Victorian club golf results - Sunday

   AMSTEL: Par Ranfurlie A: D Prioer (11) 3 up. B: M Hatch (23) 6 up. W: K Urmston (16) 2 down.

   ANGLESEA: Par: S Mitchell (20) 2 up. W: S Bates (25) sq.

   APOLLO BAY: Stroke A/Medal: C McKenzie (9) 64. B: D McGrath (26) 70.

   BACCHUS MARSH: Mxd Foursome: M Dunne M McGonegal (8-1/2) 72-1/2. C'ship: M Dunne M McGonegal 162.

   BAIRNSDALE: Stableford: R Van Elden (18) 32. W: T Tompkin (21) 38.

   BARHAM: Stableford: M Alexander (17) 41.

   BERWICK MONTUNA: Stableford: M Robertson (10) 42.

   BOX HILL: Stroke A: F Chai (10) 69. B/Tankard: A Cleland (25) 69 cb. W/Goblet: W Tarr (19) 76.

   CAMBERWELL: Par A: A Hamit (16) 4 up. B: R Cuevas (22) 3 up. C: K Johns (25) 8 up.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: T McDermott (12) 39.

   CHURCHILL PARK: Trophy: E Moore (21) M Psaila (18) 65.

   COBRAM BAROOGA: Medley Stableford: P Wisniewski (17) 38.

   COHUNA: Stableford: A Walkington (29) 44. W: M Smith (14) 26.

   COMMONWEALTH: Stableford A: P Spry (9) 41. B: A Ong (28) 38. W: B Gordon (19) 37.

   COROWA: Medal: G Nicholls (12) 71.

   CRANBOURNE: Stableford A: F Garcia (12) 41. B: P Corcoran (18) 38. C: R Elliott (25) 43. W: I Kornesaroff (18) 36.

   CURLEWIS: Stableford: M Pinjuh (12) 35.

   DEVILBEND: Stableford: G O'Callaghan (8) 38. W: L Dale (22) 27.

   DORSET: Stableford A: J Gagnon (4) 36. B: R Smith (16) 37. C: M Dal Santo (22) 34.

   EASTERN: Stableford: N Dinshaw (21) 38 cb.

   EASTWOOD: Par A: B McCormack (4) 4 up. B: M Smyth (18) 6 up. C: T Broadley (22) 7 up. W: V Laurito (6) 1 down.

   ELSTERNWICK PARK: Medal: D Williams (16) 58.

   FINLEY: Stableford: D Brockie (scr) 41. W: S Pyle (15) 27.

   GARDINERS RUN: Stroke: C Doyle (29) 64.

   GARFIELD: Stableford: G Hull (31) 39.

   GLEN WAVERLEY: Stroke: D Gribbin (23) 64.

   GOONAWARRA: Medley Stableford A: J Stuart (8) 39. B: D Watson (14) 40. C: G Sporle (31) 40.

   GREEN ACRES: Stableford A: A Pacor (14) 40. B: P Murphy (29) 40. W: S Shannon (14) 38.

   GROWLING FROG: Stableford: H Lamaro (13) 41.

   HARP: Stroke A: B Beynon (12) 62 cb. B/Medal: J Hoey (29) 60. C: K Corry (36) 73.

   HEIDELBERG: Foursome c'ship A: L Aylen D Zaffino 148. B: N Paine D Raymond 168. C: L Franklin J Franklin 171. D: B Ackland D Bretherton 201.

   HUNTINGDALE: Mxd 2B: J Gallagher (29) J Hayden-Evans (17) 48. Stableford: N Ponissi (21) 46.

   IVANHOE: Stableford: K Zaman (16) 30 cb.

   JUBILEE WANGARATTA: Stableford: J Gibbs (19) 38.

   KEW: Stableford: J Way (23) 38. W: S Wilkinson (17) 36.

   KEYSBOROUGH: Stableford: P Clegg (16) 42. W: J Cavell (13) 36. Bowl: E Thompson (20) 61.

   KOORINGAL: Stableford A: C Irving (11) 42. B: S Deluca (13) 39. C: R Strachan (21) 39 cb. W: L Thy (33) 37.

   LATROBE: Stableford A: P Ha (12) 42. B: J Mitton (17) 42. W A: M Mulcahy (20) 36. B: E Lu (27) 35.

   LORNE: Par: C Burton (12) 6 up.

   MARYSVILLE: Par: B Simmons (8) 5 up. W: G Leigh (11) sq.

   MELBOURNE AIRPORT: Stableford: S Sinclair (10) 39. W: B Culakovski (30) 30.

   METROPOLITAN: Mxd Foursome: K Morrison B Wackett (19) 69.

   MOONAH LINKS: Stableford Open: J Paull (5) 39. Legends: C Barkla (6) 37.

   MORNINGTON: Stableford: C Jaensch (15) 43. W: D Rodrigues (27) 36.

   NEPEAN: Par A: T Wheeler (11) 4 up. B: S O'Connor (17) 6 up.

   NORTHERN: Stableford A: M Hodder (10) 37. B: D Genobile (18) 40. C: N Johns (19) 43. W: K Schenk (21) 38. 4B c'ship: G Clothier A Scacco bt J Pears A Quinton 1 up. Mxd: J Creasey V Agius bt C Yates AM Kelly 2 up. Hole-in-one: S Turner at 14th.

