Victorian club golf results - Tuesday

ALTONA LAKES: Snr 9-hole Stroke: J McCalman (7) 37 cb.

   AMSTEL: Par Ranfurlie A: D Prior (9) 6 up. B: D Velardo (17) 7 up. W: R Cochrane (15) 2 up.

   AUSTRALASIAN: Stableford: N McFarlane (21) 41.

   BARHAM: Medley Stableford: D Bibby (15) 38.

   BERWICK MONTUNA: Stableford A: D Rae (17) 43. B: R Simpson (32) 42. W: M Crawford (14) 36.

   BOX HILL: Stableford A: P Eggins (11) 39. B: G Bolton (15) 40 cb. C: B Lacy (23) 39. D: P Le Page (27) 43.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford A: G Jollands (7) 42. B: M Dowler (16) 44. W: L Michell (23) 39.

   CERBERUS: Ambrose: M Smith B Smith N Green M Binney (9-5/8) 55-3/8).

   CHURCHILL & MONASH: Stableford: H Martin (19) 40. W: M McConville (25) 34.

   CHURCHILL PARK: Stableford: A Reid (15) 41 cb. Trophy: A Reid (15) 85.

   COHUNA: Stableford: B Power (7) 34. W: K Doerner (12) 33.

   COLAC: Women Stableford A: D Frith (16) 35. B: L McCoombe (26) 36.

   COMMONWEALTH: Women 4B: J Horgan (27) R Horgan (28) 43 cb.

   CRANBOURNE: Team: P Somers (8) L Go (3) M Lewfatt (2) A Meier (1) 97 cb.

   DROUIN: Stableford: R Fredrickson (26) 40 cb. W: S Buick (16) 37.

   GARDINERS RUN: Stableford A: L Ridgwell (8) 43. B: L Murphy (13) 46.

   GARFIELD: Stableford A: P Fedorenko (18) 40. B: P King (20) 40.

   GLEN WAVERLEY: Stableford: G Reilley (26) 38 cb.

   GOONAWARRA: Stableford div 1: G Crowe (1) 39. Div 2: J Willoughby (12) 41. Div 3: G Zuccala (28) 39. Women div 1: J Esse (27) 35. Div 2: A Hauke (34) 33.

   GROWLING FROG: Stableford: J Nelson (22) 37.

   HIDDEN VALLEY: Ambrose: B Lewis D Gannon (7-3/4) 63-1/4.

   HUNTINGDALE: Mxd Canadian Foursome: J Lord H Gellatly (9) 38.

   IVANHOE: Stableford: D Finn (17) 40 cb.

   JUBILEE/WANGARATTA: Stableford A: K Gublin (10) 35. B: P Lawrence (11) 36. C: S Goldsworthy (19) 40.

   KEW: Team: J Freestone (36) G Freestone (14) J Mooney (33) W Mooney (34) 93. Indiv: A Muir (12) 42.

   KEYSBOROUGH: Par: C White (20) 7 up. W: J Gibson (29) 4 up. Gold: J Duncan (29) 4 up. Hole-in-one: Z Stanley at 12th.

   KOORINGAL: Par A: I Faulkner (10) 4 up. B: D Brierty (14) 6 up. C: J Petrzela (27) 5 up. W: C Gurney (27) 1 down.

   KORUMBURRA: Stableford: P Van Agtmaal (12) 36.

   KYABRAM PARKLAND: 4B: B Westervelo (23) D McKenzie (13) 51. W: K Bell (15) J Gentle (22) 43.

   KYABRAM VALLEY VIEW: 4B Stroke: J Scapin (2) N Ryan (14) 63. W: W Hacon (41) T Denham (40) 63.

   LATROBE: Stableford A: P Higgins (9) 31 cb. B: C Ierfone (22) 41. Women A: S Westwood (17) 40. B: A Madden (25) 37 cb.

   LEONGATHA: Stableford A: R Williams (9) 38. B: J Lowell (16) 40. Mxd American Foursome: J Payne T West (5-5/8) 67-3/8.

   LONSDALE: 4B: L Coutie (17) L Coutie (23) 53.

   MARYBOROUGH: Stableford A: R Daniell (9) 37. B: G Rowarth (15) 40. C: G Proctor (27) 37.

   MEENIYAN: Ambrose: C Buckland N Buckland J Standfield (12-1/3) 53-2/3.

   MELBOURNE AIRPORT: Invit Stableford: R Brown (25) 38.

   MELTON VALLEY: Stableford: A Lees (23) 42.

