Victorian club golf results - Saturday

 

   APOLLO BAY: Mxd: Stroke: Pinehurst: D Hinds N Hinds (18) 61.

   AXEDALE: Stroke: Medal: Div 1: W Pollock (15) 63. Div 2: T Holmes (16) 65. Div 3: L Budds (23) 60. Women: Medal Mar: Div 1: L Andrea (4) 71. Div 2: S Minne (28) 70.

   BACCHUS MARSH WEST: Stroke: A/Medal: D Cowan (6) 66. B: H Cowan (35) 69. Women: W Knipe (18) 72.

   BAIRNSDALE: Women: Stableford: Hcp: S Wood (10) 38. Men: A: C Tilley (11) 41. P Soulsby (17) 38.

   BARHAM: Stableford: A: I Bennett (12) 40. B: G Lang (22) 41. Women: G Sheldrick (35) 38.

   BELVOIR PARK: Women: Stroke: S Bullows (21) 74. Men: A: J Roberts (9) 66. B: J Lebek (17) 66. C: P Phillipson (68) 68.

   BEMBRIDGE: Mxd: Stroke: 9-hole: A: A Eaton (5) 30. B: A Hall (9) 29 cb.

   BENALLA: Stroke: A: A Papworth (12) 70. B/Medal: J Dalton (13) 69. C: M Schedlich (19) 70. A Scr: T Symes (4) 76.

   BENDIGO: Stroke: A: D Fullerton (9) 70 cb. B/Medal: D Arthur (14) 70. C: S Turner (26) 68.

   BERWICK MONTUNA: Mxd: Stroke: A: K Withers (10) 66 cb. B/Medal: M Boler (15) 62. C: R Savage (23) 64 cb. M Crawford (10) 69.

   BOX HILL: Stroke: A: J Bigley (8) 66. B/Medal: P Giderson (16) 65. C: L Jonas (23) 69 cb. Medal Feb: G Little (19) 71. Women: A Gu (15) 74.

   BRIGHT: Stroke: Medal: A: C Oswin (10) 70. B: D Grimes (21) 68. C: R Heydon (25) 69. Women: A: C Burgess (12) 72. B: J Taberner (45) 72.

   BRIGHTON: Par: Medal: C Joell (18) 7 up. Trophy: R Whyte (16) 6 up.

   BROADFORD: Women: Stroke: S Inness (24) 70. Medal: A: G Holmes (3) 63. B: B Nesbitt (14) 68. C: G Crook (33) 67.

   BUNINYONG: Men: Stroke: A: T McConchie (12) 67. B: B Kay (18) 67. C: B Soderman (24) 70.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stroke: Medal of Medallists: S Jones (16) 71. A: D Crowe (4) 68. B/Medal: W Hassall (11) 66. C: C Dell (18) 70 cb.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Stroke: R Sinclair (14) 71.

   CASTLEMAINE: Stroke: A/Medal: L Smith (13) 68. B: R Ashby (15) 72 cb.

   CENTENARY PARK: Stroke: A: M Kelly (10) 69 cb. B: D Holland (17) 68 cb. Medal: D Holland (17) 68 cb.

   CERBERUS: Stableford: 4B Agg: P McCoy (18) G Harrison (23) N Uren (26) S Jones (18) 137.

   CHALAMBAR ARARAT: Stroke Black: A: R Porter (9) 66. B: W Seadon (12) 65. C: J Price (23) 66.

   CHELTENHAM: Medley: Stroke: L Bird (16) 65.

   CHURCHILL & MONASH: Men: Stroke: 27-hole Foursome C'ship: T Gabbett (19) D Taylor (21) 103.

   CHURCHILL WAVERLEY: Stableford: Endeavour Hills: M Psaila (22) 40. Stroke: Rowville: A: C Aikman (8) 69 cb. B/Medal: R Hogan (14) 65. C: P McKay (20) 70.

   CLIFTON SPRINGS: Stroke: 4B: M Kelly (27) A Everett (19) 54. Women: P Caarels (42) A Franklin (14) 65.

   COBRAM BAROOGA: Men: Stableford: S Naughton (13) 42. A: B Eddy (9) 41. B: E Zolnierczyx (30) 40 cb. Women: C Hrdina (27) 35 cb.

   COHUNA: Men: Stroke: R Haig (18) 69. Women: Stableford: B Wood (36) 30.

