Victorian club golf results - Wednesday

 

   ANGLESEA: Men: Stableford: A: R Logan (13) 40. B: C Watson (16) 42. C: M Mullins (26) 41. Women: S Favre (33) 37.

   BACCHUS MARSH: Women: Stroke: Medal Jan: A/Medal: C Sutherland (18) 72. B: J Goedegebuure (27) 73.

   BACCHUS MARSH WEST: Stableford White: F Lawler (22) 40 cb.

   BAIRNSDALE: Women: Stableford: A: F Gray (12) 36 cb. B: S Brook (21) 38. C: J Brown (45) 43.

   BARHAM: Women: Stableford: S Thompson (28) 37.

   BENALLA: Men: Stableford: A: B Ferguson (12) 41. B: S Paton (18) 42. C: R Jenson (23) 43.

   BENDIGO: Men: Stableford White: A: T Curram (41) 41. B: B Vedelsby (16) 40 cb. C: I Grose (27) 45.

   BERWICK MONTUNA: Women: Stableford: A: M Thomas (22) 39. B: A Luck (34) 40.

   BLACK BULL: Men: Par: M Bonetti (13) 6 up.

   BOX HILL: Women: Stroke: A: J Baumgartner (8) 74. B: A Halls (31) 68.

   BROADFORD: Men: Stableford White: G Cusack (20) 42. P Winnell (8) 40 cb. Women: Stroke: Medal Jan: S Stoddart (23) 71 cb. A Zolnierczyk (16) 71. E Hastie (29) 72.

   CAMPERDOWN: Women: Stroke: Medal: J Lambell (23) 39.

   CARDINIA BEACONHILLS: Mxd: Stableford: S Allen (4) 41.

   CHALAMBAR ARARAT: Women: Stroke: Brooch: B Gow (23) 69. A: R Hamilton (15) 72. B: B Gow (23) 69. C: P Brown (28) 69.

   CHELTENHAM: Women: Stableford: M Musgrave-Evans (28) 33.

   CHURCHILL WAVERLEY: Women: Stableford: Waverley: A: C Lackenby (18) 40. B: J Bramich (29) 37. C: S Gessell (40) 36.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stableford: A: M Brooks (23) 29. B: P Hutchinson (28) 35. C: M Freemantle (32) 37.

   COHUNA: Women: Stableford: L Richardson (23) 29.

   COLAC: Stroke: A: G Cuthbert (14) 66. B: D Voigt (26) 61.

   COMMONWEALTH: Women: Stroke: Medal Dec: J Bell (27) 76. A: S Tokolyi (8) 72. B: J O'Shea (21) 71 cb. C: J Drummond (30) 71.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Women: Stableford: T Phillips (34) 35.

   CRANBOURNE: Men: Stableford: A: P Fulton (4) 38 cb. B/Medal: H O'Neill (16) 40. C: R Rawlins (23) 38.

   DENILIQUIN: Men: Stableford: A: C Thomson (5) 38. B: W Game (15) 40. C: G Rodda (18) 42. D: R Sobolewski (26) 43.

   DEVILBEND: Men: Stableford: A: J Cockfield (13) 39 cb. B: C Sexton (35) 43. Medal: I Lobb (21) 22.

   EASTERN: Men: Stroke: North: A: R Lawrence (11) 66. B/Medal: R Zhu (33) 65.

   EASTERN SWARD: Men: Stableford: Div 1: S Munoz (16) 42 cb. Div 2: G Logan (26) 43.

   EASTWOOD: Men: Stableford: A: A Jordan (7) 40 cb. B: R Hill (18) 43. C: R Hendy (31) 45.

   EUROA: Men: Stableford: A: K Seeber (13) 42. B: J Weir (25) 41. Women: A: M Hamilton (21) 35. B: D Cox (35) 40.

   FINLEY: Medley: Stableford: A: D Smith (15) 38. B: W Smith (21) 39.

   GARDINERS RUN: Mxd: Stableford White: A: D Kinsella (9) 44. B: T Driscoll (13) 41. C: M Sherman (22) 47.

   GISBORNE: Women: Stroke: Medal Jan: A/Medal: A Bainbridge-Robb (18) 72. B: K Keating (28) 73 cb. Stableford: C Cribbes (31) 39.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stroke: A: S Auvaa (20) 63. B: A Turnbull (36) 66.

   GOONAWARRA: Men: Stroke: Medal Jan: A: F Cuthbertson (9) 68. B: A Greenwood (15) 66. C/Medal: H Van Pelt (23) 65.

   GREEN ACRES: Men: Stableford: A: B Ryan (8) 43. B: P Jones (17) 39. C: M Douglas (25) 39.

   HAMILTON: Women: Stableford: A: C Brinkman (18) 38. B: R Tonissen (28) 37.

   HEATHCOTE: Women: Stableford: Medal: H Carlin (26) 36.

   HEIDELBERG: Men: Stableford: A: M Nelson (6) 40. B: A Costa (16) 40 cb. C: J Reggars (20) 41 cb. Hole in one: A Costa at 2nd.

