Victorian club golf results - Tuesday

ALTONA LAKES: Snr 9-hole Stroke: R Bodger (18) 37.

   AMSTEL: Par Ranfurlie A: J Bridge (8) 1 up. B: G Cowasji (24) 2 up.

   AUSTRALASIAN: Stableford: K Cannings (24) 37.

   BAIRNSDALE: Medley Stableford: J Fitzclarence (14) 34.

   BARWON HEADS: Women Stroke A: J Pope-Johnstone (8) 75. B: J Webb (24) 73. Snr 9-hole Stableford: A Howarth (41) 22.

   BERWICK MONTUNA: Stableford: C Tuitamai (7) 41.

   BOX HILL: Stableford A: I McColl (20) 41. B: F Chiu (36) 39.

   BURNLEY: Foursome: S Werner Y Gray (28) 71. Trophy: K Grabau S Marshall (19) 141. Snr 9-hole Stableford: H Pringle (32) 15.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: G Bruinsma (17) 41.

   CENTENARY PARK: Women Stableford A: T Donald (25) 38. B: V McClutchie (42) 35. Veteran 9-hole: J Willing (43) 12.

   CERBERUS: Canadian Foursome: K Dowd J Hemming (31-1/2) 80-1/2.

   CHELTENHAM: Stableford: M Brennan (17) 41.

   CHURCHILL PARK: Stroke: M John (11) 55.

   CLIFTON SPRINGS: 4B: S Calvert (25) R Stewart (23) 10 up.

   COBRAM BAROOGA: Veteran Stroke A/Medal: L Herrick (14) 74. B: K Bishop (19) 74.

   COLAC: Women Stableford A: J McGlade (6) 36. B: R Morris (26) 34.

   COMMONWEALTH: Stableford A: S Hardy (14) 38. B: A Tudor (27) 39.

   CRANBOURNE: Women Par: E Layton (36) 3 down cb.

   DEVILBEND: Women Stableford A: L Dale (22) 28. B: J Rosenbrock (25) 28 cb.

   DORSET: Stableford A: K Bain (11) 38. B: P Hunter (15) 37. C: D McIntyre (19) 40. W: M Lee (9) 40.

   DROUIN: Women 4B: L Pollard (11) M Grove (16) 38. Trophy: L Pollard (11) M Grove (16) 77.

   EASTERN: Women Stableford A: C Rogers (15) 33. B: S Lee (23) 34. C: G Lee (35) 30 cb.

   EASTWOOD: Women Par: G Wilson (12) 2 down.

   FLINDERS: Stableford A: J Montgomery (15) 37. B: P Darcy (22) 40. W: S Middleton-Smart (26) 37. Hole-in-one: P Lein at 14th.

   GARDINERS RUN: Women 2B agg: M Gridley (16) J Jarvis (24) 59.

   GISBORNE: Stableford: J Douglas (9) 41.

   GLEN WAVERLEY: Stroke: P Quinn (17) 72.

   GOONAWARRA: Women Stroke A: L Donohue (15) 78. B: J Bowles (30) 80.

   GREEN ACRES: Women Stableford A: H Fraser (13) 35. B: S Rolle (22) 34. C: S Narita (42) 29.

   HORSHAM: Women Stroke A/Medal: P Mills (15) 77. B: P Muszkieta (23) 79. C: G Jenner (38) 80.

   HOWLONG: Stableford: T O'Halloran (18) 40. W: F Barnes (11) 32.

   HUNTINGDALE: Women Stableford A: S Thurlow (18) 34. B: R Moss (19) 38. C: M Kelly (36) 35. Trophy: J Murai bt F Gozzo 5-3. 4B Trophy: T Goode M Jones bt B Butterworth J Hammer at 19th. Veteran 9-hole: R Latham (34) 13. Hole-in-one: R Moss at 12th.

   IVANHOE: Stableford: W Bettiol (5) 38.

   JUBILEE WANGARRATTA: Women Stableford: H Wickham (24) 30.

   KEW: Women 9-hole Par: C Ebeling (36) 15.

   KEYSBOROUGH: Women Stableford A: A McCallum (19) 34. B: H Maypiece (30) 33. C: C Harrison (42) 34.

   KOORINGAL: Women Foursome: G Wallace D Ewen (25) 75.

   KORUMBURRA: Stableford: R Ludenia (11) 39.

   KYABRAM PARKLAND: Women Stableford: K Bell (16) 34. B: B Wickham (25) 29.

   KYNETON: Women Stroke A: D Dawes (19) 73. B: J McSwain (26) 77.

   LANCEFIELD: Stableford: P McGill (9) 35.

   LATROBE: Women Stableford A: S Breen (12) 36. B: L Peasnell (21) 33. C: M Tsai (31) 27.

   LEONGATHA: Team: B Birrell (36) R Brown (11) J Payne (7) 57.

LONSDALE:Foursome:FRichardsonBPrussner(16-1/2)75-1/   MANSFIELD: Stroke: D Robertson (scr) 71.

   MARYBOROUGH: Stroke A: G Raworth (13) 65. B: P Cameron (15) 71. C: P Walsh (21) 67.

