Victorian club golf results - Sunday

 

   BAIRNSDALE: Mxd: Stableford: A Newstead (25) 40.

   BARHAM: Men: Stableford: P Metcalfe (21) 39. Mxd: D McKnight (6) 42.

   BARWON HEADS: Men: Stableford: B Potter (17) 47. Stableford Trophy: Black: H Cole (9) 42. Women: Stableford: J Carden (7) 39.

   BENDIGO: Men: Stableford: R Burns (9) 39.

   BERWICK MONTUNA: Mxd: Stableford: R Sollaway (16) 39.

   BLACK BULL: Men: Stableford: C Ison (30) 37. Women: J Foot (13) 32.

   BOX HILL: Stableford: A: Z Mulholland (8) 38 cb. B: P Le Page (18) 41. J Waltham (23) 36.

   CAMBERWELL: Stroke: A: R Holcombe (17) 60. B: T Drew (21) 61. C: N Grigoriadis (34) 62.

   CARDINIA BEACONHILLS: Mxd: Stableford: M Dowler (16) 39 cb.

   CHURCHILL WAVERLEY: Stableford: 4B: D Pitchford (3) R Pearce (15) 47. Mxd: Churchill Park: N Carroll (25) 41.

   COBRAM BAROOGA: Medley: Par: Div 1: M Ellis (34) 1 down. A: J Ellis (22) 2 up.

   COMMONWEALTH: Stableford: A: D Simmons (4) 41. B: J Bull (23) 42 cb. A Slattery (29) 42.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stableford: B Richardson (8) 43.

   CRANBOURNE: Men: Stableford: A: A Bloom (11) 35 cb. B: B Corrigan (13) 43. C: I Richter (24) 36. Women: J Korman (33) 35.

   CURLEWIS: Men: Stableford: J Hughes (14) 39.

   DEVILBEND: Mxd: Stableford: Div 1: M Dale (16) 37. Div 2: M Wade (31) 35.

   DORSET: Mxd: Stableford: A: G Lehman (10) 39. B: M Benfield (14) 40. C: M Walker (33) 43.

   EAST MALVERN: Mxd: Stableford White: E Alzier (14) 36.

   EASTERN: Stableford East: White: A: P Fouracre (13) 45. B: N Mamo (21) 45.

   EASTWOOD: Men: Par White: A: L Jensen (7) 7 up. B: D Laurito (20) 4 up. C: P Omann (22) 6 up. Women: Par: A: V Laurito (5) 2 down. B: L Noble (27) 1 up.

   ELSTERNWICK PARK: Men: Stableford: Medal: J Hunter (23) 40.

   FINLEY: Medley: Stableford: B Fahey (26) 39.

   GISBORNE: Men: Stableford: W Hart (23) 41. Women: A Glassey (40) 37.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stableford: M Greco (18) 39 cb.

   GROWLING FROG: Stableford: T Sank (19) 40.

   HARP: Mxd: Stroke: Medal: A: D Hickleton (16) 63. B: R Drew (27) 70. C: P Bishop (36) 72 cb.

   HEIDELBERG: Men: Stroke Medal: A: T Howarth (2) 71 cb. B: A Pratt (17) 69. C: N Cincotta (33) 71 cb. Women: Stroke: M Bolger (27) 73.

   HIDDEN VALLEY: Mxd: Par: J Gentile (21) 2 up.

   HOWLONG: Men: Stableford: A: T Merritt (3) 41. B: R Newman (23) 42. Medley: P Walsh (21) 39.

   HUNTINGDALE: Men: Par: T Clark (7) 4 up. Women: M Clarke (8) sq.

   JUBILEE WANGARATTA: Men: Stableford White: M Matthews (26) 39.

   KEW: Medley: Stableford: A: M Paul (15) 41. B: H Cheng (23) 43.

   KEYSBOROUGH: Men: Stableford: A: A Manns (5) 38 cb. B: C Wilson (23) 38. Women: D Smith (5) 37. Stroke: Medal Jan: M Paszkiewicz (26) 75.

