Victorian club golf results - Sunday

   AMSTEL: Stableford Ranfurlie A: P Nolan (11) 37. B: V Bradshaw (17) 37 cb. W: E Eichner (27) 33.

   APOLLO BAY: Team: Presidents 400 (C Coleman (9) 38) bt Captains 383 (D Hand (21) 34).

   AUSTRALASIAN: Par: J Zapantis (17) 1 up.

   BAIRNSDALE: Stableford: G Johnston (25) 38. W: L Coleman (17) 35 cb.

   BARHAM: Stableford: F Conallin (1) 37.

   BEECHWORTH: Par: J Dolny (15) sq.

   BERWICK MONTUNA: Par: M Boler (17) 7 up.

   BOX HILL: Stableford A: L Griffiths (18) 38. B: M Wigg (25) 38. Mxd Irish Team: J Barron (14) M Barron (28) K Stevens (22) J Stevens (23) 77.

   CAMBERWELL: Stableford A: S Bradshaw (15) 38. B: L Cusinu (22) 37 cb. C/Trophy: E Shaw (34) 42.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: G Hamilton (6) 37.

   CHURCHILL PARK: Stableford: V Sourintha (23) 35 cb. W: C Moyle (16) 30.

   COBRAM BAROOGA: 4B: J Hrdina (13) C Hrdina (28) 44.

   COHUNA: Par: B Gibbs (35) 2 up.

   COMMONWEALTH: Par A: M Starke (16) 1 up. B: S Batrouney (27) 7 up. W: K Maddocks (28) 1 up.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Par: G Silvester (16) 1 down cb.

   CRANBOURNE: 4B: I Bejer (26) B Bejer (26) 47. Indiv A: B Corrigan (8) 34. B: P Curtis (13) 38. C: D West (34) 37. W: R Grusd (24) 36.

   CURLEWIS: Medley Stableford: D Wright (11) 37 cb.

   DEVILBEND: 4B: L Dale (23) M Dale (16) 42.

   EAST MALVERN: Stableford: D Powis (19) 46.

   EASTERN: Par: M O'Hoy (14) 6 up.

   EASTWOOD: Stableford A: N Monahan (11) 37. B: D Palandri (18) 36. C: D Ervin (23) 41. W: C Cameron (21) 30.

   ELSTERNWICK PARK: Stableford: P Lalor (27) 36.

   FINLEY: Stroke A/Medal: I Armer (2) 69. B: L Caldwell (Yeppoon 27) 70. Scr: I Armer 71. Women Medal: M Doyle (25) 85. Scr: M Robertson 107.

   GARDINERS RUN: Stableford: J Henderson (30) 39.

   GARFIELD: Stableford: B Edwards (17) 35.

   GISBORNE: Stableford: L Glover (18) 42. W: J Silver (28) 32.

   GOONAWARRA: 4B: M Talbot (30) A Elzanaty (32) 46.

   GREEN ACRES: Stableford: M Balla (18) 38. W: G Puddy (31) 30. PM: M Cations (30) 38. W: E McGibbon (35) 34 cb.

   GROWLING FROG: Stableford: J Crouch (21) 45.

   HARP: Stableford: D Hickleton (18) 41.

   HEIDELBERG: Stableford: C Ballis (6) 40. Women Par: H Parke (16) 1 down.

   HOWLONG: Stableford: M Boyd (23) 46.

   HUNTINGDALE: Par: L Powell (35) 4 up. W: R Kwok-Xu (8) 1 up.

   KEW: Stableford: P Cranage (10) 41 cb. W: R Chan (26) 38 cb.

   KEYSBOROUGH: Stableford A: S Murray (16) 42. B: J Dinger (19) 42. W: C Davies (21) 34 cb.

   KOORINGAL: Par A: T Mago (3) 2 up cb. B: R Segovia (16) 3 up. C: M Brown (27) 3 up cb. W: K Doerner (15) sq cb. Hole-in-one: T Haley at 16th. Mxd Canadian Foursome: A Clement A Clement (20-5/8) 75-3/8.

   LATROBE: 4B: J Farrell (18) D Clyne (14) 45.

   LORNE: Stroke: P Wheal (7) 65.

   MEDWAY: Stableford A: P Bozinov (15) 40. B: P Nguyen (17) 36. W: J Kelly (16) 35.

   MELBOURNE AIRPORT: Stableford: A Binns (11) 37. W: B Culakovski (31) 30.

   MORNINGTON: 4B: L Buswell (13) J Collins (18) 46 cb.

   NEPEAN: Par A/Trophy: K Stout (11) 5 up. B: P Alexander (22) 4 up.

   NORTHERN: Stableford A: J Berburgs (1) 39. B: P Turner (18) 39. C: P McCrudden (24) 43. W: A Villani (16) 31 cb.

   OCEAN GROVE: Stroke A: P Williamson (16) 67. B: D Trippett (28) 68. C'ship: T Walker 281.

   PAKENHAM: Stableford: B Bateup (16) 35.

   PATTERSON RIVER: B Orologas (10) 39. B: I Guilfoyle (25) 37. W: J Rais (21) 30.

   PENINSULA KINGSWOOD: Stableford A: M Callinan (12) 43. B: S Hughes (20) 36. C: L Scantleton (24) 32. Kingswood Par A: P Drake (13) 3 up. B: S Bothe (19) 3 up. C: P Walsh (30) 1 up. W: Y Jang (14) 2 down.

