Victorian club golf results - Sunday

 

AMSTEL: Men: Stableford Ranfurlie: White: A: J Young (9) 38 cb. B: M Hawkins (15) 39. Women: Stableford: A: M Murphy (21) 30.

   AUSTRALASIAN: Men: Stableford: G Alexandrou (21) 45.

   BAIRNSDALE: Mxd: Stableford: T Sharp (11) 38 R Pearce (36) 45.

   BARHAM: Medley: Stableford: G May (12) 38.

   BERWICK MONTUNA: Mxd: Stableford: M Robertson (9) 41.

   BOX HILL: Men: Stroke White: A: T Audley (9) 64 cb. B: E Wong (25) 65 cb. Women: Stroke: K Raits (37) 76 cb.

   CAMBERWELL: Men: Stableford White: A: J Leong (17) 42. B: V Sargsyan (22) 47. C: M Thomas (27) 47.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: R Mittra (28) 45.

   CHURCHILL WAVERLEY: Mxd: Stableford: Waverley: A: N Foo (10) 39 cb. B: P Cecchin (18) 44.

   COMMONWEALTH: Men: Par White: A: A Yeoh (14) 3 up. B: R Crosby (28) 6 up. Women: Par: T Sanft (27) 2 up.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stableford: A: J Baiocchi (4) 34.

   CRANBOURNE: Men: Stableford: A/Medal: C Goldman (12) 40. B: W Dunkley (15) 38. C: J Nicolaci (37) 39. Women: I Brouze (24) 36 cb.

   CURLEWIS: Mxd: Stableford White: A: C Povey (20) 43.

   DEVILBEND: Men: Stableford White: I Hodge (13) 40. Women: C Wagstaff (32) 38.

   DORSET: Mxd: Stroke White: A/Medal: A Hoad (9) 63. B: G Beer (19) 65. C: S Lategan (22) 65.

   EAST MALVERN: Mxd: Stableford White: C Connor (23) 40 cb.

   EASTERN: Mxd: Stableford: South: S Howson (33) 43. North: R Garbutt (26) 42. East: J Main (26) 43.

   EASTWOOD: Men: Stroke: Medal Dec: A: N Evans (9) 71. B: M Newman (14) 68. C: I Keech (21) 68. Women: A: V Laurito (5) 76.

   ELSTERNWICK PARK: Men: Stroke: A: R Joseph (14) 63. B: P McGhee (23) 65.

   FINLEY: Medley: Stableford: P Pinnuck (10) 40.

   GARFIELD: Men: Stableford: Plate: A: I Hopper (9) 37. B: J Halkett (Moe 15) 41. C: A Cunningham (25) 36. Team Agg: B Tollkuhn (17) D Amos (13) B Collins (17) T Sallai (12) (Pakenham 2) 112.

   GISBORNE: Men: Stableford White: A: R Horvat (18) 42. Women: Stableford: L Le Lievre (16) 37.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stroke: B Jensen (17) 64.

   GOONAWARRA: Medley: Stableford: A: G Kelly (1) 35. B: J Leefe (14) 39. C: T Maltaric (22) 40.

   GREEN ACRES: Men: Stableford White: A: L Luo (14) 42 cb. B: C De Cesaris (29) 41. Women: M Pratt (12) 39.

   GROWLING FROG: Stableford: A Baxter (29) 37.

   HARP: Mxd: Stableford: A: G Sykes (17) 41. B: W Robinson (25) 36. C: H Eustace (40) 39.

   HEIDELBERG: Medley: Stableford: A: J Wilson (5) 40. B: D McCully (14) 38 cb. C: P Mifsud (24) 45.

   HIDDEN VALLEY: Mxd: Stableford White: B Murphy (27) 45.

   HOWLONG: Men: Stableford: A: B Tanks (18) 42. B: J Kimber (26) 37.

   HUNTINGDALE: Men: Stableford Trophy: White: P Kelly (25) 39 cb. Women: J Hammer (22) 33 cb.

   IVANHOE: Stableford: A Baxter (16) 36.

   JUBILEE WANGARATTA: Stableford White: A: N Hogan (8) 35.

   KEW: Medley: Stableford White: D Clyne (15) 44. Women: J Wendt (56) 38 cb.

   KEYSBOROUGH: Men: Stableford White: N Gibson (20) 42. Women: J Hooper (13) 34 cb.

   KOORINGAL: Men: Stableford White: A: D Cubela (6) 41. B: R Castelo (16) 41. C: A Gomez (23) 38. Women: Stableford: A/Medal: S Petrzela (19) 36. B: B Kelly (25) 33.

   LANG LANG: Men: Stroke: T Burge (25) 65.

   LATROBE: Men: Stroke: Trophy: B Kellow 143.

   MALLACOOTA: Men: Stableford: G Symons (17) 36.

   MANDALAY: Stableford: A: D Logan (8) 40. B: F De Petro (26) 37.

   MEDWAY: Men: Par: A: G Gregory (11) 2 up. B: T Hodges (16) 3 up. C: E Costa (29) 5 up. Women: A: L James (15) 1 up.

   MOONAH LINKS: Mxd: Stableford Legends: White: C Goddard (21) 43. Open: G Conner (12) 40.

   MORNINGTON: Men: Stableford: G O'Reilly (25) 41. Women: L Stewart (26) 37.

   MURRAY DOWNS: Medley: Stableford: A: S Laird (5) 37. B: P Goodson (32) 40.

   NEPEAN: Men: Stableford White: A: K Stout (11) 38. B: R Smith (24) 49.

