Victorian club golf results - Sunday

 

   AMSTEL: Men: Stroke Medal Jan: Ranfurlie: Black: A: G Broadley (11) 69 cb. B: G Nornan (22) 63. Women: Stroke: A/Medal: K Urmston (13) 69.

   ANGLESEA: Par: A: J Meaney (9) 7 up. B: B Dilger (20) 4 up. C: H Pearce (25) 5 up. Women Div 1: S Bowler (12) sq. Div 2: A Mangan (19) 2 up. Div 3: M Cross (35) 1 down.

   BAIRNSDALE: Mxd: Stableford: W Howe (29) 39. Women: B Fisher (26) 38.

   BARHAM: Medley: Stableford: T John (28) 35.

   BARWON HEADS: Mxd: Stroke: Foursome: C McNaughton K Scudamore (23.5) 66.5.

   BERWICK MONTUNA: Mxd: Stableford: R Young (9) 44.

   BOX HILL: Mxd: Stableford: A: W Chen (11) 45. B: E Wong (25) 39.

   CAMPERDOWN: Men: Stableford: A: J Davis (9) 43 cb. B: R Jackson (32) 47.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: D Bell (28) 45.

   CHURCHILL WAVERLEY: Men: Stableford: Churchill Park: A: E Weinman (21) 41. Women: A: K Ellis (14) 36 cb. Men: Waverley: A: Y Shariff (14) 38. B: P Ceccin (18) 40 cb.

   COBRAM BAROOGA: Medley: Par: A: C Fellows (13) 3 up. B: C Hrdina (27) 2 up.

   COMMONWEALTH: Men: Stableford White: A: I Scobie (18) 47. B: P Butselaar (19) 39. Women: Stableford: J Clyde (6) 38.

   CRANBOURNE: Men: Stableford: A: M Ruben (10) 43. B: C Goldman (13) 43. C: M Cook (28) 39. Women: C Myerson (35) 42.

   CURLEWIS: Mxd: Stableford White: M McFarlane (11) 41.

   DEVILBEND: Men: Stableford White: G O'Callaghan (10) 45 cb. Women: Stableford: K Riddell (21) 39 cb.

   EAST MALVERN: Mxd: Stableford White: W Branchflower (16) 42.

   EASTERN: Mxd: Stableford: South: C Lim (14) 45. East: T Bennett (16) 44.

   EASTWOOD: Men: Stableford: A: A McDonald (5) 42 cb. B: A Kolmus (17) 44. C: W Holderhead (22) 41. Women: J Chan (14) 34 cb.

   FINLEY: Medley: Stroke: W Smith (22) 62.

   GARDINERS RUN: Mxd: Stableford White: L Murphy (13) 44.

   GISBORNE: Mxd: Par: A: P Kozicki (20) sq.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stroke: B Farnfield (11) 68.

   GOONAWARRA: Medley: Stableford: J Apap (30) 45.

   HIDDEN VALLEY: Mxd: Stableford White: R Yavuzcan (17) 40 cb.

   HOWLONG: Medley: Stableford: A: B Shields (8) 41. B: A King (26) 41.

   HUNTINGDALE: Men: Par: S Worner (18) 2 up cb. Women: L Smith (27) sq cb.

   JUBILEE WANGARATTA: Men: Stableford White: A Senkic (9) 35.

   KEW: Men: Stableford White: G Howlett (16) 39. Women: Stableford: W Napier (17) 38.

   KEYSBOROUGH: Men: Par White: J Dalton (24) 6 up. Women: Par: C Horwood (13) 6 up.

   KOORINGAL: Men: Par White: A: C Zelez (15) 2 up cb. B: J Dawes (19) 5 up. Women: Par: K Valkoff (28) 13 up.

   LATROBE: Men: Stableford White: A: G Johansson (11) 43. B: H Pearson (25) 46. Women: Stableford: A: S Deason (11) 39. B: E Lu (24) 40.

   MURRAY DOWNS: Mxd: Stableford: 4B: A Gilchrist (11) A Abbott (8) 48.

   NEPEAN: Men: Stableford White: A: I Parry (7) 40. B: V Tsiros (17) 39.

   NORTHERN: Men: Stableford: A: M Nguyen (15) 47. B: D Williams (21) 47. Women: M Turner (19) 40.

