Victorian club golf results - Saturday

 

   AXEDALE: Women: Par: Div 1: D Wenzlau (24) 2 up. Div 2: M Connelly (28) 7 up. Men: Div 1: C Simpson (11) 4 up. Div 2: S Carter (15) 3 up. Div 3: A Darby (20) 3 up.

   BACCHUS MARSH: Men: Stableford Hcp: White: A: S Chiles (16) 41. B: B Caine (24) 40.

   BACCHUS MARSH WEST: Men: Stroke: A: M Wasiak (16) 73. B: H Fleming (30) 72. Women: Stableford: M MacDnald (26) 34.

   BAIRNSDALE: Stableford: A: C Tilley (12) 40. B: P Soulsby (18) 41. Women: R Hendry (23) 36 cb.

   BARHAM: Men: Par: Div 1: D McGowan (15) 4 up. Div 2: K Jones (24) 5 up. Women: Stableford: Div 1: P Grant (25) 35. Div 2: J Bibby (34) 35.

   BELVOIR PARK: Women: Stableford: S Smith (20) 35. Men: A: M Tatt (7) 39. B: T Conley (17) 42. C: N Dewhurst (20) 41.

   BEMBRIDGE: Mxd: Stroke 9-hole: White: A: S Elia (7) 36 cb. B: J Richards (9) 38.

   BENALLA: Women: Stableford: A: M Watson (8) 37. B: V Nicholas (29) 37 cb. Men: A: W Dansey (13) 44. B: D Senior (14) 40. C: B Watt (29) 39.

   BERWICK MONTUNA: Men: Stableford: A: M Clydesdale (1) 42 cb. B: J Graham (22) 42 cb. Women: H Leferink (36) 38.

   BOX HILL: Mxd: Stableford: A: S Baumgartner (7) 39. B: P Zarro (20) 41. C: B Smith (25) 39 cb.

   BRIGHTON: Men: Stableford: 2B Agg: G Thomas (11) S Pap (19) 78 cb. Women: M Goddard (16) 35.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: A: A Parker (8) 41. B: I Matthews (18) 40. Hole in one: D Brook Men: Stroke: C'ship: A: R Fuller (0) 289. B: P Lockman (14) 335. C: M French (16) 342. Women: A: L Griffin (2) 319. B: R Harding (24) 406. Hcp: A: E Wong (21) 223.

   CASTERTON: Stableford: N Faroe (22) 43.

   CASTLEMAINE: Medley: Stroke: Ambrose: R Ashby (15) B Ashby (24) T Bray (29) T Williams (34) 51 cb.

   CENTENARY PARK: Stableford: L Santon (19) 41. Mxd: Stroke: Foursome: J Lorkin (10) K Lorkin (14) 71.

   CERBERUS: Stroke: A: S Thurstans (14) 68. B: G Coates (20) 72 cb. C: D Northcote (21) 73 cb. Women: K Slocombe (23) 73.

   CHALAMBAR ARARAT: Women: Stableford: C Dohnt (13) 35. Men: Stroke: A: M Harricks (0) 66. B: I Gibson (12) 68. C: P Brady (23) 68.

   CHELTENHAM: Men: Stroke: A: B Gardner (6) 65. B: K NG (21) 68.

   CHURCHILL & MONASH: Stroke: A: R Madigan (13) 70. B: R Welsh (23) 72. C/Medal: W Sutton (26) 69.

   CHURCHILL WAVERLEY: Men: Stableford: Rowville: A: A Dilosa (11) 41 cb. B: A Jakovincic (19) 40. Par: Endeavour Hills: A: B Cornell (15) 5 up. B: D Whitbread (22) 4 up cb.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stableford: A West (34) 38. Men: A: L Datson (9) 40. B: P Ashby (13) 39. C: R Cugley (21) 38 cb. D: G Newling (27) 39.

   COBDEN: Stableford: A: T Rix (8) 41. B: S Dawson (16) 41. C: M Loving (22) 36.

   COBRAM BAROOGA: Men: Stableford: 4B Agg: J Parkinson M Dickson 73. Women: S Vogel (+1) 33.

