Victorian club golf results - Sunday

 

   AMSTEL: Men: Stableford Ranfurlie: White: A: T Rankin (11) 37 cb. B: G Morrison (21) 37. Women: C Casey (18) 32.

   APOLLO BAY: Stableford: R Stone (14) 31.

   BAIRNSDALE: Mxd: Stableford: J Fitzclarence (13) 39, R Hendry (25) 36.

   BENDIGO: Men: Stableford White: S Jelbart (20) 40 cb.

   BERWICK MONTUNA: Mxd: Stableford: D Allen (12) 44 cb.

   BOX HILL: Mxd: Stroke Ambrose: White: A: A Carrazzo (13) G Underwood (12) 60.75.

   CAMBERWELL: Men: Stableford: A: J McLaren (14) 42. B: B Robinson (23) 36. C: B McGuinness (25) 38. Trophy: J McLaren (14) 42.

   CARDINIA BEACONHILLS: Mxd: Stableford: D Read 41.

   CHURCHILL WAVERLEY: Men: Stableford: Waverley: A: T Lee (25) 40. A Heap (10) 39 cb. B Ong (12) 39. Mxd: Churchill Park: M Keth (17) 33.

   COMMONWEALTH: Women: Stableford: J Gray (20) 39. Men: White: A: J Giannakopoulos (13) 40. B: P Hamilton (21) 41.

   COROWA: Par: M Love (29) 4 up.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stroke: W Bowd (13) 73.

   CRANBOURNE: Men: Par: A: S Lang (11) 3 up. B: A Schultz (19) 2 up. C: M Bruce (20) 5 up. Women: I Brouze (21) sq.

   CURLEWIS: Mxd: Par White: A: D Wright (10) 4 up.

   DEVILBEND: Mxd: Stableford: B Billing (12) 36. M Wade (34) 32.

   DORSET: Mxd: Par: A: P Cossens (9) 8 up. B: R Curr (15) 1 up. C: B Geoffrey (19) 3 up.

   EAST MALVERN: Mxd: Par White: A Reeve (20) 7 up.

   EASTERN: Par: South: T Langley (8) 2 up. North: C Arnold (19) 2 up cb. East: P Jellie (17) 5 up. Stroke: Foursome C'ship: South: J Fullerton D Poulton .

   EASTWOOD: Men: Stableford: Medal Sep: A: D Lord (10) 36. B/Medal: A Ling (19) 39. C: P Omann (22) 35. Women: J Webb (8) 26.

   ELSTERNWICK PARK: Men: Stroke: Medal: D Wiliams (15) 74.

   FINLEY: Men: Stroke: B Shaw (14) 69 cb. Women: M Lemsing (27) 65. Men: Cock o' Walk: B Shaw (14) 69 cb.

   GARDINERS RUN: Mxd: Stableford White: J Donald (18) 44.

   GARFIELD: Medley: Stableford: J Miles (21) 35.

   GISBORNE: Stableford White: G Dickson (20) 39. J O'Connor (12) 37.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stableford: J Anderson (11) 37.

   GOONAWARRA: Medley: Stableford: Trophy: A: R Te Whare (3) 37 cb. B: D Watson (13) 40 cb. C: A Holman (27) 40.

   GREEN ACRES: Men: Par White: A: J Allan (3) 6 up. B: L Cantwell (29) 3 up. Women: Par: R Boyd (30) sq.

   GROWLING FROG: Stableford: A Shah (36) 41.

   HARP: Mxd: Stroke: Medal Sep: A: N Parker (19) 67. B: I Mollasi (22) 68. C: P Brophy (33) 69 cb.

   HEIDELBERG: Stroke: Holden Scramble: A Martini D Neil N Box E Box 53.25.

   HIDDEN VALLEY: Mxd: Stableford: O Marzouk (28) 43.

   HUNTINGDALE: Women: Stableford: J Hammer (23) 35 cb. Men: S Loh (16) 41.

