Victorian club golf results - Sunday

 

   ALEXANDRA: Mxd: Stroke: Ambrose: J Robinson (22) M Robinson (3) B Miller (4) 56.16.

   AMSTEL: Men: Par: Ranfurlie: A: G Visscher (13) 7 up. B: D Donovan (15) 3 up. Women: J Jaksic (16) 1 up.

   ANGLESEA: Mxd: Stroke: Canadian Foursome: J Balderstone V Lloyd (15.75) 68.25. Scr: T Speed B Hinton 80.

   AUSTRALASIAN: Men: Stableford: T Jones (23) 44.

   BAIRNSDALE: Mxd: Par: S Rowlands (8) 4 up. F Gray (14) 3 up.

   BARHAM: Mxd: Stroke: Foursome C'ship: K Windridge S Windridge 86. Hcp: G Weaver (21) J Weaver (26) 69.

   BARWON HEADS: Men: Stroke: I McLennan (18) 66. Stroke Medal: Black: J Ennels (13) 67 cb. Scr: J Owen 72. Women: C Ennels (11) 74 cb.

   BENDIGO: Men: Stroke: A Carter (11) 67.

   BERWICK MONTUNA: Mxd: Stroke: Foursome: R Young A Bantock (7.5) 67.5. Men: Stableford: R Simpson (33) 42.

   BOX HILL: Stableford: A: D Maher (14) 40. B: N Milicia (18) 44. C: N Hyde (25) 45. J Baumgartner (9) 36.

   CAMBERWELL: Men: Stroke: A: D Shaw (16) 66. B: C Hogan (24) 67 cb. C: E Cameron (29) 68 cb. Medal of Medallists: G Morris (20) 68. C'ship: M Dunkley (10) 316.

   CAMPERDOWN: Men: Stroke: C'ship: A: P Stephens (8) 71. B: S Douglas (16) 66. C: J Collins (24) 74.

   CARDINIA BEACONHILLS: Mxd: Stableford: L Russell (19) 44.

   CHURCHILL WAVERLEY: Mxd: Stableford: Waverley: A: S Foster (14) 41. B: M Strickland (33) 39. Churchill Park: S Wutzke (29) 39.

   CLIFTON SPRINGS: Stroke: 4B: P McConaghy (29) G McConaghy (27) 63.

   COHUNA: Mxd: Stroke: Ambrose: N Bradley (16) M Ellery (18) S Spring (12) S Beatie (4) 55.75.

   COMMONWEALTH: Men: Stableford White: A: G Chong (6) 40 cb. B: P Henley (23) 38 cb. Women: Stableford: C Fitz Gibbon (30) 38.

   COROWA: Stableford: G Ellis (15) 36.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Men: Stroke: W Cristoria (23) 76.

   CRANBOURNE: Men: Stableford: A: T Warburton (8) 37. B: G Scales (14) 39. C: J Nicolaci (24) 45. Women: Z Mymin (37) 35 cb. Mxd: Par: 4B: H Murray (25) A Murray (27) 10 up.

   CURLEWIS: Stableford White: R Ryan (10) 38.

   DORSET: Mxd: Stableford: A: J Gagnon (4) 38. B: M Macnamara (13) 39. C: A Robertson (26) 43.

   EAST MALVERN: Mxd: Stroke White: M Leeds (13) 63.

   EASTERN: Mxd: Par: South: C Clarke (30) 9 up. North: D Thomas (26) 2 up. East: J McBride (17) 3 up cb.

   EASTWOOD: Women: Stableford: M Austin (38) 38. Men: Stableford White: A: K Scully (12) 39 cb. B: A Paull (20) 43 cb. C: G Welsford (21) 42. Mxd: Stroke: Chapman Foursome: C Cameron H Cameron (22) 66.

   ELSTERNWICK PARK: Men: Stroke: S Dagher (26) 85.

   FINLEY: Men: Stroke: A: P Pinnuck (9) 69. B: D Cordell (24) 67. Cock o' Walk: D Cordell (24) 67. Women: J Corcoran (20) 70.

   GARDINERS RUN: Mxd: Stableford White: J Youl (26) 44.

   GISBORNE: Medley: Stroke Canadian Foursome: White: J Day (24) P Kozicki (21) 69.125.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stroke: D Lacey (22) 63.

   GOONAWARRA: Medley: Stableford: A: N Grant (14) 38. B: C Smith (24) 38.

