Victorian club golf results - Thursday

   ALTONA LAKES: Snr 9-hole Stableford: G Dunne (7) 16.

   AMSTEL: 9-hole Par Ranfurlie: J Raudino 922) 4 up.

   ANGLESEA: Women Team: L Elliott (23) L Thompson (23) W Callahan (29) L Macvean (26) 84.

   AXEDALE: Stableford div 1: G Arundell (16) 40. Div 2: G Hamilton (33) 41.

   BACCHUS MARSH: Mxd Stableford: B Dawson (5) 40.

   BAIRNSDALE: 4B: F Bromfield (27) M Manning (15) 44.

   BARHAM: Stableford A: K Windridge (3) 71. B: S Cain (22) 68.

   BARWON HEADS: Women Stableford: J Emerson (16) 34. Green: J Cave (38) 36.

   BERWICK MONTUNA: Stableford: R Westwick (2) 39 cb.

   BOX HILL: 4B: G Simmonds (24) J McLeod (24) 45.

   BRIGHT: Stableford A: P Clough (10) 31. B: C Richardson (25) 36.

   BRIGHTON: Stableford: M Oglethorpe (14) 41.

   CAMBERWELL: Stableford A: S Holmes (15) 40. B: D Yarwood (24) 34.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: J Ackaoui (4) 36.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Par: S Norrey (7) 2 up.

   CASTLEMAINE: Stableford: J O'Brien (scr) 38 cb.

   CENTENARY PARK: Mxd 2B multi: R Foenander (14) Y Everitt (15) 72.

   CHALAMBAR ARARAT: Stableford A: R Porter (10) 38. B: B Rieniets (19) 38.

   CHELTENHAM: Stableford: J Walsh (18) 38.

   CHURCHILL PARK: Stableford: B Harvey (10) 33 cb.

   CLIFTON SPRINGS: Stableford: L Cupit (19) 37 cb.

   COBRAM-BAROOGA: Stableford A: A Rosa (16) 35. B: K Bishop (19) 31 cb. W: G Mitchelson (16) 35.

   COHUNA: Stableford: I Smith (22) 38.

   COMMONWEALTH: Stableford A: R Cahill (1) 36 cb. B: G Clay (18) 41. C: G Barnett (19) 40.

   COROWA: Stableford: M Plunkett (14) 38.

   CURLEWIS: Women Par: E Barker (24) 4 down.

   DENILIQUIN: Women 27-hole Foursome c'ship: S cohen L O'Brien 136.

   EASTWOOD: Stableford: M Smith (6) 40.

   FLINDERS: Stableford A: I Gilbert (11) 36. B: T O'Day (18) 37. C: D Richardson (23) 35. W: M Hosking (13) 27.

   GARDINERS RUN: Stableford: D Bastick (16) 37.

   GARFIELD: Stableford A: H Thomas (9) 36 cb. B: J Dineen (24) 35.

   GISBORNE: Stableford A: D Arnold (9) 40. B: T Power (23) 38.

   GLEN WAVERLEY: Stableford: S Lee (17) 32.

   GREEN ACRES: Women Gentsome: S Cudmore (13) A Ross (20) A De Villiers (11) T Seccombe (16) 94. PM Medley Stableford: T Brewin (11) 36.

   HILL TOP TATURA: 4B: D Miller (17) J De Ieso (21) 7 up.

   HOWLONG: Silvercolts Stableford A: P Redhead (12) 40. B: B Duncan (20) 40. C: J Van Nispen (25) 39.

   HOWLONG: Stableford A: P Redhead (12) 40. B: B Duncan (20) 40. C: J Van Nispen (25) 39.

   HUNTINGDALE: Stableford: B Pidwell (21) 40. W: E Rutherford (30) 31.

   IVANHOE: Women Stableford: H Elliot (16) 33 cb.

   JUBILEE/WANGARATTA: Women Medal: C Myles (20) 74.

