Victorian club golf results - Wednesday

   ALEXANDRA: Women Stableford: J Fisher (24) 28.

   AMSTEL: Women Stableford Ranfurlie A: M Cochrane (16) 31. B: S Miller (38) 32 cb.

   ANGLESEA: Par A: D Hitchcock (14) sq. B/Medal: M Hayward (20) sq cb. C: P Johnstone (24) 1 down cb. Snr: J Kaye (30) 2 down.

   BACCHUS MARSH: Women Par: W Gaffney (24) 4 down.

   BACCHUS MARSH WEST: Stableford: C Proctor (14) 35.

   BAIRNSDALE: Women Stroke A: H Morrison (18) 69. B: G Robinson (35) 74 cb. Scr: S Walker 73. Silver Spoon: L Kurrle (17) 79.

   BALLARAT: Stableford: R Falla (13) 36. Women Ambrose: J Heinz A Hills J Livingston (11) 63.

   BARHAM: Women Stroke A: P Taylor (20) 73. G Lake (37) 63.

   BARWON HEADS: Par Black: P Dodgshun (9) 1 up. Red: B Thom (22) 1 up.

   BENALLA: Stableford: I Foletta (15) 35.

   BENDIGO: Stableford A: T Chay (8) 38. B: A Besley (15) 38 cb. C: G Quinn (30) 40 cb.

   BERWICK MONTUNA: Women Stableford A: C Ronalds (25) 30. B: D Todd (29) 27.

   BOX HILL: Women Stroke A/Medal: L Oliver (23) 75. B: H Barwick (29) 78. Stableford: L Weegberg (44) 42.

   BRIGHT: Women 4B A: T Cole (16) A Gilbert (18) 37. B: R Poyner (23) Y Kelly (27) 36.

   BRIGHTON: Women Stroke A: V King (26) 75. B: H D'Arcy (34) 72.

   BROADFORD: Stableford: J Melville (21) 37. Women Medal: C May (24) 76.

   CAMBERWELL: Women Stableford div 1: D Leeson (23) 26. Div 2: G Cope (35) 32.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stroke: M Ford (12) 80.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Team agg: D Brown (18) D Gerard (22) F Kelly (21) 16 down.

   CHALAMBAR ARARAT: Women 4B: H Tucker (31) J Edwards (28) sq.

   CHELTENHAM: Women Par: N Simpson (18) 4 up.

   CHURCHILL PARK: Women Stableford A: C Baxter (25) 32. B: L Atchison (26) 33. C: M Eliadis (43) 30.

   CLIFTON SPRINGS: Women Team: B Johns (35) U Turner (32) J Brown (33) D Burns (38) 92.

   COBRAM BAROOGA: Women Stroke/Medal: B Willis (11) 96. B: K Wilkie (27) 78. Silver Spoon: M Majernik (26) 78.

   COHUNA: Women Stroke A: M Smith (15) 82. B: S Hancock (20) 76. C/Medal: L Stone (30) 71.

   COLAC: Stableford/Veteran: G Clifford (18) 33 cb.

   COMMERCIAL ALBURY: Stableford: M Benetti (13) 38.

   COMMONWEALTH: Women Par A: S Tokolyi (10) 1 up. B: D Price (21) 2 down cb. C: L Tierney (33) 2 down.

   CRAIGIEBURN WILLMOT: Women Stroke A/Medal: K Rup (22) 33. B: J McDonnell (40) 32.

   CRANBOURNE: Par A: M Ohlums (plus 1) 2 down. B: N Williams (17) sq. C: J Boyd (20) 3 up.

   CURLEWIS: Stableford A: R Ryan (8) 41. B: S Janson (15) 38. C: J Goossens (19) 39. Green: P Cram (35) 31.

   DENILIQUIN: Stableford A: R Fitzmaurice (17) 38. B: F Didcock (36) 35.

   DEVILBEND: Stableford A: T Keogh (15) 36. B: S Griffiths (22) 39.

   DROUIN: Stableford A: R Ross (16) 42. B: B Petschack (33) 39.

   EAST BENTLEIGH YWCA: Medal: M Webber (25) 73.

   EAST MALVERN: Stableford: E Asmus (16) 35.

   EASTERN: Stableford A: J Tarka (13) 40. B: P Choo (27) 39.

   EASTERN SWARD: Stableford A-B: D Foote (12) 35. C-D: M Swain (24) 33 cb.

   EASTWOOD: Stableford A: S Han (6) 39. B: D Clark (13) 39. C: G Getto (21) 37 cb.

   EMERALD: Stroke A: B Balfour (18) 66. B: S Krummenacher (25) 66.

   EUROA: Stableford: T Walters (14) 34. Women A: A Smith (16) 23. B: M McMartin (35) 25.

   FINLEY: Women Stroke/Brooch: S Pyle (16) 80.

   FINLEY: Stableford: A Harding (19) 39.

   FOSTER: Women Canadian foursome: V Williams V Soderlund (19-1/2) 79-1/2.

   GARDINERS RUN: Stableford A: J Baker (3) 35. B: S Kinder (18) 33.

   GLEN WAVERLEY: Women Medal: J Sanders (31) 78.