   JUBILEE WANGARATTA: Men: Stableford White: A Gibbs (17) 36.

   KEW: Women: Stableford: J Martin (33) 38. Men: P Yap (21) 39. Medley: 4B: V Antanaitis (20) A Meads (17) 46.

   KEYSBOROUGH: Men: Stableford: A: C Kennedy (17) 41. B: G Liddy (25) 37. Women: C Scott (22) 36 cb.

   KOORINGAL: Men: Stableford White: A: M Jackson (12) 39 cb. B: F Trembath (18) 37 cb. C: J Sponner (29) 38. Women: A: N Zhao (22) 41. B: M Frye (38) 38.

   LATROBE: Men: Stableford: White: A: K Doyal (12) 38. B: K Arkell (17) 38. C: S Chetcuti (20) 45. Women: Stableford: A: K Huang (15) 30. B: S Cornick (23) 32.

   LORNE: Men: Stroke: P Wheal (8) 62.

   MAFFRA: Mxd: Stroke: Canadian Foursome: Scr: K Moore N Martin 76. A: J Grey J Vardy (11.6) 69.4. B: J Wake R Wake (19.9) 73.1.

   MALLACOOTA: Men: Stroke: B Kinsella (30) 68.

   MARYSVILLE: Men: Stroke: S Coker (20) 75. Women: R Lee (27) 77 cb.

   MEDWAY: Men: Stableford: A: D Thirwall (9) 41. B: D Trajkovski (13) 38. C: M Schwartz (21) 37. Women: A: B Nixon (27) 38.

   METROPOLITAN: Stableford: S Hutton (8) 37.

   MIDLANDS: Men: Stableford: L Hewitt (8) 38.

   MOONAH LINKS: Mxd: Stableford Legends: White: J Main (20) 44. Open: D Sherlock (17) 33.

   MORNINGTON: Men: Stableford: G Lane (26) 43. Women: S Bate (29) 31.

   MURRAY DOWNS: Medley: Stableford 4B: Gold: R Munro (18) R Holdsworth (25) 44.

   NEPEAN: Men: Stableford: A: I Parry (7) 40. B: T O'Connor (19) 41.

   NORTHERN: Men: Stroke: Medal: A: S Stewart (10) 66. B: M Belia (13) 70 cb. C: D Mogford (19) 71 cb. Women: A: M Randles (27) 72.

   PAKENHAM: Mxd: Stableford: M Delaney (14) 36.

   PATTERSON RIVER: Men: Stableford: A: S Littlewood (6) 37. B: C Galileous (23) 37. Women: J Fisher (26) 33.

   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford: Kingswood: A: C Strange (0) 42. B: J Buckeridge (19) 38. C: P Stewart (34) 38. Women: A: L Hartley (16) 35. B: C Rule (29) 33 cb. Men: Peninsula South: White: A: A Balis (12) 43. B: B Weitkamp (23) 36. C: B Gibbs (36) 42. Women: M Egan (32) 31 cb.

   PETERBOROUGH: Men: Stableford White: J Costin (10) 39.

   PORTSEA: Mxd: Stableford White: P Morrow (6) 39 cb.

   RACV HEALESVILLE: Men: Stableford: C Stewart (13) 39.

   RIVERSDALE: Men: Stableford White: A: G Soo (13) 41. B: L Snart (19) 43.

   RIVERSIDE ESSENDON: Mxd: Stroke: Foursome: J Hay (18) L Mann (17) 87. G Livingstone (21) S Morton (30) 68.

   RIVERVIEW: Stroke: Medal: A Loren (17) 68 cb.

   ROSANNA: Mxd: Stableford: A: S Doyle (10) 41. B: S Bishop (23) 38.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: East: P Foulds (18) 41 cb. Women: F Bant (25) 35.

   ROSSDALE: Men: Stableford: Medal: C Thorne (21) 49. Women: Medal: G Sinclair (21) 40.

