Victorian club golf results - Tuesday

 

   ALEXANDRA: Men: Stableford White: J Greatorex (18) 44. Women: S Greatorex (19) 34.

   ALTONA LAKES: Snr Stroke: 9-hole: G Burns (7) 36.

   AMSTEL: Mxd: Stableford Ranfurlie: White: A: O Moyo (9) 38. B: D Saunders (15) 33.

   BACCHUS MARSH WEST: Stableford: S Garnar (20) 39.

   BAIRNSDALE: Mxd: Stableford: C Lambert (15) 38.

   BARHAM: Men: Stableford White: M Cook (21) 36.

   BARWON HEADS: Mxd: Stroke: Ambrose: D Wiliamson X Williamson R Larkins C Larkins (9.875) 59.125.

   BERWICK MONTUNA: Men: Stableford: L Toole (8) 36.

   BOX HILL: Men: Par White: A: M Vozzo (13) 6 up. B: R Zheng (21) 7 up. C: D Behan (36) 3 up cb.

   BURNLEY WOMEN: Stableford: D Grech (32) 41. 9-hole: P Dickie (36) 18. Trophy: J Eidlitz (27) 81.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: S Wheat (5) 39 cb.

   CASTLEMAINE: Medley: Stroke: Ambrose: M O'Brien (24) M O'Brien (3) J O'Brien (+1) 57.

   CERBERUS: Men: Stableford White: D Hillet (8) 43. Women: M Thornell (27) 34.

   CHURCHILL WAVERLEY: Men: Stableford: Waverley: A: J McNamara (13) 42. B: B Lacey (20) 41 cb.

   CLIFTON SPRINGS: Stableford: L Bassett (3) 40.

   COBRAM BAROOGA: Medley: Stroke Ambrose: White: S Casley (2) B Casley (13) 62.75.

   COHUNA: Men: Stableford White: G Miller (15) 39. Women: V Moylan (17) 25.

   COMMONWEALTH: Men: Stableford White: A: P Spry (7) 39. B: P Hamilton (22) 40. Women: T Biggin (20) 37.

   CRANBOURNE: Men: Stableford: A: S Maunder (10) 39 cb. B: S McKenzie (16) 40. C: M Lipschitz (23) 39. Women: Z Giddings (16) 31.

   DEVILBEND: Stableford White: M Robertson (29) 41.

   EASTWOOD: Men: Stableford White: A: S Reaby (7) 36 cb. B: I Caine (16) 36. C: G Hedrick (24) 39. Women: Yellow: A: V Laurito (3) 32. B: N Thorpe (22) 38.

   FLINDERS: Men: Stableford: A: R Cowan (10) 37. B: C Bird (23) 37. Women: T Best (27) 29.

   GARDINERS RUN: Mxd: Stableford White: A: P Bartling (10) 41. B: C Stevens (19) 46.

   GARFIELD: Medley: Stableford: C Hunter (12) 42.

   GISBORNE: Men: Stableford White: A: D Davis (12) 42. B: J Parker (20) 40.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stableford: J Anderson (12) 38.

   GOONAWARRA: Men: Stableford: A: A Dunkley-Price (10) 40. B: A Fa'alau (17) 40. C: D Baldassarro (20) 42. Women: C Heald (9) 27 cb.

   GREEN ACRES: Men: Stableford: A: A Hamit (15) 40 cb. B: B Howsam (25) 40. Women: A: L Hosking (23) 39. B: M Cantwell (36) 33.

   GROWLING FROG: Men: Stableford: A: R Walpole (10) 40. B: C Devitt (19) 37. Women: P Davey (18) 35.

   HIDDEN VALLEY: Stableford: A: B Linton (7) 37. B: D Nikolic (24) 39.

   HUNTINGDALE: Men: Stableford: P Hale (3) 36 cb. Women: K Greene (36) 33.

   KEW: Medley: Stableford: N Mescher (13) 39.

   KEYSBOROUGH: Men: Stableford White: G Higgins (24) 35 cb. Women: M Weeks (26) 29.

   KILMORE: Men: Stableford White: K Lambert (6) 37.

   KOORINGAL: Men: Par White: A: V McErlain (10) 4 up. B: J Lawrence (15) 7 up. C: T Warnock (22) 3 up. Women: Stableford: D Howard (16) 38.

   LAKESIDE at Albert Park: Men: Stableford Trophy: Black: A: G Smith (10) 33. B: J Heslop (14) 39. C: G Bryant (22) 38. Women: J Elliott (36) 33.

   LANCEFIELD: Stableford White: C Steve (15) 37.

   LANG LANG: Men: Stableford White: B Mottrom (5) 39.

   LEONGATHA: Mxd: Stableford: I Baker (15) 32.

   LONSDALE: Mxd: Stableford: T Hall (11) 38.

   MANDALAY: Mxd: Stableford White: K Korp (11) 43.

   MARYBOROUGH: Men: Stableford: A: G Newell (7) 37. B: K Weir (20) 35.

   MEDWAY: Men: Par Trophy: White: A: L Su (2) 4 up. B: T Mackenzie (15) 2 up. C: J Durow (19) sq. Women: Par: M Lusdoc (18) 1 down.