   OCEAN GROVE: Stroke A: A Bate (14) 65. B: G Beaumont (23) 66.

   PATTERSON RIVER: Stableford A: M Sweeney (7) 38. B: T Kennedy (19) 39. W: S Robbins (32) 39.

   PENINSULA KINGSWOOD: Stableford Peninsula A: C Duguid (6) 42. B: N Burrows (20) 40. C: J Sullivan (31) 37. W: S Tsindos (14) 34. Par Kingswood A: T Georgo-Poulos (13) 4 up. B: P Podbury (16) 6 up. C: A O'Brien (25) 4 up. Women A: A Hawkins (18) 1 up. B: V Podbury (28) 2 down.

   PETERBOROUGH: Stableford: W Couch (6) 45.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: K Hradsky (14) 44.

   RIVERSDALE: Stableford: K Chang (14) 41.

   RIVERSIDE ESSENDON: Ambrose: J Berry B McMahon P Evans K Liddle (9-1/4) 55-3/4.

   RIVERVIEW: Stableford: L Kitchin (15) 39.

   ROSANNA: Stableford A: M Stone (15) 42. B: G Neyland (19) 41. W: S Webb (32) 35.

   ROSEBUD COUNTRY: Stableford North: M Tibb (21) 41. W: C Mothorpe (13) 37.

   ROSSDALE: Stableford: G Smith (16) 39. W: J Howe (17) 35.

   ROYAL PARK: Ambrose Stableford: D Gainsford M Boulton T Spasevski (8) 45.

   RUSHWORTH: 4B: R Vincent (28) K Jewell (27) 12 up.

   SANCTUARY LAKES: Stableford: A: R Alibasic (7) 37. B: J Sutton (11) 37 cb. C: H Jung (32) 36 cb. Women Stableford Medal: B Rodda (27) 35 cb.

   SANDHURST: Medley Stableford Champions: M Simonds (Southern 5) 41. American Foursome North: P McEwin L Scammell (7) 43.

   SOUTH PINES: Stableford: R Cotton (10) 38. W: G Sinclair (23) 33.

   SOUTHERN: Ambrose: M Peterson J Mackenzie (6-1/2) 60-1/2.

   SPRING VALLEY: Par A: M Griffiths (6) 3 up. B: R Kasputtis (17) 4 up. W: L Trapnell (21) 2 up cb. Jnr 9-hole: A Harrington (38) 19.

   STRATHALLAN: 2B agg: P Kamay (6) A Hodgson (17) 66.

   SUNSHINE: Stableford: C Vurovecz (1) 37. W: L Goddard (12) 31.

   TAMBO VALLEY: Stroke: B Wyllie (14) 74.

   THE HERITAGE: Stableford A: B Egan (9) 38. B: R Winzer (14) 34. C: J McGuinness (29) 43. W: M Gorman (17) 35.

   THE NATIONAL: Stableford Old: S Graf (18) 43. Moonah: D Stafrace (2) 39. Ocean: A Petrakos (10) 40. 4B: D Tobin (21) M Tobin (30) 44. Stableford Long Island: M Evans (28) 39.

   THE SANDS TORQUAY: Stableford: M Roberts (24) 38.

   THIRTEENTH BEACH: Stableford: N Quick (7) 41. B: T Hede (19) 39. W: S Clark (6) 38.

   TOCUMWAL: Stableford A: C Bovalina (2) 41. B: D Robinett (27) 38. W: S Clark (19) 36.

   TORQUAY: Par: B Thomas (10) 3 up. Vis: Invit: B Smith (Barwon Valley 32) sq. Mxd Foursome: S Grayson J Langan (15) 145. Scr: D McPhail K Burke 164.

   VICTORIA: Medley 4B: A Brandt (28) S Hidayat (13) 10 up. Indiv: S Eccleston (33) 5 up. W: A Brandt (28) 3 up.

   WATSONIA RSL: Stableford A: B Gibbs (18) 35. B: I Robinson (21) 38. C: R Fyfe (29) 35.

   WATTLE PARK: Stroke: C Sutherland (8) 62.

   WAVERLEY: Stableford A: A George (5) 39 cb. B: W Owen (21) 38 cb.

   WERRIBEE PARK: Stableford: R Pettersen (16) 42.

   WESTGATE: Medal: C Brown (16) 59.

   WHITTLESEA: Stroke: C McKenzie (13) 68.

   WOODLANDS: 4B: R Croker (21) M Croker (35) 7 up cb. Indiv A: M Toovey (12) 7 up. B: G Tweedly (16) 5 up. C: L Kennedy (18) 7 up. W: M Kyranakis (7) sq cb.

   YARRA YARRA: Stableford White: G Dalbosco (22) 42. W: M Kalcic (25) 36. Cup: M Hammon (17) 40.

   YARRAWONGA MULWALA: Mxd Ambrose: J Knights R Knights R Mackie P Warner (13-1/4) 55-3/4.

   YERING MEADOWS: Stableford Nursery: N Leardi (27) 43.

22 June 2018
Victorian David Micheluzzi is into the quarter-finals of the British Amateur at Royal Aberdeen in Scotland. Read more
21 June 2018
Pat Giles (The National) & Judy Langford (Wodonga) have set the pace at the 2018 Tocumwal Senior Amateur Read more
22 June 2018
ANGLESEA: Women: Stroke: Foursome: S McGibbony (32) J Power (32) 74. Read more
MyGolf
Golf Victoria