Victorian club golf results - Sunday

   AMSTEL: Stableford Ranfurlie A: P Fisher (5) 41 cb. B: J Fitzpatrick (20) 39. W: C Thompson (14) 34.

   APOLLO BAY: Stroke A: H Otter (15) 61. B: J Verey (23) 61.

   AUSTRALASIAN: Stroke: C Elsum (11) 60.

   BARHAM: Stableford: C Sargent (22) 39.

   BARWON HEADS: Stableford A: R Hunter (11) 45. B: H McFarlane (30) 43. W: F Kent (16) 40. Mxd 4B: R Breit (15) W Oliver (23) 47.

   BERWICK MONTUNA: Stroke: G Edmond (17) 64. W: P Chand (22) 71.

   BOX HILL: Stableford A: Z Kong (17) 39 cb. B: N Bedingfield (21) 43. Trophy: H Roker (24) 41. Cadet Trophy: T Audley (18) 33. Mxd 2B: G King (14) V Laurito (5) 45.

   CAMBERWELL: Stableford A: S Delanty (18) 42. B: T Drew (19) 43. C: T Bayliss (33) 45.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: B Cunningham (18) 40.

   CHURCHILL PARK: Stableford: N Foo (10) 39. W: S Kelaart (32) 36.

   COMMONWEALTH: Stableford A: R Gabb (11) 41. B: E Ryan (26) 43 cb. W: J Barnesby (19) 37.

   COROWA: Medley Stableford: J Coghill (11) 40.

   CRANBOURNE: Stableford A: W Beardmore (12) 39. B: T Ryan (19) 40. C: J Cole (28) 42. W: M Goldman (35) 39 cb. Mxd Team: L Scerri (6) S Lee (12) Y Kim (9) M Sacks (14) 92.

   DEVILBEND: Stableford: J Vanderuit (12) 41. W: J Cain (17) 32 cb.

   DORSET: Par A: G Lehman (10) 5 up cb. B: M Khong (19) 5 up. C: G Mundy (24) 1 up cb.

   EAST MALVERN: Stableford: G Coventry (16) 39 cb.

   EASTERN: Stableford: P Van Der Zant (24) 47.

   EASTWOOD: Stroke A: J Crouch (5) 66. B: A Casey (15) 69. C: R Tolsher (24) 69. W: A Gombos (33) 76.

   ELSTERNWICK PARK: Stableford: A Hartley (18) 38.

   FINLEY: Medley Stroke: R Wilson (29) 68.

   GARDINERS RUN: Par A: J McLean (16) 5 up. B: D Doyle (26) 7 up.

   GARFIELD: Stableford A: T Baharis (13) 43. B: R Taylor (24) 39.

   GISBORNE: Stableford: G Ianzano (14) 38 cb. W: J Silver (34) 34.

   GLEN WAVERLEY: Stableford: D Gribbin (26) 40.

   GREEN ACRES: Stableford A: J Anemikos (17) 41. B: T Smith (24) 39 cb. W: A O'Hehir (17) 38.

   GROWLING FROG: Stableford: P McRae (30) 42.

   HARP: Stableford A: B Reid (19) 41. B/C: J Hoey (32) 31.

   HEIDELBERG: Stableford A: P Eramo (11) 45. B: G Thornicroft (15) 45. C: W Russell (20) 43. W A: M Flanagan (12) 38. B: J Cock (35) 35.

   HIDDEN VALLEY: Stableford: B Hearnden (29) 42. Medal: B Kantarovski (7) 69.

   HUNTINGDALE: Stableford: S Loh (15) 40. W: T Francis (19) 40.

   IVANHOE: Par: B Wardenaar (29) 3 up.

   KEW: Stableford: T Tsui (18) 41. W: N McVeigh (30) 37.

   KEYSBOROUGH: Par A: M Kennedy (14) 7 up. B: G Higgins (27) 7 up. W: E Khauv (11) 3 up cb.

   KOORINGAL: Stableford A: T Millington (8) 40. B: A Biding (13) 38. C: M Radle (23) 42. W: B Black (18) 34.

   LATROBE: Stableford A: G Tunstill (9) 42. B: M Tovey (29) 40. W A: R McLachlan (20) 36. B: L Dynon (27) 36.

   LORNE: Par: P Wheal (6) 4 up.

   MAFFRA: Stableford: G McQuillen (7) 41. W: A Smedley (13) 31.

   MALLACOOTA: Mxd Ambrose: G Hopkins C Hopkins (10) 65.

   MARYSVILLE: Mxd Trophy: Y Quan (13) L Rundle (33) 44.

   MEDWAY: Stroke A: R Rodriguez (11) 66. B: D Twite (17) 67. C: K Wilkinson (19) 67 cb. W: C McMillan (11) 75.

   MELBOURNE AIRPORT: Stableford: S Olsen (19) 41. W: J Wild (36) 26.

   METROPOLITAN: Stableford: J Fletcher (6) 35.

   MIRBOO NORTH: Stableford A: G Geisler (Moe 8) 37. B: C Hunter (13) 38. C: P Robinson (21) 40. Plate: Moe 106.

   MOE: Stableford: J Beuthin (25) 40 cb.

   MOONAH LINKS: Stableford Legends: B Brock (20) 44.

   MORNINGTON: Stableford: G Rotteveel (18) 41 cb. W: R Hollands (36) 37.

