Victorian club golf results - Tuesday

 

   ALTONA LAKES: Snr Stroke: 9-hole: G Lally (7) 37.

   AMSTEL: Men: Stableford Ranfurlie: Yellow: P Tomkins (10) 35.

   BAIRNSDALE: Mxd: Stableford: P Didjurgies (37) 39. 9-hole: P Aldis (19) 20.

   BARHAM: Men: Stableford: R Sheldrick (15) 39. Women: S Thompson (27) 33.

   BARWON HEADS: Women: Stroke: Foursome: E Nicholson D Batten (22.5) 78.5.

   BOX HILL: Men: Par White: A: G Bolton (14) 4 up cb. B: J Chapple (31) 2 up cb.

   BURNLEY WOMEN: Women: Stableford: D Gobbo (29) 38. 9-hole: K Thomas (37) 20.

   CARDINIA BEACONHILLS: Men: Par: W Boyle (15) 3 up.

   CERBERUS: Women: Stableford: Doris Chambers Foursome: D Henderson D Middendorp (20) 32.

   CHELTENHAM: Men: Stableford: J Burggraaff (14) 37 cb.

   CHURCHILL WAVERLEY: Men: Par Churchill Park: White: J Arnott (13) 3 up. Stableford: Waverley: J De Longville (8) 37 cb.

   CLIFTON SPRINGS: Stableford: C Schoemaker (22) 38.

   COBRAM BAROOGA: Veteran: Stableford White: A: C Rankin (11) 34. B: K Bishop (21) 36.

   COLAC: Women: Par: Div 1: J McNamara (18) 1 down. Div 2: B Foster (31) 3 down.

   COMMONWEALTH: Men: Stableford: A: K Hardy (17) 39 cb. B: M Macpherson (23) 38.

   COROWA: Medley: Stableford: P Miegel (32) 39.

   CRANBOURNE: Women: Stableford: I Brouze (23) 32 cb.

   CURLEWIS: Men: Stableford 9-hole: White: P Weire (8) 18. Women: J Scarrott (8) 15 cb.

   DEVILBEND: Women: Par: K Stuart (30) 3 up.

   EASTERN: Women: Stableford 4B: South: Yellow: S Lee P Ubhi 43 cb.

   EASTWOOD: Women: Stableford: 4B: M Austin (41) L Garfield (29) 43.

   FLINDERS: Men: Stableford: D Hamilton (19) 33.

   GARDINERS RUN: Women: Par Gold: S Pearson (25) sq cb. 9-hole: M Reidy (37) 2 down cb.

   GISBORNE: Stableford: R Piper (10) 37.

   GOONAWARRA: Women: Stableford: K Rindfleish (10) 35 cb.

   GREEN ACRES: Women: Stableford: 4B: A Heal C O'Callaghan 44.

   HEIDELBERG: Women: Par: T Walkley (14) sq cb.

   HEYWOOD: Women: Stableford: Doris Chambers Foursome: M Malseed S McKindley 31.

   HILLTOP TATURA: Stroke: B Coulston (11) 71.

   HORSHAM: Women: Stableford: 2B multi: E Robertson (23) A Fechner (27) 67.

   HOWLONG: Men: Stableford: R Outen (18) 38.

   HUNTINGDALE: Women: Stableford: A: M Clarke (11) 36. B: C Elsworth (32) 38. Grandmothers Trophy: C Elsworth (23) 38.

   JUBILEE WANGARATTA: Women: Stroke Medal May: White: D Murphy (7) 78.

   KEYSBOROUGH: Women: Stableford: A: S Collingwood (10) 38. B: S Rosser (21) 32 cb. C: B Patterson (35) 35.

   KILMORE: Men: Stableford: K Hurley (15) 33.

   KOORINGAL: Women: Stableford: A: H Harley (6) 32. B: D Manlein (21) 32. C: M Wright (30) 29. Veteran: 9-hole: G Vanderwarker (36) 16.

   KYABRAM PARKLAND: Women: Stableford: 4B: M Elliott (17) J Gentle (25) 43.

   KYNETON: Women: Stableford: 4B: A: C Payne (29) D Dawes (18) 40. B: D Baker (23) E Scanlon (35) 38.

   LAKES ENTRANCE: Men: Stroke 9-hole: Yellow: A: B Hoppe (10) 33. B: D Wong (31) 32. Scr: B Hoppe 43.

   LATROBE: Women: Stableford: A: M Sawers (18) 35 cb. B: S Mansfield (23) 35. C: A Milne (34) 36.

   LEONGATHA: Stableford: K Smirk (20) 34.

   LONSDALE: Women: Stableford: H Thomas (13) 35.

   MANSFIELD: Men: Par White: D Diaz (14) 4 up.

   MARYBOROUGH: Men: Stableford: A: G Raworth (11) 35 cb. B: D Kirkpatrick (19) 36. C: R Ferguson (28) 37.

   MEDWAY: Women: Stableford: Trophy: C McMillan (12) 35.

   METROPOLITAN: Women: Stableford Yellow: A: L Winder (8) 41. B: F Burns (23) 41 cb. C: S Hastie (37) 42 cb.

   MOOROOPNA: Men: Stableford White: B Pomeroy (17) 37.

