Victorian club golf results - Sunday

   AMSTEL: Par Ranfurlie A: G Emmitt (9) 7 up cb. B: J Roberts (20) 6 up. W: M Cochrane (21) 1 up.

   ANGLESEA: Stableford A: D Turner (8) 42. B: D Cunningham (21) 40. C: R Jones (24) 39. W: I Haintz (45) 38.

   BAIRNSDALE: Stableford: C Lambert (15) 44. W: A Fleischer (24) 37.

   BARHAM: Stableford: N Dutton (31) 41.

   BARWON HEADS: Stableford: S Weir (28) 39 cb. W: M Poole (9) 37.

   BERWICK MONTUNA: Stableford: M Wilson (19) 41. W: M Robinson (26) 37.

   BOX HILL: Stableford A: R Lethbridge (11) 41. B: J Smith (15) 37. C: J Castricum (29) 37.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stroke: J Granat (24) 66.

   CHURCHILL PARK: Par: L Choummanivong (20) 6 up. W: L Markby (34) 2 up.

   COHUNA: Stroke: M Barnes (4) 70. W: H Thies (16) 72.

   COMMONWEALTH: Stableford A: C John (plus 3) 38 cb. B: S Sachdeva (21) 39 cb. W: J Salter (14) 34.

   CRANBOURNE: Mxd 4B: T Kelly (23) K Kelly (25) 48. Indiv A: T Stewart (8) 38 cb. B: T Freedman (16) 38. C: G Goldsmith (23) 38 cb. W: Y Kim (10) 39.

   DEVILBEND: Stableford: R Muir (15) 41. W: C Riddell (22) 37.

   DROUIN: Stableford: K Mealia (27) 44. W: J Phillips (40) 39.

   EAST MALVERN: Stableford: R Hastings (10) 41.

   EASTWOOD: Stableford A: D Milosevic (9) 42 cb. B: W Smith (20) 44. C: B Halstead (30) 45. W: A: D Nagel (13) 36. B: J Kent (33) 35.

   GARDINERS RUN: Stableford A: J Cassar (9) 43. B: R Johnston (15) 44.

   GARFIELD: Medley Stableford A: R Calderara (12) 41. B: M Baharis (45) 43.

   GLEN WAVERLEY: Stableford: B Jensen (17) 39.

   GOONAWARRA: Medley Stableford A: S Scott (4) 42. B: R Sumner (14) 39. C: J Shepherd (24) 42.

   GREEN ACRES: Stableford A: G Triantopoulos (17) 42. B: P Heesterman (30) 43. W: J Weel (13) 36 cb.

   GROWLING FROG: Stableford: S Leonard (30) 39.

   HEIDELBERG: Par A: A Greenwood (4) 5 up. B: C Schultz (13) 4 up cb. C: N Braddy (24) 6 up. W: G Haberman (10) 4 up.

   HEYWOOD: Stableford: M McLeod (5) 38. W: J Dehaas (23) 32.

   HOWLONG: Stableford A: S Taggart (7) 41. B: B Milthorpe (23) 41.

   HUNTINGDALE: Stableford: J Hoult (28) 44. W: J Hammer (25) 37 cb.

   JUBILEE/WANGARATTA: Stableford A: G Midson (15) 42. B: B Adams (24) 36.

   KEW: Stableford: D Cho (10) 43. W: M Balharrie (30) 34 cb.

   KEYSBOROUGH: Stableford A: T Van Stratum (16) 43. B: D Mets (25) 41. W: M Leeds (20) 38 cb.

   KOORINGAL: Stableford A: O Rojas (11) 41. B: A Brehaut (13) 40. C: J Chitsos (21) 40 cb. W: N Thorpe (31) 37.

   LATROBE: Stableford A: P Duske (8) 42. B: J Kay (23) 41. W: M Lim (19) 36 cb.

   MAFFRA: Stableford: M Nicholls (21) 39 cb. W: J Sellen (5) 37 cb.

   MELBOURNE AIRPORT: Stableford: V Papp (10) 37. W: J Wild (33) 28.

   MOE: Stableford: M Jackson (25) 37.

   MOONAH LINKS: Stableford Open: R Docherty (25) 39. Legends: P Riley (22) 44.

   NEPEAN: Stableford A: N McCartin (7) 41. B: P Alexander (20) 39.

   NORTHERN: Stableford A: T Abraham (10) 42. B: G Martin (17) 41 cb. C: R Karabasis (23) 50. W: A Kelly (22) 38 cb.

   PAKENHAM: Stableford: G Bennett (18) 44.

   PATTERSON RIVER: Par A: B Ferguson (17) 5 up. B: R Cox (19) 5 up. W: A Warburton (17) 1 down.

   PENINSULA KINGSWOOD: Medley 4B Kingswood: K Brown (8) P Stewart (34) 46 cb.

   PETERBOROUGH: Stableford: M Beer (8) 42.

   RACV HEALESVILLE: Mxd Stableford: S Roker (11) 42 cb.