   COLAC: Men: Stableford: A: B Arnst (10) 39. B/Medal: P McCallum (14) 41. C: O Lucas (21) 40. Women: L McCoombe (26) 38.

   COMMERCIAL ALBURY: Stroke: A: J Stead (8) 69. B: L Mackinnon (13) 66. C: P Lee (22) 67.

   COMMONWEALTH: Men: Stableford: A: B Mathhews (12) 37. B: M Haysom (15) 38. C: C Forsterling (22) 40. Mxd: Gentsome: G Beatie (23) I Edwards (21) A Newton (9) C John (+3) 104.

   COROWA: Women: Stroke: Medal Mar: Medal: T Merritt (29) 103/74. Men: A: I Reichman (9) 81/72. B/Medal: D Holmes (15) 84/69. C: G Pickett (21) 97/76.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Mxd: Stroke: Medal Mar: A/Medal: W Bowd (11) 69. B: R Wratten (20) 70. C: Z Zoghbi (27) 71.

   CRANBOURNE: Men: Stroke Black: A/Medal: T Ryan (2) 69. B: W MacDonald (14) 73 cb. C: S Greenberg (24) 70.

   CREEKSIDE: Men: Stroke: Medal Mar: A: D Fisher 65 cb. B/Medal: P Gray 62. C: D Orrock 65. Women: Stroke Yellow: Medal: G Rowe 71.

   CURLEWIS: Women: Stroke: E Cass (10) 73. Men: A: P Meyer (3) 67. B: S Gilbert (14) 69. C: D Trebilcock (21) 69.

   DENILIQUIN: Stroke: A: S Callanan (15) 69. B: T Kew (22) 69. C: K Pearce (26) 70.

   DEVILBEND: Men: Stroke: A: S Robertson (13) 67 cb. B: A Mentiplay (8) 70 cb. C: G Groves (22) 67.

   DORSET: Mxd: Stroke: A/Medal: S Magnuson (8) 61. B: B Mc Mahon (13) 63. C: J Butterworth (27) 65.

   DROUIN: Women: Stableford: B Goodwin (24) 34. Men: Stroke: A/Medal: W Hood (13) 64. B: D Grafton (22) 67. C: B Barwick (34) 70. Scr: R Hammond 69.

   EAST MALVERN: Men: Stroke: A: M Mortimer (8) 63. Trophy: B: H Naidu (16) 61. C: A Goldman (20) 65. Women: Trophy: W Beron (20) 68.

   EASTERN: Mxd: Stroke: South: S Tibb (12) 70. North: L De Haan (16) 67. East: A: M Brusamarello (13) 66. B: C Wirth (19) 65.

   EASTERN SWARD: Par: A: P McFie (11) 1 up cb. B/Medal: S Kort (18) 5 up. C: R Horton (24) 2 up. D: V Van Bert (36) 2 up.

   EASTWOOD: Men: Stroke: Medal Mar: A: T Fountain (12) 68. B: R Kent (15) 68 cb. C: N Mills (21) 64. Medal Feb: Medal: S Town (14) 78. 4B KO f: A Kay . D Ford bt T Francis . D Belcher 19th. Matchplay: P Elliot bt J Birrell 4-2.

   EILDON: Mxd: Stroke: Medal Feb: B/Medal: D Seamer (23) 86. A: C Long (18) 86.

   FINLEY: Mxd: Stableford: 4B: L McNamara (18) M McNamara(Wynnum 15) 44. Men: R Healey (25) 36.

   FLINDERS: Women: Stroke White: M Hastings (23) 65. Stableford: L Conboy (39) 31 cb. Men: Stroke Black: A: C Holmes (13) 67. B: G Barnett (16) 68. C: G Dedman (24) 65. Stableford: R Williamson (34) 33 cb.

   FOREST HILLS: Men: Stableford: A: R MacDonald (12) 41. B: S Kitanovic (28) 37.

   FOSTER: Stroke: A/Medal: G Cox (13) 64. A Scr: C Buckland 72. B: D Jenkins (26) 67.

   GARFIELD: Men: Stroke: Medal Mar: A: R Mitchell (14) 63. A Scr: S Kohut (8) 77 cb. B: P Fedorenko (19) 66. B Scr: G Macklin (16) 83. C/Medal: C Williams (24) 63. C Scr: C Williams (24) 87. Women: B Clark (13) 73 cb.