   KERANG: Stableford: D Ellwood (22) 38 cb.

   KEW: Stableford: J Connellan (22) 40. Women A: C Wang (10) 34. B: J Burkhalter (31) 33.

   KEYSBOROUGH: Mxd Stableford: S Edwards (13) 38.

   KILMORE: Stableford: N Wogan (9) 34.

   KINGSTON HEATH: Women Par A: P Jackson (17) 1 down. B: P Mercovich (26) 1 down. C: J Williamson (32) sq.

   KOORINGAL: Par A: C Butler (10) sq cb. B: P Eames (16) 2 up. C: I Dent (27) 1 down cb.

   LAKES ENTRANCE: Stableford: R Murray (17) 36. B: S Vick (26) 39.

   LAKES VIEW: Women 9-hole Stableford: J Dowie (14) 23.

   LANG LANG: Stableford: A Peluso (36) 37.

   LEONGATHA: Stableford A: M Ebney (12) 37. B: A Kuehne (17) 34. C: T Bruinewoud (25) 35.

   MAFFRA: Women 4B div 1: R Hall (31) R Brown (18) 49. Div 2: M Killeen (45) L Pratt (26) 46.

   MALVERNDALE: Women Stableford A: F Keane (22) 31. B: W Moule (33) 39. C: J Clarke (37) 34.

   MANSFIELD: Stableford: D Robertson (scr) 36.

   MEDWAY: Stableford A: R Wuchatsch (10) 42. B: P Jolley (16) 39. C: N Pearce (23) 36.

   MEENIYAN: Stableford: W Reilly (30) 37.

   MELBOURNE AIRPORT: Stableford A: R Ashdown (16) 36. B: P Taylor (19) 37. C: D Chantry (26) 38.

   MELTON VALLEY: O-55 9-hole Stableford: F Bonnici (10) 34.

   MENTONE: Women Stableford A: J Hunt (27) 29. B: K Berryman (35) 40. C: S Davis (40) 39. 9-hole: L Bampfield (24) 18.

   METROPOLITAN: Stableford: S Smith (10) 35.

   MIRBOO NORTH: Stableford: J Hughes (16) 41.

   MOE: Stableford: M Coutts (3) 42.

   MOONAH LINKS: Stableford: A Levesque (7) 38.

   MOOROOPNA: Stableford: T Davis (34) 42.

   MORACK: Snr Stableford A: D Gough (20) 39. B: D Sketcher (24) 38. C: R Goode (31) 37.

   MURRAY DOWNS: Stableford A: B Elliott (8) 38. B: P Kelly (15) 38. C: M Pickert (25) 38.

   NEANGAR PARK: Par A: B Gunn (8) 3 up. B: D Hickey (30) 4 up.

   NEWRY: Veteran Stableford A: H Voss (21) 39. B: F Fitzgerald (25) 39.

   NORTHERN: Women Ambrose: J Fisher T Foster P Mitchell S Bult (7-5/8) 55-3/8.

   OAKLEIGH VETERANS: 9-hole Stroke A: D Stow (9) 31. B: R Seach (10) 31.

   OLD BOYS SOCIAL at Chelsea: Stroke A: R Keble (16) 63. B: R Joy (25) 70.

   PATTERSON RIVER: Stableford: L Comerford (16) 37. Women Cup f: C West bt J Robinson 3-2.

   PENINSULA KINGSWOOD: Stableford Peninsula: J Matthews (19) 40. Women Stroke A: A Johnston (21) 79 cb. B: L Meehan (28) 80.

   PHILLIP ISLAND: Stableford: B Hunter (23) 37.

   PORTARLINGTON: Stableford: N Keskinen (17) 46. W: C Watson (39) 37.

   PORTLAND: Stableford A: K Rivett (8) 36. B: J Ballantyne (16) 36.

   PORTSEA: Medal: A Tsindos (27) 71. Stableford: E Rollnik (29) 38.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: A Davidson (13) 40.

