Victorian club golf results - Sunday

   APOLLO BAY: Stroke A: H Otter (15) 60. B: A Rowarth (21) 59. Cup: Apollo Bay 371 bt Colac 307.

   BEECHWORTH: Stroke: P Smith (19) 67. 54-hole Trophy: C Carmody (18) 206.

   BERWICK MONTUNA: Stableford: R Veerman (19) 41 cb.

   BOX HILL: Stableford A: J Guy (13) 39 cb. B: T Fulton (20) 42. C: P Marchesi (24) 41 cb. W: S Beck (23) 38.

   CAMBERWELL: Stableford A: S Delanty (17) 43. B: J McLaren (19) 39. C: K Thomson (36) 40.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: T McDermott (14) 41. Mxd Canadian foursome: S Van Strien N Pye (2.625) 64.75.

   CHURCHILL PARK: Stableford: B Rossiter (14) 42. W: E Moore (20) 39.

   COHUNA: Stableford A: J Woolhouse (12) 41. B: G Morley (20) 38. W: M Smith (15) 29 cb.

   COMMONWEALTH: Stableford A: G Chong (5) 43. B: R Holden (19) 40. W: J Fitzgerald (20) 37 cb.

   COROWA: 4B agg Trophy: A Livingston (23) P Reid (15) 76. Indiv: A Livingston (23) 42.

   EAST MALVERN: Stableford: M Rossborough (9) 39 cb.

   EASTERN: Par: A Krezel (19) 4 up cb.

   EASTWOOD: Stableford A: M Ferdinands (12) 39. B: T Ashton (18) 41. C: D Craig (23) 39. W A: G Wilson (13) 38. B: P Zwagerman (36) 35.

   FINLEY: Stroke A: A Harding (18) 69. B: R Wilson (28) 68. W: K White (16) 70.

   GARDINERS RUN: Par: N Murphy (34) 4 up cb.

   GARFIELD: Stableford A: R Borg (6) 36 cb. B: J Duggan (24) 38.

   GLEN WAVERLEY: Stableford A: L Shelley (18) 38. B: P Cahill (26) 34.

   GOONAWARRA: Medley Stableford A: D O'Connell (12) 38 cb. B: J O'Connor (13) 42. C: J Rea (43) 45.

   GREEN ACRES: Stableford A: Pacor (15) 40. B: J Kennedy (27) 44. W: M Cantwell (37) 40.

   GROWLING FROG: Stableford: C Lemberiadis (12) 43.

   HARP at Ringwood: Stableford A: M Sykes (22) 42. B: B Heard (30) 43. C: C Corry (35) 39.

   HEIDELBERG: 4B: M Reynolds (9) G Reynolds (36) 16 up.

   HIDDEN VALLEY: Stroke: S Mahony (22) 68.

   HUNTINGDALE: Stableford: D Lee (22) 43. W: R Nakayama (14) 39.

   KEW: Stableford: S Cheung (33) 43 cb. W: D Chard (23) 39.

   KEYSBOROUGH: Stableford A: G Barnes (12) 41. B: S Dinger (19) 40. W: T Small (19) 40.

   KILMORE: Stableford: M Smith (15) 37.

   KINGSTON HEATH: Stroke A: A Lautee (scr) 70. B: J Grant (16) 71. C: R Lanteri (24) 72. Jnr C'ship: J Murdoch 146.

   KOORINGAL: Par A: J Meaney (10) 5 up. B: M Sevior (15) 3 up. C: M Powell (22) 5 up. W: S Bugden (27) 1 up.

   LATROBE: Stableford A: P Whitfield (6) 43. B: T Merrett (18) 40. W A: J Brooks (11) 37. B: A Milne (33) 36.

   MARYSVILLE: Stroke: S Williams (18) 70. W: J Doran (21) 71.

   MEDWAY: Stableford A: R Rodriguez (10) 36 cb. B: J Cugliari (15) 40. C: N Linegar (21) 43 cb. Women Stroke: J Gale (12) 71.

   MELBOURNE AIRPORT: Stableford: K Mead (20) 37. C'ship: J Willmott A Temby 152.

   METROPOLITAN: Stableford: T Borsky (24) 36.

   MOONAH LINKS: Stableford Legends: G Konstantinidis (11) 41. Open: D Lee (9) 36.

   MORNINGTON: Stableford: T Hickmott (3) 43. W: T Baines (35) 36 cb.

   MURRAY DOWNS: Stableford: W Wisby (5) 37.

   NEPEAN: Par A: G Libby (12) 3 up. B: R Robinson (21) 5 up.

   NORTHERN: 4B: R Seath (19) I Howard (23) 52. Mxd: R Wright (19) K Harris (16) 45 cb.

   PATTERSON RIVER: Stableford A: C Ansley (17) 39. B: K Rowe (19) 38. W: A Warburton (16) 31.

