Victorian club golf results - Sunday

 AMSTEL: Stableford Ranfurlie A: D Donovan (11) 37. B: G Murray (19) 37. Women: J Telford (28) 34.

   ANGLESEA: Stableford: B Dilger (24) 39. W: J Talbot (14) 35.

   APOLLO BAY: Par: C Hansen (16) sq. 54-hole c'ship: D Wagstaff (8) 8 down.

   BAIRNSDALE: Mxd Stableford: S Wood (11) 37. Scr: P Shearn (22) 36.

   BARHAM: Stableford: R Thompson (13) 35. W: S Thompson (25) 28.

   BERWICK MONTUNA: Mxd Stroke: G Edmond (18) 65.

   BOX HILL: Stableford A: R Mascali (14) 40. B: B Lynch (21) 40. C: R Cheetham (23) 35. Mxd: Ambrose: S Jackson G Jackson L Adgemis J Adgemis (12-3/8) 56-5/8.

   CAMBERWELL: Stableford A: L Boarotto (16) 43. B: A Kemp (22) 40. C: W Strangwirck (27) 43 cb.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stroke: M Leddin (20) 68.

   CHURCHILL WAVERLEY: Stableford Churchill Park: B Rossiter (11) 37. Women: B Williamson (26) 29. Mxd Waverley A: A Nagayo (14) 38 B: C Lackenby (19) 40.

   COBRAM BAROOGA: Medley 4B agg Old: G Mitchelson (15) M Mitchelson (10) 67.

   COMMONWEALTH: Mxd Stableford: J Mantello (20) 40. A: B Hohn (9) 44. B: D Galbraith (19) 40.

   COROWA: Mxd Ambrose: T McAlpin D Finch G O'Brien B Warchow (5-1/8) 56-7/8.

   CRANBOURNE: 4B: F Garcia (10) P Worth (24) 44. Mxd: M Joel (24) L Joel (30) 44. WW: Z Giddings (16) M Ahern (24) 42.

   DORSET: Mxd Stableford A: A Hoad (7) 39. B: L Tonkin (13) 36. C: A Yap (19) 40.

   EAST MALVERN: Stableford: E Asmus (15) 37 cb.

   EASTERN: Mxd Stableford: C Bradford (17) 36.

   EASTWOOD: Par A: T Purdy (6) 3 up. B: P Rouge-Serret (20) 5 up. C: D Laurito (22) 3 up. W: M Scott (12) 6 down. Mxd Foursome c'ship f: T Smith J Webb bt G Sosenko A Holmes 2-1.

   ELSTERNWICK PARK: Stroke: A Fielding (22) 61.

   FINLEY: Stableford: M O'Brien (10) 36. Women: S Griffin (16) 33.

   GARDINERS RUN: Stableford A: A Gough (7) 38. B: G Sambrooks (27) 45.

   GARFIELD: Medley Stableford: B Edwards (Pakenham 17) 36.

   GLEN WAVERLEY: Stroke: M Williams (10) 69.

   GOONAWARRA: Medley Stableford A: C Velcek (13) 39. B: A Elzanaty (21) 38.

   GREEN ACRES: Gentsomes/Classic: W Johnston (13) S Carroll (22) J Allan (4) D Jackson (33) 108. Indiv: T Cook (24) 37 cb. W: S Douglas (45) 37.

   HARP: Mxd Stableford A: F LeeAck (15) 36. B: J Leydon (26) 37. C: J Nunan (36) 40.

   HEIDELBERG: Mxd Stableford: L Aylen (+1) 43.

   HIDDEN VALLEY: Stableford: D Fischmann (15) 33.

   HILLTOP TATURA: 2B agg: S Zolich (10) Y Kartner (39) 79.

   HOWLONG: Stableford A: J Wilson (12) 36. B: R McNamara (21) 37.

   HUNTINGDALE: Stableford: O Smith (7) 36. W: B Butterworth (22) 37.

   KEW: Stableford: A Eduard (12) 38. Women: S Hall (43) 37.

   KEYSBOROUGH: Stableford: R Edwards (20) 40. W: T Small (21) 35 cb.

   KILMORE: Stableford: M Hocking (23) 41.

   KOORINGAL: Par A: D Tyrrell (1) 2 up. B: D Brierty (3) 3 up. C: D Collinder (4) 4 up. W: K Petrzela (1) 1 up. Mxd American Foursome: G Barham T Grey (3/4) 72-1/4.

   LATROBE: Stableford A: C Khong (10) 38. B: L Burton (24) 43. W: M Hodgins (26) 36. Mxd 4B: P Carroll (36) S Carroll (26) 47. Hole-in-one: M Cropley at 11th.

   MAFFRA: Women Stableford: L Murray (25) 38.

   MEDWAY: Women Trophy: L Vincent (14) 33.

   MIRBOO NORTH: Stableford: S Duff (7) 40 cb.

   MOONAH LINKS: Stableford Legends: M Dale (16) 35. Moonah Links: S Burr (1) 36.

