Victorian club golf results - Tuesday

 

   ALTONA LAKES: Snr Stroke: 9-hole: R Hibben (9) 34.

   AMSTEL: Men: Stableford Ranfurlie: White: A: L Williams (7) 42. B: C Morley (19) 39. Women: H Sims (24) 35.

   BAIRNSDALE: Mxd: Stableford: M Farrelly (17) 32 cb. 9-hole: W Prior (10) 17 cb.

   BARHAM: Medley: Stableford: H Radclifrfe (36) 47.

   BERWICK MONTUNA: Men: Stableford White: R Veerman (19) 42.

   BOX HILL: Mxd: Stroke Ambrose: White: M Howell (5) L Mundy (17) 59.5. Stableford: W Stevens (29) 41.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: A Greig (27) 44.

   CHURCHILL WAVERLEY: Stableford: Churchill Park: L Ferreira (21) 39. Mxd: Waverley: A: G McDonnell (15) 40. B: R Hollings (22) 40.

   CLIFTON SPRINGS: Stableford: P Griffin (27) 43.

   COHUNA: Men: Stableford White: D Barry (17) 35. Women: T Hancock (10) 26.

   COMMONWEALTH: Men: Stableford White: A: P Neilson (10) 41. B: M Montgomery (23) 36 cb. Women: M Moore (12) 33 cb.

   COROWA: Medley: Stableford: S Sargood (1) 37 cb.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Men: Stableford: S Jenkins (12) 41.

   CRANBOURNE: Men: Stableford: A: W Shub (12) 41. B: A Cianciaruso (13) 38. C: A Berman (20) 40. Women: N Musiker (28) 42.

   EASTERN: Stableford: North: N Dinh (17) 43.

   EASTWOOD: Mxd: Stableford: A: A Day (6) 39. B: D Bowles (16) 40. C: A Crow (34) 46.

   FINLEY: Medley: Stableford: P Pinnuck (8) 40.

   FLINDERS: Men: Stableford: A: J Drake (16) 40. B: D Kogler (21) 40. Women: H Higginson (26) 33.

   GARDINERS RUN: Mxd: Stableford: A Paterson (20) 44.

   GARFIELD: Medley: Stableford: T Papley (Eastlake 22) 43.

   GISBORNE: Men: Stableford White: A: M Lovitt (11) 41. B: A Wadden (17) 45. C: S Clough (34) 41. Women: D Lock (40) 36.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stableford: B Herbert (33) 41.

   GOONAWARRA: Medley: Stableford: T McKeown (9) 43.

   GREEN ACRES: Medley: Stableford: A: C Wearne, (8) 44. B: T Salce (28) 46. Women: L Hosking (28) 44.

   GROWLING FROG: Men: Stableford: A: R Walpole (8) 38 cb. B: A Nisi (16) 41. C: T Shipano (21) 41 cb. Women: P Davey (17) 25.

   HEATHCOTE: Men: Stableford: I Frost (2) 39. Women: T Wearne (7) 36.

   HUNTINGDALE: Men: Par: B Lee (Ryde-Parramatta 15) 6 up. Women: R Kwok-Xu (8) 2 up.

   IVANHOE: Men: Stableford: L Lagerewskij (10) 41.

   JUBILEE WANGARATTA: Men: Stableford White: A: D Pool (4) 37. B: J Schonafinger (9) 35. C: B Lee (32) 39. Women: L Stone (19) 38.

   KEW: Medley: Stableford: P Kerkvliet (22) 44.

   KEYSBOROUGH: Men: Stableford White: B Rothel (32) 40. Women: S Rankine (16) 36 cb.

   KOORINGAL: Men: Stableford White: A: T Millington (9) 40 cb. B: K Purcell (14) 43. C: E Meilak (21) 42. Women: Yellow: T Burke (26) 37.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Men: Stableford: J McHale (12) 37. Women: M Topp (28) 36.

   LANCEFIELD: Stableford: D Brennan (25) 40.

   LATROBE: Men: Stableford White: A: C Boglis (11) 37 cb. B: W Justice (16) 35. C: S Fadda (32) 40. Women: S Lee (19) 37 cb.

   LEONGATHA: Mxd: Stableford: C Leaver (6) 41. S Forrester (19) 38. C Baker (36) 36.

   LONSDALE: Stableford: A: G Cribbes (29) 46.

   MANSFIELD: Men: Stableford White: B Speed (23) 41. Women: P Smiles (22) 16.

   MARYBOROUGH: Men: Stroke: A Maggs (5) 66.

   MEDWAY: Stableford: A: J Smith (9) 42 cb. B: D Stephenson (18) 41. C: J Cooper (12) 32 cb.