   GOONAWARRA: Stableford A: A Dixon (7) 35. B: N Mandaru (13) 34 cb. C: R Opar (21) 35.

   GREEN ACRES: 4B: N Bentley (19) J McIntyre (26) 46.

   GROWLING FROG: Stableford: D Kemp (17) 31.

   HEIDELBERG: Irish Team: T Gibbs (10) S Aylen (11) B Beachump (7) G Scholls (18) 112.

   HEYWOOD: Stableford: D Koenig (5) 33.

   HIDDEN VALLEY: Stroke: M Quinn (18) 72.

   HILL TOP TATURA: Women Stroke A/Medal: D Reilly (24) 76. B: B Roberts (30) 81.

   HUNTINGDALE: Stableford: V Keith (17) 40. Gold: M Manders (21) 36.

   JUBILEE/WANGARATTA: Stroke A: N Hogan (9) 73. B: J Batchelor (26) 70.

   KERANG: Women Stableford: S Forbes (23) 33.

   KEW: Stableford A: B Watty (11) 37. B: J Franklin (18) 38. C: B Carmody (28) 41.

   KEYSBOROUGH: Par A: R Annan (scr) 1 down cb. B: T Collins (17) 2 up. C/Trophy: B Pullan (23) 3 up.

   KINGSTON HEATH: Par A: L Oelessen (13) 1 up. B: S Beasley (25) 2 up. W: C Wavish (22) 1 down.

   KORUMBURRA: Women Stroke div 1/Medal: L Clements (12) 77. Div 2: K Welsh (29) 84.

   KYABRAM PARKLAND: Stroke A: C Kane (9) 51. B: M Jenkins (18) 55. C: J Hausler (20) 54.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Women Stableford A: J McHale (22) 32. B: B Lyon (25) 28. C: V Pawley (31) 26.

   KYNETON: Stableford: B Keane (18) 37.

   LANG LANG: Women 4B: D Fraser (28) P Sweeney (23) 3 up.

   LATROBE: Stableford A: J Harvey (9) 39. B: H Clarke (17) 39. C: B Patrick (23) 42.

   LATROBE: Stableford A: J Harvey (9) 39. B: H Clarke (17) 39. C: B Patrick (23) 42.

   LEONGATHA: Women Foursome: M Maher M Berry (21) 32.

   LONSDALE: Stableford div 1: L White (16) 39 cb. Div 2: N Ray (21) 39. Div 3: J Scott (31) 34.

   MAFFRA: Stableford A: D Mulcahy (16) 34. B: F Burnett (24) 35.

   MALVERN PARK: Women Medal: S Lie (31) 70. Scr: J Stone 97. Veteran 9-hole Stableford: G Meissner (41) 10.

   MANSFIELD: Women Stroke: M Sargent (26) 81.

   MARYBOROUGH: Women Stableford: D Bauer (24) 33.

   MELBOURNE AIRPORT: Women Stableford: D Reardon (36) 35.

   METROPOLITAN: Stableford: R Best (13) 37.

   MOE: Women Stableford A: K Middlemiss (14) 33. B: S Vincent (30) 27.

   MORACK: Snr Stableford A: R Collins (14) 39. B: T Taravicini (30) 37. C: P Gullace (36) 39.

   MORNINGTON: Stableford A: A Poh (10) 38 cb. B: M Williams (15) 34 cb. C: W Morrison (20) 38.

   MORWELL: Women 4B: D Vuillermin (11) J King (19) 37 cb.

   MT MACEDON: Stableford: I Gill (19) 38.

   NEWRY: Stableford: L Morgan (20) 35.

   NORTHERN: Stableford A: P McKay (8) 38 cb. B: T Evans (16) 43. C: T Curley (24) 38. D: B Conroy (27) 40.

   NUMURKAH: Women Medal: T Clouston (7) 87. Scr: T Clouston 94.

   ORBOST: Stableford: G Stevens (7) 38.

   PATTERSON RIVER: Stableford: K Gray (6) 42.

   PENINSULA KINGSWOOD: Stableford Peninsula A: J Kalogris (11) 37. B: K Sanderson (20) 39 cb. C: G Mustow (36) 35. Hole-in-one: T Catchlove at 16th. Kingswood A: P Lewis (8) 38. B: M O'Meara (17) 40. C: M Rawlings (29) 40.

   PORTARLINGTON: Women Par A: L Brown (17) 1 up. B: M Siotis (27) 2 down. C: M Higginbotham (32) sq.

   PORTLAND: Women Stableford: E Zeunert (6) 37.

   PORTSEA: Women Stableford: M Wittingslow (30) 35.

   QUEENSCLIFF: Par: I Calder (34) 3 up. Women Stableford: J Golightly (29) 45 cb.

   RAAF WILLIAMS: Women Stableford: L Entwistle (33) 30.

   RACV CAPE SCHANCK: Stableford A: S Swanick (10) 36. B: E Owen (31) 37. W: C Owen (34) 28.

   RICH RIVER: Women Team: F Galvin (16) B Smith (20) N Bennett (18) S Phelan (35) 121. Indiv div 1: N Bennett (18) 34. Div 2: S Jasch (24) 34. Div 3: T Callanan (36) 34.