   GISBORNE: Men: Stroke: A: P Clough (1) 67. B: T Stotten (15) 69. C: S Clough (31) 65. Cup: S Clough (31) 65. Scr: P Clough (1) 68. Women: Stableford: A: L Frew (23) 40.

   GLEN WAVERLEY: Stroke: A/Medal: S Rajah (20) 65. B: C Makin (26) 66. Women: E Mitchell (35) 73 cb.

   GOONAWARRA: Stableford: J Beaton (26) 38 cb. Stroke: C Tanwangco (9) 71. B Midolo (13) 69. Medal: P Trimboli (19) 69. Women: Medal: M Johnstone (24) 72.

   GREEN ACRES: Stroke: Medal A: N Richardson (7) 67. B: D Hatcher (19) 67. C: R Livy (20) 64. Medal of Medallists: J Mansfield (0) 69.

   GROWLING FROG: Men: Stroke: A: D Blythe (4) 73 cb. B: C McMullin (13) 70. C: R Meredith (23) 70. Women: A Fonda-Russell (14) 78.

   HEIDELBERG: Par: A: B Meikle (9) 7 up. B: T Cleve (15) 7 up cb. C: A Collins (23) 5 up.

   HEYFIELD: Stroke: Medal: L Evans (16) 68. A Scr: G Krutli (5) 79.

   HEYWOOD: Stroke Medal: J Barclay (4) 69. Women: Stroke: S Rigg (25) 70.

   HIDDEN VALLEY: Stableford: A: J Watt (9) 39. B: L Cristini (11) 35 cb. C: C Griffin (20) 41.

   HILLTOP TATURA: Men: Stroke: Medal of Medallists: J Risstrom (22) 59.

   HORSHAM: Stroke: Medal A: L Gebert (2) 65. B: R Muszkieta (14) 69 cb. C: J Merlo (29) 60. Women: J Obst (16) 74.

   HUNTINGDALE: Men: Stableford: A: W Sargeant (9) 40. B: A Jones (12) 38. C: P Vawdrey (23) 39. Women: S Park (10) 36.

   IVANHOE: Mxd: Stroke Medal of Medallists: White: R Fuller (23) 64. Men: Medal Mar: A: A Grinbergs (12) 63. B: T Mifsud (21) 62. Women: Stroke: B Nicholls (38) 63.

   KERANG: Men: Stroke: R Fisher (18) 62. Women: S Jenner (24) 71.

   KEW: Medley: Stroke: A: J Tropeano (13) 69. B: I Huynh (16) 69. C: A Height (32) 64. Stableford: C Barry (23) 42.

   KEYSBOROUGH: Medal: R McHenry (18) 69. Stroke: J Taylor (3) 76. Stableford: B Remy (18) 35. Women: Stroke: S Mann (24) 79.

   KILMORE: Men: Par: A: T Cooney (11) 6 up. B: C Anderson (19) 5 up.

   KINGSTON HEATH: Men: Stroke Black: L Montfort (21) 65. A: R Taylor (6) 67 cb. Scr: A Scr: J Flynn 70.

   KOORINGAL: Men: Stroke: A/Medal: W Butler (6) 64. B: A Ziegler (13) 69. C: D DeGreenlaw (17) 70. D: K Wilson (22) 66. Women: T Burke (26) 76.

   KYABRAM PARKLAND: Stroke: A: S Attardi (10) 51. B: M Maxwell (16) 52. C: D Green (21) 48. Women: A: D Hee (13) 54 cb. B: P Laidlaw (22) 52.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stroke: Medal: A: J McHale (12) 69. B: P Dickens (24) 65. Women: L McMaster-Smith (42) 71.

   KYNETON: Stroke: A/Medal: C Kanaris (11) 65. B: M Russell (17) 75. C: W Dodd (20) 68.

   LAKES ENTRANCE: Women: Stableford: D Dickson (18) 37. Men: Stableford White: B: E Banks (15) 41. A: D James (10) 37. C: E Smith (23) 38.

   LAKESIDE at Albert Park: Stroke: Medal: A: A Seddon (6) 68. B: I Sidoti (15) 67. C: G Gregors (21) 68. Matchplay: J Olszewski (13) bt E Michel (13) 2-1. Women: Medal: S Lee (30) 66.

