Victorian club golf results - Sunday

   AMSTEL: Par Ranfurlie A: G Brennan (13) 5 up cb. B: J Young (15) 3 up cb.

   ANGLESEA: Par A: R Hammett (8) 6 up. B: T Fry (18) 5 up. C: T Nowell (33) 4 up. W: H Jillard (45) 3 up.

   AUSTRALASIAN: Par: D Pye (19) 3 up.

   BAIRNSDALE: 4B: L Pearce (30) S Biszko (14) 46.

   BARHAM: Stroke A: I Bennett (13) 73. Scr: T Deyong 73. B: G Horricks (14) 71. Scr: C Thompson 82. C: G Richmond (23) 72. Scr: D Nalder 91. Women: L Somers (17) 76. Scr: H Harley 85. Stableford: J Harry (19) 36.

   BARWON HEADS: Stableford A: J Robertson (11) 38. B: R Anderson (23) 38. W: J Warnock (11) 40.

   BEECHWORTH: Medal: A Croome (17) 62.

   BERWICK MONTUNA: Stableford: R Armstrong (29) 43. W: M Crawford (13) 33.

   BOX HILL: Stableford A: J Edney (9) 46. B: J Knight (16) 40. C: A Taverner (30) 38. W: J Long (26) 36.

   CAMBERWELL: Stableford A: C Monson (15) 40 cb. B: B Robinson (21) 39. C: K Thomson (35) 44.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stroke: E Wilson (6) 68.

   CHURCHILL PARK: Canadian foursome: R Ratnayeke K Pittman (18-1/2) 67-1/2. Stableford: L Loh (30) 41.

   COBRAM BAROOGA: Stableford: P Aston (11) 36.

   COHUNA: Stableford A: K Crane (5) 41. B: F O'Bryan (30) 39. W: B Wood (36) 37.

   COMMONWEALTH: Stableford A: G Tokolyi (11) 43. B: G Roger (20) 43 cb. W: L Cooper (35) 40.

   CRANBOURNE: Stableford A: S Lee (12) 43. B: S Devlin (18) 38. C: C Waters (22) 41 cb. W: F Joske (28) 39.

   DEVILBEND: Stableford: R Watson (29) 41. W: R Love (33) 31.

   EAST MALVERN: Stableford: M Leeds (14) 38.

   EASTERN: Medley Par: D Banks (9) 9 up.

   EASTWOOD: Stableford A: B McCormack (6) 43. B: G Etheredge (16) 46. C: J Heselschwerdt (25) 41. W: G Scott (20) 31. PM A: R Holmes (8) 39. B: P Taylor (15) 40. C: G Clough (22) 38 cb. Women A: F Robinson (23) 33. B: T Zwagerman (35) 33. Interclub Challenge: Eastwood 31.3 bt Moe 28.1.

   ELSTERNWICK PARK: Medal: I Proudfoot (19) 59.

   FINLEY: Stroke A: D John (7) 68. B: A Robertson (21) 71. W: H Wastle (12) 72.

   GARDINERS RUN: Par: P Morgan (18) 5 up.

   GISBORNE: Stableford: R Dickson (24) 45. W: K Richards (7) 40.

   GLEN WAVERLEY: Par: L Toriedt (17) 6 up.

   GREEN ACRES: Par A: G Morison (11) 4 up. B: J Wong (19) 10 up. W: G Puddy (33) 1 up.

   HEIDELBERG: Par A: M Rogneda (11) 5 up. B: S Myers (13) 9 up. C: R Mitchelmore (23) 6 up. W A: H Young (23) 3 up. B: S Mifsud (35) 5 up.

   HUNTINGDALE: Stableford: S Worner (19) 45. W: T Francis (17) 38. Hole-in-one: P Small at 3rd.

   KEW: Stableford: J Anthony (36) 44 cb. W: Y Ooi (20) 38.

   KEYSBOROUGH: Stableford A: P Kennedy (7) 40 cb. B: L Johnson (27) 41. W: C Horwood (21) 39.

   KOORINGAL: Stroke A: T Millington (6) 67. B: P Polkinghorne (14) 64. C: R Scarffe (24) 68. W: A: V Bartlett (17) 75. B: T Ly (39) 68.

   LAKES ENTRANCE: Medley Stableford A: T Martin (12) 37. B: P Haslam (24) 34.

   LANG LANG: Stableford: P Morgan (6) 34.

   LATROBE: Stableford A: N Van Hattum (10) 41. B: R Hargreaves (25) 43. W: A: E Liang (9) 38. B: S Thomson (39) 43.

   MAFFRA: Stableford: S Little (4) 39. W: A Renehan (8) 35.

   MEDWAY: Stableford A: E Lobartolo (8) 40 cb. B: N Linegar (20) 39. W: L Vincent (13) 38.

   MELBOURNE AIRPORT: Stableford: M Carroll (16) 42. W: J Wild (36) 26.

   MELTON VALLEY: Stableford: G Ryan (15) 41.

   METROPOLITAN: Stableford: A Hinchliffe (scr) 38 cb. Mxd 4B: D Donnellan (26) M Donnellan (20) 42.

   MOONAH LINKS: Stableford Open: J Lester (18) 39 cb. Legends: P Tarbolton (10) 43.

   MORNINGTON: Stableford: T Matthew (30) 45. W: J Quinlan (41) 45.

   MURRAY DOWNS: 4B: R Merritt (15) R Merritt (27) 46.

   NEPEAN: Stroke A: I Parry (7) 62. B: R Hart (15) 60.