   COHUNA: Men: Stableford: T Dehne (22) 42.

   COLAC: Men: Stroke: A: D Garner (9) 65. B: J Chappell (16) 65. C: G Noonan (20) 66. Women: D Frith (16) 72.

   COMMERCIAL ALBURY: Stroke: A: S Thompson (8) 67. B: M Jones (12) 62. C: S Paech (25) 65.

   COMMONWEALTH: Medley: Stroke: A: R Larsson (5) 73 cb. B: R Meffert (17) 72. C: T Wilson (23) 69. Women: K Balazs (27) 74.

   COROWA: Men: Stableford: A: S Carrick (3) 36. B: G Boyd (18) 40. C: D Goodman (21) 34. Women: J Pavey (18) 35.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Mxd: Stableford: A: P Martin (10) 43. B: P Nau (17) 37 cb. C: D Ryan (24) 41.

   CRANBOURNE: Men: Stroke Black: A: R Taylor (7) 70. B: T Whittaker (14) 73 cb. C: P Corcoran (19) 36.

   CREEKSIDE: Men: Stroke: A: A Duncan 62. B: G Johnson 65. C: P Tabarat 62. Women: Stroke Yellow: L Chow 71.

   CURLEWIS: Women: Par: H Lymer (29) 3 up. Men: A: C Henderson (11) 4 up. B: L Edsall (14) 6 up. C: D Kukanovski (28) 6 up.

   DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: D Irwin (11) 39. B: G Collins (21) 39. C: R Campbell (25) 39.

   DEVILBEND: Stableford White: A: M Whelan (9) 39. B: G Menlove (17) 41. C: W Abrat (27) 42.

   DORSET: Mxd: Stroke Black: A: S Magnuson (9) 62. B: G Lewin (18) 60. C: D Mc Ivor (26) 61.

   EAST MALVERN: Medley: Stroke White: A: M Rossborough (11) 62. Trophy: B: G Danby (13) 60 cb.

   EASTERN: Men: Stableford South: White: P Muscat (13) 39. North: G Chin (16) 41. East: R Dolan (19) 42.

   EASTERN SWARD: Stableford: A: D Money (15) 35. B: J Graham (21) 43. C: J Morton (25) 42. D: V Russo (34) 40. Trophy: J Graham (21) 43.

   EASTWOOD: Men: Stableford: A: N Wright (3) 40. B: G Harrison (18) 39. C: P Smith (24) 39. Hole in one: A Kay at 2nd.

   EUROA: Men: Stroke: A: M Steers (13) 65. B: P Jones (23) 66. Women: Stableford: A: A Smith (16) 34. B: T Walker (24) 35. C: B Walker (43) 48.

   FINLEY: Medley: Stroke: R Wilson (26) 64.

   FLINDERS: Men: Stableford: A: G Barnett (17) 40. B: I Sheldrick (25) 36. Women: A: S Bommer (41) 38. Mxd: Stroke: Foursome C'ship: A: R Glenys Greenwood (9) 158.

   FOREST HILLS: Stableford: A: R MacDonald (12) 35. B: J Buis (21) 38.

   FOSTER: Men: Stableford: A: G Paine (16) 40. B: C Gray (28) 42.

   GARFIELD: Men: Stableford: A: M Crossley (14) 37 cb. B: G Macklin (17) 41 cb. C: S Krummenacher (25) 43. P King (Topgun Champion) . Women: C Caig (Topgun Champion) .

   GISBORNE: Men: Stroke: A: G Burgmann (7) 67. B: R Linardon (12) 69. C: R Gillespie (20) 66. Scr: G Burgmann (7) 74. Women: Stableford: A: J Day (24) 38.

   GLEN WAVERLEY: Men: Par: A: R Taylor (17) 5 up. B: F Dujela (25) 7 up.

   GREEN ACRES: Stableford: A: R Virgato (10) 39. B: L Cantwell (19) 40. C: S Petricca (30) 39.

   GROWLING FROG: Men: Stableford: A: J Bozinovski (3) 32 cb. B: W Ross (16) 37 cb. C: J Boyd (19) 33 cb. Women: J Cooper (18) 29 cb.