   LANCEFIELD: Stroke: Medal: A: H Parks (5) 71. B: S Draper (19) 70. C: W Mee (23) 65.

   LATROBE: Medley: Stroke: Hcp: A: R Healey (11) 67. B: R Thomas (18) 66. C: M Holt (19) 68.

   LONSDALE: Stableford: A: H Morris (23) 38. R McKenzie (19) 42. B: S Morrison (23) 40. Stroke: A: J Manley (9) 64. B: L Adam (24) 58.

   MAFFRA: Stableford: A: W Sage (7) 38. B: G Driffield (19) 41. C: L Smalley (23) 41.

   MALLACOOTA: Stableford: 27-hole: O Liedtke (17) 59.

   MANSFIELD: Stableford: Div 1: B Parsons (16) 41. Div 2: T Jones (27) 46. Women: M Cumming (18) 36.

   MARYBOROUGH: Stroke: A: B Chaplin (5) 69. B/Medal: R Clegg (14) 68. C: G Proctor (23) 71. Women: Stableford: A: H Rogan (15) 32.

   MEDWAY: Stroke: Trophy: A: P McMahon (4) 65. B: K Chea (14) 65. C: G Benstead (19) 61. Women: J Medwin (19) 73.

   MEENIYAN: Stroke: A/Medal: D Gregg (18) 67. B: L Redpath (23) 71.

   MELBOURNE AIRPORT: Men: Stableford: A: J Duim (6) 40. B: S Tomac (19) 42. C: P Carr (26) 39 cb.

   MELTON VALLEY: Mxd: Stroke: Medal Mar: A: T Kingsford (3) 65. B: C Mcinnes (11) 69. C/Medal: R Sheilds (21) 65. D: H Noorman (22) 66. Div 5: M Bennett (23) 73.

   METROPOLITAN: Women: Stroke: K Burke (30) 72. Men: A: E Sheard (3) 68. B: C Patten (11) 71. C: M Bannenberg (18) 72.

   MILDURA: Medley: Stableford: A: G Polkinghorne (11) 43. B: C Mewburn (14) 39. C: G Tullock (23) 37. Women: J Mierswa (21) 26.

   MIRBOO NORTH: Stroke: B/Medal: R Hoskin (22) 67. A: J Robbins (17) 67.

   MOE: Men: Stroke: A Scr: A Bassman (+1) 71. A/Medal: W Yeomans (10) 68. B: V Powell (22) 68.

   MORNINGTON: Stroke: A: A Poh (12) 66. B: M McGreal (16) 71. C: L Baker (21) 69. Medal A Scr: J O'Carroll (20) 65.

   MORTLAKE: Stroke: Medal: I Jubb (21) 68.

   MORWELL: Stroke: A: P Henderson (9) 71. B: C Jephcott (17) 69. C: K Westwood (25) 65. A/Medal: K Westwood 65. A Scr: P Brown (-4) 67.

   MT MACEDON: Men: Stableford: A: P Sinclair (8) 38. B: T Atkins (11) 40. C: S Close (26) 40 cb.

   MT MARTHA: Men: Par: M Burton (21) 9 up. Women: A McCormack (30) 4 up. Men: Stroke: Matchplay: J Hunter bt G Smith 1up. Women: J King bt I Troy 5-3.

   MURRAY DOWNS: Stroke Medal: I Johansen (27) 65. A: G Ford (5) 67. B: L Shipsides (12) 74. C: H Rosewarne (27) 70.

   MYRTLEFORD: Stroke A/Medal: D Matthews (10) 64. B: J Welch (19) 70.

   NEWRY: Women: Stableford: R Whitelaw (17) 34. Men: J Dezaayer (23) 39.

   NORTHERN: Men: Stroke: Medal: A: B Rein (8) 67. B: S Hickmott (13) 67. C: R Croswell (21) 64. Jnr: R Lata (1) 74.

   NUMURKAH: Men: Stableford: A: M Hegarty (15) 40 cb. B: G Stone (22) 40. Women: B Hutchins (16) 36.

   OAKLEIGH: Men: Stroke: Medal: D Mazza (9) 56. Women: T Gardner (19) 56.

   OLINDA at Cardinia Beaconhills: Mxd: Stroke: B/Medal: G O'Brien (25) 71. A: J Smith (11) 73 cb. J Matthews (27) 78.