   NORTHERN: Stroke A: A Quinton (12) 61. B: M Katakis (17) 57 cb. C: H Copeland (24) 60 cb. W: V Agius (9) 63 cb.

   PATTERSON RIVER: Stableford A: J Shingleton (6) 42. B: L Comerford (19) 41. W: B Powell (16) 38.

   PENINSULA KINGSWOOD: Kingswood Stableford A: M Wengier (8) 39. B: C Foster (22) 42. C: B Quist (24) 41. Women Medal: J Seigel (23) 35.

   PETERBOROUGH: Canadian foursome: B Case K Derham-Moore (14-5/8) 57-3/8.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: C Settle (21) 43.

   RIVERVIEW: Par: R Poa (18) 6 up.

   ROSANNA: Par A: S Driscoll (10) 4 up. B: V Paonessa (19) 5 up. W: C Whittaker (13) 6 up.

   ROSEBUD COUNTRY: Stableford South: F Taylor (25) 45. Women A: S Scoltz (22) 37. B: J Wheatley (26) 35.

   ROSSDALE: Stableford: T Twite (15) 41 cb. W: J Moate (28) 35.

   ROYAL MELBOURNE: Stableford West: G Hughes (11) 40.

   ROYAL PARK: Ambrose: M Cunnaudo M Sarraf (9-3/4) 57-1/4.

   SALE: Stroke A: I Love (12) 69 cb. Scr: D Shaw 72 cb. B: G Thomson (15) 73. Scr: I Bailey 81. C'ship A: R Donaldson 142. Hcp: D Shaw (7) 134. B: R Burns 174. Hcp: G Thomson (16) 144.

   SANCTUARY LAKES: Stableford A: R Lotho Jnr (4) 42. B: J Higgins (16) 44. C: J Fairservice (23) 41 cb. Mxd 4B: L Hill (14) W Luckins (10) 42.

   SANDHURST: Medley Stableford: S Clode (20) 43. Par North A: N Sridhar (10) 4 up. B: B Pilgram (25) 5 up. W: L Holmquest (Corowa 6) 1 down.

   SETTLERS RUN: Stableford A: S Nicholls (11) 42. B: L Batten (13) 41 cb. C: D Thornell (29) 45. W: D Boland (16) 36.

   SORRENTO at Settlers Run: Stableford A: L Cellante (23) 43. B: J Bonacci (26) 42.

   SOUTH PINES: Stableford: A Eisenmenger (21) 35 cb. W: P Jeffreys (17) 31.

   SOUTHERN: Stableford A: J Lin (13) 42. B: C Rosinski (19) 43. C: P Bannan (34) 44. W: D Clarke (19) 44.

   SPRING VALLEY: Stableford A: X Dai (12) 38 cb. B: P Karvelis (19) 43. W: T Wanigasekera (16) 39.

   STRATHALLAN: Ambrose: P Gaut P Kamay (3-1/4) 55-3/4.

   SUNSHINE: Stableford A: N Hawke (9) 44 cb. B: S Pulis (13) 42. C: L Suisuiki (24) 44.

   THE HERITAGE: Stableford Henley A: A Hamilton (10) 38. B: R Schilling (18) 41. C: S Golding (20) 41. W: J Stevenson (18) 38.

   THE NATIONAL: Long Island Stableford: J Morden (15) 42.

   THE SANDS TORQUAY: Medley Stableford: J Edhouse (24) 41.

   THIRTEENTH BEACH: Stableford A: G Altmann (7) 40. B: G Robertson (11) 37. C: N Alexander (19) 42. W: F Wheatley (12) 37.

   TOCUMWAL: 4B: R Bourke (4) H Jankov (11) 47. Women Stableford: S Clark (22) 36.

   TORQUAY: Stableford A: C Darnley (9) 43. B: S Smith (24) 44. W: L Brady (9) 35.

   VICTORIA: 4B: W Jonson (21) M Burge (27) 45. Indiv: J Rochert (21) 39. W: A Kerr (29) 36.

   WATTLE PARK: Par: E Howie (28) 4 up.

   WAVERLEY: Stableford A: B Edwards (10) 45. B: C Blake (20) 40 cb.

   WERRIBEE PARK: Stableford A: C Mernone (2) 42. B: R Harrington (27) 43.

   WESTGATE: Par A: R Tewhare (8) 5 up. B: C Brown (18) 3 up. C: J Dessmann (22) 3 up.

   WHITTLESEA: Stableford: J Meakins (11) 40.

   WOODLANDS: 4B: J Rudd (12) M Rudd (29) 44 cb. Indiv A: T MacGeorge (5) 41. B: A Cairns (19) 41. W: P Price (19) 36.

   YARRA YARRA: Stableford: J Harris (9) 43. W: S Ezerins (26) 35.

   YARRAWONGA MULWALA: Stableford A: S Coonan (10) 40. B: B Casley (19) 45. W: S Churchin (16) 39.

   YERING MEDOWS: Stableford Nursery: C Bakken (5) 42. W: M Vines (30) 34 cb.

23 June 2018
Australians are prominent in tournaments across the world today, headed by Scott Hend at the BMW International in Germany. Read more
22 June 2018
Ian Frost (Indooroopilly) & Judy Langford (Wodonga) are the 2018 Tocumwal Senior champions. Read more
22 June 2018
ANGLESEA: Women: Stroke: Foursome: S McGibbony (32) J Power (32) 74. Read more
MyGolf
Golf Victoria