Victorian club golf results - Sunday

AMSTEL: Par Ranfurlie A: M Johnston (8) 5 up. B: A Visscher (22) 2 up cb. W: K Young (19) 2 up.

   APOLLO BAY: Ambrose: D O'Meara G Vesey A Rowirth (8-2/3) 52-1/3.

   AUSSIE GOLF RANCH: Stableford: M Ryan (24) 37.

      BACCHUS MARSH WEST: Stableford: G Shelly (28) 39 cb.

   BARHAM: Stableford: M O'Reilly (17) 37.

   BERWICK MONTUNA: Stableford: R Jarvis (21) 44.

   BOX HILL: Ambrose: I Penboss B Cooper (4-1/4) 61-3/4. Mxd Stableford: J Webb (12) 34.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: B Vigilante (10) 43.

   CHURCHILL PARK: Stableford: E Weinman (19) 39.

   COMMONWEALTH: Trophy: M Telley B Telley bt M Morris A Swoboda 4-2.

   COROWA: Medley Stableford: T Conroy (33) 40 cb.

   CRANBOURNE: Stableford A: G Tatham (9) 40. B: C Green (13) 37. C: A Nadelman (31) 37. W: I Brouze (25) 35.

   DEVILBEND: Stableford: D Hunt (21) 38. W: M Wade (33) 28.

   DORSET: Stroke A: G Lehman (10) 68. B: T Ralph (19) 62. C: M Walker (31) 66.

   EAST MALVERN: Par: I Delforce (17) 5 up cb.

   EASTERN: Par: M Edwards (8) 4 up.

   EASTWOOD: Stableford A: G Sosenko (2) 40. B: G King (16) 44. C: K Challinor (23) 40. W: J Coviello (25) 38.

   ELSTERNWICK PARK: Stroke: J Bowey (31) 59.

   FINLEY: Stroke: B Fahey (22) 69.

   GARFIELD: Stableford A: I Hopper (9) 39. B: R Coates (21) 42.

   GLEN WAVERLEY: Stableford: A Ludenkens (15) 41.

   GREEN ACRES: Stableford: B Brown (27) 43. W: M Cantwell (38) 38.

   GROWLING FROG: Stableford: I Natalino (16) 29.

   HEIDELBERG: Stableford A: M Higham (3) 41. B: G Thornicroft (16) 39. C: J Schipano (23) 41. W: B Dunstan (28) 38.

   HUNTINGDALE: Stableford: B Geeves (24) 37 cb.

   KEW: Stableford: J Zhang (21) 42. W: A Draschler (14) 39.

   KEYSBOROUGH: Stableford: C Dickinson (21) 41 cb. W: D Smith (9) 38.

   KINGSTON HEATH: Stableford: A Singh (12) 38.

   KOORINGAL: Stableford A: D Cubela (8) 38. B: D Hatty (14) 39. C: C Javier (23) 38. W: V Bartlett (16) 40. Hcp Matchplay f: Z Wallace bt I Uy 2-1.

   MEDWAY: Par A: E Lobartolo (8) 4 up. B: D Nesci (22) 3 up cb.

   MELBOURNE AIRPORT: Stableford: S Vasnaik (23) 37.

   MORNINGTON: Stableford: K Laird (11) 38. Trophy: D Davidson 215. W: A Coombes (17) 37. Trophy: E Strating 201.

   NEPEAN: Stableford A: K Stout (13) 40. B: A Tapim (27) 40. Hole-in-one: J Carmichael at 5th.

   PAKENHAM: Stableford: P Van Helmond (19) 37.

   PATTERSON RIVER: Stableford A: S Dewhurst (10) 39. B: I Guilfoyle (24) 34. W: A Warburton (18) 29.

   PORTSEA: Stableford: A Schmidt (35) 38.

   RIVERVIEW: Stableford: B Sandars (24) 45. Shield: J Swanson J Bastow bt B Palmer R Rubira 6 up.

   ROSANNA: Stableford A: G Zanlorenzi (15) 43. B: J Oscini (19) 42. W: C Wilson (25) 39.

   ROSEBUD: Stableford: S Etheridge (14) 42. W: V Elders (11) 36.

   ROSSDALE: Stableford: D Raux (14) 43.

      ROYAL PARK: 4B: M Holcombe (8) B Linton (6) 49.

   SANCTUARY LAKES: Stableford A: J Lamb (8) 34. B: X Balla (10) 36 cb. C: T Dodds (36) 40.

   SANDHURST: Stableford Champions A: C Paguio (11) 37. B: P Camilleri (16) 41. Medley North Par: E Santos (7) 3 up.

   SETTLERS RUN: Stableford A: M Chadwick (10) 34. B: S Saetang (17) 38 cb. C: T Silke (21) 40 cb. W: D Saker (42) 38. Hole-in-one: T Silke at 11th.

   SPRING VALLEY: Mxd 4B: H Noble (5) J Bevan (20) 43 cb.

   STRATHALLAN: Stableford A: T Bunn (11) 37. B: K Sing (21) 39. C: R Horkings (23) 36. Overall: R Hives (27) 40.

   THE HERITAGE: Stableford St John: C McKenzie (8) 35.

   THE NATIONAL: Stableford Moonah: J Hocking (12) 41. Ocean: M Wachtel (25) 37. Old: A Rankine (20) 37. Long Island: R Shirrefs (13) 41.

   THE SANDS TORQUAY: Stableford: S Piasente (27) 48.

   THIRTEENTH BEACH: Par A: M Green (6) sq cb. B: G Gibson (Emerald Lakes 32) 6 up. W: C Bright (16) 5 up.

   TORQUAY: Par: P Le Page (27) 6 up.

   VICTORIA: Medley 4B: M Miller (28) C Tan (3) 9 up. Indiv: G Ramsay (35) 1 up. W: M Miller (28) 7 up.

   WATTLE PARK: Stableford: R Grant (17) 42. W: L O'Keefe (24) 41.

   WERRIBEE PARK: Par: S D'Souza (20) 1 up.

   WESTGATE: Stableford A/Trophy: S Smyth (9) 34. B: G Ravenscroft (15) 39. C: Z Rolka (27) 33.

   WHITTLESEA: Stableford: C Howard (18) 42.

   WOODLANDS: Par A: J Pollock (14) 2 up cb. B: J Hobbs (18) 5 up cb.

   YARRA YARRA: Stableford: M Templeton (7) 41. W: P Boyd (34) 27.

   YARRAWONGA MULWALA: Stableford: D Wegener (7) 42. W: I Thompson (16) 33.

   YERING MEADOWS: Stableford Nursery: S Harwood (11) 39. Homestead: J Knox (12) 35. W: J Kennedy-Borg (5) 29. 

17 December 2017
The third and final round to this year’s Murray River Junior Masters finished Read more
16 December 2017
I undertook the challenge last year and it turned out to be a fantastic experience and highlight of a lifetime of being involved with our sport. Read more
12 December 2017
FAIRWAY: at Box Hill: Men: Stableford: A: A Erskine (4) 35. B: D Stevens (14) 38. C: G Wheeler (28) 38. Visitor: M Cowell (The National 17) 38. Medal ... Read more
MyGolf
Golf Victoria