   MEENIYAN: Men: Stableford White: M Van Boven (18) 40.

   MURRAY DOWNS: Men: Stableford: T Wilson (26) 40.

   NORTHERN: Mxd: Stableford: A: J Healey (11) 42. B: B Wood (17) 40 cb.

   PAKENHAM: Mxd: Stableford White: N Angelopoulos (13) 35.

   PATTERSON RIVER: Men: Stableford: A: S Morris (2) 42. B: B Crameri (28) 44. Women: J Robinson (23) 37.

   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford: Kingswood: A: J Egan (9) 42. B: S Howell (19) 36. Women: M Howell (34) 36.

   PHILLIP ISLAND: Men: Stableford White: P Coleman (14) 45. Women: R Boyd (21) 40.

   PORTARLINGTON: Men: Stableford Black: A: J Kennedy (12) 42. B: V Bozinovski (18) 41 cb. C: J Finch (20) 39. D: I Morris (31) 40 cb. Women: S Jones (11) 34.

   RACV HEALESVILLE: Men: Stableford: K Hradsky (17) 48.

   RICH RIVER: Men: Stableford: West: A: R Duerden (21) 43.

   RIVERSDALE: Men: Stableford White: K Valera (18) 43 cb.

   ROSANNA: Men: Stableford: A: B Nagel (8) 39. B: T Carafa (19) 40. Women: A Henderson (8) 33.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford South: White: D Timion (16) 39. Women: J Nolo (34) 33.

   ROSSDALE: Men: Stableford: B Gott (18) 44. Women: J Sykes (27) 40.

   ROYAL MELBOURNE: Men: Par: East: A Commins (24) 4 up.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Stableford: A: R Alibasic (5) 34 cb. B: G Waugh (12) 40. C: C Burton (21) 43.

   SANDHURST: Men: Stableford North: Black: A: D Reddy (8) 39. B: W Tan (21) 39. Women: L Leong (30) 35. Medley: Par: Champions: N Baxter (8) 1 up.

   SETTLERS RUN: Men: Par White: A: S Balog (3) 6 up. B: S Hawkes (14) 5 up. C: M Volovic (24) 6 up. Women: Green: D Saker (25) 4 up.

   SHEPPARTON: Medley: Stableford White: A: G Hall (8) 41. B: D McLeod (17) 45.

   SOUTHERN: Mxd: Stableford: Div 1: A Mullan (8) 39 cb. Div 2: C Fisher (23) 41.

   THE HERITAGE: Men: Stableford: Henley: M Huber (19) 37 cb.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford: Old: P Graham (19) 41. Ocean: E Holmes (4) 39 cb. Moonah: P Fitz-Gibbon (23) 42.

   TOCUMWAL: Men: Stableford: T Keogh (15) 39. Women: T Frost (19) 35.

   TORQUAY: Men: Stableford: P Brunt (7) 37. Women: A Staig (29) 37. Visitor: A West (Cape Schanck 24) 38 cb.

   VICTORIA: Men: Par: D Donnellan (25) 4 up cb. Women: J McInnes (35) 2 up.

   WARRAGUL: Mxd: Stableford: A: T Strout (12) 42. B: R Hojnacki (19) 41. C: R Cusworth-Warner (27) 45. E Christie (33) 36.

   WERRIBEE PARK: Mxd: Stableford White: A: H Noh (14) 42. B: F Bekiri (16) 44.

   WODONGA: Medley: Stableford: M Barry (19) 44.

   WOODEND: Men: Stableford White: L Deakin (19) 40.

   WOODLANDS: Mxd: Stableford: 4B: H Williams A Williams 43 cb. Men: White: A: L Keegan (12) 39 cb. B: J O'Donoghue (28) 38. Women: C Maddox (25) 35.

   YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: A: T Legudi (5) 38 cb. B: G Jacobs (25) 40.

   YERING MEADOWS: Men: Stableford: Nursery: M Evans (16) 39 cb. Women: K Gelley (27) 32. 

18 November 2018
Mary Thomson said it was the first time she’d been handed a trophy in 20 years, “and the last time was when Peter and I won the B grade foursomes at ... Read more
17 November 2018
On Episode 72, we recap round 3 #AusOpenGolf from The Lakes Golf Club. Mark Hayes, Ali Whitaker and John Huggan are in the host seats. Read more
18 November 2018
ALEXANDRA: Men: Stroke White: A: D Silverman (81) 67. Medal of Medallists: B/Medal: R Hocking (25) 67. Women: Stroke: B Dodge (30) 74. Read more
MyGolf
Golf Victoria