Victorian club golf results - Tuesday

 

   ALEXANDRA: Men: Stableford White: J McCashney (15) 41.

   ALTONA LAKES: Snr Stroke: 9-hole: K Turner (13) 35.

   AMSTEL: Men: Stroke Ranfurlie: Yellow: A: P Hicks (14) 66. B: P Curran (21) 64.

   AUSTRALASIAN: Stroke: Ambrose: J Mathew P Stewart (12.75) 59.75.

   BARWON HEADS: Women: Stableford: Trophy: A: S Chirnside (11) 40. B: T Wilson (24) 41.

   BERWICK MONTUNA: Men: Stableford: J Davis (24) 42.

   BOX HILL: Stableford: A: J Allpress (14) 43. B: R Edwards (20) 39 cb. C: J Gonsal (25) 42. D: M Hanrahan (28) 45.

   BURNLEY WOMEN: Stroke: Medal Apr: S Werner (27) 61. Women: 9-hole: F Trescowthick (18) 30.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: A: C Sargeant (15) 38. B: S Semmens (20) 42.

   CENTENARY PARK: Women: Stroke Medal Apr: White: A: J Anderson (18) 72. B: B Lockett (24) 73 cb. C: H McGowan (39) 71. Stroke: 9-hole: M McMahon (36) 35.

   CERBERUS: Women: Stroke: Medal: S Kissick (27) 68.

   CHELTENHAM: Men: Stableford: L Holman (3) 41.

   CHURCHILL & MONASH: Women: Stroke: Medal Apr: D Judkins (26) 69. Scr: M Dear 91.

   CHURCHILL WAVERLEY: Men: Par Churchill Park: White: A: P Wootton (16) 5 up. B: A Edwards (36) 4 up. Stableford: Waverley: A: R Richards (15) 38. B: M Goddard (21) 42.

   CLIFTON SPRINGS: Stableford: A: G Brierley (11) 40. B: R Gunn (14) 35. C: T Merivale (20) 37. D: J Gati (26) 33 cb.

   COBRAM BAROOGA: Veteran: Stroke White: A: V Willmoth (15) 64. B: G Bardwin (21) 71 cb. C: G Portbury (23) 70.

   COLAC: Women: Stroke: Div 1: M Murnane (11) 76. Div 2: J Rooney (30) 70. Medal Apr: R Morris (27) 68.

   COMMONWEALTH: Men: Stableford: A: P Neilson (10) 39 cb. B: B Newbound (23) 39.

   COROWA: Medley: Stableford: P Justin (22) 38.

   CRANBOURNE: Women: Stableford: S Cowle (22) 37.

   CURLEWIS: Women: Stableford: 9-hole: E Steele (38) 21 cb.

   DEVILBEND: Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: L Norton (19) 70. Div 2: M Reeves (25) 70. Div 3: D Sleightholm (35) 68.

   DORSET: Men: Stroke Medal Apr: White: A/Medal: M MacNamara (12) 61. B: J Stratton (18) 62. C: P Thornton (26) 63. Women: Medal: N Sheehan (13) 69.

   DROUIN: Women: Stroke: A: J Bibby (23) 70. B: K Grieve (33) 69.

   EASTERN: Women: Stroke: East: Div 1: D Harris (16) 66. Div 2: S Wong (29) 70. Div 3: K Shady (32) 68.

   EASTWOOD: Women: Stroke: Medal Apr: B Korosa (29) 70. A: G Wilson (13) 72. B: M Cooke (25) 71. C: B Korosa (29) 70. Stableford Yellow: M Austin (40) 29.

   FLINDERS: Stableford: A: B Ricca (15) 41. B: K Torres (31) 42. Women: C Peut (26) 32.

   GARDINERS RUN: Women: Stroke Medal Apr: White: A/Medal: C Hudson (22) 70. B: D Harvey (36) 71.