   PENINSULA KINGSWOOD: Kingswood Stableford A: J Clausen (13) 40. B: T Smith (21) 39. C: P Hawkins (25) 40. W: S Cugley (24) 37 cb.

   PORTSEA: Stableford: P Schmidt (27) 36.

   POWERGRIP at Devilbend: Stroke A: R Alderton (23) 66. B: D Lewis (30) 60.

   RACV HEALESVILLE: Par: T Carroll (15) 6 up.

   RIVERSDALE: Stableford: J Pierce (33) 44.

   RIVERSIDE ESSENDON: Stableford A: M Bagg (15) 39. B: S Morton (25) 40.

   RIVERVIEW: Stroke: F Wiley (16) 59.

   ROSANNA: Stableford A: R McCabe (13) 40. B: R Pretto (19) 43. W: R Whitehead (18) 37. PM 4B Mxd: G Mitchell (34) M Teasdale (19) 47 cb.

   ROSEBUD: Stableford: J Kavanagh (23) 42. W: T Wynde (22) 38.

   ROSSDALE: Stableford: V Joyce (13) 44. W: C Disher (27) 38.

   ROYAL MELBOURNE: Stroke East: J Handbury (14) 71. West: C Baillieu (5) 66. Cup: C Baillieu (5) 138 tied T Wyles (6) 138.

   SANCTUARY LAKES: Stableford A: L Doensen (4) 38. B: D Rava (14) 42. C: W Wang (19) 39 cb.

   SANDHURST: Par A: T Dorsett (Creekside 10) 7 up. B: J Marshall (22) 5 up. W: D Ong (40) sq. Champions 4B: C Mouritz (20) G Townsend (13) 45.

   SETTLERS RUN: 4B: M Fyfe (21) A Maitland (16) 53.

   SOUTHERN: Stroke Div 1: G Fetterplace (12) 65. Div 2: K Pooley (16) 66. Div 3: M Chanthery (40) 65.

   SPRING VALLEY: Par A: G Heath (11) 4 up. B: M Leo (16) 5 up. W: L Matthews (32) 1 up. Mxd Foursome: M Treloar L Treloar (17) 72.

   STRATHALLAN: Stableford A Johnston (23) 42. A: R Miles (13) 38. B: S Patterson (18) 35. C: R Horkings (22) 38. W: L Lorenz (28) 41.

   SUNSHINE: Stableford A: Z Dimitrovski (9) 42. B: S La (19) 44. C: M Ramsay (20) 40 cb. W: E Batton (21) 38.

   THE HERITAGE: Stableford Henley A: C Hunt (10) 38. B: D Errington (14) 39. C: J Duncan (27) 41. W: M Lewis (18) 40.

   THE NATIONAL: Stableford Old: W Raynes (4) 36. Ocean: D Brooks (5) 39. Moonah: P Davy (24) 41 cb.

   THE SANDS TORQUAY: Stableford: A Thiele (25) 35.

   THIRTEENTH BEACH: Stableford A: C Chapman (scr) 37. B: R Ironmonger (14) 41. W: S Jones (12) 34.

   TORQUAY: Stableford A: J Fox (11) 41. B: F Pyke (29) 39. W: M Joyner (17) 37.

   VICTORIA: 4B: R Lovf (21) B Morris (29) 48. Indiv: R Lovf (21) 41. W: M Armour (32) 38.

   WATTLE PARK: Stableford: M Williams (19) 33. W: D Fox (32) 37.

   WAVERLEY: Stableford A: P Stubbs(8) 42 cb. B: A Lackenby (23) 43.

   WERRIBEE PARK: Par: T Curtain (23) 5 up.

   WESTGATE: Stableford A: P James (9) 41. B: C Brown (18) 37. C: Z Rolka (28) 36. President's Trophy: E Cucek (3) 77.

   WOODLANDS: Medley 2B: W McEniry (18) P McEniry (8) 6 up cb. Indiv A: J Pitura (8) 4 up. B: A Barkhouse (16) 4 up. C: J Cauchi (28) 5 up. W: C Satchell (32) 3 up.

   YARRA YARRA: Stableford: B Davis (19) 44. W: J North (17) 39.

   YERING MEADOWS: Mxd Canadian Foursome Valley: M Meade V Meade (17-2/3) 70-1/3. Scr: J Kennedy-Borg J Stafford 77. Stableford Nursery: M Wood (11) 40. White: J Brien (24) 28.

17 January 2018
Follow the Australian Amateur Championship, presented by Swinging Skirts, live from Wanneroo and Lake Karrinyup in Perth. Read more
17 January 2018
Fear can be a great motivator. Read more
17 January 2018
EASTWOOD: Women: Par: A: A Holmes (17) 1 up. B: J Luck (25) 1 up. C: J Knowles (28) 1 up. Yellow: R Boxshall (28) 3 up. Read more
MyGolf
Golf Victoria