   HILLTOP TATURA: Women: Stableford: T Wangeman (16) 38.

   HORSHAM: Men: Stableford: A: N Thomson (4) 43. B: R Muszkieta (16) 41. C: P Glover (32) 47.

   HOWLONG: Men: Stableford: L Payne (10) 37 cb. Women: Par: A: G O'Halloran (11) 5 up. B: J Hastings (37) 1 up.

   HUNTINGDALE: Men: Stableford Gold: D Mitchell (26) 44. Hole in one: C Reiter at 15th. G Keith at 15th. Women: R Kwok-Xu (7) 37.

   JUBILEE WANGARATTA: Men: Stableford White: A: C Pane (5) 38. B: D Tanner (15) 40. C: J Batchelor (28) 39.

   KEW: Men: Stableford White: A: S Tselios (10) 39. B: G Mason (18) 44. C: D Ross (36) 42.

   KEYSBOROUGH: Men: Stableford: A: R Harvie (3) 39 cb. B: R Moretti (14) 42 cb. C: P Dyer (20) 42. Trophy: R Moretti (14) 42 cb.

   KILMORE: Men: Par: A: L Musgrave (16) 2 up cb. B: B Cauldwell (22) 4 up. Women: Stableford: A: T Grinter (21) 40. B: B Lay (35) 42 cb.

   KINGSTON HEATH: Men: Stableford White: A: P Mason (10) 39 cb. B: A Robertson (18) 44. Women: D Palmer (23) 35.

   KOORINGAL: Medley: Stableford 9-hole: White: B Kilpatrick (12) 22.

   KORUMBURRA: Women: Stableford: A: H Grist (23) 36. B: B Yann (33) 39.

   KYABRAM PARKLAND: Men: Stableford: A: K Stone (11) 38. B: R Stockdale (15) 38. C: S Nankivell (25) 37.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stableford: A: J Neale (19) 36. B: M Watt (25) 36.

   KYNETON: Stableford: 4B: M Russell (18) T DiBella (10) 45.

   LAKES ENTRANCE: Women: Stableford: A: N Martin (9) 39. B: L Bennett (28) 36 cb.

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stableford: Trophy: L Alcock (28) 38. A: H Thomas (11) 39. B: L James (16) 41. C: K Hempenstall (28) 39.

   LANG LANG: Women: Stroke: C Lynch 66.

   LATROBE: Men: Stableford White: A: J Bain (5) 43. B: R Wade (14) 42. C: P Olsen (32) 45.

   LEONGATHA: Stableford: A: T O'Connor (15) 35. B: D Fletcher (22) 40. C: M Griffiths (28) 38.

   LONSDALE: Men: Stableford: A: J Christophersen (13) 44. B: J Nall (19) 43. A: M Rainey (10) 38. B: P Heseltine (16) 41. C: J Shuster (26) 42. A: L Toleman (10) 35.

   MAFFRA: Stableford: A: N Magnuson (2) 44. B: P Warry (18) 43.

   MANSFIELD: Women: Stableford: Div 1: S Parsons (14) 36. Div 2: J Smithwick (29) 30.

   MARYBOROUGH: Stableford: A: P Proctor (19) 36. B: P Adams (30) 30.

   MELTON VALLEY: Stroke: A: P Cassidy (16) 64. B: L Hince (31) 59.

   METROPOLITAN: Stableford: P Andrews (17) 41.

   MILDURA: Men: Stroke: A: J Denaro (14) 67. B: B Callaghan (17) 69. C: M Killeen (21) 71.

   MOOROOPNA: Women: Stableford: A: L Smith (17) 35. B: J Evans (30) 39.

   MORNINGTON: Men: Stableford White: A: G Savage (8) 42. B: D Mitchell (16) 42. C: T Atkin (32) 42.

   MT MACEDON: Men: Stableford: R Beatson (17) 41. Plate: M Salter (23) 25.

   MURRAY DOWNS: Women: Stableford: A: J Lynas (24) 33. B: L Dewhurst (31) 35.

   MYRTLEFORD: Men: Stableford: J Costello (22) 43.

   NORTHERN: Stableford: 2B Agg: A: J Marnell (10) A Scacco (13) 78.

   NUMURKAH: Women: Stroke: B Peacock (31) 74 cb. Medal: K Hepworth (25) 74.

   ORBOST: Men: Stableford: G Stevens (4) 46.

   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford Peninsula South: White: A: F Bayne (13) 38 cb. B: B Young (23) 43. C: S Facey (26) 41. Kingswood: A: M Devanny (10) 40. B: J Hasell (20) 44. C: B Nelson (29) 41. Gold: A: P Seers (32) 30.

   PORT FAIRY: Mxd: Stableford: S Plush (28) 43.

   PORTARLINGTON: Women: Stableford: A: V Cleary (20) 42. B: D Roede (28) 39 cb. C: M Quick (32) 40.

   PORTLAND: Women: Stroke: Medal Jan: A: E Zeunert (6) 69. B: S Sharrock (32) 65. C: K Smail (23) 64.

