Victorian club golf results - Sunday

   AMSTEL: Stableford Ranfurlie Medal: J Taylor (14) 34. A: J Taylor (14) 34. B: D Sia (17) 31. Women: K Young (17) K Young (17) 31.

   ANGLESEA: Stableford: P Francis (30) 36. W: A Stokes (18) 29.

   APOLLO BAY: Stroke A: D Wagstaff (8) 70. B: W Kifoto (13) 73. C/Medal: M Quintana (23) 67.

   BAIRNSDALE: Mxd Stroke: D Browne (23) 71.

   BARHAM: Stableford: J Brunt (13) 38.

   BEECHWORTH: Stableford: D Pool (3) 36.

   BERWICK MONTUNA: Stableford R Young (9) 38.

   BOX HILL: Stableford A: T Dwyer (16) 41. B: T Rho (19) 43. Women: J Bydder (26) 34.

   CAMBERWELL: Stroke A/Medal: J Ogden (15) 61. B: R Vogel (23) 66. C: J Bellian (27) 69. C'ship f: G Hill bt S Holmes 5-4.

   CARDINIA BEACONHILLS: Par: L Stanbridge (31) 2 up.

   CHURCHILL WAVERLEY: Stableford Waverley A: L Simons (12) 37. B: S Balakrishnan (17) 36. Mxd: Churchill Park A/Medal: V Tah (12) 38. Women: A: S Chua (31) 29.

   COBRAM BAROOGA: Medley Stableford: B Kerr (2) 38. W: C Hrdina (27) 28 cb.

   COROWA: Medley 2B multi: T Merritt (32) P Merritt (29) 71.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Par: P Richardson (25) sq.

   CRANBOURNE: Stroke A/Medal: T Stewart (7) 71. B: K Harvey (19) 74. C: G Bloch (20) 74. W: G Mel (41) 72.

   CURLEWIS: Mxd Stableford: C Stow (15) 32.

   DEVILBEND: Stableford: T Stuart (26) 41. W: J Vidotto (35) 36.

   EAST MALVERN: Shield: R Hastings (8) 68.

   EASTERN: Mxd Par South: L Clinch (29) 1 up. North: C Bradford (16) 5 up. East: C Park (18) 2 up. Mxd 4B: P Julian (11) J Julian (42) 36.

   EASTWOOD: 4B: D Lawson (9) T Ashton (16) 43.

   ELSTERNWICK PARK: Stableford Medal: R McKenna (10) 37.

   FINLEY: Stroke A: P Pinnuck (9) 71. B: W Smith (23) 78.

   GARDINERS RUN: Par: C Kennon (11) 3 up.

   GLEN WAVERLEY: Medal: C Fernando (23) 65.

   GOONAWARRA: Stableford A: M Kaufman (4) 33. B: A Elzanaty (20) 34.

   GREEN ACRES: Stableford A: C Smith (14) 40. B: B Wise (23) 41. Women: M Williamson (21) 35.

   GROWLING FROG: Stableford: J Rennie (4) 31.

   HARP at Ivanhoe: Mxd Stableford: R Voce (14) 30.

   HEIDELBERG: Mxd Stableford A: T Wilkinson (8) 37. B: P Eramo (13) 39. C: R Jeffery (20) 38.

   HIDDEN VALLEY: Stableford E Laferlita (3) 29.

   HUNTINGDALE: Stableford: N Soh (12) 34. Women: J Hammer (24) 28.

   JUBILEE WANGARATTA: Stableford: I Rundell (6) 37.

   KEW: Stableford: D Chauhan (32) 43. W: W Young (21) 29.

   KEYSBOROUGH: Stroke: C Wilson (26) 71. Women: S Rankine (19) 75. Trophy: S Rankine (19) 157.

   KOORINGAL: Stroke: B Kellow (plus 2) 75. Silver Medal: C Wilkinson (6) 70. W: A Leeson (4) 86. Stableford A: J Harvey (12) 30. B: P Turner (22) 34. Women: E Krajnc (35) 27.

   LORNE: Stroke: P Wheal (7) 72.

   MEDWAY: Stableford A: J Smith (6) 40. B: A Schultz (18) 36.

   MELBOURNE AIRPORT: Stableford: P Bradley McCann (23) 32.

   MOONAH LINKS: Stableford Legends: M Harrison (28) 37.

   MORNINGTON: Stableford: J Taberner (19) 35. Women: R Hollands (32) 31.

   NEPEAN: Stableford A: T L'Huillier (12) 37. B: N Hannigan (18) 35.

   PAMBULA MERIMBULA: Mxd American Foursome: R Smith L Jolly (8.75) 66.75. Jnr Trophy: J Dickinson 78. Hcp: B Sawers (29) 71.