   MELBOURNE AIRPORT: Stableford White: S Parsons (16) 38.

   METROPOLITAN: Mxd: Par: S McIlraith (33) 4 up.

   MOOROOPNA: Stableford: I Almond (23) 46.

   MURRAY DOWNS: Men: Stableford: A: J Davies (8) 40. B: A Gilchrist (12) 36. C: P Kiley (23) 35.

   NORTHERN: Men: Par White: A: S Browne (9) 6 up cb. B: J Mantle (16) 8 up. C: J Mineko (24) 4 up cb. Women: J Agius (10) 2 down cb.

   PATTERSON RIVER: Men: Stableford: A: D Graffen (16) 38. B: I Mackay (26) 40.

   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford: Kingswood: A: J Carlisle (15) 35 cb. B: L Demaria (21) 34. Women: A Clausen (20) 36 cb.

   PORTARLINGTON: Men: Stableford Black: A: R Johnson (13) 40. B: G Edwards (15) 39. C: G Downard (22) 37. D: R Brown (25) 37. Women: J Francis (18) 29.

   PORTLAND: Mxd: Stableford: A: B Dyson (12) 42. B: A Duck (16) 37 cb.

   PORTSEA: Men: Stableford White: I FIsher (21) 40 cb.

   RACV HEALESVILLE: Mxd: Stableford: S O'Brien (24) 40.

   RICH RIVER: Men: Stableford: West: G Rogers (6) 40.

   RIVERSDALE: Stableford White: N Lamb (12) 38.

   ROCHESTER: Stableford White: P Anderson (11) 40.

   ROSANNA: Mxd: Par: A: A Safar (17) 7 up. B: P Lee (18) 3 up.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: South: R Allen (20) 42. Women: L Weldon (22) 34.

   ROSSDALE: Men: Stableford: G Sik (25) 38 cb.

   SANDHURST: Medley: Stableford: North: A Forde (24) 39.

   SETTLERS RUN: Men: Stableford White: A: L Dawson (10) 39. B: J Wilson (15) 43. C: K Taylor (27) 40. Women: Green: H Dunne (38) 35.

   SHEPPARTON: Medley: Stableford Trophy: White: A: H Young (7) 43. B: R Hyde (29) 39 cb.

   SOUTHERN: Mxd: Stableford: Div 1: P Davis (12) 41 cb. Div 2: D Verlander (13) 40. Div 3: C Konstantopoulos (29) 39.

   SPRING PARK: Men: Stableford: V Lunder (14) 36.

   SUNSHINE: Stableford: A: B Marr (12) 38. B: V Loccisano (18) 40. C: N Tiaore (20) 35. A Hing (12) 39.

   THE HERITAGE: Men: Stableford: Henley: M Klerides (20) 40. Mxd: Team Agg: St John: D Foxley (26) J McGuinness (30) K Smith (33) J Treloar (13) 105.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford Long Island: White: C Bettany (7) 39.

   TOCUMWAL: Men: Stableford: B Cavanagh (22) 41. Women: S Lawson (26) 36.

   TORQUAY: Men: Stableford: 9-hole: G Fletcher (12) 22. Trophy: C Schoemaker (Clifton Springs 23) 19 cb. Women: D Liley (18) 21.

   TRARALGON: Men: Stableford: A: P Draper (9) 40. B: D Trengrove (14) 43. C: T McNulty (21) 40.

   VICTORIA: Men: Par: M Cleminson (13) 3 up cb. Women: N Patel (21) 4 up.

   WARRAGUL: Men: Stableford 2B Agg: White: G Barnes (31) M Clarke (24) 80.

   WERRIBEE PARK: Mxd: Stableford White: A: N Byrne (9) 39. B: P Haberecht (19) 39.

   WHITTLESEA: Mxd: Stableford 2B: White: H Bland (12) M Allen (1) 43.

   WOODEND: Men: Stableford White: B Sly (27) 49.

   WOODLANDS: Men: Par White: A: S Tennison (4) 4 up. B: R Riches (16) 2 up cb. Women: Par: A Quek (25) 4 up.

   YARRA VALLEY: Men: Stableford White: A Drummond (23) 38.

   YARRA YARRA: Men: Stableford White: B Bickerton (7) 40. Women: M Rothwell-Jones (11) 37 cb.

   YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: F Exton (22) 39. Murray: R Orr (24) 39 cb.

   YERING MEADOWS: Men: Stableford: Trophy: Nursery: C Chittenden (5) 38. Women: V Meade (24) 34.

16 February 2018
For a second consecutive day, Jin Young Ko ruled Kooyonga, and the South Korean superstar has a three-shot buffer over the rest of the field at the ... Read more
15 February 2018
For five hours, there was a logjam. Then along came Jin Young Ko. Read more
18 February 2018
ALTONA LAKES: Men: Stroke: A: K Elers (7) 65 cb. B: L Hall (16) 63. C: R Hibben (22) 65. Women: D Griffin (21) 65. Read more
MyGolf
Golf Victoria