Victorian club golf results - Sunday

   AMSTEL: Stableford A: P Bell (8) 36. B: S Dillon (19) 36. W: E Eichner (27) 30.

   ANGLESEA: 4B: M Boles (26) R Shaw (22) 44. WW: C Fowlston (27) D Mooney (39) 42.

   APOLLO BAY: Stableford: D Gill (6) 35.

   AUSTRALASIAN: Stableford Captain's Trophy: B Hendrey (17) 37.

   BAIRNSDALE: Stroke: M Henger (18) 72 cb. W: S Cannon (12) 74 cb.

   BARHAM: Stroke A/Medal: K Windridge (4) 68. B: D Mortlock (20) 74.

   BEECHWORTH: Stroke: D Pool (4) 70 cb. C'ship A: V Saunders 209. B: B Pool 243. C: C Carmody 294. Hcp: V Saunders (1) 206.

   BERWICK MONTUNA: Stableford: R Young (6) 40.

   BOX HILL: 4B: L Rogan (11) P Kaiser (31) 48.

   CAMBERWELL: Stableford A: R Devlin (13) 42. B: L Boarotto (18) 41. C: J Allcock (29) 39 cb.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: D Sando (13) 36.

   CHURCHILL PARK: Par: SH Kwon (6) 2 up cb. W: E Moore (22) 1 down.

   CLIFTON SPRINGS: Mxd Ambrose: A Linguey K Woodward (9-1/4) 73-3/4 cb.

   COMMONWEALTH: Stableford A: M Solomon (7) 41. B: P Stewart (19) 42. W: J Hoey (21) 36.

   COROWA: Mxd Canadian Foursome: J Taylor T Lethbridge (6-3/4) 73-1/4.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stableford: A Ingram (16) 30 cb.

   CURLEWIS: Mxd Par: D Russell (5) 3 up.

   EAST MALVERN: Par: D Powis (19) 4 up.

   EASTERN: Medley Par: D Smith (15) 4 up.

   EASTWOOD: Stableford A/Medal: A Whitfield (9) 39. B: J Peck (16) 37. C: D Laurito (22) 31 cb. W: N Stoer (11) 33.

   ELSTERNWICK PARK: Stableford Medal: J Yelland (15) 37 cb.

   GARDINERS RUN: Stableford: M Thiveos (18) 41.

   GARFIELD: Stableford: M Atkins (17) 40.

   GLEN WAVERLEY: Stroke: G Macisaac (9) 68.

   GOONAWARRA: Stableford: D Yates (10) 38.

   GREEN ACRES: Stableford A: J Hongmung (1) 37 cb. B: W Lindsay (24) 37 cb. W: L Corcoran (36) 36.

   GROWLING FROG: Stableford: T Liddle (6) 37.

   HARP at Sandringham: Stableford A: D Hickleton (17) 38. B: J Hoey (28) 32. C: M Jones (35) 30.

   HEIDELBERG: Par A: K Hartney (10) 4 up. B: T Landy (16) 3 up. C: W Dunstan (22) 2 up. W: B Dunstan (25) 1 up. Hole-in-one: B Robinson at 6th.

   HIDDEN VALLEY: Stableford: E Laferlita (3) 35.

   HUNTINGDALE: Foursome c'ship: C Pascoe bt B Reiter 6-4. Stableford: M Armstrong (15) 37.

   KEW: P Wong (10) 40. W: J Li (23) 32.

   KEYSBOROUGH: Stableford: B Gibson (14) 39. W: D Wickenden (28) 37.

   KOORINGAL: Stableford A: M Wood (plus 1) 38. B: P Millington (17) 40. C: D Guglielmino (23) 38. W: J Letson (26) 36.

   LATROBE: Stableford A: A O'Kane (14) 38. B: R Farrell (26) 44. W A: J Brooks (13) 35. B: E Lu (27) 32. Foursome C'ship: C Downes C Page 144.

   MALLACOOTA: Stableford: L Ellis (12) 39.

   MARYSVILLE: Par: L Wright (25) 1 up. W: H Howard (20) 2 up.

   MEDWAY: Stableford A: M Lynch (16) 39. B: S Lynch (24) 36 cb.

   MELBOURNE AIRPORT: Stableford: D Gardner (20) 35.

   METROPOLITAN: Par: R McIndoe (16) 3 up. Trophy: R Ellis M Lukis bt P Kirk M Osmond 3-2.

   MOONAH LINKS: Stableford Legends: R Wheeler (19) 37.

   MORNINGTON: Stableford: G Hill (14) 40. W: H Laycock (30) 36.

   NEPEAN: Stableford A: M Vanderpas (11) 36. B: D Afxendis (17) 41.

   NORTHERN: Par A: R Lata (3) 5 up. B: J O'Rourke (18) 2 up cb. C: J Spence (31) 5 up cb. W: N Newell (39) sq. Hole-in-one: T Ngo at 6th.