   GREEN ACRES: Women: Stroke: Medal Apr: A/Medal: C Whitehead (14) 71. B: R Carter (22) 72. C: J Wauchope (35) 75.

   HEIDELBERG: Women: Stroke: Medal Apr: A: D Jones (9) 75. B: H Bell (20) 77. C/Medal: N Bunn (29) 72. Medal Mar: M Burrows (16) 78.

   HEYWOOD: Women: Stableford: Team Agg: D McLeod (15) S Cole (27) S Stewart (7) 102.

   HIDDEN VALLEY: Women: Stableford: G Steer (39) 40.

   HILLTOP TATURA: Men: Stableford White: T Allen (19) 40.

   HORSHAM: Women: Stroke: 4B: P Salter (26) M Moore (21) 63.

   HOWLONG: Men: Stableford: A: N Brown (13) 42. B: R Outen (20) 39 cb. C: J Whittle (26) 44. Women: A Arnot (23) 39.

   HUNTINGDALE: Women: Stroke: A: M Clarke (11) 78 cb. B/Medal: L Smith (28) 75. C: M Jones (32) 81. Stableford: S Stein (21) 33. 9-hole: M Jones (31) 15.

   IVANHOE: Men: Stableford: C Corry (30) 41.

   JUBILEE WANGARATTA: Women: Stableford: M Blackshaw (39) 40.

   KEW: Women: Stroke: Medal Apr: A: S Syme (15) 72 cb. B/Medal: K Christian (28) 68. C: K Meadows (31) 70. Stableford: Team Agg: S Syme (15) C Orchard (28) S Kelaher (24) J Bethell (10) 123. A: S MacInnes (10) 37. B: J Lonergan (27) 37. C: K Farmer (31) 39. 9-hole: H Clarke (34) 17 cb.

   KEYSBOROUGH: Women: Stroke: A: S Rankine (14) 78 cb. B/Medal: L Flynn (30) 64. C: B LLoyd (37) 74.

   KILMORE: Men: Stableford White: K Lambert (8) 43.

   KINGS PARK: Stroke: Medal: A: J White (17) 71 cb. B: R Reynolds (28) 71.

   KOORINGAL: Women: Stableford: A: D Howard (16) 33. B: K Valkoff (27) 36. C/Medal: R Anderson (43) 37. Veteran: 9-hole: S Bugden (25) 16.

   KYABRAM PARKLAND: Women: Stroke: A: O Cartwright (18) 48. B: S Powderham (25) 56. C: P Spokes (32) 49.

   KYNETON: Women: Stroke: Medal Apr: A: G Parkinson (21) 70. B/Medal: J Harris (45) 66.

   LAKES ENTRANCE: Men: Stroke 9-hole: Yellow: A: R Mockett (13) 33. B: R Pavel (20) 31. Scr: F McNamara 40.

   LANCEFIELD: Stroke: M Andrews (16) 67.

   LANG LANG: Men: Stableford White: R Constantine (22) 42.

   LATROBE: Women: Stroke: A: H Brown (16) 69 cb. B: D Cahill (23) 70. C: B Sandford (30) 68.

   LEONGATHA: Mxd: Stableford: A: B Windsor (16) 36. B: A Bassett (20) 39. C: T Grace (36) 36.

   LONSDALE: Women: Stableford Gold: A: H Thomas (13) 40. B: V Avent (21) 42.

   MARYBOROUGH: Men: Stableford: A: G Murphy (11) 36 cb. B: J Fitzpatrick (17) 36. C: M Hasson (31) 39.

   MEENIYAN: Men: Stableford White: L Redpath (22) 38.

   MELBOURNE AIRPORT: Men: Stableford 9-hole: White: A: J Takats (33) 20. B: E Hurst (24) 24.

   MELTON VALLEY: Women: Stroke: E Condon (20) 72.