   PETERBOROUGH: Stableford: T Brunt (13) 40.

   PORTSEA: Stableford: D Harper (15) 35.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: M Jackson (36) 36.

   RIVERSDALE: Stableford: K Yan (9) 42.

   RIVERSIDE ESSENDON: Medal/Masters: J Bradley (15) 69 cb.

   RIVERVIEW: Par: D O'Reilly (16) 3 up.

   ROSANNA: Team agg: I Mooney (15) T Mooney (5) D Taylor (23) M Taylor (13) 80. Indiv A: G Sheane-Smith (10) 6 up. B: A Troughear (36) 6 up. W: J Zhang (19) 1 up.

   ROSEBUD COUNTRY: Stableford East: T Larkin (11) 39. W A: D McCreddin (18) 34. B: P Keating (35) 33.

   ROSSDALE: Mxd 4B Trophy: T Stillman (8) T Stillman (24) 41 cb. Indiv: D Nguyen (13) 37 cb. W: J Baron (29) 30.

   ROYAL PARK: Medal: T Gaskell (14) 58.

   RUSHWORTH: Stroke 27-hole: G Campbell (20) 100. Scr: W Barlow 117.

   SANCTUARY LAKES: Stableford A: A Kruljac (5) 36. B: S Heywood (13) 38 cb. C: T Page (23) 39.

   SANDHURST: Stableford A: M Williams (11) 36. B: S Cheng (18) 37. W: G Curtain (27) 31. North: S Davey (12) 37.

   SETTLERS RUN: Stableford A: L Dawson (10) 37. B: R Alister (15) 40. C: T Sweeney (24) 36. W: J Clark-Keppel (12) 30.

   SOUTH PINES: Mxd 4B: J Forbes (21) T Snelling (36) (Howlong) 43.

   SOUTHERN: Par Div 1: R Hignett (10) 3 up cb. Div 2: P Nolan (17) 3 up. Div 3: J Wood (22) 4 up cb. W: A Johnston (9) sq.

   SPRING VALLEY: Stableford A: N Venditti (9) 41. B: G McCluskey (18) 40. W: J Prior (19) 36. Jnr 9-hole: A Harrington (38) 15. Hole-in-one: S Bamroong at 5th.

   STRATHALLAN: Stableford A: P Kamay (7) 35. B: S Workman (19) 35. C: A Wilson (29) 37. W: S Lowerson (18) 29. Overall: D Patterson (13) 39.

   SUNSHINE: Stableford White A: B Marr (11) 38 cb. B: M Temelso (15) 39. C: C Wilson (21) 38 cb. W: A Hing (8) 31.

   TAMBO VALLEY: Stroke: D Young (19) 74 cb.

   THE HERITAGE: Stableford Henley A: R Gough (10) 39. B: S Eskildsen (14) 34. C: T Bennett (19)35. W: S Kennington (15) 32.

   THE NATIONAL: Par Moonah: M Dykes (18) 4 up. Ocean: T McColl (18) 2 up cb. Old: N Page (2) 3 up. Long Island: J Valasis (25) 2 up.

   THE SANDS TORQUAY: Mxd Stableford: G Saunders (12) 36.

   THIRTEENTH BEACH: Stableford: J Arnott (10) 38. W: L Dunstan (15) 27.

   TOCUMWAL: Foursome Stableford: P Olsen P Jones (8) 42. Women Stableford: P Wilmot (13) 34.

   TORQUAY: Stableford: B Thomas (9) 39. Vis: R Benham (Kingswood 17) 41. W: M Sweet (27) 22.

   VICTORIA: Medley 4B: S Hay (11) S Cameron (20) 45. Indiv: C O'Malley (16) 38. W: S Clark (8) 38.

   WATTLE PARK: Stroke: A McDonald (9) 61. 36-hole: C Sutherland (7) 127.

   WAVERLEY: Par A: M Kresinger (10) 2 up. B: P MacLeod (19) 1 up.

   WERRIBEE PARK: Stableford: J Schadendorff (16) 36.

   WESTGATE: Stableford: M Ritchie (18) 39.

   WHITTLESEA: Par: B Blennerhassett (11) 3 up.

   WOODLANDS: 4B: M Burge (17) A Casboult (18) 45. Indiv A: M Thuys (8) 38 cb. B: D Nugent (15) 37 cb. C: J Leslie (28) 40. W: M Pascoe (35) 37.

   YARRA YARRA: Stableford: G O'Brien (22) 40. W: A Gibbon (18) 33.

   YERING MEADOWS: Stableford 9-hole: P Dolphin (20) 23 cb. W: J McLeod (33) 12.

12 December 2017
The finalists for the Men's and Women's Victorian Amateur Championships have been decided, with the final matches to take place tomorrow over ... Read more
12 December 2017
The men's and women's Victorian Amateur Matchplay rounds continue at Commonwealth today, visit this link for progressive scores of matches. Read more
12 December 2017
FAIRWAY: at Box Hill: Men: Stableford: A: A Erskine (4) 35. B: D Stevens (14) 38. C: G Wheeler (28) 38. Visitor: M Cowell (The National 17) 38. Medal ... Read more
MyGolf
Golf Victoria