   MURRAY DOWNS: Men: Par: D Ford (16) 7 up.

   NORTHERN: Mxd: Stableford White: E Smith (35) 38.

   OAKLEIGH: Veteran Men: Stroke: 9-hole: J Shields (10) 28. Veteran Women: J Verkuylen (11) 29.

   PATTERSON RIVER: Men: Stableford: A: L Comerford (16) 32. B: T Kennedy (19) 31.

   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford Peninsula South: White: S Neal (23) 35. Women: Kingswood: J Kemp (33) 33.

   PORTARLINGTON: Men: Stableford Black: A: J Kent (3) 36. B: J Powell (19) 37. C: G Wren (23) 34. D: I Assender (29) 33.

   PORTLAND: Mxd: Stableford: P Holmberg (7) 36.

   PORTSEA: Men: Stableford White: M Maguire (18) 32.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: B Caldicott (14) 35.

   RICH RIVER: Men: Stableford: West: A: B O'Neill (10) 41. B: J South (26) 41.

   RIVERSDALE: Stableford: A Lee (30) 42.

   ROSANNA: Mxd: Par: A: W Newell (14) 3 up. B: B Malcolm (22) 3 up cb.

   ROSEBUD COUNTRY: Women: Stableford: North: P Davey (25) 35.

   ROSSDALE: Men: Stableford: N Jackson (25) 39.

   ROYAL MELBOURNE: Women: Stableford: West: B Blandy (32) 35.

   ROYAL PARK: Women: Stableford: 9-hole: L Tipping (39) 18.

   SANDHURST: Women: Stableford: North: L Stott-West (27) 28.

   SANDRINGHAM ASSOCIATES: Stroke: A: D Skelton (25) 69. B: F Box (36) 70. C: C Papaluca (40) 81. C'ship: A: V Gale (21) 287. B: F Quennell (32) 328. C: A Talacko (36) 330. Stableford: 9-hole: K Pattison (34) 15.

   SCOTCHMANS CREEK: Men: Par Trophy: White: A: M McKernan (21) 3 up cb. B: P Phelan (27) 3 up cb.

   SHEPPARTON: Men: Stableford Trophy: White: P Franke (18) 38.

   SORRENTO: Women: Stableford: J Cohen (27) 32.

   SOUTHERN: Women: Stableford: F Harris (40) 39. Stroke: Matchplay: C Besley G O'Callaghan bt S Simon M Devcic 5-4.

   SPRING PARK: Men: Par: W Foster (26) 1 up.

   SPRING VALLEY: Men: Stableford White: L Moore (15) 39 cb. Women: S Eddy (28) 37 cb.

   SUNSHINE: Men: Stableford White: W Lynch (14) 41.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford Long Island: White: P Bristow (15) 33.

   TIRHATUAN: Men: Stroke: Ambrose: T Esplin (7) I White (31) D Johnson (20) T Ho (19) 58.375.

   TOCUMWAL: Women: Stroke: A: S Pappas (12) 78. B: N Duncomb (22) 78. C: G Blakey (27) 78.

   TORQUAY: Women: Stroke: Foursome: L Grebe (22) J Thomson (21) 75.5.

   TRARALGON: Men: Stableford: D Nast (16) 40.

   VICTORIA: Women: Stableford: A: J Doig (13) 37. B: T Woodcock (28) 34 cb. C: R Farmer (34) 36 cb. Yellow: A Hales (38) 35.

   WARRNAMBOOL: Stableford: Veteran Men: Medal: A Nicolson (10) 38. J Tankard (21) 36. S Stephen (20) 35.

   WERRIBEE PARK: Mxd: Stableford White: A: W Byrne (12) 38. B: D Matthews (25) 33.

   WOODEND: Men: Stroke White: N Muir (18) 66.

   YARRA VALLEY: Men: Stableford White: A Iezzi (30) 35.

   YARRA YARRA: Men: Stableford White: M Brady (21) 37 cb. Yellow: G Mcleod (25) 34. Women: K Baker (24) 38.

   YARRAM: Men: Stableford: G Sanders (Trafalgar 17) 35. Women: Stroke: Div 1: J Nickell (21) 77. Div 2: D May (28) 75. C'ship: Div 1: A Kingchurch 291. Div 2: D May 325. Trophy: D May .

   YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: R Rich (21) 40. Murray: A: P Boyd (9) 37. B: I Pritchard (27) 39.

   YERING MEADOWS: Women: Stroke: Medal May: Nursery: J Kelsall (18) 78. C Coffey (35) 81. Medal Apr: K Thompson (30) 88. Stableford Yellow: A Huston (44) 28 cb.

18 February 2018
Ballarat and Port Fairy hosted regional qualifying rounds today for the Vic Four-Ball. Read more
16 February 2018
For a second consecutive day, Jin Young Ko ruled Kooyonga, and the South Korean superstar has a three-shot buffer over the rest of the field at the ... Read more
18 February 2018
ALTONA LAKES: Men: Stroke: A: K Elers (7) 65 cb. B: L Hall (16) 63. C: R Hibben (22) 65. Women: D Griffin (21) 65. Read more
MyGolf
Golf Victoria