   METROPOLITAN: Women: Stroke: A: G Ednie (3) 75. B: J Evans (25) 75. C: P Taylor (35) 77 cb. Medal Apr: G Ednie (3) 75 cb.

   MOORABBIN: Women: Stroke: Medal Apr: K Sutton (39) 78. Scr: L Casa 105. Stroke 9-hole: White: V Bourke (12) 38.

   MORNINGTON: Stroke: Medal Apr: L Barry (22) 68. Women: A: T Laird (16) 77 cb. B: N Hughes (30) 73. C: J Forrester (42) 75.

   MT MARTHA: Women: Stroke: Medal: J Jeanes (30) 69.

   NORTHERN: Jnr Stroke c'ship: M Crabbe (Commonwealth) 74. Hcp: P Murphy (Buninyong 26) 68. U-21: R Lata 76. Hcp: K Novacek (4) 73 cb. U-16: L Robinson (Southern) 78. Hcp: J Holland (Royal Melbourne 8) 72 cb. U-14: M Miragua (Colac) 77. Hcp: M Bratanata (19) 69. Girls: J Wong (Huntingdale) 72. Hcp: N Sohail (Victoria 3) 70. U-21: V Agius 76. Hcp: T Robinson (Southern 17) 77.

   OAKLEIGH: Veteran: Stroke: 9-hole: A: J Maniatis (6) 29. N Wight (4) 30 cb. B: J Chadwick (15) 26. J Shields (10) 29.

   OLINDA: Men: Stableford: M Muller (15) 37. Women: K Preston (37) 31.

   PATTERSON RIVER: Men: Stableford: A: J Costa (17) 43. B: B Duff (21) 38. Women: A: J Fisher (24) 38. B: M Brice (42) 39.

   PENINSULA KINGSWOOD: Women: Stroke: Kingswood: A: M Dowling (21) 78 cb. B/Medal: J Donegan (28) 71. Women: Stableford: P Henderson (31) 34.

   PORTARLINGTON: Men: Stableford 4B: Black: P Newland B Stewart 50.

   PORTLAND: Stableford: O Outtram (15) 42.

   PORTSEA: Men: Stableford White: P Watkins (19) 40.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: R Gilbert (24) 42.

   RICH RIVER: Men: Stableford: West: A: G Bennett (10) 40. B: J Ridge (14) 46. C: B Peters (20) 42.

   RIVERSDALE: Men: Par White: K Biggs (27) 6 up cb.

   ROSANNA: Mxd: Stableford: A: D Evans (8) 45. B: M Ardley (19) 41. C: P Aldous (28) 41.

   ROSEBUD COUNTRY: Women: Stroke: Medal Apr: North: A/Medal: K Naylor (18) 67. B: H Van Rijn (30) 74 cb. C: C Gallagher (39) 74 cb. Stableford: South: A/Medal: S Campbell (26) 35. B: C Smith (37) 32.

   ROSSDALE: Men: Stableford: 4B: G Barr G Bamberry 49.

   ROYAL MELBOURNE: Women: Stableford: East: P Daish (32) 35.

   SAFETY BEACH: Women: Stroke: Medal Apr: B: B Bright (21) 72. C: V Goodson (34) 76. 9-hole: D Tullberg (38) 33.

   SALE: Stableford: Div 1: H Gerrand (17) 36. Div 2: D Goodison (30) 35.

   SANDHURST: Women: Stableford: 4B: Champions: L Ames (23) P Dunn (32) 46.

   SANDRINGHAM ASSOCIATES: Stroke: Medal Apr: A: H Bright (26) 73. B/Medal: F Box (35) 68. C: M Molloy (42) 69.

   SCOTCHMANS CREEK: Men: Stableford Medal Apr: White: A/Medal: C Chipperfield (14) 44. B: P Marburg (30) 41. Snr 9-hole: A Kell (16) 16.

   SETTLERS RUN: Men: Par White: A Wallace (12) 4 up. Women: Green: I Anetone (13) 1 down.

