Victorian club golf results - Sunday

 

   AMSTEL: Men: Stableford Ranfurlie: White: A: S Giuffre (10) 35 cb. B: A Visscher (22) 39. Women: J Telford (29) 36.

   APOLLO BAY: Stroke: A: A Hill (8) 66. B: R Dimieri (15) 66. C: J Dwyer (19) 70.

   AUSTRALASIAN: Stroke: B Patterson (22) 55.

   BAIRNSDALE: Mxd: Stroke: J Murphy (27) 71. S Wood (12) 71.

   BENDIGO: Men: Stroke White: D Dawson (12) 66.

   BERWICK MONTUNA: Mxd: Stableford: B Mack (32) 43.

   BLACK BULL: Stableford Black: C May (18) 38.

   BOX HILL: Stableford: A: B Tschudin (15) 40. B: T Holzer (21) 37 cb.

   CAMBERWELL: Men: Stroke: A: J Read (13) 62 cb. B: E Wee (19) 64. C: M Hurley (33) 62. Medal Oct: J Read (13) 62 cb.

   CARDINIA BEACONHILLS: Mxd: Stableford: B Fiddes (17) 41.

   CHURCHILL WAVERLEY: Women: Stableford: Waverley: A: T Ong (31) 36. Men: Par: A: J Stanley (31) 4 up. Mxd: Stableford Churchill Park: White: W Knights (14) 35.

   COHUNA: Men: Stableford: 4B: D Peace (21) E Meredith (25) 49. Women: L Stone (30) S Ridgway (23) 42.

   COMMONWEALTH: Men: Stableford White: A: R Charles (13) 43. B: D Brahe (35) 38 cb. Women: J Giulieri (26) 35.

   COROWA: Par: J Taylor (14) 3 up.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stableford: S Bishop (19) 34.

   CRANBOURNE: Men: Stroke: A: D Birchall (8) 72. B: G Cukier (16) 67. C: R Sollaway (22) 70. Women: T Hanvey (29) 74 cb. Shield: G Angwin (25) 147.

   CURLEWIS: Mxd: Stableford White: A: A Witcombe (16) 39.

   DEVILBEND: Mxd: Stableford: 2B Agg: M Wade (34) P Leech (12) 72.

   EASTERN: Mxd: Stableford: South: T Norris (14) 40. North: X Li (34) 41. East: D Banks (7) 40.

   EASTWOOD: Men: Par White: A: G Fox (12) 3 up. B: J Carter-Dams (14) 3 up cb. C: D Brown (25) 3 up cb. Women: Par: J Chan (14) sq.

   GARDINERS RUN: Mxd: Par White: A: S Doughty (10) 4 up cb. B: R Amado (20) 9 up.

   GISBORNE: Men: Stableford White: B Kerr (26) 37. Women: K Brites (33) 34 cb.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stroke: Medal: K Kulasingam (28) 62.

   GOONAWARRA: Medley: Stableford: A: T McKeown (9) 38. B: K Mason (25) 38.

   GREEN ACRES: Men: Stableford White: A: I Gutierrez (9) 40. B: Y Loh (19) 39. Women: M Morgan (15) 39. Mxd: Stroke: Canadian Foursome: G Clarke T Foster (3.75) 141.5.

   GROWLING FROG: Stableford: R Pearce (6) 35.

   HARP: Mxd: Stableford: A: N Parker (19) 37 cb. B: W Robinson (24) 43. C: C Marks (42) 39.

   HEIDELBERG: Men: Stableford: A: D Hartney (12) 40. B: L McMillan (16) 38. C: N Cincotta (34) 41. Women: J Shrimpton (27) 37 cb.

   HIDDEN VALLEY: Mxd: Stableford: J Gentile (24) 42.

   HUNTINGDALE: Women: Par: K Garnaut (17) 32 up. Men: Stableford: A Baltas (13) 38.

   JUBILEE WANGARATTA: Men: Stableford White: A: G Allen (0) 39. B: M Hill (21) 41.

   KEW: Men: Stableford: C Lim (27) 40. Women: S Ismail (24) 37.

   KEYSBOROUGH: Men: Stableford White: G Barnes (10) 39. Women: C Scott (21) 36.

   KOORINGAL: Men: Stableford White: A: J Sist (12) 37. B: I Faulkner (13) 35 cb. C: T Harley (20) 35 cb. Women: Stableford: Medal Oct: A/Medal: H Harley (10) 37. B: J Feehan (26) 29 cb.

   KYABRAM PARKLAND: Jnr: Stroke: C'ship: Scr: A Loader 70. O Cartwright 72. Div 1: J Cartwright (25) 47. Div 2: T Walker (34) 43.

   LATROBE: Men: Stableford: A: S Costello (12) 43. B: D Clyne (14) 41. C: T Cain (24) 43. A: K Huang (16) 40. B: L Peasnell (23) 39. Mxd: Stroke: Foursome C'ship: S Cracknell (6) J Cracknell (10) 159.

   LORNE: Men: Stroke: P Muxworthy (11) 67.

   MARYSVILLE: Men: Stableford Medal Oct: White: J Lee (24) 49. Women: H Jenkins (25) 34 cb.

   MEDWAY: Men: Stroke: A: S Hardwick (12) 69. B: E Richards (15) 69. C: M Ward (21) 68. Women: L James (16) 72.

   MORNINGTON: Stroke: American Foursome: J Vogel (16) J Vogel (21) 71.125.

   MURRAY DOWNS: Medley: Stableford: Team Agg: T Wilson (27) T Ford (16) I Runciman (24) R James (16) 120.