   GREEN ACRES: Men: Par White: A: R Devlin (11) 5 up. B: D Zhang (22) 2 up cb. Women: L Cochrane (12) 4 up.

   GROWLING FROG: Stableford: R Sowter (25) 38.

   HARP: Mxd: Stroke: A: R Voce (16) 67. B: I Mollasi (22) 67. C: C Corry (34) 64.

   HEIDELBERG: Men: Stableford: A: M Downey (12) 39. B: K Fraser (17) 38 cb. C: S Montanaro (35) 45. Women: G Brabender (29) 41.

   HOWLONG: Stabledord: G Dundas (8) 41 cb. Women: L Smith (29) 40.

   HUNTINGDALE: Men: Stableford: C Weerappah (22) 41. Women: B Yang (28) 34.

   KEW: Men: Stableford: J Chew (20) 42. Women: G Raftery (33) 36 cb.

   KEYSBOROUGH: Men: Stableford: A: C Witchell (7) 43. B: S Fitzpatrick (20) 42. Women: J Cavell (16) 34. Mxd: 4B: B Bunting (6) C Davies (23) 45.

   KOORINGAL: Men: Par: A: G Smith (11) 5 up. B: F Trembarth (16) 4 up. C: J Murphy (21) 9 up. Women:: B Cooke (25) 3 up. Mxd: Stroke Ambrose: A Clement A Clement (10.40) 64.5.

   LATROBE: Men: Stroke: A: P Higgins (9) 69. B: K Cheung (16) 69. C: L McCrimmon (19) 67. Women: Stableford: Medal: A: P Burton (15) 38. B: L Peasnell (22) 39.

   MAFFRA: Stableford: A: P Neligan (10) 39. B: T Humphryis (19) 41. C: P Monk (21) 37.

   MALLACOOTA: Men: Stableford: D Kent (19) 37.

   MANSFIELD: Men: Stroke: Div 1: S Wade (14) 70 cb. Div 2: P Dolling (21) 73. C'ship: A: O Shaw (4) 305. B: S Wade (13) 344. C: N Siperki (15) 358. D: P Dolling (20) 379.

   MARYSVILLE: Men: Stroke: S Coker (21) 68. Women: Stableford: Trophy: G Leigh (10) 38.

   MEDWAY: Men: Stableford: A: J McMillan (12) 41. B: C Doran (15) 43. C: W Schoenfelder (30) 39. Women:: J Medwin (20) 36.

   METROPOLITAN: Stableford: M Carney (14) 37.

   NORTHERN: Mxd: Stableford: 4B: B Hinds (5) N Newell (31) 51. Men: J Harris (16) N O'Keefe (20) 51.

   PAKENHAM: Mxd: Stableford: D Page (29) 39.

   PATTERSON RIVER: Men: Stableford: A: C Storich (6) 39. B: C Gersic (34) 40. Women: J Rais (21) 30.

   PENINSULA KINGSWOOD: Stableford Kingswood: A: C Strange (+1) 37. B: M Vine (23) 36. Stableford: A: V Martin (26) 37. Women: Peninsula South: C Dorrat (34) 33. Men: Stableford White: A: T Scanlon (11) 37. B: J Jorgensen (23) 37. C: X Egan (26) 41.

   PORTLAND: Men: Stableford: Gentsome: H Baetz (16) M Hallinan (22) M Banks (5) R Place (16) 99. Mxd: T Bibby (13) B Bibby (19) T Grant (12) L Grant (43) 101. Women: T Butcher (21) K McNamara (19) P Taylor (22) G Baulch (24) 86.

   RIVERSDALE: Men: Stableford: A: P Webb (5) 38 cb. B: R Morrow (19) 37 cb.

   RIVERSIDE ESSENDON: Men: Stroke: Medal Oct: P Pagluiso (17) 63 cb.

   RIVERVIEW: Stableford: J Hopkins (19) 43.

   ROSANNA: Mxd: Stableford: A: R Archibald (10) 38. B: C Pyndiah (22) 37. Stroke: American Foursome: P Money (19) P Money (10) 69.125.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: North: M Robinson (29) 39. Women: C Wild (27) 36.

   ROSSDALE: Men: Par: 4B: B Holbing (23) M Juliff (30) 8 up cb. Women: B Rogers (15) J Barrett (23) 5 up.

