Victorian club golf results - Sunday

APOLLO BAY: Stroke A: C Coleman (10) 62. B/Medal: P Forbes (21) 61.

   BAIRNSDALE: Ambrose: R Coleman L Coleman S Rowlands J Ellis (5-7/8) 55-1/8.

   BARHAM: 4B Cup: G Wilson (17) P Davidson (11) 204. Scr: S Sheedy M Finch 213. WW: R Phillips (27) I Whelan (16) 219.

   BARWON HEADS: 4B: M Rankin (11) T Colman (16) 46. MV: M Avery (10) S Timms (29) 50. W: P Plowman (19) N Steer (12) 47.

   BERWICK MONTUNA: Stableford: G Webb (24) 37. W: J Brown (21) 30.

   BOX HILL: Stableford A: L Mauropoulos (9) 37 cb. B: Z Kong (17) 42. C: J Castricum (28) 42. W: C Wilson (16) 39.

   CAMBERWELL: Stroke A: M Dunkley (13) 61. B: A Johnson (19) 63. C: M Tuomy (26) 59.

   CARDINIA BEACONHILLS: Par: R Lovett (22) 9 up.

   CHURCHILL PARK: Medal: H Chaudhary (14) 67. Women Stroke: E Moore (20) 75 cb.

   COHUNA: 4B: G Hooper (23) J Stammers (25) 7 up.

   COMMONWEALTH: Stableford A: M Hinkley (1) 43 cb. B: G Hardy (24) 42. W: A Pham (23) 39.

   COROWA: Medley Stableford: A Patton (7) 40.

   CRANBOURNE: Stableford A: C Holley (12) 39. B/Star Medal: S Breitinger (16) 40. C: L Ingram (28) 39. Women Star Medal: I Brouze (22) 37.

   DORSET: Stroke A/Medal: G Berry (12) 60. B: J Grieco (17) 61. C: R Knowles (22) 69.

   EAST MALVERN: Stroke: B Fairley (8) 60.

   EASTERN: Stableford: F Gallagher (16) 40. Captain's Trophy: D Poulton bt C Smith 4-3.

   EASTWOOD: Stroke A/Medal: B Noble (8) 69. B: C Lafontaine (13) 70. C: L Hellier (21) 72. Women A: P Chacksfield (17) 73. B: A Gombos (33) 74. Jnr c'ship: J Hunter 158, N Wright 160. Hcp: N Wright (6) 148.

   FINLEY: Medley Stroke: R Wilson (28) 66.

   GARDINERS RUN: Stableford A: R Manning (9) 46. B: M Rouilon (14) 45.

   GARFIELD: Stableford A: R Calderara (11) 36. B: R Coates (20) 38.

   GISBORNE: Par: P Kozicki (18) 2 up. W: J Day (24) 4 up.

   GLEN WAVERLEY: Medal: L Toriedt (17) 63.

   GREEN ACRES: Stableford A: T Thorne (18) 40. B: M Cations (36) 40 cb. W: F Johnson (10) 39.

   GROWLING FROG: Stableford: H Sturzaker (18) 41.

   HARP: Stableford A: F Leeack (18) 40. B: J Hoey (32) 36. C: T Anderson (41) 39.

   HEIDELBERG: Stroke A: G Murphy (9) 69 cb. B: J Heenan (14) 68. C/Medal M Lee (18) 66. Women Medal: H Parke (18) 70.

   HIDDEN VALLEY: Open Stroke A: Mills 69. Hcp: G Hanson (14) 68. B: P Lambert-Williams 87. Hcp: B McNamara (23) 68. Women: S Saly 83. Hcp: C Morris (17) 69.

   HOWLONG: Women Stableford: T Hoskin (24) 39 cb.

   HUNTINGDALE: Stableford: N Harvey (20) 40. W: L Black (32) 43.

   IVANHOE: Stroke: N Vant (21) 65.

   JUBILEE/WANGARATTA: Stableford: P Walker (19) 41.

   KEW: Stableford: D Tan (20) 45. W: J Li (28) 38 cb.

   KEYSBOROUGH: Par A: M Djordjevic (15) 7 up. B: C Beale (20) 9 up. Gold: J Duncan (28) 11 up. W: H Lindsay (31) 3 up cb.

   KILMORE: Stableford: M Smith (16) 40.

   KOORINGAL: Stroke A: J Comrie (7) 68. B: J Fraser (17) 69 cb. C: G Gillespie (19) 68 cb. W A: S Petrzela (19) 76 cb. B: M Cornish (27) 76.

   LATROBE: Stableford A: M Muir (14) 40. B: W Connelly (20) 40. W A: M Lim (19) 39. B: D Lennox (24) 37.

   LORNE: Stableford: C Downey (32) 46.

   MALLACOOTA: Stroke: G Hopkins (11) 70.

   MARYSVILLE: Stableford Medal: P Jeffery (14) 36. W: L Rundle (32) 38.

   MEDWAY: Stableford A: G Shegedyn (12) 36 cb. B: M Holloway (14) 39 cb. C: P Costoglou (22) 41. Women Stroke: L Truscott (33) 75 cb.

   MELBOURNE AIRPORT: Stableford: J Blackney (14) 37.

   MOE: Stableford: P Spiteri (28) 39.

   MOONAH LINKS: Stableford Open: M Edwards (6) 44. Legends: D de Cerff (14) 44 cb.

   MORNINGTON: Stableford: L Stait (7) 42. W: B McClintock (21) 38.

   NEPEAN: Stableford A: D Leggett (1) 37. B: I Larkins (22) 39.

   NORTHERN: 4B: J Harris (12) C Obliubek (25) 48. Mxd: B Monkcom (9) A Burgess (16) 50.

