Victorian club golf results - Sunday

 

AMSTEL: Men: Stableford Ranfurlie: White: A: J Bridge (8) 37 cb. B: B Donovan (27) 41.

   APOLLO BAY: Men: Par: A: R Matthews (18) 2 up. B: A Rowarth (21) sq.

   BAIRNSDALE: Mxd: Par: A Wainwright (29) sq. S Gannon (15) sq.

   BARHAM: Men: Stableford: I Bennett (13) 41. Women: L Cook (21) 33.

   BENDIGO: Men: Stableford White: M Harrington (17) 39.

   BERWICK MONTUNA: Men: Stableford: G Edmond (18) 43.

   BLACK BULL: Men: Stableford: A Patton (4) 37.

   BOX HILL: Men: Stroke White: A: P Valentine (10) 67. B: P Tinsley (24) 68. Women: Stroke: A: J Stevens (24) 73 cb.

   CAMBERWELL: Men: Par White: A: R Sorani (14) 2 up cb. B: R Cuevas (21) 2 up cb. C: J Whitehead (36) 2 up. Trophy: R Cuevas (21) 2 up cb.

   CARDINIA BEACONHILLS: Mxd: Stableford: P Lipshut (28) 42.

   CHURCHILL WAVERLEY: Mxd: Stableford: Churchill Park: A Edwards (36) 38. Men: Stroke: Medal Jun: Waverley: A: J Liao (3) 67 cb. B: R Djundjek (19) 65. Women: M Eliadis (30) 74 cb.

   CLIFTON SPRINGS: Mxd: Stroke: Canadian Foursome: S Beales (17) H Beales (31) 74.

   COBRAM BAROOGA: Medley: Stableford: P Wisneiwski (18) 39. H Aston (26) 35.

   COHUNA: Men: Stableford: G Appleby (10) 40. Women: B Barry (21) 35.

   COMMONWEALTH: Men: Stableford White: A: A Pienaar (9) 40. B: T Wilson (24) 38. Women: Stableford: R Horgan (22) 36 cb.

   COROWA: Par: Bisque: D Rosser (27) 6 up.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stableford: C Anau (40) 35.

   CRANBOURNE: Men: Stableford: A: A Chew (12) 41 cb. B: A Bel (16) 43. C: I Jacobs (24) 46. Women: L Sander (16) 39.

   CURLEWIS: Stableford White: L Nelson (11) 39 cb.

   EAST MALVERN: Mxd: Stableford Shield: White: E Asmus (16) 39 cb.

   EASTERN: Mxd: Stableford: South: M Woods (16) 37. North: P Bailey (36) 41. East: J Burke (15) 41.

   ELSTERNWICK PARK: Men: Stableford: S Dagher (23) 36.

   FINLEY: Men: Stableford: W Smith (20) 37 cb. Women: S Simpson (22) 39.

   GARDINERS RUN: Mxd: Stableford White: A: D Schute (10) 44 cb. B: C Jury (16) 50.

   GARFIELD: Medley: Stableford: J Mitchell (26) 36 cb.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stroke: C Rowe (16) 68.

   GPV at Sorrento: Foursome c'ship: M Van Der Kraan R Fuller 71. Hcp: M Tidd T Scheppers (2-1/2) 72. Women: L Griffin A Hilliard 77. Hcp: M McLean G Reid (11-1/2) 70-1/2.

   GREEN ACRES: Men: Stableford White: A: S Sabbadini (11) 38 cb. B: J Toohey (19) 37. Women: Stableford: J Fisher (14) 36.

   GROWLING FROG: Stableford: D Fitzgerald (10) 41.

   HARP at Devilbend: Mxd: Stableford: A: D Hickleton (16) 41. B: R Drew (31) 35. C: P Corry (42) 31.

   HEIDELBERG: Men: Par: A: B Leonard (11) 3 up. B: B Robinson (13) 2 up cb. C: N Walker (29) 4 up. Women: G Brabender (30) 3 up.

   HIDDEN VALLEY: Mxd: Stableford White: R East (18) 39.

   HOWLONG: Women: Stroke: A Weiss (22) 74.

   HUNTINGDALE: Mxd: Stableford: 4B: V Liang (32) R Wong (Riversdale 15) 45. Men: N Stone (7) 40.

   JUBILEE WANGARATTA: Men: Stableford White: M Hogan (21) 39.

   KERANG: Men: Stroke: C Gray (17) 65. Women: J Martin (27) 67.

   KEW: Men: Stableford: A: T Threlfall (16) 42. B: J Hondros (28) 42. Women: B Angus (34) 36.

   KEYSBOROUGH: Men: Stableford White: C Smith (19) 41. Women: Stableford: S Ellis (23) 39.

   KOORINGAL: Men: Stableford White: A: W Sit Woon (11) 42. B: B Kilpatrick (14) 39. C: G Veal (24) 41. Women: Stableford: C Turner (25) 36.

   LATROBE: Men: Stableford: White: A: S Hill (10) 39. B: P Robinson (16) 37. C: J Holroyd (25) 41. Women: Stableford: A: H Shale (15) 37. B: C Dunne (33) 36. A: H Shale (15) 37. B: C Dunne (33) 36.

   LORNE: Men: Stableford: P Muxworthy (11) 44.

   MEDWAY: Men: Stableford: A: J Bartucca (6) 43. B: M Giammarco (13) 37. C: C Braithwaite (24) 39. Women: A: J Cooper (12) 35.

   MELBOURNE AIRPORT: Men: Stableford White: J Ciotti (25) 38.

   MIDLANDS: Men: Stableford: A: C Boucher (0) 39. B: P Carmichael (14) 41. C: B Taylor (22) 41. Women: T Benoit (24) 40.