   ROYAL PARK: Men: Stroke: Ambrose: T Gaskell G Collins 56.5.

   SANCTUARY LAKES: Women: Stroke: Foursome: K Curmi S Piper 93. Hcp: J Mccormack B Rodda 79.5. Mxd: Par: A: K Bottomley (6) 6 up. B: K Davis (11) 2 up. C: D Blanco (24) 5 up.

   SANDHURST: Medley: Stableford: 4B Agg: Champions: D Ellery D Curtain 71. A: N Sridhar (10) 38. B: S Subrahmanyan (15) 40.

   SOUTH PINES: Mxd: Par: 4B Agg: N Kilmartin (32) V Kilmartin (22) 2 down.

   SOUTHERN: Mxd: Par: Div 1: R Wator (10) 3 up. Div 2: I Watson (18) 4 up. Div 3: A Rowell (24) 1 up.

   SPRING VALLEY: Men: Stableford White: A: P Grubb (14) 39. B: T Damiano (16) 38 cb. Women: Stableford: T Waingasekera (5) 38.

   STRATHALLAN: Men: Stroke: P Reidy (31) 61. A: R Rezuk (14) 67. C: G Worsnop (22) 62.

   SUNSHINE: Men: Stableford: T Le (19) 36 cb. Women: E Batten (24) 34.

   TARRAWINGEE: Men: Stroke: 4B: A: L McCoy (16) 68. Scr: G Allan 71. B: G Stone (26) 68. Scr: P Farquhar 89.

   THE HERITAGE: Men: Stableford: Henley: A: C Pezzimenti (10) 38. B: E Gulum (17) 37. C: K Smith (35) 39. Women: M Gorman (24) 39.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: A Greig (35) 40.

   THE SANDS TORQUAY: Medley: Stableford: R Fearon (32) 36.

   THIRTEENTH BEACH: Mxd: Stableford: Beach: A: A Larsen (7) 36. B: C Belleville (14) 34 cb.

   TOCUMWAL: Men Stableford: A: C Bovalina (+1) 37. B: J Henry (16) 41. C: J Conrad (22) 35. Stableford Gold: L Gilbee (33) 37. Women: K Conrad (17) 34

   TORQUAY: Men: Stableford: A: J Toyne (15) 44. B: D Mark (22) 46. Vis: J Free (RACV Cape Schanck 25) 39.

Women: L Thorton (41) 38.

   VICTORIA: Men: Stableford: 4B: S Hay (14) G Ramsay (29) 45. L Chin (1) 39. Women: M Donnellan (23) 36.

   WATTLE PARK: Men: Stableford: J Braemar (7) 34. Women: F Thompson (32) 44.

   WERRIBEE PARK: Mxd: Stableford: A: B Nicol (14) 41. B: C Rosbergen (23) 42.

   WESTGATE: Men: Stableford: A: C Kouvelis (1) 37. B: T Moore (17) 35. C: A Bain (25) 50.

   WHITTLESEA: Stableford: I Finlayson (16) 39.

   WOODLANDS: Medley 4B: B Lee (30) S Mackay 21) 45. Men Stableford A: C Hart (9) 38. B: M Seedsman (12) 38 cb. C: F Athaide (19) 38. Women Stableford: L Houten (16) 32 cb. Trophy: M Harvey bt N Jenkens 2-1.

   YARRA YARRA: Men: Stableford: M Lonsing (7) 38. Women: A Leigh (16) 35 cb. Mxd: Stableford Trophy: T Chau (17) 36.

   YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford Murray: A: M Moore (9) 40. B: T Whitehead (25) 41. Women: K Farrell (45) 33 cb.

   YERING MEADOWS: Men: Stableford: Valley: M Eichler (22) 36. Women: Nursery: L Ollaik (31) 37. Men: L Tehan (23) 41.

18 February 2018
Ballarat and Port Fairy hosted regional qualifying rounds today for the Vic Four-Ball. Read more
16 February 2018
For a second consecutive day, Jin Young Ko ruled Kooyonga, and the South Korean superstar has a three-shot buffer over the rest of the field at the ... Read more
18 February 2018
ALTONA LAKES: Men: Stroke: A: K Elers (7) 65 cb. B: L Hall (16) 63. C: R Hibben (22) 65. Women: D Griffin (21) 65. Read more
MyGolf
Golf Victoria