Victorian club golf results - Wednesday

   AMSTEL: Women Stableford Ranfurlie: M Cochrane (21) 37.

   BACCHUS MARSH: Women Par: D Barnett (21) 3 down.

   BACCHUS MARSH WEST: Stableford: G Trickey (15) 42.

   BENALLA: Stableford A: D Crothers (plus 1) 43. B: I Foletta (15) 39. C: P Norris (26) 42.

   BENDIGO: Stableford A: S Dean (8) 45. B: M Taylor (13) 42. C: J Gregory (27) 39.

   BERWICK MONTUNA: Women Stableford: A Cunningham (44) 42.

   BOX HILL: Women Stableford A: J Dalton (25) 42. B: M Ryan (35) 34 cb.

   BROADFORD: Stableford A: G Hogg (8) 40. B: P Nicholls (16) 45. W: S Stoddart (22) 38.

   CAMPERDOWN: Women Par: J Hillman (26) 4 up.

   CHURCHILL PARK: Women Stableford: L Ziebell (32) 39.

   CLIFTON SPRINGS: Women Stableford A: M Brooks (22) 37. B: M Llewellyn (31) 37 cb.

   COLAC: Stableford A: P Macdonald (12) 41. B: B Foster (25) 41.

   COMMERCIAL ALBURY: Stableford A: J Kelleher (10) 40. B: E Davis (11) 41. C: R Grimmond (22) 40.

   COMMONWEALTH: Women Stableford: D McCall (22) 39.

   CRANBOURNE: Par A: G Morris (11) 5 up. B: D Walker (15) 5 up. C: W Brouze (26) 3 up.

   DENILIQUIN: Stableford A: P Joice (3) 42. B: S Drennan (20) 47. C: K Pearce (26) 41.

   DEVILBEND: Stableford A: T Kiezenberg (4) 42. B: W Adam (33) 42. Overall: P Lees (30) 42 cb.

   EAST MALVERN: Stableford: R Kelly (19) 43.

   EASTERN: Stableford A: J Tarka (11) 43. B: J Tabone (18) 44. C: N Hamilton (24) 45.

   EASTWOOD: Stableford A: S Rawlings (5) 44. B: G Lane (20) 43. C: P Pearson (26) 43.

   EUROA: Stableford A: M Corradin (1) 42. B: J Garrard (21) 39. Women A: G Allen (18) 38. B: R Lied (29) 37.

   FINLEY: Stableford: M Robertson (22) 37.

   GARDINERS RUN: Stableford A: P Ridgwell (9) 39. B: L Baldwin (15) 40.

   GISBORNE: Women Stableford: K Richards (7) 37.

   GOONAWARRA: Stableford A: F Cuthbertson (8) 41. B: R Dunbar (17) 41. C: H Ezzat (22) 41.

   GREEN ACRES: Stableford A: W Gale (10) 40. B: I White (18) 39 cb. C: G Larsen (23) 40.

   GROWLING FROG: Stableford: G Xanthopoulos (14) 37.

   HEATHCOTE: Women Stableford A-B: R Driver (22) 41. C-D: J Case (38) 35.

   HEIDELBERG: Stableford A: C Ballis (7) 41. B: G Charlesworth (15) 40 cb. C: A Hart (23) 42 cb.

   HORSHAM: Stableford A: C Buwalda (11) 42. B: B Breuer (15) 41. C: I Fechner (19) 44. Hole-in-one: N Nuske at 15th.

   HOWLONG: Stableford: S Sang (28) 38.

   HUNTINGDALE: Stableford: J Johnston (23) 41. Gold: T Pickford (24) 34.

   KEW: Women Stableford A: K Salmon (17) 38. B: W Ainger (21) 39. C: T Curtis (41) 43.

   KEYSBOROUGH: Stableford A: P Nolan (12) 40 cb. B: M Mercuri (18) 44. C: K Nagle (19) 45.

   KILMORE: Stableford A: J Coustley (9) 39. B: M Russell (19) 42. W: B Duncan (35) 41.

   KINGSTON HEATH: Stableford A: M Dunne (16) 45. B: D Kirby (27) 44.

   KORUMBURRA: Women Stableford: M Harper (35) 41.

   KYNETON: Ambrose: M Scibberas D Summers (5-3/4) 59-1/4.

   LAKESIDE at Albert Park: Stableford A: C Sal (10) 38. B: T Regan (14) 40 cb. C: B Grieve (25) 40. W: L Alcock (28) 35.

   LANG LANG: Women Stableford: R May (22) 37.

   LATROBE: Stableford A: D Lam (10) 40. B: T Averte (16) 39. C: M Preston (30) 43.

   MAFFRA: Stableford A: I Tempelton (14) 43. B: L Clohesy (24) 39.

   MANSFIELD: Women Medal: S Parsons (15) 67.

   MARYBOROUGH: Stableford: R Brooker (19) 35.

   MILDURA: 4B: I Brody (20) S Lyell (23) 48.

   METROPOLITAN: Stableford: M Baker (13) 36.

   MOOROOPNA: Women Stableford: J Colbert (23) 37.

   MORACK: Snr Stableford A: D Gough (20) 40. B: A Francesco (28) 40. C: D Matthews (34) 38.

   MORNINGTON: Stableford A: D Storey (10) 38. B: J Maxwell (17) 43. C: G Newnham (25) 42.

   MT MACEDON: Stableford: R Beatson (16) 39.