   HEATHCOTE: Women: Stableford: L Bargibant (10) 32 cb. Men: A King (12) 37 cb.

   HEIDELBERG: Men: Stroke: Ambrose: B Fraser D Sinclair R Osborne K O'Connor 56.125.

   HEYFIELD: Men: Stableford: S Phillips (36) 42.

   HIDDEN VALLEY: Stroke: A: E Laferlita (2) 71. B: V McNamara (15) 71. C: D Angelino (26) 73.

   HILLTOP TATURA: Men: Stableford: A: T O'Brien (9) 41. B: G Meneilly (20) 40. Women: J Baker (23) 40.

   HUNTINGDALE: Men: Stroke: A: D Smith (7) 70. B: D Atkinson (15) 69. C/Medal: G Rainer (21) 68. Par: Trophy: D Atkinson (15) 2 up. Stroke: Medal Jan: A Elsworth (13) 72. Scr: C Jones M Sturt 75 to playoff. Stableford: D Arenstein (17) 36. Women: Stroke: K Crawford (9) 72 cb.

   KERANG: Men: Stableford: G Thorne (5) 43. Women: M Dillon (10) 37.

   KEW: Medley: Stableford: A: S Watts (10) 37 cb. B: M Davies (15) 36. C: T Fanning (21) 40.

   KEYSBOROUGH: Men: Par: A: T Strapp (7) 2 up. B: D Lewis (17) 3 up cb. C: M Miriklis (25) 3 up. Women: S Mann (25) sq. Men: Stroke: C'ship: Div 1: R Harvie bt S Cope 1up. A: J Danaher bt P Kennedy 4-3. B: D Dunstan bt J Handley 2up. C: A Garlepp bt J Wall 3-2.

   KILMORE: Men: Stableford: A: T McGregor (13) 39. B: T Paul (20) 40 cb. Women: Stroke: S Wicking (12) 74.

   KINGSTON HEATH: Men: Stableford: 4B: J Shelton (20) A Osborne (8) 46 cb.

   KOORINGAL: Men: Par: A: A Joveski (4) 1 up. B: I Wilson (13) 5 up. C: D Thorpe (16) 5 up. D: G Summerhill (27) 4 up cb. Women: Par Yellow: T Grant (11) 1 down.

   KORUMBURRA: Men: Stroke: A: M Wrigley (3) 70 cb. B: R Gallagher (19) 68.

   KYABRAM PARKLAND: Men: Stableford: 4B: R Reid (20) F Roberts (17) 45 cb. Women: F Glover (16) F Roberts (28) 42.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stableford: 2B multi: A: L Casey (14) K Livingston (23) 73. A: K Stanton (36) 38.

   KYNETON: Stroke: American Foursome: D Bath J Biscocho (13.125) 62.875. Mxd: D Murphy A Hanks (9.5) 70.5.

   LAKES ENTRANCE: Men: Stableford White: A: S Sproule (7) 39. B: G Vick (25) 41.

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stableford: Trophy: S Lee (30) 43. A: A Hill (11) 44. B: I Tennent (13) 39 cb. C: S Jolly (20) 41. Women: Stroke Matchplay: Yellow: C Nash (25) bt S Gallagher (25) 4-3.

   LATROBE: Medley: Stableford: A: D Smith (8) 41. B: B Ryan (16) 44. C: M Holt (20) 43.

   LEONGATHA: Par: A Edney 9 up.

   LONSDALE: Stroke: A: B Holland (13) 65. B: M Birch (21) 63. C: P Lewry (32) 71. B Prussner (24) 71. B: E Percy (29) 69.

   MAFFRA: Stableford: A: G McQuillen (7) 38. B: T Humphryis (18) 40. C: I Hartley (23) 34.

   MALLACOOTA: Men: Stroke: Medal Feb: Medal: D Lau (36) 65.

   MANSFIELD: Men: Stroke: Div 1: P Conway (10) 64. Div 2: B Egan (19) 63. Women: Div 1: T Horwood (43) 68.

