Victorian club golf results - Sunday

 

AMSTEL: Stableford: Ranfurlie: A: D McNabb (13) 40. B: S Milne (16) 41. Women: U Moller (24) 42.

   APOLLO BAY: Stroke: A: P Collard (17) 57. B: B Buckley (21) 59.

   BARHAM: Par: A: R Sheldrick (16) 37 up.

   BARWON HEADS: Stableford: 4B: T Gubbins (15) W Gubbins (20) 45. A: G Spry (12) 43. B: J Graham (18) 41. Women: M Poole (11) 37.

   BERWICK MONTUNA: Stroke: J Veugelers (20) 64.

   BOX HILL: Mxd: Stableford: A: G Smyth (13) 43. B: D Miller (25) 44 cb. 4B: V O'Brien (26) L Dawborn (11) 44 cb.

   CAMBERWELL: Par: A: G Fellow-Smith (15) 7 up. B: V Sargsyan (19) 4 up. C: E Shaw (32) 3 up.

   CARDINIA BEACONHILLS: Mxd: Stableford: L Russell (17) 39 cb.

   CHURCHILL WAVERLEY: Mxd: Stableford: Waverley: A: R Pearce (15) 43. B: W Stewart (27) 43. Men: Churchill Park: G Ellis (7) 42. Women: B Williamson (28) 40.

   COBRAM BAROOGA: Medley: Par: C Bovalina (1) 4 up. Women: J Curran (14) 3 up.

   COMMONWEALTH: Stableford: A: I Erwin (11) 44. B: M Montgomery (31) 45. Women: R Horgan (22) 37.

   CRANBOURNE: Stableford: A: Z Winograd (3) 44. B: A Bell (18) 41. C: R Smith (21) 38. Women: L Sander (13) 38. Mxd: Team: Z Giddings (16) P Carlon (4) A Oxley (21) M Withers (23) 96.

   CURLEWIS: Mxd: Stableford: A: J Hickey (22) 43.

   EAST MALVERN: Mxd: Stroke: S Johnstone (18) 61 cb.

   EASTERN: Mxd: Stableford: South: I Miller (21) 39 cb. North: M Harrop (8) 47. East: S Jones (18) 44.

   EASTWOOD: Stroke: A: D Cassidy (12) 68. B: A Paull (20) 67 cb. C: C Young (21) 64. Women: G Scott (21) 65.

   ELSTERNWICK PARK: Stroke: C Fitchet (22) 60.

   FINLEY: Medley: Stroke: R Makkinga (24) 68.

   GARDINERS RUN: Mxd: Stroke: A: S Meddings (3) 65 cb. B: J Addison (29) 65 cb.

   GARFIELD: Medley: Stableford: P McNeish (8) 39 cb.

   GISBORNE: Stableford: R Horvat (17) 41. Women: M Stoettrup (13) 38.

   GLEN WAVERLEY: Stableford: B Jensen (17) 38 cb.

   GOONAWARRA: Medley: Stableford: A: S Sewell (7) 40. B: M Wallis (12) 50. C: G Sporle (28) 44.

   GREEN ACRES: Stableford: A: S Beltrami (15) 40. B: M Perri (34) 40. Women: A De Villiers (12) 38 cb.

   GROWLING FROG: Stableford: P Sok (32) 43.

   HARP at Churchill Park: Mxd: Stableford: A: R Voce (18) 39. B: J Hoey (32) 38. C: R Reeves (39) 33.

   HIDDEN VALLEY: Mxd: Stableford: T Yavuzcan (28) 42 cb.

   HOWLONG: Medley: Stableford: J Mitchem (36) 41.

   HUNTINGDALE: Stableford: V Li (29) 44. Women: E Hogan (33) 41.

   IVANHOE: Stableford: A Strangis (17) 38.

   JUBILEE WANGARATTA: Stableford: G Dinsdale (19) 42.

   KEW: Medley: Stableford: L Ding (34) 51. Women: K Yagi (24) 40.

   KEYSBOROUGH: Stableford: A: G Willis (16) 43 cb. B: N Fernando (24) 43. Women: S Rosser (19) 39.

   KOORINGAL: Stableford: A: D Pringle (11) 40. B: P Turner (17) 43. C: R Strachen (22) 40. Women: A: B Black (16) 37. B: J Deller (32) 38.

   LAKES ENTRANCE: Medley: Stableford: 9-hole: W Daniel (14) 20.

   LATROBE: Par: A: S Cracknell (5) 7 up. B: J Carden (20) 3 up. Women: M Lim (21) 2 up. Mxd: Stableford: 4B: D Nguyen (21) L Nguyen (22) 48.

   MANDALAY: Mxd: Stableford: C Lamb (17) 43.

   MARYSVILLE: Mxd: Stableford: Trophy: T Stow (16) 37.

   MEDWAY: Stableford: A: I Schafer (10) 40. B: R Balagurusamy (14) 43. C: T Hughes (27) 39. Women: A: S Herrald (16) 34.

   MELBOURNE AIRPORT: Stableford: P Butler (26) 42.

   METROPOLITAN: Stableford White: W Lubransky (9) 41.

   MOONAH LINKS: Mxd: Stableford: Open: S Noah (22) 41. D Tracy (14) 38 cb. Stableford Legends: C Daniels (21) 40.

   MURRAY DOWNS: Mxd: Stableford: A: R Palmer (15) 45. B: L McLean (19) 40.

   NORTHERN: Stableford: A: V Galtieri (7) 40. B: D Veale (18) 44. C: J Minenko (23) 48. Women: G Church (21) 37.

