Victorian club golf results - Thursday

   ALTONA LAKES: Snr 9-hole Stableford: G Elliott (5) 18.

   AMSTEL: Par Ranfurlie A: K McLaren (14) 5 up. B: C Waters (27) 2 up.

   ANGLESEA: Ambrose: N Dumbrell L Aimers B Cook S Bowler (9-3/8) 69-5/8.

   AXEDALE: Stableford div 1: R Heider (7) 40. Div 2: P Luke (34) 35.

   BAIRNSDALE: Stableford A: L Barnett (15) 37. B: R Wilson (21) 38.

   BARHAM: Stableford A: S Fullerton (10) 39. B: R Grant (32) 40.

   BERWICK MONTUNA: Stableford: M Reid (5) 41.

   BOX HILL: Stableford A: C Burt (10) 40. B: R Cheetham (24) 40. C: D Bunting (33) 40.

   BRIGHT: Stableford: R Williams (16) 36.

   BRIGHTON: Par: B Goring (23) 3 up.

   CAMBERWELL: Stableford A: S Holmes (15) 39 cb. B: L Taylor (31) 39 cb.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford A: T Fedley (11) 42 cb. B: M Leddin (18) 39.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Stableford: C Wenman (19) 37.

   CASTLEMAINE: Stableford: H Domanski (15) 41 cb.

   CENTENARY PARK: 2B: G Trinder (15) N Vagenas (22) 1 up. W: L Cranage (33) D Johnstone (41) 1 down.

   CHALAMBAR ARARAT: Stableford A: P Kerber (11) 37. B: P Gemmola (15) 35.

   CHELTENHAM: Stableford: G Brennan (24) 40.

   CHURCHILL PARK: Stableford: L Folino (8) 39. Snr: C James (26) 36. Hole-in-one: B La Greca 11th.

   COHUNA: Stableford: H Bird (20) 43.

   COMMONWEALTH: Stableford A: I Erwin (12) 39. B: D Worley (13) 39. C: B Read (33) 40.

   CRANBOURNE: Women 4B: K Kelly (28) M Sherritt (18) 8 up. 9-hole Stableford: V Moore (25) 13.

   DENILIQUIN: Women Stableford A: D Hunter (18) 33. B: M Sharp (40) 34.

   EASTWOOD: Stableford A: A Young (12) 35. B: R Nicholas (19) 36 cb. C: J Robertson (23) 43. W: P Chong (14) 32.

   FLINDERS: American Foursome Stableford: C Hosking C Holmes (9) 39. W: D Cairns S Middleton-Smart (17) 30.

   GARFIELD: Stableford A: T Male (8) 34. B: A Graham (20) 36.

   GISBORNE: Stableford A: N Walford (12) 36. B: J Samuel (16) 39.

   GLEN WAVERLEY: Par: A Brown (16) sq.

   GREEN ACRES: Women American Foursome: AM Quinn B Moore (13-1/8) 73-7/8. Medley Stableford: J Morris (11) 42.

   GROWLING FROG: Women Stableford: H Hulett (36) 28.

   HORSHAM: Women Stableford A: J Neumann (12) 35. B: M Smith (28) 33. C: F O'Brien (29) 34.

   HUNTINGDALE: Par: B Robinson (20) 2 up. W: K Wood (34) 1 up. Holes-in-one: B Robinson at 3rd, M Wilkinson at 12th.

   IVANHOE: Women Stableford Medal: M Devlin (26) 35.

   KERANG: Stableford: T Turvey (12) 40.

   KEW: Stableford: W Walsh (11) 37 cb. Women Par: P Caven (24) 1 up cb.

   KILMORE: Stableford: M Russell (18) 36.

   KINGSTON HEATH: Women Stableford A: J Danyon (15) 38. B: C Middleton (27) 37. C: C Lloyd (31) 32 cb.

   KOORINGAL: Par A: M Gatt (4) 4 up. B: A King (13) 5 up cb. C: P Morley (19) 6 up.

   LAKES ENTRANCE: Stableford A: L Thomson (20) 38. B: B Wilmshurst (22) 35.

   LANG LANG: Stableford: T Johnson (7) 36.

   LEONGATHA: Ambrose: M Thomas C Sperling (7-1/4) 63-3/4.

   MANSFIELD: Stableford: S Sandhu (21) 38.

   MEDWAY: Stableford A: S Burriss (8) 39. B: P Jolley (17) 41. C: J Laszcz (20) 37 cb.

   MEENIYAN: Stableford: R Hannay (28) 34.

   MELBOURNE AIRPORT: Stableford A: C Brown (12) 38. B: T Ollerenshaw (20) 35. C: R Oakley (30) 38.

   MELTON VALLEY: 0-55 Women 9-hole Stableford: S Cuthbertson (14) 21.

   METROPOLITAN: Stableford: B McNeill (23) 38.

   MIRBOO NORTH: Stableford: J Hughes (16) 36.

   MOE: Stableford: M Peel (3) 37.

   MOONAH LINKS: Stableford Legends: T Poci (23) 41.

   MORACK: Snr Stableford A: M Aylott (20) 36. B: T Rio (26) 37. C/Medal: R Albers (32) 41. Women Stroke A: J Jee (17) 77. B/Medal: S Steer (29) 74.

   MURRAY DOWNS: 4B: G McLellan (9) A Rix (8) 46.

   NEANGAR PARK: Stableford A: C Kelly (15) 41. B: A Scown (23) 38.