   MARYBOROUGH: Men: Par: A: R Young (12) 2 up. B: G Pratt (17) 1 down cb. C: C Jennings (21) 4 up. Women: Stableford: A: R Brooker (18) 33.

   MEDWAY: Men: Stableford: Trophy: A: A Drake (11) 39 cb. B: A Siebert (13) 42. C: B Collins (22) 43. Women: A: L Goddard (8) 36.

   MEENIYAN: Stableford: C Graeme (14) 42. Women: S Straw (33) 38 cb.

   MELBOURNE AIRPORT: Men: Stroke: A: I Grgic (12) 66. B: A Hussain (17) 61 cb. C: A Fatone (27) 67.

   METROPOLITAN: Stableford: A: R Anderson (3) 41. B: D Axup (12) 42. C: B Dickson (21) 39. Women: D Prpich (33) 35 cb. Jnr: Stroke: C'ship: C Falconer (2) bt E Sheard (3) 3-2.

   MILDURA: Medley: Par: 4B: P Hartman (15) W Gill (10) 10 up.

   MOE: Medley: Stableford: 2B multi: K Ayton (12) P Mogridge (5) 78.

   MOOROOPNA: Men: Stableford 4B: White: P Curtis & D Austin (17 & 28) 49 cb. Women: Stableford: A: Z Courtney (19) 39. B: C Hicks (37) 39.

   MORACK: Snr Stroke: 54-hole C'ship: A: R Collins (15) 206. B: M Seto (29) 202. C: J Uren (30) 209.

   MORNINGTON: Stableford: A: G O'Donnell (10) 40. B: G Millen (18) 41. C: T Galligan (23) 41.

   MORWELL: Men: Stableford: A: D Smith (12) 40. B: G Kamphuis (14) 41. C: P Cantrill (21) 42.

   MT MACEDON: Stroke: Medal: A: W Devereux (7) 64. B: T Carter (14) 65. C: B Close (20) 64.

   MT MARTHA: Men: Stableford: I Taylor (22) 44. Women: B Birch (22) 39.

   MYRTLEFORD: Stableford: 4B: G Browne (24) C Fraser (19) 43 cb.

   NEANGAR PARK: Men: Stroke: A: S McHugh (5) 5. B: G Leech (16) 5. C: D Hickey (25) 7.

   NORTHERN: Men: Stableford: A: D Allan (5) 40. B: P Forster (18) 44. C: A Gill (22) 41.

   OAKLEIGH: Women: Stroke Medal Feb: Black: A NEWTON (12) 56. Men: Par: Z KALUCAI (18) 6 up.

   OLINDA: at Cardinia Beaconhills: Men: Stableford: A: J Scott (11) 37. B: G Collier (35) 39. Women: J Matthews (27) 25.

   ORBOST: Par: M Shanahan (3) 3 up cb.

   PAKENHAM: Mxd: Par White: A: G Steel (8) 5 up. B: D Jones (16) 7 up. C: G Steel (24) 6 up.

   PATTERSON RIVER: Stableford: A: L Adamson (11) 38. B: A Black (14) 34. C: S Bull (35) 38. Women: J Rais (18) 38. Men: Stroke: Matchplay: K Boem bt M Sweeney 3-2.

   PENINSULA KINGSWOOD: Women: Par: Kingswood: A: C Aston (15) 5 down. Men: Par White: A: N Seaton (13) 1 up. Women: Stableford: Peninsula Composite: A Blencowe (15) 35. Men: Stroke Kingswood: White: A: G Ryan (14) 70. B: P Mahoney (19) 72. Hole in one: Peninsula Composite: Black: S Watt at 14th. Stroke: A: S Haslem (14) 70 cb. B: S Gabriele (19) 70. C: P Siegel (26) 77.

   PHILLIP ISLAND: Women: Stableford: K Green (15) 31. Men: A: C Southern (5) 37. B: G Ferrari (14) 40. C: J McCaffrey (30) 40.

   PORTARLINGTON: Men: Stableford Black: A: S Anderson (9) 38 cb. B: S Walton (16) 39 cb. C: T Dewey (22) 40. D: I Woodhouse (36) 38. Women: Stableford: J Livermore (36) 42.