   PAKENHAM: Mxd: Stableford White: M Klaver (17) 43.

   PATTERSON RIVER: Men: Stableford: A: K O'Neill (8) 40. B: C Abbott (21) 40. Women: C Sales (25) 36.

   PENINSULA KINGSWOOD: Stableford Kingswood: White: A: R Leech (12) 38. B: I Yagi (23) 38. Women: Stableford: K Barcelon (15) 37.

   PETERBOROUGH: Mxd: Stableford: L Hills (39) 46.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: T Barr (25) 39 cb.

   RIVERSDALE: Men: Stableford White: L Murray (36) 44.

   RIVERVIEW: Stableford: R Third (15) 40.

   ROSANNA: Men: Par: D Agushi (19) 9 up. Women: A O'Connor (16) 4 up cb.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford West: White: I Reichman (9) 42. Women: Stableford: M Kavanagh (26) 37.

   ROSSDALE: Men: Stableford: A Brown (23) 43. Women: S Ferguson (43) 40.

   ROYAL MELBOURNE: Men: Par Trophy: West: Yellow: G Izon (8) 5 up.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Stableford: A: P Giannios (1) 39. B: G Park (12) 35. C: T Rho (19) 39.

   SANDHURST: Men: Stableford: Champions: R Foy (24) 41.

   SETTLERS RUN: Men: Par Gold: A: J Hughes (10) 2 up. B: R Witting (18) 4 up. C: R Watkins (36) 3 up. Women: Green: D Boland (16) 2 up.

   SOUTHERN: Mxd: Stableford: Div 1: S Kennington (16) 46. Div 2: J Hill (21) 44.

   SUNSHINE: Men: Par: P Marsters (16) 6 up.

   THE HERITAGE: Men: Stableford: St John: G Brockwell (11) 38.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: B Beckwith (12) 42.

   THE SANDS TORQUAY: Medley: Stableford: J Wahba (12) 42.

   THIRTEENTH BEACH: Men: Stableford: Beach: A: N Quick (8) 42. B: M Atkins (17) 37. Women: A: S Drayton (22) 35.

   TOCUMWAL: Mxd: Stableford: A: B Wilson (12) 40. B: P Hanson (17) 39. C: R Godkin (23) 41. Women: J Hills (16) 40.

   TORQUAY: Men: Stableford: R Morgan (23) 40. Visitor: J Guthrie (13) 45. Women: A Staig (27) 36. Visitor: M Stoettrup (12) 33.

   VICTORIA: Men: Stableford: C Falkingham (15) 39. Women: 4B: A Solanki (9) C Henderson (23) 48. J Gardner (14) 44.

   WATTLE PARK: Men: Stableford: P Haikal (17) 35. Women: S Ricardo (35) 44.

   WERRIBEE PARK: Mxd: Stableford White: I Brogden (23) 40.

   WESTGATE: Men: Par Trophy: White: N Joyce (7) 4 up. Stableford A: N Joyce (7) 40. B: K Holden (28) 41.

   WHITTLESEA: Mxd: Stableford White: J Malcolm (16) 40.

   WOODLANDS: Mxd: Stableford: 4B: J Rudd (9) M Rudd (24) 43. Men: Stableford White: A: S Chamberlain (13) 42. B: J Regan (15) 40. Women: Stableford: K Bullen (17) 37.

   YARRA YARRA: Men: Stableford White: E Thian (11) 43. Women: Stableford: D Thurlow (26) 39. Hole in one: R Mather at 4th.

   YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford Murray: Yellow: D Baker (3) 40. Women: White: W Dickson (25) 38.

   YERING MEADOWS: Men: Stableford: Nursery: D Paul (16) 42. Women: G McCandless (41) 39 cb.

17 August 2018
Andrew Davis and Alma Fonda-Russell have taken the honours in the inaugural Huntingdale Senior Amateur. Read more
17 August 2018
There will be a public memorial service on Thursday, 27 September to reflect upon and celebrate the life of Jarrod Lyle. Read more
17 August 2018
ALTONA LAKES: Snr Stableford: 9-hole: R Abraham (12) 23. Read more
MyGolf
Golf Victoria