Victorian club golf results - Sunday

   ANGLESEA: Par: T Midolo (3) 2 up.

   APOLLO BAY: Stroke: J Verey (25) 57.

   BAIRNSDALE: Mxd Stableford: L Coles (11) 37 cb. W: J Gibbs (25) 40.

   BEECHWORTH: Ambrose: N Dudley T Carey D Pool (7-5/6) 57-1/6.

   BERWICK MONTUNA: Stableford: P Wood (21) 39 cb. W: P Chand (21) 35.

   BOX HILL: Stableford A: S Dawborn (10) 40 cb. B: J Franchi (16) 39. C: T Hogan (23) 39.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: S Allen (3) 40.

   CHURCHILL PARK: Stableford: N Nakhala (12) 36 cb. W: PK Singh (15) 33.

   COBRAM-BAROOGA: Stableford: J Parkinson (15) 39.

   COHUNA: Gentsome: G Morley (21) I Behrens (24) R Nichols (20) 99. W: M Smith (15) R McGraw (13) J Lungusen (24) 87.

   COMMONWEALTH: Stableford A: I Erwin (12) 39 cb. B: P Vlahandreas (19) 44. W: J Fitzgerald (23) 37.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stableford: P Speel (14) 43.

   CRANBOURNE: Par A: A Meier (3) 3 up. B: P Brooks (17) 3 up cb. C: D West (32) 6 up.

   CURLEWIS: Mxd Par: J Lee (34) 2 up.

   DEVILBEND: Stableford: G O'Callaghan (7) 34. W: J Cain (17) 27.

   EAST MALVERN: Stableford: W Branchflower (18) 40 cb.

   EASTERN: Stableford: L Cawood (13) 42 cb.

   EASTWOOD: 4B: G Kennedy (23) R Attard (6) 48. Parent-Child: M Scott (11) I Caine (18) 41.

   ELSTERNWICK PARK: Stableford: A Hartley (16) 34 cb.

   GLEN WAVERLEY: Stableford: S Williams (14) 38.

   GOONAWARRA: Stableford A: J Baird (scr) 36. B: L Shoesmith (36) 42.

   GROWLING FROG: Stableford: A Ransome (15) 39.

   HARP: Stableford A: M Ewers (21) 41. B: I Mollasi (25) 40. C: M Jones (36) 33.

   HEIDELBERG: Stableford A: G De Gier (7) 41. B: G Thorneycroft (14) 38. C: J Robinson (26) 37. W: M Bolger (25) 42.

   HUNTINGDALE: Warragul Cup: Victoria 9 down (M Haslam (8) 4 up). Par: A Coad (14) 5 up. W: L Smith (31) 3 up.

   IVANHOE: Stableford: T Austin (22) 33.

   KEYSBOROUGH: Stableford A: B Bunting (3) 37 cb. B: C Thorn (26) 37. W: J Gibson (26) 39.

   KOORINGAL: Stroke A: N Vega (11) 70 cb. B: R Viney (16) 66. C: R Ford (22) 68. Women A/Medal: J Letson (24) 79. B: K Arnold (28) 82.

   KORUMBURRA: Ambrose: M Wrigley S Harland (3-1/2) 61-1/2.

   LATROBE: Mxd 4B: A Lau (22) J Lau (12) 42. Par A: T Tardio (13) 3 up. B: M Van Hattum (28) 5 up. W: K Huang (16) 1 down.

   LORNE: Par: P Ironmonger (31) 7 up.

   MAFFRA: Stableford: G Horne (8) 35. W: R Coleman (31) 35.

   MEDWAY: Stableford A: F McSweeney (10) 39. B: G Gregory (14) 40. C: T Mollison (31) 46. W: C McMillan (12) 32.

   METROPOLITAN: Par: L Coyle (9) 1 down.

   MELBOURNE AIRPORT: Stableford: J Lee (21) 39 cb. W: B Culakovski (31) 25.

   MOE: Stableford: Z Gray (13) 38.

   MOONAH LINKS: Stableford: M Lever (4) 40. Legends: N Buzimkic (plus 2) 36.

   MORNINGTON: Stableford: M Howell (35) 35. W: J Quinn (32) 39.

   MURRAY DOWNS: Stableford A: L Benham (12) 39. B: D Rickard (21) 40.

   NORTHERN: 4B: D Paolo (13) T Borg (23) 43. Mxd: T Foster (6) D Anderson (26) 47.

   PAKENHAM: Stableford: M Delaney (12) 32.

   PENINSULA KINGSWOOD: Par Kingswood A: J Clausen (13) 1 up. B: M Wilson (23) sq. C: M Miller (30) 1 up. W A: T Vine (18) sq. B: L Taylor (34) 1 down. Stableford Peninsula A: J Van Echteld (11) 41. B: G Tsindos (22) 37.

   PETERBOROUGH: Stableford: D Smith (7) 44.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: T Carroll (10) 40.