   KOORINGAL: Men: Par: A: P Truslove (8) 3 up. B: D Thorpe (15) 3 up. C: M Round (32) 8 up. Women: T Tyrrell (34) 7 up.

   LATROBE: Men: Stableford: A: N Innes (9) 41. B: M Gardina (17) 40. C: P Lawlor (22) 44. Medley: Medal: A Duske (32) 40. Women: Stableford: A: J Lau (13) 33. B: M Mulcahy (23) 37.

   METROPOLITAN: Stableford: C John (1) 37.

   MOONAH LINKS: Mxd: Stableford Open: White: C Dowie (15) 40. Legends: A: A Yadav (14) 37. B: R De Saint-Pern (26) 39.

   MORNINGTON: Mxd: Stroke: Trophy: G Morris (13) J Tickell (7) 70.5.

   MURRAY DOWNS: Medley: Stableford: A: G Rossignolo (5) 37. B: R Bishop (16) 34.

   NEPEAN: Men: Stableford White: A: H Lee (16) 45. B: P Alexander (22) 41.

   NORTHERN: Men: Stroke: A: S Gabriele (10) 68. B: G Smith (15) 66 cb. C: A Aiello (24) 67. Women: B Briedis (16) 71 cb.

   PAKENHAM: Mxd: Stableford White: D Manning (10) 44.

   PATTERSON RIVER: Men: Stableford: A: C Williams (8) 37. B: D Clancy (32) 45. Women: P Smith (45) 33.

   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Par: Kingswood: A: J Dunbar (8) 3 up. B: A Kemp (17) 1 up cb. C: G Waddell (28) sq. Women: A Lewis (22) 2 up. Men: Stableford Peninsula South: White: A: H Comeadow (11) 37 cb. B: G Camm (22) 39 cb. C: J Morahan (25) 35 cb. Women: Stableford: S Tsindos (15) 32 cb.

   PETERBOROUGH: Super Veteran: Stroke: Ambrose: W Couch D Calvert 54.5.

   RACV HEALESVILLE: Par: G Urquhart (10) 2 up.

   RANFURLIE: Men: Par White: A: J Scott (14) 2 up cb. B: S Howard (31) 6 up. Women: Par: B Backhoy (28) 2 down cb.

   RIVERSDALE: Men: Stableford White: A: H Lin (16) 42 cb. B: D Tang (24) 41 cb.

   RIVERSIDE ESSENDON: Medley: Par White: A: B Moke (10) 1 up cb. B: J Birsa (22) 4 up.

   RIVERVIEW: Stableford: R White (25) 41.

   ROSANNA: Men: Stableford: A: C Alcaide (23) 43. B: J Hazelton (14) 41. Women: L Smith (27) 40.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: South: C Barth (5) 43. Women: A: L Garrett (18) 37. B: S Scholtz (27) 38.

   ROSSDALE: Men: Stableford: A Vanin (19) 41 cb. Women: C Disher (16) 38.

   ROYAL MELBOURNE: Men: Stableford West: A Finlayson (16) 39. Women: V Bartlett-Bragg (7) 35. Men: Stableford East: S Lade (12) 39. Women: F Field (25) 37 cb.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Stableford: A: B McIlwain (5) 39. B: M Lawler (14) 36 cb. C: S Snopczynski (21) 37.

   SANDHURST: Men: Stableford: Champions: A: C Downes (7) 39. B: P Keating (14) 36. Women: M Harms (30) 35.

   SETTLERS RUN: Men: Stableford Gold: A: J Hauselburger (11) 36. B: S Hawkes (13) 41. C: B Hawkes (33) 42. Women: M Anne Johnson (20) 39.

   SOUTH PINES: Mxd: Stableford: Div 1: B Curran (26) 37. A: D Dickson (19) 34.

   SOUTHERN: Mxd: Stableford: Div 1: J Taylor (10) 39 cb. Div 2: C Davies (17) 43. Div 3: M Kark (23) 39.