   QUEENSCLIFF: Men: Par: A: A Batson (17) 6 up. B: N Fenby (30) 7 up.

   RAAF WILLIAMS: Men: Stableford White: G McNamara (34) 42. Women: Stableford: G Stevens (27) 35.

   RACV CAPE SCHANCK: Men: Stableford: Medal Jan: A: R Marsham (17) 42. B: R Clark (20) 38. Women: C Owen (29) 40.

   RANFURLIE: Women: Stroke: A: R Cochrane (15) 71. B: H Sims (24) 70.

   RINGWOOD: Men: Stroke White: A: S Lacey (13) 60. B: S Wheatley (17) 63. C: G Ovens (22) 63.

   RIVERSDALE: Women: Stableford: A: W Macpherson (26) 39. B: B Witzany (35) 38.

   ROSANNA: Women: Stableford: W Skinner (25) 37.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stroke: Medal Jan: North: A: J French (8) 70. B: D Auchettl (17) 67. C/Medal: J Judd (21) 65. Men: Stableford: Medal Jan: South: A: G Campbell (8) 38. B: J Rhine (13) 38. C/Medal: D Wakeling (21) 42.

   ROSSDALE: Women: Par: A: B Rogers (16) 1 down. B: J Lea (29) 3 up. C: L Cunningham (37) sq cb.

   ROYAL PARK VETERANS: Men: Stroke: 9-hole: L Taylor (14) 32.

   SAFETY BEACH: Stableford: T McGeever (33) 43.

   SALE: Men: Stableford: A: R Jackson (7) 42. J Simic (5) 41. B: A Smith (13) 44. B Renou (15) 41. C: W Evans (36) 38. R Ross (23) 36 cb.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Stableford: 4B: Z Mcisaac C Arvanitakis 46. A: T Wesley (2) 37. B: K Birtles (10) 35. C: A Paterson (20) 38.

   SETTLERS RUN: Men: Stableford White: M White (20) 41.

   SHEPPARTON: Women: Stableford: A: J Harris (20) 37. B: P Doonan (36) 39.

   SOUTHERN: Stableford: A: R Wator (10) 41 cb. B: F Frendo (19) 41. C: D McClelland (30) 40 cb.

   SPRING VALLEY: Men: Stableford White: A: G Meadows (13) 41. B: R Umbers (26) 40. A: P Killen (8) 37. B: J Klok (22) 41.

   STRATHALLAN: Men: Stableford: D Fernando (26) 43.

   THE HERITAGE: Men: Stableford St John: White: A: V Schwab (8) 42. B: P Deltondo (14) 37 cb. C: B D'Cruz (36) 41. Par: Henley: A: R Lynch (-4) 2 up. B: L Zeina (17) 2 up. C: K Patterson (24) 4 up.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: J McIntyre (24) 40.

   THE SANDS TORQUAY: Men: Stableford White: A: J Demetrious (8) 43. B: G Saunders (16) 42. C: T O'Grady (21) 40 cb.

   TOCUMWAL: Men: Stableford: 4B: S Guille (7) S Thompson (7) 47.

   TORQUAY: Men: Par: A: G Baeck (10) 7 up. B: I Foot (16) 7 up. C: J Potter (18) 6 up. D: A Foss (23) 4 up. Resort: B Harvey (34) 6 up. Visitor: D Nugent (Woodlands 11) 4 up. Women: M Naughton (17) sq.

   VICTORIA: Women: Stableford: J Yelland (28) 37.

   WANGARATTA: Men: Stableford: W Dickson (11) 42. 9-hole: R Hearn (32) 21.

   WERRIBEE PARK: Women: Stroke: Medal Jan: A: J Parr (16) 76. B: A Dowling (30) 75.

   WODONGA: Men: Stableford: D Gill (0) 43.

   WONTHAGGI: Women: Stableford: C Yann (33) 39. M Anderson (29) 39.

   WOODLANDS: Women: Par: K Young (17) 6 up.

   WOORAYL: Women: Stroke: Medal Jan: Medal: A Campbell (27) 71.

   YARRA YARRA: Women: Stroke: A: C Fraser (16) 71 cb. B: H Potts (23) 74. C: C Ryan (33) 72. Stableford: P Marsland (36) 34.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: A: J Kirchen (15) 37 cb. B: M Flemming (27) 38 cb.

   YEA: Men: Stableford: M Spagnolo (7) 37 cb. Women: C Roberts (29) 37 cb.

   YERING MEADOWS: Men: Par: Valley: A: P Schultz (16) 5 up. B: B Dudek (21) 4 up. 

22 February 2018
The Vic Four-Ball qualifying circuit moved to Keysborough Golf Club today. Read more
22 February 2018
Jasper Stubbs and Alizza Hetherington will captain Team Victoria as the state’s top twelve juniors head to Western Australia in April. Read more
22 February 2018
ALEXANDRA: Women: Par: B Doyle (17) 4 up. Read more
MyGolf
Golf Victoria