   PAKENHAM: Mxd: Stroke: A: A Went (11) 66. B: B Naismith (16) 63. C: D Lewin (29) 66.

   PATTERSON RIVER: Men: Stroke: A: B Roberts (7) 68. C: J Haslam (25) 70. Medal Mar: B: J Prasad (15) 66. Women: N Batten (17) 73.

   PENINSULA KINGSWOOD: Women: Stableford: Peninsula Composite: A Flanagan (36) 33 cb. Men: 2B Agg: J Kalogris (12) N Adkin (7) 70.

   PHILLIP ISLAND: Women: Stroke: K Green (15) 73. Men: A/Medal: J Bain (4) 68. B: T Shannon (13) 70 cb. C: J Shaw (23) 70.

   PORTARLINGTON: Men: Stroke Black: A: R Perry (11) 64. B: S Howard (17) 67. C: M Beasley (19) 67. D: S Cogger (28) 70 cb. Women: Stroke: J Edmanson (6) 72 cb.

   PORTLAND: Men: Stroke: A: L Gibbons (11) 68. B: D O'Brien (18) 69 cb. C: J Spencer (25) 65. Women: J Foster (19) 68.

   PORTSEA: Men: Par: A: P Jewell (8) 2 up cb. B: A Head (14) 4 up cb. C: G Chambers (19) 3 up. Par Gold: B Riley (16) 1 up. Veteran Medley: Par: L Seward (24) 3 up.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stroke: Medal: A: S Bartolo (15) 67. B: G Traynor - Capt Cup (17) 65. C: G McNamara (28) 70.

   RACV HEALESVILLE: Stroke: S Gordon (17) 63.

   RANFURLIE: Men: Stroke Medal Mar: Black: A: J Allen (9) 68 cb. B: G Adams (15) 69. C: J Nussbaum (22) 65.

   RICH RIVER: Women: Stableford: East: K Fitzgerald (14) 39. Men: Stableford Cup: Black: A: D Jacobs (2) 39. B: G Burke (16) 38. C: T Retallik (22) 39.

   RINGWOOD: Men: Stableford: A: A Austin (10) 43. B: E Shin (20) 44 cb. C: T Ralph (26) 43. Women: L Haylock (33) 39.

   RIVERSDALE: Men: Stroke: Medal Mar: A: S Newton (12) 69. B: M O'Donnell (14) 68. C: J McBride (20) 69. Medal Feb: A Loughridge .

   RIVERSIDE ESSENDON: Women: Stroke: Medal: N Graham (36) 70.

   ROSANNA: Stableford: A: R Harper (9) 41. B: J Riley (14) 41. C: C Coutet (20) 42. D: K Welsh (23) 40.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stroke: South: A: P Meuleman (12) 68 cb. B: R Geisler (15) 68 cb. C: I Turner (23) 66. Stableford: North: T Scheppers (3) 39. Women: Stroke: A/Medal: K Elphinstone (12) 69. B: J Sandford (33) 70.

   ROSEBUD PARK: Men: Stableford: D Loughnan (12) 41. Women: Par: J DiFede (39) 4 up.

   ROSSDALE: Stableford: 4B: R Williams A Vanin 51. Women: J Azzopardi B Terrell 43.

   ROYAL MELBOURNE: Men: Par Trophy: Composite: White: C Wright (14) 5 up. A Heffernan (12) 4 up.

   SAFETY BEACH: Women: Stableford: S Pratt (34) 69. Men: Stroke: A/Medal: J Di Virgilio (12) 63. B: S Lay (17) 65. C: G Reynolds (21) 64.

   SALE: Stableford: A: L Maguire (11) 41. B: P Ray (24) 35 cb. Women: D Grimble (24) 27 cb.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Stroke: Medal: A: D Brand (5) 71. B: N Bradshaw (13) 68. C: Y Hwang (21) 68.

   SANDHURST: Men: Stroke Champions: Black: A/Medal: H Smith (0) 70. B: S Scott (11) 72. C: S Bowmer (23) 71. Women: Stroke: North: Medal: G Williams (16) 71. Jnr: Champions: Medal: H Mourant (7) 75. Men: Stableford: North: B Pilgrim (25) 40.

