: E McBride (34) 33.

   YARRA PARK: Stroke: S Darwin (22) 70. Women: L Lewis (16) 71.

   YARRA VIEW: Men: Stableford: A: T Iulianetti (12) 38. B: P Mitchell (25) 39.

   YARRA YARRA: Men: Stableford: A: E Mitchell (10) 39. B: C Ferguson (12) 40. C: S Aburrow (16) 38. D: D Mclean (21) 40. Stableford Yellow: G McLeod (23) 39. Women: Stableford: S Fernando (0) 34.

   YARRAM: Stableford: A: C Hios (9) 42. B: C Coulthard (20) 38. C: I Phillips (24) 37. A Scr: C Hios 75. Women: Par: M Ross (38) 1 down cb.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Murray: A: I Thompson (15) 36. B: T Le Chevallier (26) 32. Men: Stableford White: A: J Taylor (15) 42. B: N Russell (17) 41. Lake: A: F Warren (15) 44. B: D Imbriano (22) 43 cb. 

Golf Month
24 September 2018
The leaderboards for the Victorian Boys and Girls Championships are tight at the top after round 1 at Moonah Links Golf Club today. Read more
24 September 2018
The growing impact of the Karrie Webb Series is having a profound impact on our emerging female golfers ... and the legend herself couldn't be ... Read more
25 September 2018
BARHAM: Medley: Stableford: 9-hole: S Macmillan (30) 22. Read more
MyGolf
Golf Victoria