   SPRING VALLEY: Stableford: G Toole (11) 38. A Tan (21) 42. W Van Bakel (38) 41.

   STRATHALLAN: Men: Par: D Patterson (16) 4 up. A: R Rezuk (13) 3 up. C: D Hook (23) 2 up.

   SUNSHINE: Men: Stableford: A: G McInerney (12) 46. B: M MacDonald (19) 43. Women: A Hing (12) 33.

   THE DUNES: Mxd: Stableford: The Dunes: J Gardner (16) 39.

   THE HERITAGE: Men: Stableford: Henley: A: V Schwab (7) 39. B: R Gilson (18) 43. C: S Black (22) 44 cb. Women: J McCammon (28) 37.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: S Leigh (9) 41.

   THE SANDS TORQUAY: Medley: Stableford: C Chinn (13) 39. Men: M Berry (8) 37.

   TOCUMWAL: Men: Par: A: J Nancarrow (7) 4 up. B: J Conrad (17) 1 up. C: P Maughan (30) sq. Gold: L Rickard (24) 2 down. Women: N Whiteford (28) 1 down.

   TORQUAY: Men: Par: A: M Langlands (8) 3 up. B: G Drury (22) 4 up. Visitor: M Burn (Royal Melbourne 20) 4 up. Women: A Staig (29) 4 down. Visitor: S Iafrate (Victoria 18) 1 up.

   TRARALGON: Men: Stableford: A: R Borg (Trafalgar 7) 41. B: D Mass (Pakenham 14) 38. C: B Barnes (Churchill & Monash 24) 40 cb. Plate: J Fenech (21) P Ezard (21) D Fricker (12) A Axford (14) 110. Stroke: R Borg (Trafalgar 7) 74.

   VICTORIA: Men: Stableford: 4B: H Trakal (22) R Hutchison (36) 40. T Kennedy (18) 42. Women: L Callow (9) 40.

   WERRIBEE PARK: Mxd: Stableford: A: C Moore (9) 39. B: G Tsinaslanidis (20) 39.

   WESTGATE: Men: Stableford: A: J Brown (15) 38. B: R Jelesic (17) 39. C: D Scott (32) 38. President's Trophy: K Ohlden (27) 75.

   WHITTLESEA: Stroke: A: J Curtis (14) 70.

   WOODLANDS: Men: Par: A: M Alexander (12) 3 up cb. B: J Dullard (15) 6 up. C: B Kerr (26) 4 up cb. Women: K Smith (13) 1 up cb. Mxd: 3B: B Ferguson (21) P Lee (13) M Thornton (15) J Ashman (16) 4 up.

   YARRA YARRA: Men: Stableford: B Adams (16) 40. Women: Stableford: N Bickerton (8) 35 cb.

   YARRAWONGA MULWALA: Men: Stroke: Murray: A: L Callaway (7) 69. 36-hole: A Scr: J Martin 146. A: J Moore (7) 141. Stableford: B: J Surridge (15) 39. C: S Tregenza (21) 39. 36-hole: B: J Surridge (15) 75. C: P Smith (24) 69 cb. Women: Lake: I Cocks (26) 35 cb. 36-hole: I Cocks (26) 71.

   YERING MEADOWS: Men: Par: Valley: M Presser (10) 4 up. Nursery: C Stevens (17) 6 up. Women: J Yang (26) 1 up. 

17 November 2018
On Episode 72, we recap round 3 #AusOpenGolf from The Lakes Golf Club. Mark Hayes, Ali Whitaker and John Huggan are in the host seats. Read more
16 November 2018
On Episode 71, it’s a wrap of round 2 from #AusOpenGolf, recorded from The Lakes Golf Club . Mark Hayes, Martin Blake and Mike Clayton are in the ... Read more
17 November 2018
YARRA YARRA: Men: Stableford: S Gall (20) 39. Women: B Marks (32) 32. Read more
MyGolf
Golf Victoria