   PORTLAND: Men: Stableford: A: D Herbertson (8) 40. B: R Manitta (14) 40. C: C Howlett (28) 36. Women: T Heaphy (22) 35.

   PORTSEA: Men: Stableford: A: T Cousley (9) 34. B: D Czarnecki (14) 38. C: G Hill (24) 42. Women: Stroke: C Barber (17) 34. Men: Stableford Gold: J Campbell (30) 36. Stroke: Cup: A: C Robbins (0) bt C Jewell (0) 5-4. B: T Richards (0) bt P Jay 6-4. C: L Lachal (0) bt J Carr 2-1. D: G Watson (0) bt G Spooner 2-1. Women: A: K Marx (0) bt K Hastie (0) 7-6. B: L Rollnik bt J Sands 5-4. C: H Martin bt B Hayball 5-4.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stableford: A: J Fernandez (16) 45. B: P Martin (18) 39. C: R Bradley (35) 38.

   RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: A: P Tyler 45. B: S Doolan (19) 47.

   RACV HEALESVILLE: Stroke: S Caldicott (5) 66.

   RANFURLIE: Stableford: 4B: J Russell (25) J Taylor (11) 45 cb. Men: Stroke C'ship: Black: L Bailey bt M Caruso 6-4.

   RICH RIVER: Women: Stableford: 4B: West: P Heywood (31) D Dinsdale (31) 41. Men: Stableford Black: G WALLACE (29) 50. B Kneebone (29) 50.

   RINGWOOD: Men: Stroke: A: S Pell (5) 67 cb. B: A Beacom (16) 62. C: R Robinson (19) 68. D: F Pickering (26) 71 cb. Women: F Homans (42) 70. Men: C'ship: S Pell (5) 298. Women: D Bradley (14) 336.

   RIVERSDALE: Men: Stroke White: A: A McCleery (10) 69. B: G Elliott (15) 68. C: P Hall (24) 68 cb.

   RIVERSIDE ESSENDON: Women: Par Green: G Livingstone (20) 2 up.

   ROMSEY: Men: Stroke: Medal Feb: M Nicholls Jnr (17) 60.

   ROSANNA: Mxd: Stroke: R Keys (9) 68. S Boland (18) 63. J Herbert (31) 70 cb. Medal of Medallists: V Donnini (13) 74.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: North: A: R Lee (7) 34 cb. B: D Wills (17) 36. South: A: G HARWOOD (9) 39. B: M INGRAM (15) 41. C: K GLASS (24) 39. Women: A: R DAVEY (21) 36. B: J WILLIAMS (37) 35 cb.

   ROSEBUD PARK: Men: Stableford White: R Dorsett (10) 42. Women: Stableford: C Tiedgen (28) 36.

   ROSSDALE: Men: Stroke: A: P Maddaford (9) 67. B: J Anderson (20) 69. C: J Berry (30) 65. Medal Mar: J Berry. Cup: G Charnley. Snr: G Charnley. Men: Medal Feb: T Alvares. Women: Medal: M Robinson (7) 72.

   ROYAL MELBOURNE: Mxd: Stroke: Foursome C'ship: West: S Jones (1) I Jones (3) 156. Foursome: D Court (12) J Harwood (27) 72.5. Men: Stableford East: White: D Holst (25) 37.

   SAFETY BEACH: Women: Stroke: Canadian Foursome: M Cousins (43) L Fredricson (24) 66.5. Men: Par: A: J Di Virgilio (12) 2 up. B: R Di Virgilio (19) 7 up. C: D Lovell (23) sq.

   SALE: Stableford: A: L Maguire (12) 39 cb. B: B Johnson (27) 40. Women: P Schaper (19) 37.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Stableford: A: L Keenan (6) 39. B: G House (10) 39. C: R Hulstrom (20) 36.

   SANDHURST: Men: Stableford: North: A: T Taylor (8) 39. B: L Oliver (12) 37. C: C Chong (21) 38. L Kyriakopoulos (17) 40. Women: M Levy (10) 34. Champions: J Templeton (29) 41. Stroke: Matchplay: North: B Kennedy bt N Griffiths 4-2.

