Victorian club golf results - Sunday

 AMSTEL: Par Ranfurlie A: B Urmston (12) 4 up. B: A Parisi (23) 3 up. W: C Adams (19) 1 up.

   ANGLESEA: 2B agg: J Toyne (37) R Young (35) 72.

   APOLLO BAY: Par: J Nankervis (18) 3 up.

   AUSTRALASIAN: Stableford: D Pye (16) 41.

   BACCHUS MARSH: Mxd Canadian foursome: M Dunn M Dunn (8-5/8) 71-3/8.

   BARHAM: C'ship A: L Reaper 70. B: R Danby 74. C: S Myers 72. Hcp: D Evans (5) 71.

   BERWICK MONTUNA: Stableford: J Balog (12) 41.

   BOX HILL: Stableford: J Marshall (6) 40.

   CAMBERWELL: Stableford A: A Hamit (12) 38. B/Trophy: T Drew (20) 43. C: D Manz (29) 38.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: J Stanley (15) 37 cb.

   CHURCHILL PARK: Medal: C Phengsavath (20) 67. Women Stroke: E Moore (21) 72.

   COHUNA: Gentsome: T Farrant (15) K Crane (7) W Millar (16) 101. W: J Johnson (23) W Jackson (22) C Murchie (26) 88.

   COMMONWEALTH: Stableford A: B Telley (11) 44. B: D Lee (33) 45. W: K Maddocks (25) 37 cb.

   COROWA: Medley Stableford: J Duffy (Thurgoona 17) 42.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stableford: D Cheetham (12) 34 cb.

   CRANBOURNE: Par A: P Somers (10) 4 up. B: J Ivanyi (17) 4 up. C: P Worth (25) 5 up. W: L McKay-Lovejoy (39) 3 up cb.

   CURLEWIS: Par: C Stow (16) 2 up.

   DEVILBEND: Stableford: T Stuart (27) 41. W: D Warden (21) 32.

   EAST MALVERN: Par: G Stewart (24) 5 up.

   EASTERN: Par: V Levickis (21) 3 up. Foursome c'ship: D Laws D Poulton 154. Hcp: D Traore I Monks (11) 139.

   EASTWOOD: Stableford A: P Kirby (7) 35 cb. B: D Anderson (17) 38 cb. C: J Gottschalk (21) 35. Women Stroke: D Nagel (14) 77.

   ELSTERNWICK PARK: Stableford: A Hartley (16) 36.

   FINLEY: Stableford: G Wilson (8) 35. W: J McFadyen (41) 25.

   GARDINERS RUN: Stroke A: G Turnbull (3) 65. B: J Klyne (13) 66.

   GARFIELD: Stableford A: B Papadopoulos (15) 42. B: B Brighton (19) 34.

   GLEN WAVERLEY: Stroke: M Williams (10) 63.

   GOONAWARRA: Medley Stableford A: P Martin (10) 40. B: A Gunawan (16) 39. C: D Wain (22) 37.

   GROWLING FROG: Stableford: F Ripa (30) 37.

   HARP: Medal A: K Heard (20) 67 cb. B: J Hoey (29) 64. C: J Nunan (36) 68.

   HUNTINGDALE: Stableford: J Smith (18) 39 cb. W: K Goodwin (19) 33.

   IVANHOE: Par: J Pettitt (13) sq.

   KEW: Stableford A: P Gebert (9) 38. B: K Chua (18) 39. C: J Comand (29) 40. W: G Whittaker (17) 34.

   KEYSBOROUGH: Stableford: P Tsakirakis (19) 40. W: J Heath (26) 35.

   KOORINGAL: Stableford A: A James (12) 39. B: G Barr (13) 39. C: R Awingan (25) 39. W A: S Petrzela (20) 35 B: L Thy (32) 31.

   LATROBE: Stableford A: S Fleming (12) 46. B: W Adams (15) 39. C: H Pearson (24) 35. W A: R McLachlan (18) 34. B: A Ray (28) 31.

   MALLACOOTA: Stroke A: C Armstrong (10) 67. B: PN Ly (14) 73. C: A McArthur (21) 79. D: E Janneson (28) 77.

   MARYSVILLE: Stroke: B Simmons (8) 67. W: H Jenkins (23) 78.

   MELBOURNE AIRPORT: Stableford: J Dupont (16) 40.

   MOE: Stableford: P Majak (24) 34.

   MOONAH LINKS: Stableford: N Altmann (4) 38. Legends: M Davis (17) 39.

   MORNINGTON: Stableford: J Stanhope (25) 40. W: S Bate (29) 37.

   NEPEAN: Stableford A: H Keremete (7) 35. B: V Tsiros (17) 36.

   NORTHERN: Stroke A: J Van't Hoff (4) 69 cb. B/Medal: B Bell (14) 67. C: J Van't Hoff Snr (23) 72 cb. Scr: J Burgermaster 68. W/Medal: B Anderson (27) 71.

   PAKENHAM: Mxd Trophy: D Rhyne (17) 34.

   PATTERSON RIVER: Stableford A: D Houston (8) 42. B: M Rakic (21) 42. W: M Gibbons (26) 34.