   MORNINGTON: Canadian Foursome: S Horstra H Laycock (18-3/4) 76-1/4.

   NEPEAN: Stableford A: I Parry (7) 36. B: T O'Connor (18) 39. 54-hole c'ship: P Alexander (22) 102.

   NORTHERN: 4B: S McCann (26) P Dines (16) 47. Mxd: K Schenk (17) C Schenk (19) 45. Trophy: T Foster (6) D Anderson (26) 95. Hole-in-one: F Caruso at 16th.

   PAKENHAM: Mxd Trophy: T Sallai (17) 38.

   PATTERSON RIVER: Stableford A: R Thomas (15) 38. B: A Biggs (21) 41. Women: C Bolding (34) 32.

   PENINSULA KINGSWOOD: Par Kingswood A: G Rule (10) sq cb. B: N Caulfield (20) sq. C: D Ritchie (26) 1 up. Women A: K Neuhold (17) 1 down. B: C Rule (28) 1 down. 4B KO f: S Broomhall P Rawlings bt R Moore D Pickard 3-2. Peninsula Composite: A: J Catchlove (14) 40. B: A Kemp (19) 37. Women: J Kemp (11) 31.

   PETERBOROUGH: Stableford: C Martin (15) 40.

   RIVERSDALE: Mxd Foursome: M Lockwood S Douglas (21) 74.

   RIVERSIDE ESSENDON: Medal: R Davin (12) 64. Stroke Masters: R Collins (17) 65.

   RIVERVIEW: Stroke: T Paul (17) 66.

   ROSANNA: Stableford A: M Goonawardana (16) 43. B: D Olney (18) 37. W: G Mitchell (31) 41.

   ROSSDALE: Mxd Canadian Foursome: J Howe S Foots (12-3/4) 70-1/4. Indiv: D Brown (15) 39. W: C Maggio (7) 36.

   ROYAL PARK: Stableford: P Busch (7) 41.

   RUSHWORTH: Stroke: I Rajkjen (19) 64. Star Medallist: F Stewart (14) 71.

   SALE: Medley Stableford: C Hudson (25) 33.

   SANDHURST: Medley Team agg: R Robertson (33) G Morgan (12) J Morgan (34) K Robertson (25) 132. Indiv: B Hawke (18) 39. North: C Young (13) 40.

   SOUTHERN: 2B multi: A Hrysikos (17) M Orfanidis (20) 83.

   SPRING VALLEY: Stableford A: S Ellis (8) 37. B: A Walker (18) 38. Women: M Littman (21) 42.

   SUNSHINE: Stableford: V Kaucic (22) 38.

   THE HERITAGE: Stableford Henley A: J Goldblatt (11) 36. B: T Ind (15) 37. C: J McGuinness (27) 38. W: E Shek (21) 36.

   THE NATIONAL: Medley Stableford Long Island: B Ablett (27) 41.

   THIRTEENTH BEACH: Stableford The Beach: M King (11) 37.

   TOCUMWAL: Stableford A: A Purtill (8) 38. B: H Jankov (14) 35. C: P Rice (34) 39. W: J Rider (12) 35.

   TOOLEYBUC: Stableford: J Lockhart (15) 35 cb.

   TORQUAY: Par: J Anderson (17) 4 up. Women: H Dixon (18) sq. Vis: T James (13) 2 up.

   TRENTHAM: Mxd American Foursome: M Campbell R Campbell 69.625.

   VICTORIA: Par: P Marsh (11) 1 up. W: C Wavish (22) 2 up. Medley 4B: C Wavish (22) M Burge (23) 8 up. Trophy: C O'Malley M Anderton bt P McKernan T McKernan 2-1.

   WATTLE PARK: Stableford A: J Braemar (7) 35. C'ship A: J Braemar (7) 100. B: I McDonald (20) 92.

   WESTGATE: Par A: B Gates (12) 7 up. B: S Barr (17) 4 up. C: G Ogilvie (26) 2 up.

   WOODLANDS: 4B: A Woolley (15) C Dunn (23) 44. Indiv A: G Fisher (10) 37 cb. B: N Brown (14) 38. C: J Curtis (22) 34 cb. Cup: G Grant R Lubbock bt D Stafrace M Ledger 7-5. W: K Smith (10) 34.

   YARRA YARRA: Stableford: N Conley (14) 38 cb. W: Y Fell (27) 33. 4B: S Murray (4) G Murray (27) 45.

   YERING MEADOWS: Stableford Nursery: J Maxwell (16) 36.

18 February 2018
Ballarat and Port Fairy hosted regional qualifying rounds today for the Vic Four-Ball. Read more
16 February 2018
For a second consecutive day, Jin Young Ko ruled Kooyonga, and the South Korean superstar has a three-shot buffer over the rest of the field at the ... Read more
18 February 2018
ALTONA LAKES: Men: Stroke: A: K Elers (7) 65 cb. B: L Hall (16) 63. C: R Hibben (22) 65. Women: D Griffin (21) 65. Read more
MyGolf
Golf Victoria