   RIVERSDALE: Stableford: T Dabrowski (18) 41.

   RIVERSIDE ESSENDON: Medal/Masters: R Ferguson (22) 64.

   RIVERVIEW: Stableford: S Ashby (8) 39.

   ROSANNA: 4B: R Hazeltine (9) M Hazeltine (16) 7 up. Stableford A: G Apostoldis (13) 37. B: P Buszard (21) 40.

   ROSEBUD: 4B Shield: Portsea 488 bt Rosebud 448.

   ROSEBUD COUNTRY: Stableford East: V Bradshaw (15) 41. W: G Larsen (31) 42.

   ROSSDALE: Stableford: P Phillips (20) 39 cb. W: M Robinson (8) 35.

   ROYAL PARK: Par: M Holcombe (6) 2 up.

   RUSHWORTH: Stroke: T Curtis (12) 77.

   SANCTUARY LAKES: Stableford A: J Rinta (7) 36 cb. B: B Gijon (12) 38. C: K O'Rourke (31) 37.

   SANDHURST: Stableford North A: K Santos (Woodlands 6) 39. B: L Tisdale (16) 39. W: C McAuliffe (15) 32. Medley Par Champions: N Deane (31) 3 up.

   SETTLERS RUN: Par A: G Johnson (1) 1 up. B: N De Hey (13) 2 up. C: B Boland (19) 5 up. W: J Nicholls (30) 1 down.

   SOUTH PINES: Mxd American Foursome: J Turner E Johnson (27) 68.

   SOUTHERN: Stableford A: M Collett (11) 37 cb. B: P Vrachnas (17) 39 cb. C: H Nickou (31) 40 cb.

   SPRING VALLEY: Stableford A: D Phin (6) 38 cb. B: M Power (15) 41. W: J Sheldrake (16) 36.

   STRATHALLAN: 2B agg: P Gaut (4) S Walker (24) 66.

   SUNSHINE: Stableford A: I Cekic (8) 40. B: H Le (13) 42. C: A Darch (25) 38. W: L Goddard (12) 35 cb.

   TAMBOO VALLEY: Stableford: B Wyllie (14) 32.

   THE HERITAGE: Stableford A: B Egan (8) 39. B: A Bailey (17) 44. C: J Ozzimo (19) 36. W: P Ee (40) 35.

   THE NATIONAL: Stableford Moonah: J Kokoszka (8) 40. Ocean: J Guterres (21) 37 cb. Old: L Maroone (8) 40 cb.   Medley 4B Ocean: K Smale (22) W Smale (29) 38. Stableford Long Island: D Linter (8) 36.

   THE SANDS TORQUAY: Stableford: A Lombardi (3) 40.

   THIRTEENTH BEACH: Stableford A: J Van Elden (8) 37. B: K Scribner (18) 37 cb. W: X Teo (16) 33.

   TOCUMWAL: Stableford A: J Harris (11) 43. B: B Shaw (15) 38. C: J Simm (19) 34. W: E Muir (42) 39.

   TOOLEYBUC: Ambrose: L Watts J Watts (1-1/2) 58-1/2.

   TORQUAY: Stableford: P Rees (10) 36. W: M Bradley (45) 30.

   VICTORIA: 4B: A Solanki (13) A Brandt (24) 48. Indiv: M Renwick (20) 41. W: A Solanki (13) 41.

   WATTLE PARK: Stableford: R Grant (18) 34 cb.

   WAVERLEY: Stableford A: M Crossett (15) 41. B: N Mansfield (16) 39 cb.

   WESTGATE: Stableford A: S Stuart (9) 41. B: C Huff (18) 38. C: K Holden (26) 36.

   WHITTLESEA: Stroke: D Byrne (20) 72 cb.

   WOODLANDS: 4B: S McCormack (12) T McCormack (19) 45. Indiv A: M Smith (12) 40. B: M Cauchi (13) 36 cb. C: P Waddell (24) 36 cb. W: J Waddell (18) 37.

   YARRA YARRA: Stableford: C Sandford (20) 38. W: L Woolmer (32) 39.

   YARRAWONGA MULWALA: Mxd 4B agg: J Fawcett (33) G Fawcett (14) 64.

   YERING MEADOWS: Stableford Nursery: M Eichler (25) 41. W: J Kennedy-Borg (2) 31.

23 July 2018
Helen Pascoe (Buninyong) and Rebecca Thomas (Leongatha) have won the Victorian Women's Country Foursomes Championship at Yarrawonga-Mulwala Golf Club ... Read more
23 July 2018
A band of Aussies should be both justifiably proud of their efforts, yet at the same time leaving Carnoustie wondering what might have been. Read more
23 July 2018
APOLLO BAY: Stroke: A: J Nankervis (18) 64. B: P Forbes (23) 63. Read more
MyGolf
Golf Victoria