   MIRBOO NORTH: Stableford A: G Shandley (14) 39. B: S Blencowe (31) 41. W: J Stellen (30) 41.

   MOE: Stableford: B Savige (18) 36.

   MOONAH LINKS: 4B: E Wyatt (30) S Cotton (18) 47. Indiv: D Kininmonth (23) 42. Legends: S Paraai (9) 39.

   NORTHERN: Stableford A: I Moore (11) 41. B: M Gregory (18) 41 cb.

   PAKENHAM: Stableford: B Collins (17) 47.

   PATTERSON RIVER: Stableford A: J Barraza (14) 45. B: C Ansley (18) 39. Hole-in-one: B Fitzgerald at 12th. Women A: B Janssen (21) 33. B: C Sales (28) 36.

   PORTARLINGTON: Stableford A: D Hill (14) 45. B: A Dimble (17) 38. C: I Pardy (23) 40. D: B Barnard (28) 40. W: M Burchell (21) 38.

   PORTLAND: Stableford A: K Banks (5) 38. B: G Bartel (22) 40.

   PORTSEA: Ambrose: A Threlfall D Crow D Threlfall J Nolan (8-1/8) 52-7/8.

   ROSANNA: Par A: I Kellett (14) 6 up cb. B: C Gamble (17) 5 up cb. C: A Kovacevic (28) 4 up.

   ROSSDALE: Mxd 2B: K Sykes (24) J Sykes (28) 46. Indiv: T Berger (25) 44. W: B Rogers (16) 34.

   SANDHURST: 4B Agg: S Miranda (5) C Miranda (21) 75. Indiv A: G Spence (2) 40. B: S Holbrook (17) 40. W: M Maher (26) 35.

   SETTLERS RUN: Stableford A: D Black (8) 40. B: D Roberts (20) 40. C: A Owen (22) 40. W: D Boland (16) 33.

   SHEPPARTON: Stableford A: D Kelleher (10) 40. B: B Goodall (30) 45.

   SORRENTO: Stableford: A Skinner (29) 43. W: R Anderson (28) 38.

   SOUTHERN: Stableford div 1: W Dibbs (8) 40. Div 2: R Brown (18) 41. Div 3: M Ellis (33) 42.

   SPRING PARK: Stableford: B Thomas (15) 37.

   SUNSHINE: Stableford A: C Green (9) 42. B: W Lynch (13) 38 cb. C: B Whiting (21) 41. W: M Pinchen (28) 32.

   THE DUNES: Stableford: B Gamble (4) 38.

   THE NATIONAL: Stableford Moonah: R Bisignano (12) 41 cb. Long Island: D Taylor (23) 42.

   TIRHATUAN: Stableford A: W Liberona (19) 38 cb. B: T Zuidwijk (35) 36.

   TRARALGON: Stableford A: G Pearce (14) 42. B: P Knight (20) 46. C: B Jarvis (23) 43.

   VICTORIA: Stableford: V Papadopoulos (2) 39. W: M Donnellan (22) 34.

   WARBURTON: Ambrose: J Kennedy P Long (7-3/4) 61-1/4.

   WARRNAMBOOL: Veteran Trophy: C Crowe (20) 44 cb.

   WAVERLEY: Stableford A: B Orologas (10) 40. B: G Bye (16) 39.

   WERRIBEE PARK: Stableford: L Malgeri (18) 43.

   WHITTLESEA: Stableford: B Wills (15) 43.

   WOODEND: Stableford: M Kelly (27) 46.

   WOODLANDS: Par A: G England (9) 3 up. B: M Amon (22) 4 up. Trophy: M Smith (7) K Smith (10) 5 up.

   WOORAYL: Stableford A: G Fennell (13) 40. B: T Charleton (21) 41. C: J Hassett (23) 43.

   YARRA VALLEY: Stableford: S Walker (15) 39 cb.

   YARRA YARRA: Stableford: C Hampton (25) 41. W: L Nayna (5) 35.

   YERING MEADOWS: Stableford Nursery: G Wilson (34) 48. W: C Brooks (22) 39. 

17 August 2018
Andrew Davis and Alma Fonda-Russell have taken the honours in the inaugural Huntingdale Senior Amateur. Read more
17 August 2018
There will be a public memorial service on Thursday, 27 September to reflect upon and celebrate the life of Jarrod Lyle. Read more
17 August 2018
ALTONA LAKES: Snr Stableford: 9-hole: R Abraham (12) 23. Read more
MyGolf
Golf Victoria