   PAKENHAM: Stableford: G Cleland (22) 40.

   PATTERSON RIVER: Par A: R James (17) 4 up. B: C Ansley (18) 2 up. W: K Egan (20) 1 down. Hole-in-one: L Bennett at 12th.

   PENINSULA KINGSWOOD: Stableford Kingswood A: S Nota (9) 41 cb. B: M Doquile (17) 38 cb. C: M Miller (32) 38 cb. W: K Barcelon (17) 39.

   RACV HEALESVILLE: Par: R Plozza (22) 6 up.

   RIVERSDALE: Stableford: T Sztefek (25) 46. Downie Cup: T Curtis D Culbert bt B Marshall B Marshll 3-2.

   RIVERSIDE ESSENDON: Stableford A: B Moke (9) 41. B: V Cousins (22) 45.

   RIVERVIEW: Stroke: M Fry (7) 62. Hole-in-one: R Rubira at 15th.

   ROSANNA: Stableford A: A Harrowell (16) 38 cb. B: P Rushton (19) 39 cb. W: S Berra (18) 40.

   ROSEBUD COUNTRY: Stableford South: G Orrico (28) 42. W: B Ball (26) 33. Mxd North: R Campbell (27) 41.

   ROSSDALE: Stableford: J McKenzie (19) 44. W: R Brockwell (19) 37.

   ROYAL PARK: Stableford: B Robinson (16) 43.

   SALE: Stableford: L Wain (9) 37.

   SANCTUARY LAKES: Stableford A: D Dalton (4) 41. B: R Vernali (16) 40. C: D Blanco (23) 40. Women Medal: A Zilincova (37) 37.

   SANDHURST: Medley Stableford North: N Cox (24) 44. Champions A: E Santos (6) 38. B: R Tan (Churchill Pk 17) 46. W: J Noseda (21) 36.

   SETTLERS RUN: Par A: S Scott (10) 3 up. B: C Moss (15) 4 up. C: K O'Hare (36) 9 up. W: J Clarke (14) sq.

   SOUTH PINES: Stableford: S Bertino (25) 36. W: J Treasure (22) 32.

   SOUTHERN: Stableford Div 1/Medal: K Sunki (8) 44. Div 2: C Gosling (18) 41. Div 3: L Addison (22) 40.

   SPRING VALLEY: Stableford A: D Fraser (12) 39 cb. B: C Ricketson (19) 45. W: H Butler (30) 39 cb.

   STRATHALLAN: Stroke A: R Miles (13) 67. B: P Jackson (17) 70. C: T Lunsden (23) 67. W: L O'Neill (20) 73. Overall: R Horkings (24) 63 cb.

   SUNSHINE: Par A: E Spandonis (6) 4 up. B: J Hobbs (17) 4 up. C: D Ezzy (23) 6 up. W: E Batten (23) 1 up.

   TAMBO VALLEY: Stroke A: O Pretto (Traralgon 15) 68. B: N Butler (Traralgon 31) 70. Medal: J Samson (6) 75.

   THE DUNES: Stableford: S Grillo (Cranbourne 24) 42.

   THE HERITAGE: Stableford A: J Usher (1) 37. B: R Bennett (17) 39. C: G Davidson (21) 40. W: G Blanchard (26) 38.

   THE NATIONAL: Stableford Long Island: M Wishart (11) 45. Ocean: K Crawley (15) 42. Old: S Ferraris (8) 38. Medley 4B: R Threlfall (20) O Threlfall (23) 41.

   THE SANDS TORQUAY: Stableford: J Eddington (15) 37.

   TOCUMWAL: Par A: J Buchanan (7) sq. B: A Hayward (18) 2 up. W: J Tonini (36) 5 down.

   TORQUAY: Stableford: R Morgan (25) 40. PM: L Langan (26) 38. Resort: J Newton (30) 27. W: J Langan (22) 39. Resort: P Brewin (35) 38.

   VICTORIA: Stableford: C Dynon (17) 41. W: K Newham (18) 40. 4B: N Gole (1) S Taylor (29) 45.

   WATTLE PARK: Medal: J Braemar (11) 52 (course rec). Women Stableford: D Fox (33) 40.

   WAVERLEY: Stableford A: T Harris (13) 41 cb. B: T Salamouras (26) 39 cb.

   WERRIBEE PARK: Stableford: M Turner (17) 40.

   WESTGATE: Stableford A/Medal: E Cucek (3) 41. B: G Ravenscroft (15) 38. C: J Dessmann (22) 36.

   WHITTLESEA: Stableford: A Foord (16) 43.

   WOODLANDS: Stroke A: B Black (4) 68. B: D Stevenson (10) 69. C: M Cauchi (15) 65. Women Jnr Medal: A Dart-Fagan (35) 71.

   WOORAYL: Stableford A: P Rason (12) 42. B: W Gross (19) 39. C: B Wilson (25) 36.

   YARRA YARRA: Stableford: P Cowan (28) 48. W: M Thorley (17) 37.

   YARRAWONGA MULWALA: Stableford A: B Hennessy (8) 41. B: O Ridley (21) 40. W: H Briggs (19) 37.

   YERING MEADOWS: Stableford Nursery: A Jury (30) 43. W: H Kasai (25) 30 cb. Valley Medal: M Kallista (19) 44. White: K Mark (36) 28.

18 June 2018
Douglas Francis (Metropolitan) & Helen Pascoe (Bunniyong) take overnight leads in Shepparton Read more
17 June 2018
Ian McCleary (Kooringal) and Helen Pascoe (Buninyong) have taken out top place in their respective fields at the Heathcote Senior Amateur Read more
18 June 2018
BAIRNSDALE: Mxd: Par: A Fleischer (22) 3 down. Read more
MyGolf
Golf Victoria