   RIVERSDALE: Stableford: M Courtney (21) 44.

   RIVERVIEW: Stableford: A Loren (19) 38 cb.

   ROSANNA: Stableford A: S Doyle (10) 39. B: D Bird (31) 42. W: H Hillard (40) 33.

   ROSEBUD COUNTRY: Stableford A: T Hodge (3) 40. B: G Eckersley (20) 44. W: J Eckersley (23) 38.

   ROSSDALE: Stableford: M Maskew (36) 43. W: L Chapman (18) 37.

   SANCTUARY LAKES: Stableford A: B McLlwain (7) 45. B: A Destanovic (16) 41 cb. C: M Shiori (29) 43.

   SANDHURST: Stableford Champions A: M Beard (10) 41. B: D Lappen (12) 39. W: M Adamson (15) 32. North A: R Downes (11) 39. B: C Downes (15) 41. W: L Ames (25) 38.

   SETTLERS RUN: Stableford A: G Withers (9) 40. B: T Hawke (16) 44. C: S Bo'sher (25) 38. W: C Bell (42) 39.

   SOUTH PINES: Par: R Neate (29) 4 up. W: A Donovan (37) 2 down.

   SOUTHERN: Stableford A: P Gould (13) 39. B: C Bennett (16) 41. C: A Nugara (20) 41.

   SPRING VALLEY: Stableford A: S Harris (13) 41. B: H Dziubinski (36) 45. W: S Chisnall (40) 41 cb. Hole-in-one: M Ingram at 3rd.

   STRATHALLAN: Stroke A: D Clark (10) 66. B: J McCann (20) 64. C: D Gibbs (24) 69 cb. W: M Hodgson (23) 71. Overall: G Parfett (19) 63.

   SUNSHINE: Par A: D Hunt (11) 6 up. B: H Le (13) 9 up. C: M Hatzoglou (33) 9 up. W: A Hing (13) sq.

   TAMBO VALLEY: Stroke A: J Gannon (9) 70. B/Medal: R Reid (23) 69. W: L Dyer (25) 67.

   THE DUNES: Stableford: D Luiz (Peninsula 16) 37.

   THE HERITAGE: Stableford A: J Brutovic (7) 39. B: R Van Raay (14) 38. C: G Caley (18) 36. W: M Ghiradello (23) 38.

   THE NATIONAL: Stableford Old: I Unwin (10) 40. Moonah: A Dykes (15) 39. Ocean: D Tobin (21) 39. Long Island: G Watson (15) 40.

   THIRTEENTH BEACH: Stableford A: D Lawson (plus 6) 39. B: C Hemley (13) 43. C: D O'Shannassy (21) 46. W: X Teo (15) 36.

   TOCUMWAL: Par A: H Jankov (11) 3 up. B: J Irvine (20) 8 up. C: B Tendeson (23) sq. W: J Collins (17) sq.

   TORQUAY: Stableford A: D Gurrie (11) 40. B: E Morris (13) 40. C: R Smith (20) 43. W: I Komesaroff (22) 34.

   VICTORIA: 4B: S Cameron (25) F Cameron (36) 47. Indiv: M Cleminson (11) 40. W: E Johnston (11) 36.

   WATTLE PARK: Stableford: E Howie (28) 32.

   WAVERLEY: Ambrose: T Borman P Borman M Richards H Richards (10) 59.

   WERRIBEE PARK: Stableford: M Lonsdale (23) 40.

   WESTGATE: Par A/Trophy: S Smyth (9) 6 up. B: W Taylor (18) 1 up. C: J Matthews (29) 3 up.

   WHITTLESEA: Stableford A: P King (16) 45. B: L Lennon (37) 36 cb.

   WOODLANDS: 4B: A Edwards (25) D Edwards (24) 5 up. Indiv A: P Hastings (11) 6 up. B: P McLean (12) 3 up cb. C: R Berger (19) 4 up. W: L Hayes (32) sq.

   YARRA YARRA: Stableford: J Harris (10) 41. W: Y Sell (29) 36.

   YARRAWONGA MULWALA: Stableford A: G Griffith (8) 41. B: T Morse (29) 42. W: S Dawes (24) 37.

   YERING MEADOWS: Stableford Nursery: D Jeffery (10) 39. White: J Brien (25) 39. Homestead: M Robertson (12) 45. W: J Kennedy-Borg (5) 39. 

18 November 2018
Mary Thomson said it was the first time she’d been handed a trophy in 20 years, “and the last time was when Peter and I won the B grade foursomes at ... Read more
17 November 2018
On Episode 72, we recap round 3 #AusOpenGolf from The Lakes Golf Club. Mark Hayes, Ali Whitaker and John Huggan are in the host seats. Read more
18 November 2018
ALEXANDRA: Men: Stroke White: A: D Silverman (81) 67. Medal of Medallists: B/Medal: R Hocking (25) 67. Women: Stroke: B Dodge (30) 74. Read more
MyGolf
Golf Victoria