   PENINSULA KINGSWOOD: Stableford Peninsula A: J Pinsent (9) 41. B: K Mitchell (22) 35. W: K Smith (28) 34. Kingswood  A: C Strange (1) 41. B: P Balmano (22) 36 cb. C: B McKenzie (25) 35. Hole-in-one: B Kraiten at 13th. W: R Reid (32) 35.

   RACV HEALESVILLE: Par: W Fenner (17) 3 up.

   RIVERSDALE: Stableford: M Palma (12) 44.

   RIVERSIDE ESSENDON: Mxd Foursome Trophy: G Livingstone P Schnider 95. Hcp: K Vickery R Porter (26) 72.

   RIVERVIEW: Medal: J Kleeman (25) 65.

   ROSEBUD COUNTRY: Gentsomes East: M Mether (17) T Atkins (25) J Cannon (14) I Reichman (7) 96. Indiv: T Romania (10) 38.

   ROSSDALE: Stableford: C Johnson (18) 40. W: J Moate (29) 35 cb.

   RUSHWORTH: Stableford A: W Barlow (9) 32. B: G Campbell (20) 34.

   SANCTUARY LAKES: Mxd 4B: J McCormack (20) D Hills (27) 45. Indiv A: A Morgan (8) 39. B: A Ambelas (12) 37. C: D Hills (27) 45.

   SETTLERS RUN: Stableford A: C Bell (10) 37. B: S Walter (18) 41. C: O Smith (27) 45. W: D Boland (18) 35.

   SOUTH PINES: Stroke: B Prowse (22) 69. W: V Kilmartin (25) 78.

   SOUTHERN: Stableford Div 1: N McSkimming (10) 44. Div 2: C Williams (14) 42. Div 3: M Wang (22) 41. Hole-in-one: L Hardingham at 12th.

   SPRING VALLEY: Mxd 4B: S Ellis (8) C Ellis (33) 46. Indiv A: G Paterson (13) 35. B: G Stewart (35) 37. W: M Ryan (35) 32.

   STRATHALLAN: Stableford A: P Kamay (5) 38. B: P Jackson (17) 31. C: B Pike (24) 32. W: S Lowerson (22) 28. Overall: G Britton (21) 39.

   SUNSHINE: Par: R Sheils (22) 4 up cb. W: M Heard (30) 1 down.

   THE HERITAGE: Stableford Henley A: J Quay (10) 35. B: D Parker (12) 33. C: R Jones-Evans (24) 36. W: G Zhu (21) 35. Mxd Foursome c'ship St John: L Pettinella L Shen 167. Hcp: H Den Elzen A Den Elzen (15-1/2) 144.

   THE NATIONAL: Stableford Ocean: M Glenn (26) 39 cb. Moonah: A Goldstone (20) 39. Old: R McAllister (18) 43. Long Island: C Porta (43) 37.

   THE SANDS TORQUAY: Mxd Stableford S Haebich (7) 34.

   THIRTEENTH BEACH: Stableford A: L Saunders (6) 37. B: C Jones (13) 32. W: A Hede (31) 25.

   TOCUMWAL: Par A: C Holdsworth (11) 1 down. B: J Jones (15) sq. C: T McMahon (20) sq.

   TOOLEYBUC: Ambrose: O Johnson M Smith (6-1/4) 60-3/4.

   TORQUAY: Par: S Willian (15) 5 up. Invit: S Dunnett (Midlands 16) 2 up. W: M Sweet (28) 1 down.

   VICTORIA: Medley 4B: A Caris (17) P Sutton (17) 46. Indiv: A Majstorovic (1) 38 cb. W: G Ruffels (2) 39.

   WARRAGUL: Foursome: R Magill G Jarvis (8) 83 cb.

   WATSONIA RSL: Stroke A: A Hobbs (17) 72. B: M Barry (25) 71. C: R Castagnini (31) 70.

   WATTLE PARK: Stableford: R Grant (16) 34 cb.

   WAVERLEY: Stableford A: M Crossett (12) 38. B: G Day (21) 40.

   WERRIBEE PARK: Stableford: D Humphreys (2) 39.

   WESTGATE: Stableford A: R Lewis (6) 37 cb. B: R Espineda (15) 34 cb. C: M Wnuck (21) 34.

   WOODLANDS: 4B: V Rowlands (29) L Rowlands (12) 47. Indiv A: L Edwards (5) 37. B: R Ironmonger (15) 37 cb. C: M Amon (22) 37. Interclub: Woodlands 8-1/2 bt Huntingdale 3-1/2. W: J Horton (25) 33.

   YARRA YARRA: Mxd 4B: M Vadiveloo (10) J North (16) 47. Indiv: H Tan (21) 39.

18 February 2018
Ballarat and Port Fairy hosted regional qualifying rounds today for the Vic Four-Ball. Read more
16 February 2018
For a second consecutive day, Jin Young Ko ruled Kooyonga, and the South Korean superstar has a three-shot buffer over the rest of the field at the ... Read more
18 February 2018
ALTONA LAKES: Men: Stroke: A: K Elers (7) 65 cb. B: L Hall (16) 63. C: R Hibben (22) 65. Women: D Griffin (21) 65. Read more
MyGolf
Golf Victoria