   PAKENHAM: Mxd: Stableford White: B Bateup (18) 37.

   PATTERSON RIVER: Men: Stableford: A: S Morris (16) 38. B: L Dunn (22) 40. Women: J Fisher (26) 35.

   PENINSULA KINGSWOOD: Women: Stableford: Peninsula Composite: A: P McCombe (14) 41. B: R Robertson (19) 39. D Jobson (31) 30. Stableford Kingswood: White: A: K Brown (9) 40. B: A Rawlings (16) 34 cb. C: P Siegle (25) 35. Stableford: A: Y Jang (15) 38.

   PORTSEA: Mxd: Stableford White: P Stack (14) 39.

   RACV HEALESVILLE: Mxd: Stableford: R Plozza (21) 42.

   RIVERSDALE: Stableford: A Yeo (28) 45.

   RIVERSIDE ESSENDON: Men: Par White: A: C Curren (15) 4 up cb. B: P Woodlock (23) 4 up cb.

   RIVERVIEW: Stroke Medal Jan: Black: J Bastow (15) 64.

   ROSANNA: Men: Stroke Black: A: Z Toohey (12) 69. B/Medal: B Marriott (24) 67. Women: Stroke: J Refern (28) 73 cb.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford South: White: A: B Dunn (12) 43. Women: Stableford: A: K Naylor (19) 37.

   ROSSDALE: Men: Stableford: I Brockwell (19) 43. Women: G Sinclair (20) 35.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Stableford 4B Agg: White: K Hansford S Smith 61. Stableford: A: T Hillier (8) 35. B: J Mustac (15) 39. C: A Mansell (43) 38.

   SANDHURST: Medley: Par North: White: D Ogier (17) 2 up cb. Men: Stableford Champions: A: J Tisdale (10) 40. B: K Winsor (25) 45. Women: J Cope (45) 40.

   SOUTHERN: Medley: Stableford: Div 1: K Ananderswaran (12) 39 cb. Div 2/Medal: I Watson (18) 40. Div 3: A Klasan (25) 36.

   SPRING VALLEY: Men: Stableford White: A: C Hilton (11) 43. B: P Doran (17) 42. Women: L Cai (19) 38.

   STRATHALLAN: Men: Stableford: C Baker (13) 42. A: E Koren (16) 33. B: P Curtis (21) 35. C: P Reidy (27) 37. Women: L Gorey (27) 37.

   SUNSHINE: Men: Stableford: R Brillanti (10) 41 cb. Women: A Hing (10) 33.

   THE DUNES: Mxd: Stableford: M Everest (33) 43.

   THE HERITAGE: Men: Stableford: Henley: A: M Ubavin (8) 36 cb. B: C Simari (12) 37. C: P Hall (20) 34. Women: H Stewart (24) 37.

   THE NATIONAL: Medley: Par: Long Island: G Harvey (16) 3 up. Moonah: T Walker (6) 3 up. Ocean: C Riewoldt (24) 3 up. Stableford: Old: C Kendall (4) 2 cb.

   THE SANDS TORQUAY: Medley: Stableford: G Sheahan (9) 38.

   THIRTEENTH BEACH: Men: Stableford: Creek: A: B Coffey (11) 43. B: S McCallum (20) 46. Women: A: S Jones (11) 27.

   TOCUMWAL: Men: Stroke: A: J Crilly (12) 71. B: A Legatte (22) 67. Women: B Wilkinson (9) 77.

   TORQUAY: Men: Par: A: R Fish (15) 3 up. B: R Harding (31) 4 up. Women: R Beacom (14) 2 up. Men: Visitor: C Troyahn (RACV Cape Schanck 31) 11 up. Women: S Davis (Mentone 35) 1 down.

   TRAFALGAR: Mxd: Stroke American Foursome: White: P Govaars (11) J Mitchell (29) 69 cb. Scr: P Heathcote K MacGregor 82.

   VICTORIA: Stableford: 4B: C Maddox (26) M Wang (32) 45 cb. Men: R Jonson (18) 42. Women: H Mikkola (1) 41.

   WATTLE PARK: Men: Stableford: M Fox (21) 40. Women: D Fox (34) 38.

   WERRIBEE PARK: Mxd: Stableford White: A: R Pettersen (13) 43. B: R Goldburg (18) 40.

   WESTGATE: Men: Stableford White: A: S Smyth (8) 41. B: Z Rolka (30) 39. President's Trophy: S Smyth (8) 78.

   WHITTLESEA: Mxd: Par: I Landy (15) 5 up.

   WOODLANDS: Men: Stableford White: A: J Mc Donald (8) 38. B: G Stutterd (12) 37. C: P Waddell (22) 37. Women: J Waddell (18) 33.

   YARRA YARRA: Men: Stableford: N Rossato (43) 27. Women: M Thorley (18) 41 cb.

   YARRAWONGA MULWALA: Mxd: Stableford: 4B: Lake: B Castles (9) A Castles (18) 47.

   YERING MEADOWS: Men: Par: Nursery: J Kirkness (24) 3 up. Women: D Bleazby (29) sq. Men: Valley: M Jones (21) 3 up.

22 February 2018
The Vic Four-Ball qualifying circuit moved to Keysborough Golf Club today. Read more
22 February 2018
Jasper Stubbs and Alizza Hetherington will captain Team Victoria as the state’s top twelve juniors head to Western Australia in April. Read more
22 February 2018
ALEXANDRA: Women: Par: B Doyle (17) 4 up. Read more
MyGolf
Golf Victoria