Victorian club golf results - Thursday

   ALTONA LAKES: Snr 9-hole Stableford: S Taukilo (5) 19.

   AMSTEL: Par Ranfurlie A: A Knight (13) 3 up cb. B: J Donaghy (15) 5 up.

   AXEDALE: Stableford div 1: R Threlfall (15) 41. Div 2: T Lindrea (24) 43.

   BACCHUS MARSH: Stableford: R Hannam (13) 41.

   BAIRNSDALE: Stableford A: T Jones (14) 42. B: B Carlin (21) 40.

   BARHAM: Stableford A: G May (12) 41. B: D Lodge (25) 46.

   BARWON HEADS: Stableford: R Anderson (24) 40. Black: C Wood (13) 40. Red: G Morgan (28) 39 cb. W: N Steer (12) 35 cb.

   BERWICK MONTUNA: Stableford: M Steel (33) 45.

   BOX HILL: Canadian foursome: C Webb P Hounihan (5-1/4) 65-3/4.

   BRIGHT: Stableford: J Forbes (16) 41.

   BRIGHTON: Par: A Linklater (17) 8 up cb.

   CAMBERWELL: Stableford: M Sheridan (18) 42 cb.

   CHALAMBAR ARARAT: Stableford A: M Chamings (14) 42. B: N Brehaut (22) 37.

   CLIFTON SPRINGS: Stableford: G Franklin (24) 40.

   COBRAM BAROOGA: Stableford A: C Bovalina (2) 40. B: B Davies (36) 36 cb. W: C Hrdina (26) 36 cb.

   COHUNA: Stableford: J Russell (9) 40.

   COLAC: Par A: P MacDonald (12) 4 up cb. B: P McCalthy (14) 9 up. C: L Davis (24) 5 up cb. Veteran: L Davis.

   COROWA: Stableford: R Rosengren (22) 44.

   DENILIQUIN: Women Stableford: K Simpson (23) 35.

   EASTWOOD: Stableford A: T Cameron (9) 38 cb. B: D Laurito (20) 41. C: M Johnson (24) 35. W: J Webb (7) 39.

   GARFIELD: Stableford A: T Garratt (9) 39. B: R Fielding (15) 42. C: T Burnie (22) 39.

   GISBORNE: Stableford A: K Baddeley (9) 40 cb. B: G Fellows (13) 40. C: S Donnan (18) 42.

   GLEN WAVERLEY: Stableford: C Jordan (18) 43.

   GREEN ACRES: Mxd Stableford: J Morris (13) 42 cb.

   HOWLONG: Stableford A: M Hibberson (12) 38 cb. B: N Lowe (22) 42. W: H Barwick (24) 40. Hole-in-one: G Male at 5th.

   HUNTINGDALE: Stableford Blue: B Ryan (17) 42.

   JUBILEE/WANGARATTA: Women Stableford: L Gent (25) 39.

   KERANG: Stableford: R Schultze (25) 39.

   KEW: Stableford: I Stewart (14) 37 cb.

   KEYSBOROUGH: Stableford: S Warburton (8) 42. W: J Gibson (28) 34.

   KILMORE: Stableford: S Kolacz (11) 40.

   KOORINGAL: Stableford A: G Dixon (7) 40 cb. B: M Enright (15) 39. C: L Lloyd (25) 43.

   LANG LANG: Stableford: C May (15) 41.

   LEONGATHA: Mxd Stableford A: G Morrison (15) 39. B: M Drummond (24) 44.

   MANSFIELD: Stableford div 1: O Pearson (7) 42. Div 2: S Hogg (21) 42 cb. Gold: G Richardson (28) 44. Women 9-hole: D Ross (22) 19.

   MEDWAY: Stableford A: A Rodriguez (7) 39 cb. B: N Appleton (14) 40. C: A Gatehouse (27) 43. 9-hole Stableford: J Messer (14) 20 cb.

   MEENIYAN: Women Stableford: M McGeary (34) 42.