   SANDHURST: Men: Stableford: North: A: P Horsfield (10) 40. B: J Thomson (26) 50. Women: V Naidoo (11) 27. Medley: Champions: M Sandon (21) 42.

   SETTLERS RUN: Men: Par Gold: A: J Bilich (11) 1 up. B White (16) 2 up. C: D Hinkley (22) 1 up. Women: Green: C Bell (34) 2 down.

   SOUTHERN: Mxd: Stableford: Div 1: F Mohammed (11) 39 cb. Div 2: R Pollock (21) 42. Div 3: C Fisher (25) 41 cb.

   SPRING VALLEY: Men: Stableford White: A: A Smith (13) 39. B: S Ingham (22) 38 cb. Women: K Pang (16) 38.

   STRATHALLAN: Men: Stableford: T Lumsden (21) 37. A: P Gaut (8) 36. B: G Parfett (18) 34. C: G Hales (35) 36. Women: J Parfett (41) 27.

   SUNSHINE: Par: A: E Papadopulos (5) 4 up. B: P Papageorgiou (18) 5 up. C: V Kaucic (21) 2 up. A Hing (10) 2 down.

   THE HERITAGE: Mxd: Stroke: Foursome C'ship: Henley: A Smith (9) O Lewis (4) 171. Men: Stableford: St John: A: R Gough (8) 38. B: N Blaich (13) 33. C: P Kakolyris (24) 38.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: S Cracknell (7) 38.

   THIRTEENTH BEACH: Mxd: Stableford: Beach: A: B McDonald (4) 36. B Henkel (2) 35. B: M Pinjuh (13) 39. C Domenic (12) 37.

   TOCUMWAL: Men: Stroke: A: S Halloran (12) 69. B: J Simm (20) 65. C: W Yardy (22) 71. Gold: A: B Brady (30) 68. Women: A: T Frost (19) 76.

   TORQUAY: Men: Par: B Morrison (13) 5 up. Women: H Dixon (22) 3 down. Men: Visitor: A Wright-Smith (25) 1 up.

   VICTORIA: Mxd: Stableford: Canadian Foursome: C Armour M Armour (17) 35. Men: R Mulcaster (11) 36. Women: V Andrew (17) 34.

   WATTLE PARK: Men: Stableford: R Allan (19) 37.

   WERRIBEE PARK: Mxd: Stableford White: A: C Moore (13) 34. B: M Lonsdale (31) 41.

   WESTGATE: Men: Stroke: Medal: P James (12) 59.

   WHITTLESEA: Stableford White: A: S Ronan (22) 39.

   WOODLANDS: Stableford: Medley 2B: J Criswick (9) A Grieg (18) 43 cb. Men A: T Urry (11) 38. B: L Keegan (14) 41. C: J Xu (26) 41 cb. Hole in one: White: S Tennison at 5th.

   YARRA YARRA: Stableford Mxd: 4B: White: M Jellis (9) R Jellis (18) 43 cb. Men: White: M Bygrave (18) 40 cb. Women: K Smith (14) 32.

   YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford Murray: White: A: B Droop (9) 40. Women: A Buckley (15) 35.

   YERING MEADOWS: Women: Stableford: Nursery: E Quelch (29) 30. Men: Valley: P Giddings (36) 42. Nursery: E Bowman (18) 39.

18 November 2018
Alessandra Nagayo and Matthew Edwards back to back at Junior Signature Tournament Read more
18 November 2018
On Episode 73, Mark Hayes and Martin Blake dissect the final round of #AusOpenGolf from The Lakes Golf Club that saw Mexican Abraham Ancer run away ... Read more
18 November 2018
CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Mxd: Stableford: 4B: M Hamilton L Hamilton 46. Men: T Sanders (16) 38 cb. Mxd: C'ship: A Day J Day 94. Read more
MyGolf
Golf Victoria