   PATTERSON RIVER: Stableford A: S Morris (2) 39. B: B Anderson (27) 38. Women: C West (10) 33.

   PENINSULA KINGSWOOD: Stableford Kingswood A: M Pietralla (11) 39. B: T Smith (18) 31. C: J Robertson (36) 34. W: E Hanley (41) 31. Peninsula Composite A: W Franklin (10) 35. B: R Den Hertog (21) 38. Women: G Franklin (25) 29.

   PETERBOROUGH: 4B: V Beekman (21) B Hesketh (17) 7 up.

   PORTSEA: Stableford: I Dussuyer (33) 36.

   QUEENSCLIFF: Par: D O'Connor (Lonsdale 14) 4 up.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: T Carroll (13) 36.

   RIVERSDALE: Stableford: O Nippierd (24) 37.

   RIVERSIDE ESSENDON: Stroke A: J Bradley (15) 67. B: L Mann (19) 70.

   RIVERVIEW: Stableford: R Poa (17) 35 cb. C'ship f: J Bastow bt M Broadbent 1 up.

   ROSANNA: 4B: B Van Eeken (21) B Kamphius (20) 48.

   ROSEBUD COUNTRY: Stableford West: R Seadon (17) 40. Women A: G Larsen (23) 35. B: S Heskin (31) 35.

   ROSSDALE: Stableford: D Nguyen (15) 37. Women: J Adams (15) 40.

   ROYAL PARK: Stroke: T Catoggio (scr) 63.

   SALE: Stroke: P Hulland (18) 58.

   SANCTUARY LAKES: Stableford A: R Toperoso (plus 4) 35. B: G Ho (12) 33. C: R Ivanovic (36) 31. Mxd Foursome c'ship: M Grainger A Phanuruk (10-1/2) 89-1/2.

   SANDHURST: Stableford North A: H Soekirno (6) 38. B: J Ding (17) 38.

   SOUTHERN: Stableford A: M Wymond (15) 40. B: J Fraser (24) 37. C: J Ellis (29) 34. D: A Oliver (24) 35.

   SPRING VALLEY: Stableford A: N Vendetti (8) 36. B: J Milana (17) 37. Women: J Sheldrake (16) 34.

   STRATHALLAN: Ambrose: P Kamay P Gaut (2-1/4) 61-3/4.

   SUNSHINE: Stableford: B Jackson (18) 33. W: E Tricklebank (36) 27.

   TAMBO VALLEY: Stableford A: M Reynolds (12) 37. B: C Hunt (Maffra 25) 36. C: M Thiele (Wodonga 34) 31.

   THE HERITAGE: Stableford Henley A: M Hodgson (plus 1) 37. B: T Ind (15) 38. C: P Hall (25) 43. W: J Chen (12) 31.

   THE NATIONAL: Medley Stableford Moonah: D Knight (7) 34. Ocean: L Karalis (8) 30. Old: P Polson (15) 33.

   THE SANDS TORQUAY: Stableford: J Rodriquez (9) 32.

   THIRTEENTH BEACH: Stableford Creek: D Caudullo (14) 37. Women: X Teo (14) 30.

   TOOLEYBUC: 4B: E Symons (22) R Silvester (24) 43.

   TORQUAY: Stableford: T Strahan (17) 38. Vis: P Fitzgerald (14) 32.

   VICTORIA: Stableford: R Mulcaster (12) 31 cb. Canadian foursome: G Focken A Birchall (13) 32.

   WATSONIA RSL: Stroke A: W McClean (20) 76. B: K Fraser (22) 78.

   WATTLE PARK: Stableford: R Grant (16) 36. O-50 9-hole C'ship: M Wallace (10) 22.

   WERRIBEE PARK: Stroke: A Chadwick (24) 68.

   WESTGATE: Par A: C Nikolovski (12) 1 up. B: L Graham (23) 7 up. C: K Holden (27) 3 up.

   WOODLANDS: 4B: D Redford (22) C Redford (11) 42. Indiv A: J Cathart (12) 34 cb. B: P Arnold (18) 36 cb. W: B Hill (5) 30.

   YARRA YARRA: Stableford: A Blunden (17) 36. W: C Fraser (44) 39.

   YERING MEADOWS: Stableford Nursery: A Morris (3) 34. Women: K Gelley (30) 27.

26 May 2018
Jessica Pickwick (Kilmore) and Antony Majstorovic (Victoria) lead their respective fields in the Westcoast Open Amateur event with one round to play. Read more
25 May 2018
Gardiners Run Golf Course was home to the 2018 School Sport Victoria Junior State Final today as students looked to finish the closing event with an ... Read more
26 May 2018
THIRTEENTH BEACH: Stableford: Creek: A: M Edmanson (4) 37. B: G Chapple (21) 41. Read more
MyGolf
Golf Victoria