   SHEPPARTON: Men: Stableford Trophy: White: A: V Chan (9) 40. B: N McLeod (24) 38 cb.

   SORRENTO: Women: Stroke: G Reid (10) 71.

   SOUTH PINES: Men: Stableford: H Voss (22) 38. Women: S Faithfull (26) 36.

   SOUTHERN: Medley: Stroke: Div 1/Medal: J Lake (18) 71. Div 2: S Hengstberger (43) 72.

   SPRING PARK: Men: Stableford: V Lunder (13) 38.

   SPRING VALLEY: Men: Par White: A Kalitsis (13) 6 up. Women: Par: A Tolliday (30) 7 up.

   SUNSHINE: Men: Stableford: A: S Varela (5) 42. B: A Nguyen (20) 41.

   TARRAWINGEE: Women: Stableford: L Barrow (25) 30.

   THE HERITAGE: Stableford: St John: H Stewart (23) 31.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford Long Island: White: C Brodrick (3) 44.

   TIRHATUAN: Men: Stroke: Medal Apr: A: F Frendo (22) 70. B/Medal: A Ezerins (35) 69.

   TOCUMWAL: Women: Stableford: A: A Beveridge (16) 38. B: W Bedford (26) 38. C: B Muir (37) 35.

   TORQUAY: Women: Stroke: A: J Burton (17) 70. B: R Westacott (22) 72. C: D Slater (37) 74. Stableford: Resort: N Veale (40) 43.

   TRARALGON: Men: Stableford: A: L Chard (11) 40. B: B Quigley (25) 39.

   VICTORIA: Women: Stroke: A: J Clark (5) 71. B: M Teasdale (30) 70. C: C McKell (37) 78. Stableford Yellow: K Beckwith (21) 40.

   WANGARATTA: Women: Stableford: J Halbwidl (30) 38. 9-hole: E Smith (38) 19.

   WARRAGUL: Men: Stableford: A: N Clarke (9) 43. B: S McDougal (19) 47. C: K Heenan (25) 45.

   WARRNAMBOOL: Stableford: Veteran Men: Medal: L Balsarini (18) 43. M Rea (14) 42. D Murphy (18) 41.

   WERRIBEE PARK: Mxd: Stableford White: A: K Gutterson (7) 40. B: J Fay (34) 40.

   WOODEND: Men: Stableford White: C Anderson (20) 37.

   YARRA BEND: Stroke: A: B Bruce (24) 72. B: K Bartholomew (34) 69.

   YARRA VALLEY: Men: Stableford White: P Perkins (17) 41.

   YARRA YARRA: Men: Stableford White: M Barr (19) 40. Yellow: D Bowen (23) 38. Women: N Kino (18) 30.

   YARRAM: Men: Stableford: D Summers (11) 38. Women: Stroke: Medal: M Payne (29) 71.

   YARRAMBAT PARK: Women: Stroke: A: J Gove (22) 70. B: M Velo (23) 68. C/Medal: E Morgan (35) 67.

   YARRAWONGA MULWALA: Men: Stroke Lake: White: A: G Page (4) 68. B: B Johnson (20) 69. C: C O'Connell (25) 71. Murray: A: S Campion (5) 63. B: S Maybury (15) 69 cb. C: D McCormack (23) 68.

   YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Men: Stroke: 9-hole: P Tudor (12) 31. R Jolley (10) 35.

   AAP vm

20 February 2018
Ballarat, Port Fairy and Portsea have hosted regional qualifying rounds early this week for the Vic Four-Ball. Read more
16 February 2018
For a second consecutive day, Jin Young Ko ruled Kooyonga, and the South Korean superstar has a three-shot buffer over the rest of the field at the ... Read more
20 February 2018
BACCHUS MARSH: Men: Stableford White: B Perumal (19) 38. Read more
MyGolf
Golf Victoria