   SETTLERS RUN: Men: Stroke Black: A: G Dignan (5) 65. B: C Mccormack (16) 68. C: J Forbes (25) 73. Women: Green: C Hinkley (32) 76 cb.

   SEYMOUR: Men: Stroke: A: C Zotti (6) 70. B: C Lubeck (16) 70. C: K Mulvaney (18) 67. Women: S MaCall (16) 75.

   SHEPPARTON: Stroke: Medal: A: G Van Riet (11) 67 cb. B: A Briggs (13) 67. C: A Welsh (24) 67 cb. Women: Trophy: J Harrington (23) 73 cb.

   SORRENTO: Women: Stroke: Cup: M Haddrick (28) 69. Men: Stroke Medal Mar: Black: A: W Fairlie (10) 68. B/Medal: A Reid (20) 67. C: C Stuart (23) 68.

   SOUTH PINES: Stroke: Medal: T Jewitt (10) 67. Div 1 Scr: R Moreland (4) 72 cb. Div 2: R Bertino (27) 73 cb.

   SOUTHERN: Stroke: A: G Pereira (4) 68. B: M Hallam (14) 68. C: G McKissack (18) 67.

   SPRING PARK: Mxd: Stroke: Medal: F Chung (18) 64.

   SPRING VALLEY: Mxd: Stableford White: A: D Pearson (8) 41. B: J Sheedy (18) 39. A: G Reddaway (15) 39. B: P Rodgers (25) 40.

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford White: S McGee (24) 43.

   STAWELL: Men: Stableford White: A: B Wynd (12) 38. B: M Hart (17) 39. C: K Dignan (25) 42. Women: Stableford: L Martin (16) 40.

   STRATHALLAN: Men: Stableford: D Stafford (23) 41. A: F Spillare (16) 37. B: C O'Connor (20) 38. C: A Wilson (31) 35 cb.

   SUNSHINE: Men: Stroke: Medal Mar: A: K Whittaker (6) 67. B: B Carnovale (13) 68. C: C Young (24) 62. Women: K Zhang (38) 71.

   TARRAWINGEE: Stroke: Medal: S Smith (30) 69.

   THE DUNES: Stroke: The Dunes: A: H Proos (7) 71. B: B Dempster (13) 69. C: T Farmer (8) 64. C'ship: A: J Orpwood (2) 220. B: T Gavadinas (10) 259. C: S Holcombe (20) 290. Women: Medal: L Harrison (26) 70. Mxd: Stableford: The Cups: A: R Paciocco (12) 21. B: N Congress (27) 19. Jnr: Stroke: C'ship: J Farmer (20) 91. The Dunes: B Blaich (5) 152.

   THE HERITAGE: Men: Stroke Medal Feb: Henley: Gold: D Petrevski (15) 73. Medal Mar: A: G Dantanarayana (10) 67. B/Medal: T Vitez (15) 66. C: J Alkin (22) 77. Stableford: St John: A: G Griffiths (7) 37 cb. B: J Wang (15) 38. C: G Salter (25) 39. Women: K Marx (2) 39.

   THE NATIONAL: Medley: Stroke: Long Island: D Redman (15) 68.

   THE SANDS TORQUAY: Stroke: Medal: A: L Vassallo (5) 67. B: D Postlewaite (15) 69. C: M Sitch (25) 65. Women: Stableford: P Payne (28) 36.

   TIRHATUAN: Stroke: A/Medal: M Devlin (5) 66. B: D Storey (19) 72 cb. C: S McPhee (26) 67. Women: Medal: D Storey (28) 70. Men: C'ship: A: K Richards 290. B: R Barrie 337. C: T Boersma 374. Cup: A: K Richards 275. B: R Barrie 273. C: T Boersma 284. Women: C'ship: T Wellington 278. Cup: T Wellington 221.

   TOCUMWAL: Mxd: Stroke: Foursome: D Perrett J Collins (15.5) 70.5.

   TORQUAY: Men: Stroke: A/Medal: T Powell (10) 61. B: C Fitzgerald (13) 65. C: I Sumner (17) 63. D: P Harvey (22) 65. Women: C Fitzpatrick (22) 70 cb. Men: Visitor: K Johnson (RACV GC 15) 67. Stableford: Resort: B Gough (28) 44.

   TRAFALGAR: Stroke: Medal: A Scr: T Johnson (0) 71. A: J Hasthorpe (3) 71 cb. B: L Snowball (21) 66.