   NEPEAN: Men: Stroke Medal of Medallists: White: A/Medal: M Vanderpass (11) 75. B: R Robinson (21) 64.

   PATTERSON RIVER: Men: Stableford: A: D Graffen (14) 42. B: P O'Reilly (32) 34. Women: A Wood (34) 31.

   PENINSULA KINGSWOOD: Medley: Stableford: 4B: Kingswood: B Yandle (13) N Yandle (30) 42 cb. Par White: A: C Burns (13) 1 down. B: P Stewart (33) 2 up. Women: Par: K Barcelon (17) sq. Men: Stableford Peninsula South: White: A: P Sleswick (9) 39. B: D Out (16) 38. C: R Sorrenti (28) 39. Women: A Bailey (14) 39.

   RACV HEALESVILLE: Mxd: Stableford: G Urquhart (13) 42.

   RIVERSDALE: Men: Stableford White: A: D Howard (17) 40. B: M Holmes (21) 43.

   RIVERSIDE ESSENDON: Men: Stroke: G Curtis (27) 57. L Mann (15) 63.

   RIVERVIEW: Stableford: M Senjov (24) 37. Stroke: Medal of Medallists: F Wiley (13) 69.

   ROSANNA: Men: Stableford: A: P Bewley (14) 39. B: J Hazelton (33) 47. Women: M Kelly (17) 39.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: North: R Thompson (34) 41 cb. Women: M Kavanagh (26) 40.

   ROSSDALE: Men: Stableford: W Crump (20) 44. Women: N Hartnett (29) 41.

   ROYAL PARK: Men: Stroke: H Taylor (30) 61.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Stableford: A: K Bottomley (6) 37. B: R Sanders (15) 37. C: I Lijuwardi (27) 36 cb. Stroke: Foursome: S Kang (9) C Hong (9) 76.

   SANDHURST: Men: Stableford: Champions: A: M Jansz (3) 34. B: J Adamson (17) 38. Women: A Khor (19) 33. Medley: North: B Matheson (11) 40.

   SETTLERS RUN: Men: Stableford: J Harrison (2) 36. D Bajada (15) 38. P Roberts (25) 37. Women: T Wilson (24) 38.

   SOUTH PINES: Mxd: Stableford: N Kilmartin (34) 40. S Duguid (28) 33.

   SOUTHERN: Mxd: Stableford: Div 1: M Lawton (4) 41. Div 2: D Bunnett (20) 43. Div 3: P Major (28) 39 cb. Cup: A Oliver R Kum 73.

   SPRING VALLEY: Men: Stableford White: A: C Fitzgerald (11) 36. B: L Hickey (22) 39. Women: L Edgar (27) 35.

   STRATHALLAN: Men: Stableford: P Kamay (6) 40. A: R Rezuk (14) 38. B: M Hack (18) 36 cb. C: D MacDonald (33) 39. Women: M Hodgson (30) 34 cb.

   SUNSHINE: Stableford White: A: T George (10) 37. B: C Battaglia (21) 38.

   THE HERITAGE: Men: Stableford: St John: A: C Hunt (10) 36. B: C Simari (15) 35. C: D Kelsey (29) 39. Women: M Leung (23) 40.

   THE SANDS TORQUAY: Stableford Black: A McCauley (26) 40. Medley: White: R Fearon (35) 40.

   THIRTEENTH BEACH: Mxd: Par: Creek: A: A Kors (9) 4 up. B: S Smith (23) 3 up.

   TOCUMWAL: Men: Stroke: A: R Sidebottom (9) 68. B: N Brosnan (19) 73. C: K Morey (24) 69. Gold: A: L Gilbee (32) 74. Women: A: C Hart (18) 74.

   VICTORIA: Men: Stableford: 4B: P Lansley (23) J Stone (10) 45. P Lansley (23) 37. Women: J Bowler (11) 35. Stroke: H Cameron (11) 75.

   WATTLE PARK: Men: Stableford: M Green (20) 33 cb. Stroke: Matchplay: R Grant bt P Haikal 1up.

   WERRIBEE PARK: Mxd: Stableford White: A: B Nicol (14) 33. B: S Wilks (25) 40.

   WESTGATE: Men: Par Medal: White: M Power (19) 5 up.

   WHITTLESEA: Stroke: M Minarelli (4) 71.

   WODONGA: Men: Stroke: Ambrose: E Whitehead J Allen P Wilcox J McAuliffe (6.25) 54.75. Women: H Briggs J Aylward T Lethbridge L Holden (6.125) 59.875.

   WOODLANDS: Medley: Par 4B: White: M Welsh (19) C Welsh (26) 7 up. Men: A: L Keegan (12) 1 up cb. B: J Horler (16) sq cb. C: D Jacobs (21) 3 up. Women: Par: T Fothergill (20) 2 up. Jnr: Par Medal: White: E Ackermann (14) sq. Men: Hole in one: C Cobelas at 5th.

   YARRA YARRA: Men: Stableford White: M Templeton (7) 38. Women: J North (14) 36.

   YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: K Mountney (21) 39. Women: G Macklan (4) 32.

18 February 2018
Ballarat and Port Fairy hosted regional qualifying rounds today for the Vic Four-Ball. Read more
16 February 2018
For a second consecutive day, Jin Young Ko ruled Kooyonga, and the South Korean superstar has a three-shot buffer over the rest of the field at the ... Read more
18 February 2018
ALTONA LAKES: Men: Stroke: A: K Elers (7) 65 cb. B: L Hall (16) 63. C: R Hibben (22) 65. Women: D Griffin (21) 65. Read more
MyGolf
Golf Victoria