   SANDRINGHAM: Women: Stroke: J Cormack (27) 68. Men: A: J Honner (9) 66. B: G Paterson (16) 67 cb. C: P Cooke (25) 63.

   SETTLERS RUN: Men: Stableford Gold: A: P Chant (11) 42. B: M Gonzales (17) 38. C: F D'Angostino (32) 37. Women: Green: R Curtin (14) 32.

   SEYMOUR: Women: Par: J Fletcher (5) 5 up. Men: A: D Enrico (10) 3 up. B: K Summers (22) 4 up.

   SHEPPARTON: Women: Par: Trophy: K Douglas (20) sq cb. Men: Par White: A: D O'Neill (6) 4 up. B: R Sizer (15) 3 up. C: B Dean (22) 6 up.

   SORRENTO: Women: Stroke: G Williamson (28) 70. Men: Stroke Medal Feb: Black: A: W Fairlie (11) 64. B: R McClure (15) 69. C: I Nankivell (27) 63.

   SOUTHERN: Stroke: Ambrose: T Clement (5.5) A Murden T Tuckwell J Wood 53.5. Holden Scramble: M Long (5.125) L Cook W Farnham D Jolley 55.875.

   SPRING PARK: Men: Stableford: B Rai (25) 38.

   SPRING VALLEY: Mxd: Stroke: A: D Nation (10) 70. B: A Goldfinch (15) 65. A: J Ostermeyer (12) 71. B: L Marino (15) 72 cb. Medal Feb: A Goldfinch (15) 65.

   ST ANDREWS BEACH: Stableford White: W Thompson (14) 39.

   STAWELL: Mxd: Stableford Ambrose: White: J McKendrick (15) A Jamieson (18) C Orr (33) 141.

   STRATHALLAN: Men: Par: N Jones (25) 5 up. A: G Blackwood (13) 2 up. B: V Elias (19) 1 up cb. C: R Horkings (23) 2 up cb.

   SUNSHINE: Men: Stableford: A: M Kuypers (10) 39 cb. B: M Gauci (19) 39 cb. C: E Wojniusz (20) 43. Women: L Bouakeo (26) 33. Men: Stroke: Foursome C'ship: J Papadopulos (4) N Papadopulos (4) 147.

   TARRAWINGEE: Mxd: Stroke: K Miller (18) 65.

   THE HERITAGE: Men: Stableford St John: Black: A: M Ubvin (10) 36. B Henderson (2) 34. S Marx (3) 33. B: A Seah (16) 30. S Giles (18) 29. L Bain (13) 28 cb. C: R Squibb (28) 33. A Sulaksana (22) 29 cb. T Sofo (20) 29. Stableford: Henley: A: S Ferraro (8) 44. M Butler (5) 36. I Hall (8) 35. B: M Rowe (16) 40. D Lim (15) 39. D Price (18) 37 cb. C: S Chua (24) 41. G Messina (24) 38. D Morton (19) 37.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: R Stinson (7) 43.

   THE SANDS TORQUAY: Men: Stableford: A: D Mallett (2) 38. B: B Brackin (13) 38. C: N Trevena (26) 38. Women: M Juniper (33) 33.

   THIRTEENTH BEACH: Women: Stableford: Creek: M Haig-Muir (29) 41. Men: A: S Davies (2) 37. B: R Stuchbery (12) 38 cb. C: D Lyons (14) 38 cb.

   TIRHATUAN: Men: Stroke: A: L Jaffe (14) 66. B: R Barrie (17) 67. C: N Burridge (29) 67. Women: T Johnson (25) 69.

   TORQUAY: Men: Stableford: A: B Inglis (11) 37. B: A Young (12) 42. C: K Mitchell (30) 38. Women: M Joyner (17) 40. Men: Resort: A: S Stadler (14) 38. B: P Orwin (16) 40. Visitor: J Fisher (Albury GC) (19) 42.