   TRARALGON: Men: Stroke: Scr: C Dunn (9) 76. A: C Dunn (9) 67. B: G Whitmore (16) 65. C: J Gaulke (18) 67 cb. D: R Martinez (27) 67. Medal Mar: G Whitmore (16) 65. Medal Jan: D Fletcher (19) 79. Women: J Hayes (23) 68.

   TRENTHAM: Stroke: Medal: A: D Thiele (9) 65. B: I Power (19) 61. C: D Ridington (21) 59. A: R Bradley (25) 69.

   VICTORIA: Men: Stroke: Medal Mar: A: M Haslam (7) 66. B: A Rossi (13) 68. C: A Joyce (24) 68. A Scr: B Peacock 71. Stableford White: C Murphy (28) 32. Women: Stroke: B Cuthbertson (14) 78 cb.

   WANGARATTA: Men: Stroke: A: B Murray (14) 69. B: L Goonan (24) 67.

   WARRAGUL: Men: Stroke Medal Mar: White: A: R McCosker (6) 65. B: J Tellefson (13) 62. C: A Jinks (19) 62. D: J Morrison (28) 64. Women: Stroke: A: S Heenan (22) 71. B: J Little (32) 67.

   WARRNAMBOOL: Men: Stroke: Medal Mar: A: N Brown (8) 69. B: G Wills (18) 65. C: C Crossland (27) 65. Women: B Drake (17) 67.

   WHITTLESEA: Stableford White: A: M Mc Ginty (10) 42. B: R Cassidy (15) 39 cb. C: G Maurer (21) 41.

   WODONGA: Women: Stroke: V Beehan (15) 70. Men: Stroke Medal: Black: A: D West (8) 71. B: R Damm (12) 65. C: P Lamb (23) 65.

   WONTHAGGI: Women: Stableford: P Tiller (25) 37. Men: Stroke: Medal: A: J Sartori (9) 69. B: R Yann (16) 64. C: L Strosser (23) 63.

   WOODEND: Men: Stroke: Medal Mar: K Jones (22) 59.

   WOODLANDS: Men: Stroke: Medal Mar: A: A Taylor (5) 70. B: C Green (14) 68. C: P Owens (24) 67. Women: J Curtis (14) 73.

   WOORAYL: Par: 4B: P Challis (13) C Gillespie (36) 12 up.

   YARRA PARK: Par: Medal: D Wren (11) 2 up. Women: Medal: L Harvey (23) 1 up.

   YARRA VALLEY: Stroke: S Robertson (16) 68.

   YARRA VIEW: Stroke Medal: White: A: S Brennan (14) 67. B: G Brittain (29) 63.

   YARRA YARRA: Men: Stableford: A: I Shearer (9) 37. B: G Mclaren (14) 40. C: B Collins (18) 38. D: P Doolan (21) 36. Women: N Bickerton (8) 34. Men: Stableford Yellow: L Clark (28) 32.

   YARRAM: Women: Stroke: A Kingchurch (16) 77. Men: A/Medal: N Black (8) 68. B: I Duivenvoorden (16) 69. C: C Moore (18) 74 cb. D: D Phelan (23) 73. A Scr: N Black (8) 76.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Murray: A: K Droop (12) 39. B: M Jackson (27) 41. Men: Stroke: Medal Mar: A/Medal: S Tregenza (19) 66. B: W Rogasch (28) 67. Lake: A/Medal: A Skewes (12) 66. B: A Mockett (20) 67.

   YEA: Men: Stableford: B Kindred (30) 36.

   YERING MEADOWS: Men: Stroke: Medal of Medallists: Nursery: G Williams (14) 76 cb. P Hansen (26) 69. Valley: R McLaren (16) 69. Stableford White: M Wilkes (24) 39. Women: Stroke: Nursery: L Williams (30) 77. L Williams (30) 77.

 

 

 

 

 

 

20 June 2018
The family of Australian golfing great Peter Thomson announce his passing on Wednesday 20 June 2018. Read more
20 June 2018
On Episode 48, we wrap up the US Open including Phil’s penalty controversy and Shinnecock’s course set-up. We’re also joined in-studio by National ... Read more
20 June 2018
ALTONA LAKES: Snr Stroke: 9-hole: J Lee (11) 35. Read more
MyGolf
Golf Victoria