   MELTON VALLEY: Women Stableford: S Robertson (27) 25.

   METROPOLITAN: Women Par A: S Taylor (15) 1 down. B: S Kubale (24) sq. C: B King (37) sq.

   MOORABBIN: Women Stableford: E Witchell (22) 34. Snr 9-hole: K Sutton (33) 18.

   MOOROOPNA: Stableford: B Lott (8) 40.

   MORNINGTON: Women 4B: S Evans (11) R White (20) 41.

   MT MARTHA: Women 4B: R Wood (21) M Morris (37) 37. KO f: J Woollard D Jones bt J Kingshopp R Break 2 up.

   MURRAY DOWNS: Stableford: S Rovere (12) 31.

   OAKLEIGH: Veteran 9-hole Stableford: J Shields (11) 19.

   OCEAN GROVE: Stableford A: G Jolley (12) 34. B: K Tunstall (28) 36.

   PATTERSON RIVER: Stableford A: L Fisher (13) 36. B: R Henry (24) 35. Women A: J Thomson (21) 32. B: S Robbins (30) 32.

   PENINSULA KINGSWOOD: Women Stableford Kingswood A: K McFarland (19) 33. B: J Schreiber (24) 33. C: J Cugley (35) 36. Peninsula: C Watson (11) 37 cb. W: E Tickell (22) 35.

   PHILLIP ISLAND: Stableford: R Haydon (10) 40.

   PORTARLINGTON: Stableford A: M Salter (4) 40. B: M Gordon (16) 37 cb. C: J Fisher (23) 38 cb. D: D Hunter (28) 39.

   PORTLAND: Stableford: M Hollis (14) 42.

   PORTSEA: Stableford: M Palmer (11) 37.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: B Racine (22) 36 cb.

   RICH RIVER: Stableford A: D Burr (13) 41. B: W Young (25) 40.

   RIVERSDALE: Stableford: G Gorham (19) 40 cb.

   ROSANNA: Stableford A: A Carafa (9) 33. B: D Trewarne (29) 41.

   ROSEBUD COUNTRY: Par East A: V Elders (12) 1 down cb. B: L Thomas (22) 1 up. C: J Price (38) sq. Hole-in-one: N Colahan at 11th.

   ROSEBUD PARK: 9-hole Stroke: D Slater (11) 37. W: P Brown (15) 38.

   ROSSDALE: Stableford: L Holding (11) 39.

   ROYAL MELBOURNE: Women Par East: S Hoelter (42) 1 up cb.

   SANDHURST: Women Stableford div 1: J Noseda (22) 37. Div 2: R Gascoigne (37) 36.

   SANDRINGHAM: Women Stableford A: G Morrison (29) 32. B: M Theiler (31) 32. C: C Harden (38) 31.

   SETTLERS RUN: Stableford: J Pora (5) 36.

   SOUTHERN: Women Stableford: R Greenhalgh (37) 41.

   SPRING PARK: Stableford: W Foster (29) 35.

   SPRING VALLEY: Stableford: M Dunn (29) 37. W: R Hsu (42) 37.

   SUNSHINE: Stableford: S White (12) 38.

   THE NATIONAL: Stableford Long Island: H Hawkins (18) 38.

   TIRHATUAN: Stableford: W Liberona (20) 32.

   TORQUAY: Women Irish Team: C Mostern (20) S Kent (16) R Bailey (45) G Gurry (31) 81.

   TRARALGON: Stableford A: R Smith (3) 39. B: G Thomas (23) 36.

   VICTORIA: Stableford A: S Hosking (17) 33. B: M Teasdale (30) 37. C: J Smith (33) 35 cb. Yellow: W Aston (38) 39.

   WARRAGUL: Stableford A: T Maher (14) 37 cb. B: D McNab (25) 36.

   WARRNAMBOOL: Veteran Trophy: L Hill (25) T O'Dowd (18) 46.

   WAVERLEY: Stableford A: T Bise (5) 40 cb. B: J Hollaardt (26) 38 cb.

   WERRIBEE PARK: Stableford: B Sheehan (10) 40.

   WOODEND: Stableford: M Bullock (21) 35.

   YARRA VALLEY: Stableford: S Walker (14) 41.

   YARRA YARRA: Stableford: R Lamb (20) 36. Yellow: N Oliver (36) 29 cb.

   YARRAWONGA MULWALA: Stableford A: G Gourley (10) 39. B: R McCann (17) 40. C: D Stone (24) 40.

   YERING MEADOWS: Women Trophy: A Wilson (35) G Clark (29) C Brooks (20) C Dunkinson (33) 76.

16 February 2018
For a second consecutive day, Jin Young Ko ruled Kooyonga, and the South Korean superstar has a three-shot buffer over the rest of the field at the ... Read more
15 February 2018
For five hours, there was a logjam. Then along came Jin Young Ko. Read more
18 February 2018
ALTONA LAKES: Men: Stroke: A: K Elers (7) 65 cb. B: L Hall (16) 63. C: R Hibben (22) 65. Women: D Griffin (21) 65. Read more
MyGolf
Golf Victoria