   NEPEAN: Women Foursome: Y Lord J Gustavsen (22) 74 cb.

   NEWRY: Veteran Stableford A: H Vos (20) 38. B: J Moulton (24) 34.

   NORTHERN: Women Foursome: L Galtieri B Layden (14-1/2) 75-1/2. Scr: J Fisher P Foster 87.

   NUMURKAH: Stableford: P Myers (11) 30.

   OAKLEIGH: Veteran 9-hole Stroke A: V Stow (9) 28. B: N Stephens (13) 29.

   OLD BOYS SOCIAL at Chelsea: Stableford A: M Wallis (17) 40. B: J Hudgson (23) 44.

   PARKVIEW: Women Stableford: B Keleher (32) 32.

   PATTERSON RIVER: Stableford: J Holts (9) 39. Women Stroke A: A Slorach (7) 78. B: P Dwyer (26) 76.

   PENINISULA KINGSWOOD: Women Stableford Peninsula A: C Reid (8) 35 cb. B: J Braden (24) 34. C: J Riordan (34) 29.

   PHILLIP ISLAND: Stableford: S McNamara (19) 37.

   PORTARLINGTON: Stableford: J Bowman (13) 38. W: S Watts (26) 32.

   PORTLAND: Stableford: R Wakely (23) 37.

   PORTSEA: Stableford A: E James (12) 38. B: N Schlipalius (18) 36 cb. Gold: E Field (29) 39.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: B Rust (26) 42.

   RICH RIVER: Par: R Lear (18) 4 up.

   RINGWOOD: Women Stableford: J Hill (29) 42.

   RIVERSDALE: Par A: B Jungwirth (11) 1 up cb. B: C Scott (17) 5 up. C: P Leggo (27) 6 up.

   ROSANNA: Stableford A: S Leggett (11) 38. B: B Simpson (18) 40. C: B Maslin (20) 40 cb.

   ROSEBUD COUNTRY: Women Stableford East A: J Eaton (21) 34. B: L Dingle (41) 32.

   ROSEBUD PARK: Stableford: T Strugnell (23) 40.

   ROSSDALE: Stableford: P O'Gorman (11) 40.

   ROYAL MELBOURNE: Stableford West: S Nash (28) 40. East: R Hunwick (15) 36.

   SANDHURST: Stableford A: J Helm (1) 40. B: A White (17) 41. C: P Wheating (19) 40.

   SETTLERS RUN: Stableford: G Johnson (2) 36. W: H Haringcastel (11) 33.

   SHEPPARTON: Par A: C Bell (5) 3 up. B: M Shiels (17) 5 up.

   SOUTH PINES: Doris Chambers Foursome: S Faithful D Thorpe (30) 35.

   SOUTHERN: Stableford div 1: K Yang (11) 39 cb. Div 2: D Haynes (22) 37.

   SPRING PARK: Stroke: B Caulfield (20) 67.

   SPRING VALLEY: Women Stableford A: C Pezet (13) 38. B: A Tolliday (27) 41.

   STRATHALLAN: Women Stableford: S Cassidy (15) 33. PM 9-hole: A Hibbert (45) 10.

   SUNSHINE: Par: D Lacok (12) 2 up.

   THE DUNES: Women Stroke div 1: T Higginbottom (20) 72. Div 2: H West (24) 83. The Cups: A De Bomford (28) 73.

   THE HERITAGE: Women Stroke St John A: S Vogt (16) 72. B: M Ghirardello (21) 74. C: A Wong (31) 78.

   THE NATIONAL: Stableford Old: M White (26) 39. Long Island: P Arnold (11) 41.

   THE SANDS TORQUAY: Women Stableford Gold: B Dimmick (22) 31.

   TRENTHAM: Stableford: M Fisher (9) 35 cb.

   VICTORIA: 4B: G Forster (22) M Imray (10) 11 up. Indiv: G Forster (22) 3 up cb. White: P Lovel (30) sq. W: P Atkins (19) 1 up.

   WARRAGUL: Stableford: G Campbell (30) 38 cb.

   WATSONIA RSL: Stableford: J Inglis (17) 30 cb.

   WERRIBEE PARK: 4B: R Davidson (16) T Farriciello (22) 42.

   WODONGA: Women Stableford: C Maddison (22) 33.

   WONTHAGGI: Stableford: G Hewlett (10) 38.

   WOODLANDS: Stableford A: C O'Brien (9) 38 cb. B/Trophy: P Doran (13) 42. C: D Raby (24) 39. W: T McNicol (26) 37.

   YARRA VALLEY: Stableford: F Phelan (13) 34 cb.

   YARRA YARRA: Stableford: B Mitchell (32) 43. Yellow: G O'Neill (33) 37.

   YARRAWONGA MULWALA: Stableford Murray A: D Crossley (8) 40. B: M Lawless (14) 38. C: R Barrett (29) 37.

   YERING MEADOWS: Stableford Nursery: P Arrowsmith (16) 35. W: K Blackley (37) 30.

17 January 2018
Applications for 2018 VIS and Golf Victoria Elite Player Golf Programs are now open. Read more
17 January 2018
Follow the Australian Amateur Championship, presented by Swinging Skirts, live from Wanneroo and Lake Karrinyup in Perth. Read more
17 January 2018
EASTWOOD: Women: Par: A: A Holmes (17) 1 up. B: J Luck (25) 1 up. C: J Knowles (28) 1 up. Yellow: R Boxshall (28) 3 up. Read more
MyGolf
Golf Victoria