   NEPEAN: Stroke A: H Keremite (8) 63. B/Medal: S Garrivan (18) 61.

   NORTHERN: Stableford A: S Steenbuck (6) 39 cb. B: P Dines (16) 45. C: A Gill (23) 44. W: J Ryan (39) 40.

   PATTERSON RIVER: Stableford A: A Jolly (Southern 15) 41. B: S Burke (22) 42. W: S Kelly (35) 33.

   PENINSULA KINGSWOOD: Kingswood: Mxd Foursome c'ship: C Reid T Harvey 88. Hcp: P Lewis A Lewis (17) 73. Par A: S Oh (10) 5 up. B: B Hayden (23) 5 up cb. C: S Lombardo (25) 4 up.

   PETERBOROUGH: 2B multi: J Affleck (21) C Campbell (23) 87. Hole-in-one: N Matheson at 11th.

   PORTSEA: Stableford: P Hewlett (16) 40 cb.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: K Arnott (18) 45.

   RIVERSDALE: Stableford: P Lee (12) 41 cb.

   RIVERSIDE ESSENDON: Medal: M Smith (9) 65. Masters: B Green (20) 67.

   RIVERVIEW: Stableford: J Profitt (22) 43.

   ROSANNA: Stableford A: S Gordon (16) 41. B: D Elliott (21) 42. W: B Yang (45) 39.

   ROSEBUD: Stableford: D Timion (19) 43. W: S Heskin (30) 34.

   ROSSDALE: Stableford: P Kimber (19) 44. W: E Vinton (25) 38.

   ROYAL PARK: Stableford: C Meegan (19) 42.

   SANCTUARY LAKES: Stableford A: D Dolton (5) 37. B: Z Thurgood (12) 38. C: S Gallagher (24) 44.

   SANDHURST: Stableford A: C Hutchinson (5) 39. B: B Waters (17) 39. W: J Disher (18) 40. Par Champions: R Nicholls (2) 2 down.

   SOUTH PINES: Stableford: A Eisenmenger (24) 36. W: T Tompkin (24) 36.

   SOUTHERN: Stableford Div 1: G Thomas (14) 44. Div 2: M McLennan (16) 45. Div 3: B McLeod (21) 42 cb.

   SPRING VALLEY: Stableford A: C Norris (15) 43. B: B Jenkins (20) 40 cb. W: T Wanigasekera (19) 38.

   STRATHALLAN: 4B: D Macdonald (29) P Jackson (17) 46.

   TAMBO VALLEY: Stableford A: D Frew (Bairnsdale 9) 40. B: A Bock (19) 36.

   THE DUNES: Stableford: P King (20) 40.

   THE HERITAGE: Stableford A: M Hodson (scr) 39. B: A Agisilaou (17) 38. C: J McInnes (31) 42. W: J Matheny (12) 39.

   THE NATIONAL: Stableford Ocean: I McWha (2) 33 cb. Old: T McCurdy (12) 42. Moonah 4B: P Boulton (3) N Boulton (28) 40. Indiv: D Tempone (17) 43. Stableford Long Island: F Karayannis (23) 37.

   THIRTEENTH BEACH: Stableford: S Drayton (scr) 35 cb. W: S Jones (12) 34.

   TOCUMWAL: Stableford A: C Holdsworth (12) 42. B: P Lovelace (14) 41. C: G Harmes (27) 39. W: J Penny (17) 34.

   TORQUAY: Stableford A: J Magliano (8) 41. B: V Newton (32) 43. W: M Sweet (27) 35.

   VICTORIA: 4B: G Morcom (19) J Hicks (17) 48. Indiv: A Miltins (18) 45. W: A Cosgriff (28) 41.

   WATSONIA RSL: Stableford A: L Reid (11) 39. B: N Pollock (22) 38. C: T Oliver (31) 34.

   WAVERLEY: Stroke A: J Jackson (13) 68. B: J P McNamara (16) 66 cb.

   WERRIBEE PARK: Stableford: E Van Haesten (19) 36.

   WESTGATE: Par A: R Tewhare (8) 2 up. B: R Jelesic (17) 4 up. C: L Graham (24) 11 up.

   WOODLANDS: Medley 4B: M Welsh (19) C Welsh (29) 40. Indiv A: C Sinclair (12) 40. B: G Morris (17) 43. C: M Clark (21) 42. W: S Schuermann (21) 44. Scr: M Foster 74.

   YARRA VALLEY: Stableford: R Bingham (32) 39.

   YARRA YARRA: Mxd 4B: R Robertson (27) K Appleton (19) 47. Indiv White: A Tregear (24) 38. W: M Hannon (30) 30.

   YARRAWONGA MULWALA: Stableford: D Ryan (22) 41. W: S Dawes (4) 40.

   YERING MEADOWS: Stableford Nursery: J Tapscott (36) 45. White: K Mark (36) 36. Homestead: S Kocuk (29) 43. W: L Kenway (35) 37. 

22 February 2018
The Vic Four-Ball qualifying circuit moved to Keysborough Golf Club today. Read more
22 February 2018
Jasper Stubbs and Alizza Hetherington will captain Team Victoria as the state’s top twelve juniors head to Western Australia in April. Read more
22 February 2018
ALEXANDRA: Women: Par: B Doyle (17) 4 up. Read more
MyGolf
Golf Victoria