   RICH RIVER: 2B multi: G Kelly (24) G Jeffery (24) 75.

   RINGWOOD: Women 4B: A Jayasinghe (23) D Seehusen (40) 42.

   RIVERSDALE: Stableford A: D Walker (10) 45. B: D Jones (14) 42. C: T Lamb (31) 39.

   ROSANNE: Stableford A: R Brentnall (13) 37 cb. B/Medal: J Walshe (19) 40. C: S McLeish (21) 39.

   ROSEBUD COUNTRY: Women Stableford South: D Keily (21) 31.

   ROSEBUD PARK: Par: D Pangbourne (10) 4 up.

   ROYAL MELBOURNE: Par West: B Donohoe (15) 4 up. East: T Brosnaham (22) 1 up.

   SALE: Veteran 9-hole Stableford: D Wright (7) 16 cb.

   SANDHURST: 4B: W Barney (13) M McCluskey (8) 44.

   SHEPPARTON: Par A: C Basham (14) 5 up. B: B Denison (28) 3 up.

   SPRING PARK: Stableford: B Thomas (13) 31.

   SPRING VALLEY: Women Par A: T Farrell (16) 1 up. B: P Ong (22) sq cb. Foursome c'ship: H Peters H Noble bt E Kreymborg T Wanigasekera 8-7. Hcp: K Pang J Yong bt M Littman N Arthur 3-1.

   SUNSHINE: Stableford: C Battaglia (22) 38 cb.

   THE DUNES: Stableford S Branigan (15) 24. Women A: D Hudd (22) 37. B: B Van Amerongen (37) 34. The Cups: P Keogh (26) 31.

   THE HERITAGE: Women Stroke A: J Chen (12) 78. B: E Ong (28) 75. C: K Zhang (32) 76.

   THE NATIONAL: Stableford Ocean: M White (24) 37. Long Island: D Matlock (18) 34.

   TRENTHAM: Stroke: I Power (22) 66.

   VICTORIA: 4B: R Cooper (28) G Forster (20) 10 up. Indiv: R Cooper (28) 6 up. White: R Tuck (24) 2 up. W: M Burge (24) 1 down cb.

   WANGARATTA: Women 9-hole Stableford: H Tate (29) 16.

   WARRAGUL: Stableford: J Bundle (14) 35.

   WATSONIA RSL: Stableford Medal: B Gibbs (16) 30.

   WERRIBEE PARK: Par A: C Ravenscroft (13) 2 up. B: P Spurgo (21) sq.

   WODONGA: Women Stroke A/Medal: J Surman (14) 71. B: C Maddison (23) 75.

   WONTHAGGI: Stableford: J Strong (19) 39. Snr 9-hole: I Buadromo (17) 18.

   WOODLANDS: Stableford A: S Menner (4) 36. B: K Cheong (13) 37. C: M Welsh (19) 37. W: S Thomas (21) 33.

   YARRA VALLEY: Stableford: G Manos (23) 36.

   YARRA YARRA: Stableford: K Sadille (22) 39. Yellow: A Ellis (36) 38.

   YARRAWONGA MULWALA: 4B Murray: P Forestville (17) E Holder (26) 9 up. Lake: K Parker (6) I Cooper (12) 7 up cb.

   YERING MEADOWS: Stableford Nursery: R Glide (5) 33.

13 December 2017
Stephanie Bunque from Victoria GC and Metropolitan’s David Micheluzzi have won the 2017 Women’s and Men’s Victorian Amateur Championships. Read more
12 December 2017
The finalists for the Men's and Women's Victorian Amateur Championships have been decided, with the final matches to take place tomorrow over ... Read more
12 December 2017
FAIRWAY: at Box Hill: Men: Stableford: A: A Erskine (4) 35. B: D Stevens (14) 38. C: G Wheeler (28) 38. Visitor: M Cowell (The National 17) 38. Medal ... Read more
MyGolf
Golf Victoria