   MELBOURNE AIRPORT: Stableford A: M Cleary (15) 41. B: M Lowe (20) 41. C: R Dillon (28) 38.

   MIRBOO NORTH: Stableford: K Clerks (24) 40.

   MOONAH LINKS: Stableford: A Hogan (28) 44. Legends: P Thomas (13) 48.

   MOOROOPNA: Stableford: G Austin (16) 44.

   MURRAY DOWNS: Stableford div 1: G Ford (5) 39. Div 2: I Read (12) 36. Div 3: C McLean (21) 39. Div 4: I Runciman (22) 40.

   MYRTLEFORD: Women Stableford: R Ternes (16) 36.

   NEANGAR PARK: Stroke A: A Sonnett (8) 66. B: W Baird (18) 62. C: G Skinner (21) 67 cb. Overall: W Harris (24) 60.

   NUMURKAH: Stableford: J Mackay (26) 42.

   PORT FAIRY: Stableford: J Ryan (24) 48.

   PORTLAND: Stableford A: D Forbes (9) 41. B: A McMillan (13) 38 cb. C: L Hewlett (24) 42.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: C Adams (20) 48.

   RICH RIVER: Stableford A: M Graham (10) 45. B: C Bessell (30) 47.

   RIVERSDALE: Par: B Craine (19) 9 up.

   ROSANNA: Stableford A: I Kellett (13) 40 cb. B: R Taylor (27) 40.

   ROSSDALE: Stableford: S Walker (22) 46.

   ROYAL MELBOURNE: Par: West: T Hall (12) 4 up.

   SANCTUARY LAKES: Stableford A: A Wheat (scr) 42. B: TJ Hong (10) 38 cb. C: D Dcunha (22) 40.

   SANDHURST: Stableford A: R Galjar (7) 40. B: W Birney (17) 42. C: S Gribble (27) 44.

   SOUTHERN: Stableford div 1: R Hayes (15) 43. Div 2: B Engelsman (27) 44.

   SPRING VALLEY: Women Stableford: J Bevan (20) 34 cb.

   SUNSHINE: Stableford A: H Le (12) 44. B: J Sadowi (15) 44 cb. C: L Suisuiki (35) 48.

   THE DUNES: Stableford: R Jansen (20) 43.

   THE NATIONAL: Stableford: Moonah: D Li (14) 39. Old: P Russel (10) 38. Ocean: M Christian (13) 40. Long Island: J Portman (8) 41.

   THE SANDS TORQUAY: Medley Stableford: S Stewart (16) 41.

   THIRTEENTH BEACH: Stableford A: B Henkel (4) 43. B: P Baxter (18) 44.

   TRENTHAM: Mxd Stableford: A Hopkins (14) 43.

   WANGARATTA: Women 9-hole Stableford: M Thompson (33) 19.

   WERRIBEE PARK: Par A: B Frick (10) 6 up. B: N Whelan (16) 5 up. C: S Ioane (28) 4 up.

   WODONGA: Women Stableford A: J Surman (17) 38. B: A Kuzeff (35) 37.

   WONTHAGGI: Stableford: I McDonald (23) 43. Snr 9-hole: R Hender (24) 23.

   YARRA YARRA: Par: D Edgell (21) 4 up.

   YARRAWONGA MULWALA: Stableford Lake A: B Dean (19) 43. B: G Brear (24) 41 cb. Murray A: B Jacobs (17) 43. B: A Selby (32) 42.

   YERING MEADOWS: Stableford Nursery: R Domanski (12) 46. W: B Morgan (27) 32. 

17 January 2018
Applications for 2018 VIS and Golf Victoria Elite Player Golf Programs are now open. Read more
17 January 2018
Follow the Australian Amateur Championship, presented by Swinging Skirts, live from Wanneroo and Lake Karrinyup in Perth. Read more
17 January 2018
EASTWOOD: Women: Par: A: A Holmes (17) 1 up. B: J Luck (25) 1 up. C: J Knowles (28) 1 up. Yellow: R Boxshall (28) 3 up. Read more
MyGolf
Golf Victoria