   OAKLEIGH: Mxd: Stableford: 2B Agg: T Strickland (12) W Hastie (22) 74.

   PAKENHAM: Mxd: Stableford: B Atkins (17) 36.

   PATTERSON RIVER: Stableford: A: P Dewhurst (11) 43. B: P Diaz (32) 38.

   PENINSULA KINGSWOOD: Par: Kingswood: A: S Nota (7) 1 up. B: P Donnar (23) 2 up cb. C: B Roach (24) 3 down cb. Women: S Cooper (15) 1 down. Mxd: Stroke: Foursome C'ship: J Dunbar (6) P Soon-Shiong (17) 72.5. A Scr: J Dunbar (6) P Soon-Shiong (17) 84. Men: Stableford Peninsula Composite: A: D Fagan (13) 43. B: G Tsindos (24) 39. Women: D Jobson (29) 34.

   PETERBOROUGH: Stroke: H Huffadine (4) 58.

   RACV HEALESVILLE: Par: V Gillett (28) 4 up cb.

   RIVERSDALE: Stableford: P Doan (14) 46.

   ROSANNA: Stableford: A: N Shadforth (8) 40 cb. B: R Morales (22) 42. Women: L Tregear (22) 40.

   ROSEBUD COUNTRY: Par: North: A: M Lewfatt (3) 4 up cb. B: M Lennon (18) 1 up. Women: A: M Bannan (13) 5 up. B: J Goddard (26) 3 up cb.

   ROSSDALE: Stableford: P Hope (20) 42. Women: M Nguyen (39) 37 cb.

   ROYAL PARK: Mxd: Stableford: B Robinson (20) 47.

   SALE: Women: Par: J O'Neil (18) 7 up.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Par A: D Kim (3) 5 up cb. B: M Choo (16) 5 up. C: E Di Battista (32) 8 up.

   SANDHURST: Stableford: Champions: A: P Johnson (10) 41. B: P Heitmann (17) 42. Women: N Verma (27) 38.

   SETTLERS RUN: Stableford: A: M Bennett (7) 41. B: A Haringcaspel (16) 42. C: M O' Malley (36) 51. Women: J Callaghan (27) 37.

   SOUTHERN: Mxd: Stableford: Div 1: G Hobbs (14) 40. Div 2: T Davis (19) 42. Div 3: P Morley (28) 46.

   SPRING VALLEY: Stableford: 2B: J Fraser (34) C Norris (12) 40. J Evans (22) 44.

   STRATHALLAN: Stableford: 4B: P Heenan (18) P Gaut (6) 48 cb.

   SUNSHINE: Par: A: S Bouakeo (15) 7 up. B: H Szarf (22) 11 up. Women: E Tricklebank (39) 1 up.

   THE HERITAGE: Stableford: St John: A: R Sandy (6) 35 cb. B: D Stewart (12) 33. C: P Sorrell (26) 35. Women: M Ghirardello (18) 36.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: N Currie (7) 39 cb.

   THE SANDS TORQUAY: Medley: Stableford: R Currie (12) 37.

   TOCUMWAL: Par: A: H Jankov (12) 4 up. B: S Bakes (17) 10 up. Women: A: S Clark (16) 3 up. B: J Drysdale (26) 1 up.

   TORQUAY: Stableford: A: R Bottomley (4) 40. B: C Smith (24) 42. Women: M Bradley (25) 39. Men: Visitor: S Arto (15) 47.

   TRARALGON: Stroke: T Couling 271. Women: K Matsumoto 295.

   VICTORIA: Stableford: D Swann (10) 41. Women: K Newham (15) 37. Men: 4B: G Whitson (10) N Mangos (8) 48.

   WATSONIA RSL: Stableford: A: B Gibbs (19) 43. B: K Littler (22) 43. C: R Castagnini (31) 42.

   WERRIBEE PARK: Mxd: Stableford: A: P Brogden (10) 43. B: S Mc Garrigle (16) 45.

   WESTGATE: Stableford: A: R Tewhare (7) 38. B: J Black (30) 38.

   WHITTLESEA: Mxd: Stableford: C Doig (10) 40.

   WODONGA: Stableford: J McAuliffe (22) 43.

   WOODLANDS: Medley: Stableford: 4B: K Clarke (10) S Clarke (25) 48. Men: A: J Bernau (11) 39 cb. B: J Gladwell (15) 41. C: G McCully (21) 44. Women: S Downey (21) 37.

   YARRA YARRA: Mxd: Stableford: 4B: T Brand (28) M Thorley (15) 47. B Wein (12) 43. Women: J North (17) 41.

   YARRAWONGA MULWALA: Stableford: Murray: P Petkinis (24) 41. Women: P Nitschke (23) 34. Men: Lake: S Williamson (27) 41.

   YERING MEADOWS: Stroke 4B KO f: Nursery: Black: B Budge (29) K Jacobsen (14) bt M Lavelle (19) H Ferrie (20). Stableford: C Fabb (29) 44. Women: D Bleazby (28) 34 cb. Men: Valley: R Thompson (19) 42 cb.

18 February 2018
Ballarat and Port Fairy hosted regional qualifying rounds today for the Vic Four-Ball. Read more
16 February 2018
For a second consecutive day, Jin Young Ko ruled Kooyonga, and the South Korean superstar has a three-shot buffer over the rest of the field at the ... Read more
18 February 2018
ALTONA LAKES: Men: Stroke: A: K Elers (7) 65 cb. B: L Hall (16) 63. C: R Hibben (22) 65. Women: D Griffin (21) 65. Read more
MyGolf
Golf Victoria