   PATTERSON RIVER: Stableford A: P Egan (17) 40. B: D Jones (21) 37. W: J Rais (22) 34.

   PENINSULA KINGSWOOD: Stableford Peninsula A: A Pilli (17) 39 cb. B: S Blight (19) 38. W: G Franklin (23) 28 cb.        SOUTH PINES: Mxd 4B Div 1: M Marshall (Orbost 17) M Marshall (10) 41. Div 2: K Ewards (24) M Edwards (38) 42.Kingswood A: R Leech (12) 37 cb. B: C Latimer (16) 37. C: M Miller (30) 33. W: T Vine (19) 33.

   PETERBOROUGH: Medal: V Beekman (21) 58.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: K Arnott (16) 40.

   RIVERSDALE: Stableford: I Millard (21) 42 cb. Hole-in-one: L Gao at 12A.

   RIVERSIDE ESSENDON: Foursome: M Efendic D Bryant (19) 66.

   RIVERVIEW: Medal: R Third (16) 68.

   ROSANNA: Stableford A: S Lim (13) 37. B: A Troughear (33) 39. W: J Robertson (44) 44.

   ROSEBUD COUNTRY: Par East: J Eaton (10) 1 up cb. W: H Van Rijn (31) 1 up.

   ROSSDALE: Stableford: A Morton (8) 41. W: B Rogers (14) 39.

   RUSHWORTH: Stableford: W Cheong (13) 38.

   SALE: Stableford: C Porto (12) 36.

   SANCTUARY LAKES: Stableford A: S Kang (1) 39. B: R McDonald (15) 36. C: J Adlington (25) 39.

   SANDHURST: Medley Par: S Wilson (RACV Cape Schanck 19) sq. Stableford North A: D Reddy (9) 42. B: T Psinas (20) 48. W: V Naidoo (14) 32.

   SETTLERS RUN: Par: M Burford (10) 3 up. W: E Bryden (32) 3 down.

   SOUTH PINES: Mxd 4B Div 1: M Marshall (Orbost 17) M Marshall (10) 41. Div 2: K Ewards (24) M Edwards (38) 42.

   SOUTHERN: Par div 1: A Krawitz (7) 3 up cb. Div 2: D Teh (20) 7 up. W: J Wator (19) 2 down cb.

   SPRING VALLEY: Stableford A: C De Silva (11) 38. B: J Mottram (19) 37 cb. W: R Baxter (11) 36.

   STRATHALLAN: Stroke A-B: E Koren (17) 71. B-C: A Wilson (28) 73. Overall: L Williams (22) 68.

   SUNSHINE: Par: A Poulter (18) 5 up. W: E Baton (19) 7 down.

   THE HERITAGE: Stableford Henley A: G Ahrens (8) 35 cb. B: D Stewart (14) 39. C: J McGuinness (27) 35. W: M Lewis (15) 37.

   THE SANDS TORQUAY: Stableford: Z Sawyer (27) 39.

   THIRTEENTH BEACH: Stableford A: M Green (7) 40. B: T Chitty (12) 36. W: C Bright (16) 33.

   TOCUMWAL: Par A: B Kerr (3) 1 up. B: I Cameron (19) 2 up. W: L Cooper (18) sq.

   TORQUAY: Par: B Baranski (11) 5 up. Invit: C Russell (Cape Schanck 18) 2 up. W: D Shoesmith (16) 2 up.

   VICTORIA: 4B: R Lovf (18) E Halpin (26) 10 up cb. Indiv: T Kara (17) 5 up. W: S Hidayat (12) 2 up cb.

   WAVERLEY: Stableford A: A Melville (5) 38. B: M McChrystal (18) 35.

   WERRIBEE PARK: Stableford: D Humphreys (3) 40.

   WESTGATE: Stableford A: O Stubberfield (12) 40. B: W Taylor (18) 34. C: R Simpson (28) 37.

   WHITTLESEA: Par: J Bolinogas (19) 3 up.

   WOODLANDS: 4B: J Criswick (10) A Grieg (19) 8 up. Indiv A: C Roe (11) 5 up. B: M Keo (23) 3 up cb. W: S Girvan (27) 1 up.

   YARRA YARRA: Stableford: S Besserman (36) 38 cb. W: C Bryant (4) 38.

12 December 2017
The finalists for the Men's and Women's Victorian Amateur Championships have been decided, with the final matches to take place tomorrow over ... Read more
12 December 2017
The men's and women's Victorian Amateur Matchplay rounds continue at Commonwealth today, visit this link for progressive scores of matches. Read more
12 December 2017
FAIRWAY: at Box Hill: Men: Stableford: A: A Erskine (4) 35. B: D Stevens (14) 38. C: G Wheeler (28) 38. Visitor: M Cowell (The National 17) 38. Medal ... Read more
MyGolf
Golf Victoria