   RINGWOOD: Stableford A: B Tong (12) 39. B: G Govan (21) 41. C: B Bramble (22) 39.

   RIVERSIDE ESSENDON: Women Stableford A/Captain's Trophy/Silver Spoon: D Jacobs (15) 32 cb. B: M Gandolfo (37) 32.

   ROSANNA: Women Par A: T Cuff (16) 1 down cb. B: K Tomlinson (23) 4 up. C: J Ireland (30) 3 up. D: P Beecroft (42) 2 down cb.

   ROSEBUD COUNTRY: Stableford East A: L Jones (11) 35. B: C Rider (18) 38. C: S Colahan (25) 38. West: G Campbell (6) 35.

   ROSEBUD PARK: Doris Chambers Foursome: D Doyle P Dewar (34) 31.

   ROSSDALE: Doris Chambers Foursome: D Milner (31) L Chapman (17) 32.

   ROYAL MELBOURNE: Women Medal East: P Perkins (11) 71. Stableford West A: S Margetts (24) 34. B: V Ward (30) 36.

   SAFETY BEACH: Stableford: C Anderson (5) 40.

   SALE: Stableford A: M Hurst (9) 38. B: B Renou (16) 38.

   SEYMOUR: Stableford: M Bibby (17) 38. W: M Rickman (15) 37.

   SHEPPARTON: Women Stableford A: J Kneebone (19) 36. B: C Hall (29) 35. C: L Eadie (32) 36.

   SORRENTO: Stableford A: J Fisher (7) 37. B: P Haas (19) 40.

   SOUTHERN: Stroke div 1: C Zagoudis (13) 67 cb. Div 2: F Piccolo (22) 70.

   SPRING VALLEY: 4B: B Evans (28) P Clarke (29) 44. PM: A Beech (7) P Rodgers (26) 42.

   STRATHALLAN: Stroke: D Patterson (14) 66.

   SUNSHINE: Women Stableford: C Duncan (34) 29.

   THE DUNES: Stableford: M Henke (7) 31. Div 2: A Johns (22) 30. Par The Cups:: W Osbourne (7) 1 down.

   THE HERITAGE: Stroke Henley A: M Keeble (6) 72. B: J MacKay (16) 73. C: B Newman (24) 76. Stableford St John: G Berry (5) 33.

   THE NATIONAL: Stableford Ocean: M Forte (14) 35. Moonah: S Ferraris (6) 35. Old: N Zouaoui (13) 33. Long Island: R McCaw (23) 36.

   THE SANDS TORQUAY: Ambrose: C Repcak P Coulter A Hartley K Donchie (6-3/4) 60-1/4.

   THIRTEENTH BEACH: Stableford A: D McTaggart (9) 35 cb. B: W Owen (14) 37. C: D Welsh (18) 32 cb. Women A: A Gourley (13) 31 cb. B: S Macgowan (23) 35.

   TIRHATUAN: Women Stableford Medal: E Feeney (33) 24.

   TOCUMWAL: Stableford A: B Eddy (10) 38. B: L Richard (17) 35. C: R Walters (28) 37.

   TORQUAY: Par A: B Booth (13) 2 up. B: R Campbell (15) 1 up. C: J Fraser (20) 2 up. Resort: A Hand (30) 4 up.

   TRAFALGAR: Women Stableford: S Rogers (25) 37.

   VICTORIA: Women Stableford: K Holland (23) 36.

   WANGARATTA: Stableford: M Webster (6) 36.

   WARBURTON: Stableford: N Leckenby (17) 37.

   WARRAGUL: Women 12-hole Stableford A: J Williams (11) 27. B: L Huggins (26) 23. C: W Wilcox (33) 20.

   WERRIBEE PARK: Women Stableford: K Dove (19) 37.

   WHITTLESEA: Stableford A: R Yates (6) 34. B: M Schilhabel (12) 37. C: D Jones (22) 36. W: M Wheeler (33) 27.

   WINCHELSEA: 9-hole Stableford: M Baran (23) 21.

   WODONGA: Stableford: B Stewart (19) 40.

   WOODLANDS: Women Foursome: G Addison P Wilson (20-1/2) 73-1/2.

   WOORAYL: Women Stableford: J Riseley (21) 32.

   YARRA YARRA: Women Stableford A: L Deakin (22) 35. B: D Roosen (23) 31. C: J Turner (33) 29 cb.

   YERING MEADOWS: Stableford Nursery: P Woodham (15) 39. White: B Leddell (30) 30.

Golf Month
22 September 2018
On different sides of the world, two young Australians continued to edge toward significant career moments today. Curtis Luck and Lucas Herbert, 22, ... Read more
21 September 2018
Helen Pascoe (Buninyong) & Marian McKenzie have been crowned the Ruby McKenzie and Vi Teesdale champions respectively for 2018 Read more
20 September 2018
ANGLESEA: Stableford: A: J Mooney (8) 39 cb. B: C Jarratt (17) 38. C: B Gibbons (25) 36. Read more
MyGolf
Golf Victoria