   MURRAY DOWNS: Women Stableford: J Pattenden (23) 33.

   MYRTLEFORD: Stableford: R Pierce (29) 39.

   NORTHERN: Stableford A: R Stokes (12) 42. B: M Church (18) 43. C: J Bradley (20) 39 cb. D: D Flaherty (34) 38.

   PAKENHAM: Ambrose: R Yates T McQualter G Roberts P Dempster (10-5/8) 52-3/8.

   PAMBULA MERIMBULA: Stableford A: M Maxworthy (6) 40. B: A Crowe (16) 42. C: D Cugley (18) 39. D: R Allan (27) 42.

   PENINSULA KINGSWOOD: Stableford Peninsula North: D Hocking (32) 46. Kingswood A: P Lewis (11) 40. B: B Burt (20) 38. C: B Martin (31) 39.

   PHILLIP ISLAND: Women Stableford: M Yamaguchi (40) 40.

   PORTARLINGTON: Women Stableford A: L Blomley (16) 40. B: J Durante (25) 37. C: S Issell (37) 42.

   PORTLAND: Women Stableford: A White (18) 38.

   PORTSEA: Women Par: A Thompson (23) 4 up.

   RACV CAPE SCHANCK: Par A: D Eisenbise (17) 3 up. B: M Byard (26) 6 up. W: J Fleming (16) 1 down.

   RINGWOOD: Ambrose: B Condon M Mawer F Pickering R Elsum (8-1/4) 53-3/4.

   RIVERSDALE: Women Stableford A: L Wu (14) 38. B: P Cammiss (26) 40.

   ROSANNA: Women Stableford: A Cochrane (33) 43. Snr 9-hole: J Payne (29) 19.

   ROSEBUD COUNTRY: 4B South: P Sadler (17) G Murden (25) 13 up. North: R Boundy (9) G Larkin (5) 9 up cb.

   ROSSDALE: Women Stableford A: L Chapman (18) 38. B: D Milner (32) 39.

   SAFETY BEACH: Stableford: R Divirgilio (14) 42.

   SALE: Stableford A: A Smith (10) 41. B: G Schaper (13) 44. C: B Chivers (30) 45.

   SEYMOUR: Stableford A: P Neibling (11) 38 cb. B: J Davey (20) 39. W: D Lemon (25) 39. Veteran 9-hole: D Byrne (29) 20.

   SHEPPARTON: Women Stableford A: N Pollock (19) 38. B: L Boyd (29) 37.

   SORRENTO: Stableford A: D Hayes (16) 39. B: A Gibson (21) 41.

   SOUTHERN: Stableford div 1: P Gould (14) 43. Div 2: D Peel ( 17) 44. Div 3: I Le Page (23) 41. Holes-in-one: A White at 12th, H Foster at 16th.

   SPRING VALLEY: Stableford A: R Drury (9) 39 cb. B: M O'Sullivan (20) 41 cb. PM A: L Marino (11) 39. B: J Klok (17) 38.

   STAWELL: Women Stroke div 1/Medal: J Orr (11) 74. Div 2: D Molan (31) 75.

   STRATHALLAN: Stableford: G Stafford (21) 44.

   SUNSHINE: Women Stableford: L Baliton (42) 53.

   THE HERITAGE: Stroke St John A: R Malvaso (5) 69. B: C Whyte (12) 70. C: W Whyte (22) 69. Stableford Henley A: D Barton (10) 41. B: J Shen (16) 40. C: J Sutton (34) 35.

   THE NATIONAL: Stableford Ocean: A Parsons (34) 42. Moonah: P Moody (17) 43. Old: D Torre (21) 41. Long Island: J Benwath (39) 44.

   THE SANDS TORQUAY: Stableford A: T Agg (13) 37 cb. B: G Wiese (19) 40.

   TOCUMWAL: Par A: C Bovalina (3) 2 up. B: I Vize (14) 8 up. C: D McLeod (35) 2 up.

   TORQUAY: Stableford A: G Fletcher (11) 39 cb. B: M Thompson (15) 41. C: R Schofield (19) 39. D: T Powell (31) 45. Resort: D Jennings (18) 41.

   WAVERLEY: Stableford A: Y Campbell (15) 44. B: V Bray (34) 45.

   WERRIBEE PARK: Stableford: M Clarke (22) 37.

   WHITTLESEA: Stableford A: J Ryan (10) 42. B: I Finlayson (13) 46. C: A Kidston (23) 45.

   WODONGA: Stableford: N Byrne (10) 40.

   WOODLANDS: Women Stableford: T McCormack (21) 35.

   YARRA YARRA: Stableford: D Murray (6) 37 cb. W: J Turner (33) 35.

   YERING MEADOWS: Stableford Nursery: E Shade (29) 40. White: J Rawson (21) 41. Homestead: D Walkenhorst (23) 44. 

18 February 2018
Ballarat and Port Fairy hosted regional qualifying rounds today for the Vic Four-Ball. Read more
16 February 2018
For a second consecutive day, Jin Young Ko ruled Kooyonga, and the South Korean superstar has a three-shot buffer over the rest of the field at the ... Read more
18 February 2018
ALTONA LAKES: Men: Stroke: A: K Elers (7) 65 cb. B: L Hall (16) 63. C: R Hibben (22) 65. Women: D Griffin (21) 65. Read more
MyGolf
Golf Victoria