   MORNINGTON: Men: Stableford White: S Nestoriwskyj (26) 39. Women: Stableford: S Martin (26) 36.

   NEPEAN: Men: Par White: A: T L'Huillier (12) 2 up. B: F Frendo (17) 7 up. Hole in one: V Tsiros at 9th.

   NORTHERN: Men: Stableford White: A: R Lata (0) 42. B: P Compagnino (17) 39. C: P Walker (19) 40. Women: Stableford: J Chrimes (20) 35. Men: Stroke: Matchplay: Z Wood bt B Wood 4-2. Mxd: D Anderson bt A Rhodes 4-3.

   PAKENHAM: Mxd: Stableford White: P Hearn (26) 41.

   PENINSULA KINGSWOOD: Women: Stableford: Kingswood: A: T Vine (21) 31. B: R Hobday (35) 30. Men: A: R Hall (14) 38. B: A Terzini (19) 39. C: S Lombardo (24) 45. Women: Peninsula South: K McFarland (19) 35. Men: Stableford White: A: C Gray (14) 39. B: B Harris (22) 35 cb. C: D Brookes (34) 32.

   PETERBOROUGH: Stableford: B Hesketh (17) 42.

   POWERGRIP SOCIAL at Bayview: Men: Stroke: A: S Clark (20) 60. B: I Wells (34) 69.

   RACV HEALESVILLE: Mxd: Stableford: T Carroll (14) 37.

   RIVERSDALE: Men: Stableford White: A: K Cheah (13) 40. B: A White (18) 43 cb.

   RIVERVIEW: Stableford: R Poa (18) 37.

   ROSANNA: Men: Stableford: A: M Casey (6) 39. B: D Awad (31) 38 cb. Women: J Robertson (32) 38.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: North: P Ansell (18) 40. Women: G Larsen (18) 38.

   ROSSDALE: Men: Stableford: L Holding (15) 39 cb. Women: J Moate (31) 36.

   RUSHWORTH: Men: Par: 4B: F Stewart (14) A Akerstrom (20) 9 up.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Stableford: A: R Alibasic (5) 39. B: K Clark (12) 41. C: J McCormack (25) 41.

   SANDHURST: Women: Stableford: North: M Sumithran (14) 36. Men: Stableford White: A: T Bibby (9) 40. B: M Nievaart (13) 43. Medley: Stableford: Champions: D Lyons (12) 40.

   SETTLERS RUN: Men: Stableford Gold: A: S Balog (5) 36. B: P Plier (12) 38. C: C Woods (27) 37. Women: Green: A Hunt (45) 33.

   SOUTH PINES: Mxd: Stableford White: D Keep (21) 35.

   SOUTHERN: Mxd: Stroke: Ambrose: G Pereira (6) N Crowe (26) 60. Hole in one: C Riley at 12th.

   SPRING VALLEY: Men: Par White: A: H Kinread (14) 4 up. B: D Jackson (22) 6 up. Women: Par: T Wanigasekera (7) 3 up. Hole in one: D Stergioulas at 14th.

   STRATHALLAN: Mxd: Stableford: 2B Agg: R Rezuk (12) P Reidy (28) 71.

   SUNSHINE: Men: Stableford: A: J Xuereb (4) 38. B: L Denys (15) 41. C: A Liu (20) 40. Women: M Vella (32) 36.

   THE DUNES: Stableford: The Dunes: P Blackwood (24) 38.

   THE HERITAGE: Men: Stableford: St John: A: V Schwab (8) 35. B: A Barkhouse (13) 34 cb. C: D Gauld (20) 34. Women: L Collier (26) 35.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: G Mouratidis (16) 38.

   THE SANDS TORQUAY: Medley: Stableford: T Wilson (12) 38.

   THIRTEENTH BEACH: Mxd: Stableford: Beach: A: S Davies (5) 39. B: M Pinjuh (12) 37. C: T Harris (22) 36.

   TOCUMWAL: Men: Stableford White: A: S Conrick (12) 37. B: T Stokes (14) 39. C: N Brosnan (19) 40. Women: Stableford: A: P Wilmot (18) 37.

   VICTORIA: Men: Par: 2B: G Morcom (19) J Hicks (15) 11 up. G Morcom (19) 7 up.

   WATSONIA RSL: Men: Stableford: A: M Tebbutt (18) 37. B: M Barry (24) 40. C: S Mann (27) 40.

   WATTLE PARK: Men: Stroke: M Green (18) 67.

   WERRIBEE PARK: Mxd: Stableford White: A: A Simpson (9) 37. B: B Warren (15) 38.

   WODONGA: Medley: Stableford: J Walker (3) 33.

   WOODLANDS: Medley: Par White: 2B: R Berger (17) B Kerr (25) 9 up. Men: A: I Halliday (8) 3 up cb. B: G Tansey (12) 5 up cb. C: R Ironmonger (20) 6 up. Women: K Caridakis (7) 2 down cb.

   YARRA YARRA: Men: Stableford White: E Thian (7) 45. Women: V Ko (25) 37.

   YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: P Skewes (21) 38. Women: P Chong (45) 34 cb.

   YERING MEADOWS: Men: Stableford: Nursery: K Dunkley (12) 37. Women: J Kennedy-Borg (4) 33.

18 February 2018
Ballarat and Port Fairy hosted regional qualifying rounds today for the Vic Four-Ball. Read more
16 February 2018
For a second consecutive day, Jin Young Ko ruled Kooyonga, and the South Korean superstar has a three-shot buffer over the rest of the field at the ... Read more
18 February 2018
ALTONA LAKES: Men: Stroke: A: K Elers (7) 65 cb. B: L Hall (16) 63. C: R Hibben (22) 65. Women: D Griffin (21) 65. Read more
MyGolf
Golf Victoria