   TRARALGON: Men: Stableford: A: C Couling (12) 41. B: D White (15) 42. C: J Robertson (19) 40. D: R Martinez (28) 42. Hole in one: P Sharp at 5th. Women: Stableford: 2B: S Coffey (11) A Chapman (22) 37.

   TRENTHAM: Stableford White: A: R Winzer (12) 37. B: R Hanson (18) 42. C: V Adamson (26) 39.

   VICTORIA: Men: Stroke Medal of Medallists: Black: K Ciupek (+1) 73. Stableford: A: E Saddington (7) 37 cb. B: C O'Malley (15) 37. C: G Focken (17) 39. Stableford White: F Pestl (34) 37. Women: Stableford: Trophy: N Fielding (7) 73. N Fielding (7) 38.

   WANGARATTA: Men: Stableford: A: A Stevens (16) 40. B: B Comensoli (27) 39.

   WARRACKNABEAL: Men: Par: Hcp: A: N McLean (13) 4 up. B: D Murphy (22) 8 up. Women: Stableford: M Massey (16) 36.

   WARRAGUL: Stableford 4B: White: A Barnes (22) P Faithful (19) 52. Stableford: A: J Kennedy T Fitzsimmons 47. Women: J Kennedy M Wight 42. Mxd: H Coghlan J Enbom 44.

   WARRNAMBOOL: Men: Par: A: D Oakley (6) 4 up. B: R Main (14) 11 up. C: S Hogan (22) 8 up. Women: C Glennon (14) 1 up.

   WERRIBEE PARK: Women: Stroke: A: J Macleod (14) 78. Medal of Medallists: A: J Macleod (14) 78. Men: A: D Tudor (10) 67. B: D Farrugia (14) 70. C: P Dawson (16) 70. D: J Sahayam (22) 72.

   WODONGA: Mxd: Stroke: Ambrose: O Roberts W Roberts R Hillary G Cardwell (6.38) 53.62. Men: J Williams J Mann C Harmer R Mann (6.5) 50.5.

   WONTHAGGI: Men: Stableford: 4B: M Tiziani (11) S Tiziani (14) 48. Women: M Johnson (13) 39.

   WOODEND: Men: Stableford White: N Bottoms (9) 43.

   WOODLANDS: Women: Par: M Itschert (16) 2 up. Men: Par White: C: S Mokryj (18) 6 up. A: M Ryan (4) 3 up. B: J Dixon (11) 2 up.

   WOORAYL: Men: Stroke: Medal: A: C Gourlay (10) 66. B/Medal: G Young (18) 65. C: G Challis (25) 70.

   YALLOURN: Men: Stableford: A: B Williams (1) 41. B: T Rudy (13) 43.

   YARRA PARK: Men: Stableford White: S Brennan (25) 42. Women: Stableford: A Pepyat (32) 36.

   YARRA VALLEY: Men: Stableford: S Walsh (36) 41.

   YARRA VIEW: Stableford: A: P Nardella (13) 40. B: P Rosenwax (24) 40.

   YARRA YARRA: Men: Stableford: A: P Duffy (10) 39. B: A Witham (11) 37. C: M Semmens (18) 41. D: C Ball (32) 39. Snr Stableford Yellow: G McLeod (23) 37. Women: Stableford: C Eime (32) 35.

   YARRAM: Women: Stableford: J Moore (33) 36. Men: Par: A: P McAninly (8) 3 up. B: N Underwood (16) sq. C: C Coulthard (20) sq. D: G Denovan (25) 3 up.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: A: W Dickson (20) 39. B: N Stone (25) 36. Men: Stableford White: A: B Lewis (5) 38 cb. B: G Bailey (23) 41. Murray: A: C Le Chevallier (9) 39 cb. B: S Johns (19) 41. 

24 June 2018
A month after her first win for the LPGA Tour season, Australia’s Minjee Lee is chasing another one hard in Arizona. Read more
23 June 2018
Australians are prominent in tournaments across the world today, headed by Scott Hend at the BMW International in Germany. Read more
22 June 2018
ANGLESEA: Women: Stroke: Foursome: S McGibbony (32) J Power (32) 74. Read more
MyGolf
Golf Victoria